POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:41

Hatefire pisze:
18-11-2022, 12:35
trup pisze:
18-11-2022, 12:21
Symetryczne argumentacje to jest to czym rzygam najbardziej....

Kilka ustaw to może im wyszło...
Tak. Jakość stanowionego prawa w Polsce od 30 lat jest bardzo różna. Zawiłość. Sprzeczności. Niekonsekwencje. Opóźnienie.
Czyli rozumiem, że jak teraz "fachowcy" przyspieszyli z produkcją ustaw,,to będą one lepsze? Czy że trzeba im wybaczyć, bo przez 30 lat....
A jakie ma cele ekipa rządząca w obecnej chwili? Nic? Zero? Brak treści?
O mityczny symetryzm. Kolejny żelazny punkt w libkowej retoryce obok populizmu, mający robić za mentalna pałkę 😀

Nie będą lepsze, ale mówimy o konkretnej ustawie, a nie o tym, że skoro ileś tam chujowych ustaw PiS przeforsował, to każda z automatu jest chujowa. Na razie to tego typu argumentacja.
Nie z automatu. Z zapisów w niej zawartych i skutkach z niej wynikających. Niech poczyta. Przeanalizuje.
Mityczny symetryzm... libkowa retoryka.... Dlaczego AKURAT TA ustawa jest taka FANTASTYCZNA? Co stanowi o jej JAKOŚCI? Skoro mitycznie, całkiem niesymetrycznie ostatnie 30 lat....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:47

Jeszcze jedna uwaga. To żadna nowość w polskim prawie. Grzywny w prawie karnym od zawsze się oblicza mnożąc ilość tzw. stawek dziennych, których wysokość uzależniona jest od kryterium dochodowo/majątkowego. Nie wiem wobec tego skąd ten kwik skoro podobne rozwiązanie obowiązuje od x lat.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:56

trup pisze:
18-11-2022, 12:02
Hatefire pisze:
18-11-2022, 11:55
trup pisze:
18-11-2022, 11:41
Zafiksowaliście się jak zwykle na populistyczny
Kolego ty natomiast się zafiksowałeś na negatywnych konotacjach pojęcia "populizm". Natomiast populizm sam z siebie nie jest, ani dobry, ani zły. Jest tylko narzędziem do osiągania określonych celów, czasem słusznych, czasem niesłusznych (przynajmnie wg jakiegoś przyjętego systemu wartości). Znaczy wiem, że w libkowej narracji pokutującej w Polsce od epoki balcerowicza łupanego, to jedna z najgorszych obelg.
A gdzie ja napisałem Kolego ty, że populizm jest zły? Napisałem, ze populistyczne jest postępowanie ekipy rządzacej, których to populistyczny CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto. I teraz mam przyjąc za dobrą monetę to, że w pędzie przygotowują zmiany kodeksu karnego, bo libki i wo ogóle i że będzie dobrze, tylko jestem przewrażliwiony? Przy ich frywolnym stosunku do stanowienia i przestrzegania stanowionego nawet przez swoją ekipę praw?
Ej, ale ten CEL JEST SŁUSZNY. Nie, czy tak?
29.04.2024
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 13:07

Hatefire pisze:
18-11-2022, 12:47
Jeszcze jedna uwaga. To żadna nowość w polskim prawie. Grzywny w prawie karnym od zawsze się oblicza mnożąc ilość tzw. stawek dziennych, których wysokość uzależniona jest od kryterium dochodowo/majątkowego. Nie wiem wobec tego skąd ten kwik skoro podobne rozwiązanie obowiązuje od x lat.
Kwik stąd, że ustawa jest źle przygotowana. A wdrożona będzie jeszcze gorzej. albo w najlepszym przypadku fikcyjnie.
Są grzywny takie i takie. Tu nie ma mowy o takiej formie wyliczania.
" Samochód nie jest własnością pijanego kierowcy?

A co jeśli samochód nie należy do pijanego kierowcy (leasing) lub jego współwłaścicielem jest np. żona, brat lub rodzic? W takiej sytuacji sąd ma orzekać przepadek równowartości takiego pojazdu. Czyli pijany za kółkiem będzie musiał zapłacić tyle, ile kosztuje auto w którym spowodował wypadek lub został zatrzymany przez policję. To oznacza, że przejażdżka na podwójnym gazie choćby nowym Mercedesem klasy S może słono kosztować i zamienić się w gigantyczną karę finansową.
Szacowanie wartości samochodu pijanego kierowcy i co z wrakiem?

Jak będzie oszacowana wartość samochodów? Tu w myśl nowych przepisów sądy mają przyjmować "średnią wartość rynkową pojazdu odpowiadającego pojazdowi prowadzonemu przez sprawcę". Nikt nie będzie bawić się w indywidualną wycenę konkretnego egzemplarza.

– Szacowanie wartości pojazdu na potrzeby określenia jego równowartości będzie się odbywać bez angażowania biegłych. Za wartość pojazdu mechanicznego dla celu orzeczenia przepadku jego równowartości przyjmowana będzie szacunkowa, średnia wartość rynkowa pojazdu odpowiadającego pojazdowi prowadzonemu przez sprawcę, ustalona w sposób określony w rozporządzeniu – na dzień popełnienia przestępstwa – zapowiada ministerstwo.

Oszacowanie średniej wartości rynkowej pojazdu będzie następować bez przeprowadzania indywidualnej oceny jego stanu, a więc jeżeli np. w czasie wypadku pojazdu uległ uszkodzeniu – nie będzie to obniżało kwoty stanowiącej równowartość pojazdu, co zapobiegnie uprzywilejowaniu sprawców wypadków, w których pojazd uległ uszkodzeniu – czytamy w nowelizacji. Tym zapisem resort za jednym zamachem rozwiązuje problem kosztów związanych ze sprzątaniem wraków aut pijanych kierowców."
– Czasami kierowcy chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, tłumaczą się, że pili alkohol po wypadku, ponieważ byli zdenerwowani. W myśl nowych przepisów identyczne sankcje jak nietrzeźwy kierowca będzie ponosił prowadzący pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję – wyjaśnia ministerstwo sprawiedliwości.
Widzisz pole do nadużyć i "sprawiedliwych" szacunkowych wyroków?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 13:56

Ascetic pisze:
18-11-2022, 12:56
trup pisze:
18-11-2022, 12:02
Hatefire pisze:
18-11-2022, 11:55


Kolego ty natomiast się zafiksowałeś na negatywnych konotacjach pojęcia "populizm". Natomiast populizm sam z siebie nie jest, ani dobry, ani zły. Jest tylko narzędziem do osiągania określonych celów, czasem słusznych, czasem niesłusznych (przynajmnie wg jakiegoś przyjętego systemu wartości). Znaczy wiem, że w libkowej narracji pokutującej w Polsce od epoki balcerowicza łupanego, to jedna z najgorszych obelg.
A gdzie ja napisałem Kolego ty, że populizm jest zły? Napisałem, ze populistyczne jest postępowanie ekipy rządzacej, których to populistyczny CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto. I teraz mam przyjąc za dobrą monetę to, że w pędzie przygotowują zmiany kodeksu karnego, bo libki i wo ogóle i że będzie dobrze, tylko jestem przewrażliwiony? Przy ich frywolnym stosunku do stanowienia i przestrzegania stanowionego nawet przez swoją ekipę praw?
Ej, ale ten CEL JEST SŁUSZNY. Nie, czy tak?
Ej, "postępowanie ekipy rządzącej, których to populistyczny CEL NIE JEST SŁUSZNY".
Ergo....., jaki jest CEL ekipy rządzącej, Słuszny? Nie, czy tak?
Dla mnie NIE.
dla nich TAK.
Dla Ej...?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 14:48

Ej, nie wiem, jak to powiedzieć grzecznie, ale masz spory problem. Nawet nie chodzi, o to, że nie dostrzegasz słuszności działań, w tym przypadku PiS. Negujesz a priori bo …. PiS. Stajesz się tym samym niewiarygodny, nic a nic nie jesteś w stanie zaakceptować, nawet kwestii racjonalnych, sensownych. Według tego klucza zaraz będziesz kwestionował np. dozbrajanie armii, czy dodatkowe emerytury dla polskiej biedoty czyli właśnie emerytów … bo PIS.

Po koleżeńsku, ochłoń, bo się najzwyczajniej pogrążysz w tej kompromitacji.

Jak wcześniej. Zakaz dożywotni użytkowania pojazdów mech. , pierdel, zabór mienia. Jak na odszkodowania dla poszkodowanego nie styka, to winda na kwadracie. Trza dojechać tych co się już za miesiąc wytoczą na pasterki i w odwiedzinach po rodzinach. Chlałeś i jechałeś = masz mieć przejebane. Brawo PiS!
29.04.2024
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 14:54

Ej... widzę, że ja o ziemniakach a ty o rabarbarze.... Mijamy się.
Podpowiem: słuszność idei a wykonanie.
I tak to zakończę do przemyślenia.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 14:58

Ocenisz po fakcie. W tym tez to czy populizm, czy w końcu dobra polityczna robota. Nie bądź jak pacjent, który jak się jeszcze nie pojawiły dane z wypadków już wiedział, że ograniczenie prędkości nie będzie skuteczne. Zostaw politykę na boku, pomyśl szerzej, nie tylko przez pryzmat napierdalania w PiS. Albo inaczej. Jeszcze przez rok w innych sprawach będziesz miał używanie, intensywne. Tu się pogódź z tym, że w końcu coś zrobią dla Ciebie i Twojej rodziny. No chyba, że chcesz żyć dalej uprzedzeniami to luz.
29.04.2024
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 15:18

Chwaliłem i broniłem ustawy wprowadzającej więcej praw dla rowerzystów i pieszych. Tam może mimo drobnych mankamentów było to jasno przedstawione. Pełne zrozumienie.

Natomiast ta ustawa, czy rozporządzenie jest chujowo przygotowana i w najlepszym przypadku będzie fikcyjnie realizowana. W najgorszym - ofiary będą nadal a będą ciągnące się latami procesy o zwrot mienia, będzie korupcja policjantów, będzie pierdolnik w wyrokach...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10152
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 15:22

trup pisze:
18-11-2022, 10:47
uglak pisze:
18-11-2022, 09:06
Tatuś pisze:
18-11-2022, 06:40


I znów po dupie dostaną ci co ciułają na etacie, przecież w Polsce te lepsze auta są na firmę. Powinna być kara 50 tysięcy i zabezpieczenie w postaci samochodu. Poza tym są dziesiątki sposobów by to obejść.
A Ty już znasz dziesiątki sposobów na obejście kiedy przed skomentowaniem nie przeczytałeś nawet kilkuakapitowego artykułu.
Jeśli pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, orzekany byłby przepadek równowartości pojazdu, zaś za tą równowartość uznawano by wartość określoną w polisie ubezpieczeniowej, a w razie braku polisy - średnią wartość rynkową odpowiadającą wartości pojazdów podobnych. Jeśli sprawca prowadziłby pojazd niestanowiący jego własności, tylko własność jego pracodawcy, sąd orzekałby nawiązkę.
No...nawiązkę 5000 pln.
Dlaczego Grzesiek z Mariuszem z Popkowic który ma 1,8 promila i jedzie rozklepanym audi rocznik 1914 z wartością w polisie 3500 pln za spowodowanie wypadku zapłaci 3500 pln? A Pan Jan Winnicki mający 1,8 promila i Volvo o wartości w polisie 220 000 pln ma zapłacić 220 000 pln a nie 3500 pln jak Grzesiek z Mariuszem? Przecież to jest kurwa jawna nierówność wobec prawa?

No już. Zabieracze. Proszę o wyjaśnienie wspaniałego mechanizmu który czasem może wymyśleć PiS.?
we Szwecji tak jest, że mandat zależy od dochodu, a chyba chciałbyś żyć jak Szwecji? to teraz pis zrobi bieda, bo bieda, ale namiastkę
Skandynawii
Hatefire pisze:
18-11-2022, 11:55
Kolego ty natomiast się zafiksowałeś na negatywnych konotacjach pojęcia "populizm". Natomiast populizm sam z siebie nie jest, ani dobry, ani zły. Jest tylko narzędziem do osiągania określonych celów, czasem słusznych, czasem niesłusznych (przynajmnie wg jakiegoś przyjętego systemu wartości). Znaczy wiem, że w libkowej narracji pokutującej w Polsce od epoki balcerowicza łupanego, to jedna z najgorszych obelg.
właśnie, populistą był np. Perykles, a bez niego nie byłoby Akropolu, co prawda ukradł hajsiwo na budowę ze współnego skarbca związku miast, ale bez niego pewnie nie byłoby demokracji
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 15:46

Medard pisze:
18-11-2022, 15:22
Właśnie, populistą był np. Perykles, a bez niego nie byłoby Akropolu, co prawda ukradł hajsiwo na budowę ze współnego skarbca związku miast, ale bez niego pewnie nie byłoby demokracji
Przenosząc dyskusję na bardziej ogólny poziom, należy wskazać, że wyrugowanie populizmu z dyskursu politycznego oznacza oddanie go w całości w ręce elit. Pojawia się zatem pytanie dlaczego należy uznać, że oligarcha jest lepszy niż populista? W tym ujęciu populizm jest czynnikiem sprzyjającym redystrybucji władzy politycznej.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1598
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 22:37

uglak pisze:
18-11-2022, 09:06

A Ty już znasz dziesiątki sposobów na obejście kiedy przed skomentowaniem nie przeczytałeś nawet kilkuakapitowego artykułu.
Nie ja. Życie!
Jeśli pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, orzekany byłby przepadek równowartości pojazdu, zaś za tą równowartość uznawano by wartość określoną w polisie ubezpieczeniowej, a w razie braku polisy - średnią wartość rynkową odpowiadającą wartości pojazdów podobnych. Jeśli sprawca prowadziłby pojazd niestanowiący jego własności, tylko własność jego pracodawcy, sąd orzekałby nawiązkę.
Jak jeżdżę autem zarejestrowanym na firmę, której jestem właścicielem (jak większość januszy biznesu), to kto komu zapłaci? Bo się pogubiłem.


PS. Auto do jeżdżenia na bani.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... F6u58.html
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

20-11-2022, 02:10

niechcacy mam podobny punkt widzenia co Warzecha. Do tego ciekawe statystyki...
Druga kwestia to faktyczny wpływ alkoholu na spowodowanie wypadku. Policyjna statystyka tego nie precyzuje, podaje jedynie, jaki odsetek sprawców wypadków miał powyżej 0,2 promila alkoholu we krwi. Jest natomiast możliwe, że po zbadaniu sytuacji przez biegłego (to dzieje się oczywiście, jeśli w danej sprawie dochodzi do procesu) okaże się, że wypity alkohol nijak na zdarzenie nie miał wpływu. Dlatego policyjna statystyka jest z pewnością przesadzona, gdy idzie o realny wpływ alkoholu na liczbę wypadków. Ale innego źródła nie mamy.

Jak to zatem wyglądało w ubiegłym roku? Ogółem doszło do 22 tys. 816 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 2245 osób, a rannych zostało 26 tys. 415 osób. Użytkownicy dróg pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 2488 zdarzeniach (10,9 proc. ogółu) – lecz uczestnictwo nie oznacza spowodowania wypadku, a liczba ta obejmuje wszystkich użytkowników dróg, włącznie z rowerzystami i pieszymi. Śmierć w tych wypadkach poniosło 331 osób (14,7 proc. wszystkich zabitych).

Uczestnicy ruchu będący pod wpływem alkoholu – czyli znów: także piesi czy rowerzyści – byli sprawcami 1920 wypadków (8,4 proc.), w których śmierć poniosło 257 osób (11,4 proc.). I wreszcie esencja: kierujący pojazdami, będący pod wpływem alkoholu, spowodowali 1602 wypadki, czyli 7 proc. ogółu wypadków. Zginęło w nich 212 osób, czyli 9,4 proc. ogółu ofiar. Ale pamiętajmy: pojazd to nie tylko samochód, dowolnego rodzaju. To również rower, ciągnik rolniczy czy zaprzęg konny. Niestety, statystyka nie podaje bardziej szczegółowego rozróżnienia.

Odwracając proporcję – trzeźwi kierujący spowodowali 93 proc. wypadków i byli winni blisko 91 proc. śmierci na drogach. Czy można w takim razie uznać, że prowadzenie po alkoholu jest w Polsce problemem tak potężnym, że aż trzeba wytaczać przeciwko niemu najcięższe legislacyjne działa i naruszać prawo własności? Absolutnie nie.
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/lukas ... zm/0kspbgy
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9686
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POlitykowanie

20-11-2022, 12:01

^czyli nie chcesz, żeby w Polsce było o 7% mniej wypadków i ginęło w nich o 9,4% mniej ludzi czy czego w ogóle bronisz? Bo jakby pijanych nie było tam gdzie być ich nie powinno (czyli za kółkiem) to tych wypadków by nie było.
Guilty of being right
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

20-11-2022, 12:20

trup pisze:
20-11-2022, 02:10
niechcacy mam podobny punkt widzenia co Warzecha. Do tego ciekawe statystyki...
Druga kwestia to faktyczny wpływ alkoholu na spowodowanie wypadku. Policyjna statystyka tego nie precyzuje, podaje jedynie, jaki odsetek sprawców wypadków miał powyżej 0,2 promila alkoholu we krwi. Jest natomiast możliwe, że po zbadaniu sytuacji przez biegłego (to dzieje się oczywiście, jeśli w danej sprawie dochodzi do procesu) okaże się, że wypity alkohol nijak na zdarzenie nie miał wpływu. Dlatego policyjna statystyka jest z pewnością przesadzona, gdy idzie o realny wpływ alkoholu na liczbę wypadków. Ale innego źródła nie mamy.

Jak to zatem wyglądało w ubiegłym roku? Ogółem doszło do 22 tys. 816 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 2245 osób, a rannych zostało 26 tys. 415 osób. Użytkownicy dróg pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 2488 zdarzeniach (10,9 proc. ogółu) – lecz uczestnictwo nie oznacza spowodowania wypadku, a liczba ta obejmuje wszystkich użytkowników dróg, włącznie z rowerzystami i pieszymi. Śmierć w tych wypadkach poniosło 331 osób (14,7 proc. wszystkich zabitych).

Uczestnicy ruchu będący pod wpływem alkoholu – czyli znów: także piesi czy rowerzyści – byli sprawcami 1920 wypadków (8,4 proc.), w których śmierć poniosło 257 osób (11,4 proc.). I wreszcie esencja: kierujący pojazdami, będący pod wpływem alkoholu, spowodowali 1602 wypadki, czyli 7 proc. ogółu wypadków. Zginęło w nich 212 osób, czyli 9,4 proc. ogółu ofiar. Ale pamiętajmy: pojazd to nie tylko samochód, dowolnego rodzaju. To również rower, ciągnik rolniczy czy zaprzęg konny. Niestety, statystyka nie podaje bardziej szczegółowego rozróżnienia.

Odwracając proporcję – trzeźwi kierujący spowodowali 93 proc. wypadków i byli winni blisko 91 proc. śmierci na drogach. Czy można w takim razie uznać, że prowadzenie po alkoholu jest w Polsce problemem tak potężnym, że aż trzeba wytaczać przeciwko niemu najcięższe legislacyjne działa i naruszać prawo własności? Absolutnie nie.
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/lukas ... zm/0kspbgy
No tak i znowu rolę grają emocje. Policja podaje statystyki dotyczące pijanych kierowców, przy czym znaczna część z nich jest trzeźwa, a jedynie nieznacznie przekroczyła polską normę. Te dane dostają dziennikarze, którzy nakręcają histerię. Lud jest już urobiony i do działa przystępują populistyczni politycy. Mało kto zauważa, że jest to tylko jeden z kroków, gdy pod pozorem tzw. dobra społecznego ogranicza się nasze prawa, w tym coraz bardziej gwałcone prawo własności.
PS. W projekcie nowej Ustawy o Obronie Ludności PiS wpisał sobie m.in. obowiązek opróżnienia lub zabezpieczenia lokali mieszalnych, przymus rozbiórek i wyburzeń budynków prywatnych, wykorzystanie bez zgody właściciela nieruchomości i rzeczy ruchomych. Naiwni jak zwykle napiszą , że to nic takiego, ale przecież wiadomo jak totalniacy wykorzystają to przeciwko nam.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
shitshow
postuje jak opętany!
Posty: 660
Rejestracja: 15-10-2020, 13:48

Re: POlitykowanie

20-11-2022, 12:20

uglak pisze:
20-11-2022, 12:01
^czyli nie chcesz, żeby w Polsce było o 7% mniej wypadków i ginęło w nich o 9,4% mniej ludzi czy czego w ogóle bronisz? Bo jakby pijanych nie było tam gdzie być ich nie powinno (czyli za kółkiem) to tych wypadków by nie było.
Trup chce żeby było peło. To jest ważne! Ok?
We can't hear nothing
but propaganda and commercials, sermons and machine gun fire.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10637
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

20-11-2022, 13:02

uglak pisze:
20-11-2022, 12:01
^czyli nie chcesz, żeby w Polsce było o 7% mniej wypadków i ginęło w nich o 9,4% mniej ludzi czy czego w ogóle bronisz? Bo jakby pijanych nie było tam gdzie być ich nie powinno (czyli za kółkiem) to tych wypadków by nie było.
To w ogóle dziwny argument, "No dobra, pijani kierowcy może powodują wypadki i zabijają ludzi, ale...", no właśnie, co ale? Ale wszyscy pozostali pozostali ludzie razem wzięci powodują znacznie więcej? Nie łapię jak brzmi argument.
I am Jerusalem.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

20-11-2022, 19:25

Obrazek
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

21-11-2022, 09:00

uglak pisze:
20-11-2022, 12:01
^czyli nie chcesz, żeby w Polsce było o 7% mniej wypadków i ginęło w nich o 9,4% mniej ludzi czy czego w ogóle bronisz? Bo jakby pijanych nie było tam gdzie być ich nie powinno (czyli za kółkiem) to tych wypadków by nie było.
No tak, długi opis z argumentacją, a Ty wyłapałeś tylko 7%. Moim zdaniem to i tak niedoszacowane, bo pewnie jest ze dwa razy tyle.
Nie o to chodzi. Nie chodzi o kierunek walki. Chodzi o chujową ustawę, chujowo przygotowaną, która będzie chujowo działała, albo wcale. Winni czy recydywiści poniosą konsekwencję w nieznacznej części tych "7%" a będzie mnóstwo zatruwania czy niszczenia życia innym ludziom, znacznie więcej niż te 7%, ciągnące się procesy za niesłuszny zabór mienia. Ta ustawa intencjonalnie łamie podstawowe zasady prawa (choćby równość, choćby domniemanie niewinności). Jest po prostu zła.

No ale jak nie chcecie tego przyjąć do wiadomości, to trudno.
Ostatnio zmieniony 21-11-2022, 09:01 przez trup, łącznie zmieniany 1 raz.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14825
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

21-11-2022, 09:01

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
20-11-2022, 13:02
uglak pisze:
20-11-2022, 12:01
^czyli nie chcesz, żeby w Polsce było o 7% mniej wypadków i ginęło w nich o 9,4% mniej ludzi czy czego w ogóle bronisz? Bo jakby pijanych nie było tam gdzie być ich nie powinno (czyli za kółkiem) to tych wypadków by nie było.
To w ogóle dziwny argument, "No dobra, pijani kierowcy może powodują wypadki i zabijają ludzi, ale...", no właśnie, co ale? Ale wszyscy pozostali pozostali ludzie razem wzięci powodują znacznie więcej? Nie łapię jak brzmi argument.
Nie o to chodzi. Nie chodzi o kierunek walki. Chodzi o chujową ustawę, chujowo przygotowaną, która będzie chujowo działała, albo wcale. Winni czy recydywiści poniosą konsekwencję w nieznacznej części tych "7%" a będzie mnóstwo zatruwania czy niszczenia życia innym ludziom, znacznie więcej niż te 7%, ciągnące się procesy za niesłuszny zabór mienia. Ta ustawa intencjonalnie łamie podstawowe zasady prawa (choćby równość, choćby domniemanie niewinności). Jest po prostu zła.

No ale jak nie chcecie tego przyjąć do wiadomości, to trudno.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ