Kantory online

masz pytanie? szukasz odpowiedzi?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9690
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Kantory online

22-05-2015, 09:15

w tym roku szykuje mi sie spora liczba wyjazdow zagranicznych, wiec zaczalem sie zastanawiac jak troche ograniczyc koszty. zrobilem sobie konta walutowe dla euro i usd, ale pozostaje jeszcze kwestia ich zasilania. warto sie bawic w kantory online czy (przy relatywnie niskich kwotach jakie wydaje sie w podrozy) to bardziej zabawa niz oszczednosc? macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9690
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kantory online

01-06-2015, 21:11

dziekuje za liczne odpowiedzi - czytanie ich zajelo mi duzo czasu, ale udalo sie podjac dobra decyzje ;-) gdyby kogos interesowalo to zabawa sie oplaca: z tego co widze na poczatku mozna oszczedzic nawet 5% pozniej mniej, ale to tez dobre pare zlotych w kieszeni
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Kantory online

01-06-2015, 21:25

Skoro Panicz tak się wyedukował to może podzieli się z kolegami z forume tymi cennymi informacjami ?
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9690
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kantory online

01-06-2015, 22:29

moge w skrocie opisac jak to wyglada: po zalozeniu konta walutowego moj wspanialy bank (alior sync vel "t-mobile za dluga nazwa") zaproponowal mi przewalutowanie po kursie 1euro = 4,32zl, czyli mniej wiecej na granicy tego jak kurestwo zmienia sie w ordynarne oszustwo.

w kantorach walutowych kurs wyglada duzo lepiej. mnie udalo sie zrobic przelew po kursie 4,1164 czyli ponad 20gr taniej. trzeba tutaj uwzglednic fakt, ze dzieki zarejestrowaniu sie przez program lojalnosciowy pierwsze 1000 jednostek dowolnych walut kupuje po lepszym kursie, ale po wyczerpaniu limitu 1 euro bedzie mnie kosztowalo okolo 2-3gr drozej, wiec nadal duzo ponizej tego co proponuje bank ;-)

zeby to jakos lepiej to zobrazowac: potrzebowalem na wyjazd 500 euro. bank za ta kwote chcial ode mnie 2160zl, a w kantorze online zaplacilem 2058zl. 100zl piechota nie chodzi :-)

z minusow zauwazylem jeden, ale spory: transakcje sa zatwierdzane recznie, wiec przelewy sa realizowane tylko w dni robocze.

ktory kantor wybrac? jesli chodzi o kursy to nie ma duzych roznic, wiec (dla bezpieczenstwa) lepiej wybrac ktoregos z wiekszych graczy (cinkciarz.pl, internetowykantor.pl). ja zdecydowalem sie na ten drugi z powodu programu lojalnosciowego (gdyby ktorys z Paniczy byl w potrzebie to moge poratowac linkiem na PW).
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Kantory online

01-06-2015, 23:29

Zapodaj mi linę. Ogólnie ciekawy temat - niby nie wyjeżdżam jakoś wyjątkowo często i standardowo wymieniałem kasę w tradycyjnym kantorze ale kasy lubi zabraknąć ;) Niestety nie zawsze hotele akceptujo płatność gotówką i zawsze było lekkie zdziwienie przy rozliczeniu karty kredytowej ( kurs z kosmosu ...).
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9690
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kantory online

02-06-2015, 11:29

Silent_Sea pisze:Zapodaj mi linę. Ogólnie ciekawy temat - niby nie wyjeżdżam jakoś wyjątkowo często i standardowo wymieniałem kasę w tradycyjnym kantorze ale kasy lubi zabraknąć ;) Niestety nie zawsze hotele akceptujo płatność gotówką i zawsze było lekkie zdziwienie przy rozliczeniu karty kredytowej ( kurs z kosmosu ...).
podwojne przewalutowanie potrafi czasem zabolec ;-)

wyslane
Guilty of being right
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kantory online

22-06-2015, 15:30

kantoronline.pl polecam

z tego co czytalem to jedyne zastrzezenia do wszystkich kantorow online sa takie ze czasem przetrzymuja kase. sam nie korzystalem, ale slyszalem sporo dobrego
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ