POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 00:43

Pis jest partią dla zwykłych ludzi, a nie dla bogatych wielkomiastowców. Dlatego tak ich nie lubicie, bo z góry na nich patrzycie prześmiewczo. A Jarosław Kaczyński jest najroztropmniejszym i najbardziej mądrym politykiem w naszym kraju. Bo co, katolik to już zły? Bo chce dobrze dla Polski? Bo wziął się za złodziei w Polsce Tuskowych i odciągnął ich od koryta? Jesteśmy w dobrych rękach.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1592
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 06:40

Ascetic pisze:
18-11-2022, 00:32
trup, nie kompromituj się. Zaczynasz być 0:1kowy jak zjeby od pisu i konfy. Pomyśl przez chwile, że nie wszystko co PiS-ie musi być złe … pomyśl, że nawet tym nieudacznikom coś może czasem się udać sensownego.
I znów po dupie dostaną ci co ciułają na etacie, przecież w Polsce te lepsze auta są na firmę. Powinna być kara 50 tysięcy i zabezpieczenie w postaci samochodu. Poza tym są dziesiątki sposobów by to obejść.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 09:06

Tatuś pisze:
18-11-2022, 06:40
Ascetic pisze:
18-11-2022, 00:32
trup, nie kompromituj się. Zaczynasz być 0:1kowy jak zjeby od pisu i konfy. Pomyśl przez chwile, że nie wszystko co PiS-ie musi być złe … pomyśl, że nawet tym nieudacznikom coś może czasem się udać sensownego.
I znów po dupie dostaną ci co ciułają na etacie, przecież w Polsce te lepsze auta są na firmę. Powinna być kara 50 tysięcy i zabezpieczenie w postaci samochodu. Poza tym są dziesiątki sposobów by to obejść.
A Ty już znasz dziesiątki sposobów na obejście kiedy przed skomentowaniem nie przeczytałeś nawet kilkuakapitowego artykułu.
Jeśli pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, orzekany byłby przepadek równowartości pojazdu, zaś za tą równowartość uznawano by wartość określoną w polisie ubezpieczeniowej, a w razie braku polisy - średnią wartość rynkową odpowiadającą wartości pojazdów podobnych. Jeśli sprawca prowadziłby pojazd niestanowiący jego własności, tylko własność jego pracodawcy, sąd orzekałby nawiązkę.
Guilty of being right
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 09:12

Pierwsza myśl która właśnie mi przyszła, to ta, co w przypadku jak auto np. jest własnością banku, albo kolo ochlaptus, to kierowca zawodowy, akurat w kabinie nieswojego.

uglak wyjaśnił. BDB.
13.04.2024
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 10:47

uglak pisze:
18-11-2022, 09:06
Tatuś pisze:
18-11-2022, 06:40
Ascetic pisze:
18-11-2022, 00:32
trup, nie kompromituj się. Zaczynasz być 0:1kowy jak zjeby od pisu i konfy. Pomyśl przez chwile, że nie wszystko co PiS-ie musi być złe … pomyśl, że nawet tym nieudacznikom coś może czasem się udać sensownego.
I znów po dupie dostaną ci co ciułają na etacie, przecież w Polsce te lepsze auta są na firmę. Powinna być kara 50 tysięcy i zabezpieczenie w postaci samochodu. Poza tym są dziesiątki sposobów by to obejść.
A Ty już znasz dziesiątki sposobów na obejście kiedy przed skomentowaniem nie przeczytałeś nawet kilkuakapitowego artykułu.
Jeśli pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, orzekany byłby przepadek równowartości pojazdu, zaś za tą równowartość uznawano by wartość określoną w polisie ubezpieczeniowej, a w razie braku polisy - średnią wartość rynkową odpowiadającą wartości pojazdów podobnych. Jeśli sprawca prowadziłby pojazd niestanowiący jego własności, tylko własność jego pracodawcy, sąd orzekałby nawiązkę.
No...nawiązkę 5000 pln.
Dlaczego Grzesiek z Mariuszem z Popkowic który ma 1,8 promila i jedzie rozklepanym audi rocznik 1914 z wartością w polisie 3500 pln za spowodowanie wypadku zapłaci 3500 pln? A Pan Jan Winnicki mający 1,8 promila i Volvo o wartości w polisie 220 000 pln ma zapłacić 220 000 pln a nie 3500 pln jak Grzesiek z Mariuszem? Przecież to jest kurwa jawna nierówność wobec prawa?

No już. Zabieracze. Proszę o wyjaśnienie wspaniałego mechanizmu który czasem może wymyśleć PiS.?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 10:48

Ascetic pisze:
18-11-2022, 09:12
Pierwsza myśl która właśnie mi przyszła, to ta, co w przypadku jak auto np. jest własnością banku, albo kolo ochlaptus, to kierowca zawodowy, akurat w kabinie nieswojego.

uglak wyjaśnił. BDB.
Chuja wyjaśnia.
To będzie wolna amerykanka jak z konfiskatą rozszerzoną i blokowaniem rachunków przez KAS.
Takie rozwiązanie trzeba dopracować w najdrobniejszych szczegółach.
A tu będzie jak krojenie ogórka za pomocą maczety
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 10:51

Mariusz Wędliniarz pisze:
18-11-2022, 00:43
Pis jest partią dla zwykłych ludzi, a nie dla bogatych wielkomiastowców. Dlatego tak ich nie lubicie, bo z góry na nich patrzycie prześmiewczo. A Jarosław Kaczyński jest najroztropmniejszym i najbardziej mądrym politykiem w naszym kraju. Bo co, katolik to już zły? Bo chce dobrze dla Polski? Bo wziął się za złodziei w Polsce Tuskowych i odciągnął ich od koryta? Jesteśmy w dobrych rękach.
Tak Mariusz. PiS jest partią która chce ze wszystkich ludzi zrobić zwykłych ludzi, potylnych i zadowolonych z miski ryżu. Jak w komunie.
Może w Popkowicach komunizm się sprawdza. Ale ja podziękuję.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 10:52

Z innej beczki....

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 10:53

trup pisze:
18-11-2022, 10:48
Ascetic pisze:
18-11-2022, 09:12
Pierwsza myśl która właśnie mi przyszła, to ta, co w przypadku jak auto np. jest własnością banku, albo kolo ochlaptus, to kierowca zawodowy, akurat w kabinie nieswojego.

uglak wyjaśnił. BDB.
Chuja wyjaśnia.
To będzie wolna amerykanka jak z konfiskatą rozszerzoną i blokowaniem rachunków przez KAS.
Takie rozwiązanie trzeba dopracować w najdrobniejszych szczegółach.
A tu będzie jak krojenie ogórka za pomocą maczety
Konfiskata - bdb, blokowanie rach - bdb.

Coś jeszcze?

Każda kolejna modyfikacja prawa nie przynosiła zasadniczej zmiany postawy alkoholików za kółkiem. Teraz po prostu nie wsiądzie, bo nie będzie miał do czego. Masz coś tutaj do dodania, poza tym, że to projekt PiS'u i masz gargantualny, czy gargantuiczny, czy jakiśtam BÓL DUPY? xD
13.04.2024
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:01

Ascetic pisze:
18-11-2022, 10:53
trup pisze:
18-11-2022, 10:48
Ascetic pisze:
18-11-2022, 09:12
Pierwsza myśl która właśnie mi przyszła, to ta, co w przypadku jak auto np. jest własnością banku, albo kolo ochlaptus, to kierowca zawodowy, akurat w kabinie nieswojego.

uglak wyjaśnił. BDB.
Chuja wyjaśnia.
To będzie wolna amerykanka jak z konfiskatą rozszerzoną i blokowaniem rachunków przez KAS.
Takie rozwiązanie trzeba dopracować w najdrobniejszych szczegółach.
A tu będzie jak krojenie ogórka za pomocą maczety
Konfiskata - bdb, blokowanie rach - bdb.

Coś jeszcze?

Każda kolejna modyfikacja prawa nie przynosiła zasadniczej zmiany postawy alkoholików za kółkiem. Teraz po prostu nie wsiądzie, bo nie będzie miał do czego. Masz coś tutaj do dodania, poza tym, że to projekt PiS'u i masz gargantualny, czy gargantuiczny, czy jakiśtam BÓL DUPY? xD
Ale ta w tej formie też nie przyniesie.
Chodzi o jakość stanowionego prawa. I nie chodzi o etykietkę PiS tylko o to, że to jest banda dyletantów, która w kilka godzin wywraca przepisy do góry nogami. Ilość zmian w prawie, ich jakość i bublowatość jest przerażająca....
Polski Ład - BDB?
Blokowanie rachunków na wiele miesięcy, nie wypacanie pensji pracownikom i konrtrachentom i upadek firm, - BDB?
Konfiskata rozszerzona w tej formie - BDB?

No coś Ci się chyba odkleiło Panie Kolego.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:06

trup pisze:
18-11-2022, 11:01
Ascetic pisze:
18-11-2022, 10:53
trup pisze:
18-11-2022, 10:48


Chuja wyjaśnia.
To będzie wolna amerykanka jak z konfiskatą rozszerzoną i blokowaniem rachunków przez KAS.
Takie rozwiązanie trzeba dopracować w najdrobniejszych szczegółach.
A tu będzie jak krojenie ogórka za pomocą maczety
Konfiskata - bdb, blokowanie rach - bdb.

Coś jeszcze?

Każda kolejna modyfikacja prawa nie przynosiła zasadniczej zmiany postawy alkoholików za kółkiem. Teraz po prostu nie wsiądzie, bo nie będzie miał do czego. Masz coś tutaj do dodania, poza tym, że to projekt PiS'u i masz gargantualny, czy gargantuiczny, czy jakiśtam BÓL DUPY? xD

Polski Ład - BDB?
Blokowanie rachunków na wiele miesięcy, nie wypacanie pensji pracownikom i konrtrachentom i upadek firm, - BDB?
Konfiskata rozszerzona w tej formie - BDB?

Nie myślałeś, aby do tego wszystkiego dorzucić coś jeszcze bez związku a co jest związane z PiS? Może blokowanie KPO i regulowane ceny węgla, które jak się okazuje mogą być niższe xD Reasumując, idź na spacer, bo masz odklejkę antyPisią, jak zawsze zresztą.

Bym zapomniał. Świetny przepis. Jeszcze raz: Mordercę, potencjalnego, na drodze> Huja do pierdla. Auto na licytację. Środki najlepiej na leczenie ofiar takich dzbanów BDB+

Bym zapomniał2. Takie bronienie alkusów za kółkiem, zaczyna mi przypominać pacjentowe bronienie pedofilów w KK.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:10

Oczywiście, że bdb. Nie wypada nie przyklasnąć i mieć nadzieję, że te przepisy faktycznie będą egzekwowane.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:18

Tu chyba nikt nie wątpliwości. Ja bym jeszcze w pakiecie fundował "ścieżkę zdrowia" na komendzie. Wiem, wiem prawa człowieka i takie tam ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10547
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:36

Hatefire pisze:
18-11-2022, 11:18
Tu chyba nikt nie wątpliwości. Ja bym jeszcze w pakiecie fundował "ścieżkę zdrowia" na komendzie. Wiem, wiem prawa człowieka i takie tam ;-)
Piona
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:41

Chlejusy za kierownicą jak najbardziej. Równo ich traktować. W tej formie to jest jakaś porażka. Zobaczycie, że będzie wolna amerykanka. Sami przyklaskujecie nędznej jakości prawa, bo "PIJAKOM ZABIORO".
szkoda klawiatury. Nie w tę stronę idzie dyskusja.
Zafiksowaliście się jak zwykle na populistyczny "TAAA JEST! ZABRAĆ! DOBRZE PIJAKOM!"

Przytaczam "udane" zmiany prawne wprowadzone przez pis (bo udanych chyba nie ma za dużo...)
Nie pomysł lecz realizacja.
Co z tego, ze tak ekipa postanowi lecieć na księżyc jak będzie chciała zrobić to rakietą z blachy falistej?

Mechanizm ich działania, podejście do tworzenia prawa, jakość prawa, jakość JAKIEGOKOLWIEK przedsięwzięcia.

TO SIĘ MUSI UDAĆ.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 11:55

trup pisze:
18-11-2022, 11:41
Zafiksowaliście się jak zwykle na populistyczny
Kolego ty natomiast się zafiksowałeś na negatywnych konotacjach pojęcia "populizm". Natomiast populizm sam z siebie nie jest, ani dobry, ani zły. Jest tylko narzędziem do osiągania określonych celów, czasem słusznych, czasem niesłusznych (przynajmnie wg jakiegoś przyjętego systemu wartości). Znaczy wiem, że w libkowej narracji pokutującej w Polsce od epoki balcerowicza łupanego, to jedna z najgorszych obelg.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:02

Hatefire pisze:
18-11-2022, 11:55
trup pisze:
18-11-2022, 11:41
Zafiksowaliście się jak zwykle na populistyczny
Kolego ty natomiast się zafiksowałeś na negatywnych konotacjach pojęcia "populizm". Natomiast populizm sam z siebie nie jest, ani dobry, ani zły. Jest tylko narzędziem do osiągania określonych celów, czasem słusznych, czasem niesłusznych (przynajmnie wg jakiegoś przyjętego systemu wartości). Znaczy wiem, że w libkowej narracji pokutującej w Polsce od epoki balcerowicza łupanego, to jedna z najgorszych obelg.
A gdzie ja napisałem Kolego ty, że populizm jest zły? Napisałem, ze populistyczne jest postępowanie ekipy rządzacej, których to populistyczny CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto. I teraz mam przyjąc za dobrą monetę to, że w pędzie przygotowują zmiany kodeksu karnego, bo libki i wo ogóle i że będzie dobrze, tylko jestem przewrażliwiony? Przy ich frywolnym stosunku do stanowienia i przestrzegania stanowionego nawet przez swoją ekipę praw?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:10

trup pisze:
18-11-2022, 12:02
A gdzie ja napisałem Kolego ty, że populizm jest zły? Napisałem, ze populistyczne jest postępowanie ekipy rządzacej, których to populistyczny CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto. I teraz mam przyjąc za dobrą monetę to, że w pędzie przygotowują zmiany kodeksu karnego, bo libki i wo ogóle i że będzie dobrze, tylko jestem przewrażliwiony? Przy ich frywolnym stosunku do stanowienia i przestrzegania stanowionego nawet przez swoją ekipę praw?
No, ale to co napisałeś to przysłowiowe masło maślane. Argumentacja "spierdolili kilka ustaw, ta na pewno tą też spierdolą". No to może niech w ogóle Sejm nie zajmuje się obecnie stanowieniem prawa, bo zdarzyło im się wprowadzić kilka bubli prawnych (zresztą nie tylko PIS zaliczał srogie fakapy, bo generalnie poziom legislacji, to temat rzeka od ponad 30 lat). Nie mówiąc już, że "CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto". To zdanie jest absolutnie pozbawione treści :D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14765
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:21

Hatefire pisze:
18-11-2022, 12:10
trup pisze:
18-11-2022, 12:02
A gdzie ja napisałem Kolego ty, że populizm jest zły? Napisałem, ze populistyczne jest postępowanie ekipy rządzacej, których to populistyczny CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto. I teraz mam przyjąc za dobrą monetę to, że w pędzie przygotowują zmiany kodeksu karnego, bo libki i wo ogóle i że będzie dobrze, tylko jestem przewrażliwiony? Przy ich frywolnym stosunku do stanowienia i przestrzegania stanowionego nawet przez swoją ekipę praw?
No, ale to co napisałeś to przysłowiowe masło maślane. Argumentacja "spierdolili kilka ustaw, ta na pewno tą też spierdolą". No to może niech w ogóle Sejm nie zajmuje się obecnie stanowieniem prawa, bo zdarzyło im się wprowadzić kilka bubli prawnych (zresztą nie tylko PIS zaliczał srogie fakapy, bo generalnie poziom legislacji, to temat rzeka od ponad 30 lat). Nie mówiąc już, że "CEL NIE JEST SŁUSZNY, co udowodnili chyba aż nadto". To zdanie jest absolutnie pozbawione treści :D
Symetryczne argumentacje to jest to czym rzygam najbardziej....

Kilka ustaw to może im wyszło...
Tak. Jakość stanowionego prawa w Polsce od 30 lat jest bardzo różna. Zawiłość. Sprzeczności. Niekonsekwencje. Opóźnienie.
Czyli rozumiem, że jak teraz "fachowcy" przyspieszyli z produkcją ustaw,,to będą one lepsze? Czy że trzeba im wybaczyć, bo przez 30 lat....
A jakie ma cele ekipa rządząca w obecnej chwili? Nic? Zero? Brak treści?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

18-11-2022, 12:35

trup pisze:
18-11-2022, 12:21
Symetryczne argumentacje to jest to czym rzygam najbardziej....

Kilka ustaw to może im wyszło...
Tak. Jakość stanowionego prawa w Polsce od 30 lat jest bardzo różna. Zawiłość. Sprzeczności. Niekonsekwencje. Opóźnienie.
Czyli rozumiem, że jak teraz "fachowcy" przyspieszyli z produkcją ustaw,,to będą one lepsze? Czy że trzeba im wybaczyć, bo przez 30 lat....
A jakie ma cele ekipa rządząca w obecnej chwili? Nic? Zero? Brak treści?
O mityczny symetryzm. Kolejny żelazny punkt w libkowej retoryce obok populizmu, mający robić za mentalna pałkę 😀

Nie będą lepsze, ale mówimy o konkretnej ustawie, a nie o tym, że skoro ileś tam chujowych ustaw PiS przeforsował, to każda z automatu jest chujowa. Na razie to tego typu argumentacja.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ