POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:37

Glapa przemawia. To są takie kosmiczne banialuki.... nie do powtórzenia.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:41

jak mówi, że trzeba coś tam coś tam "żeby nie wpaść w recesję z bezrobociem" i że "szczyt inflacji jest w wakacje a po wakacjach będzie spadać..." to wiadomo, że będzie dokładnie odwrotnie .

Czyli czeka nas recesja i bezrobocie + dalszy wzrost inflacji.

"Wzrost dolara do Euro. No a my, mamy yyyyyy.... yyyyy... słabszy kurs razem z Euro."
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:43

trup pisze:
08-07-2022, 15:37
Glapa przemawia. To są takie kosmiczne banialuki.... nie do powtórzenia.
Teraz po wyborze wujka Adama na drugą turę, zaczynam mieć wrażenie, że to taka niedźwiedzia przysługa. Skumuluje się na nim, to co powinno się rozłożyć na tego co faktycznie decydował o braku podwyżek stóp, kiedy jeszcze na to był czas. Ot taki glapiński ofiarny.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:46

no bez przesady... co skupi jak skupi.... co to jakiś kurwa 3latek jest? przecież ten chuj kłamie bo tak mu wygodnie. A nie że biedny miś i na nim skupi. to jest dramat.

No i mocno go chyba zabolała uwaga Tuska, ze może być możliwość prawna odwołania prezesa NBP.
— Prezydent przekazał mi, że to, co powiedział Tusk na tym spotkaniu w Radomiu, to jest kłamstwo. Donald Tusk łże — powiedział w piątek na konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Odniósł się w ten sposób do słów lidera PO, że istnieje możliwość prawna, by odwołać szefa NBP ze stanowiska.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:47

trup pisze:
08-07-2022, 15:41
jak mówi, że trzeba coś tam coś tam "żeby nie wpaść w recesję z bezrobociem" i że "szczyt inflacji jest w wakacje a po wakacjach będzie spadać..." to wiadomo, że będzie dokładnie odwrotnie .



Nie wiem, czy tak właśnie będzie, ale to się nazywa po huju kryzys. Do tej pory argumentacja była taka: ok, inflacja wysoka, ale każdy ma pracę i może obsłużyć swoje długi. Przy negatywnym, realnym scenariuszu, który powoli się ziszcza (choć ostatnie dane, fakt, że wakacyjne, co zaciemnia obraz, z rynku pracy są optymistyczne) będziemy właśnie mieć pkb 0,5% powiedzmy, bezrobocie, tutaj daję z 8% i inflację z 18%. I przegrane wybory matołów, bo nie wierzę, że to udźwigną w sondażach. Tak więc powinieneś się włąściwie zdechlak cieszyć, no chyba, że nie masz skitranych 150 k na trudne czasy ...
Ostatnio zmieniony 08-07-2022, 15:53 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:52

trup pisze:
08-07-2022, 15:46
no bez przesady... co skupi jak skupi.... co to jakiś kurwa 3latek jest? przecież ten chuj kłamie bo tak mu wygodnie. A nie że biedny miś i na nim skupi. to jest dramat.

No i mocno go chyba zabolała uwaga Tuska, ze może być możliwość prawna odwołania prezesa NBP.
— Prezydent przekazał mi, że to, co powiedział Tusk na tym spotkaniu w Radomiu, to jest kłamstwo. Donald Tusk łże — powiedział w piątek na konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Odniósł się w ten sposób do słów lidera PO, że istnieje możliwość prawna, by odwołać szefa NBP ze stanowiska.
Uśmiechnięty wujek adam, jak jeden taki, co zawsze z luźną gumą, niby, teraz fest popuścił. Nerwy, nerwami, ale jakby powiedział, jak jest, że mu jarek kazał, to by i na ofiarę jeszcze wyszedł, może i litość by go spotkała, a tak ... będzie w oku całego zamieszania, teraz jeszcze sądowego. Bez sensu.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:54

Wyłączyłem chuja, bo takie bzdury gada. Już nie mogę. Starczy.

Cieszyć może się i będę. Co nie zmienia faktu, że jeszcze napsują krwi i państwa.
To się dłużej będzie u nas odbudowywać niż Ukrainę.
150 k na ciężkie czasy.... nie nie mam tyle. Ciężkie czasy właśnie trwają, ale czuję, że się rozpoczęły dopiero. 3-4-5 lat to potrwa?
Dobrze, ze mam kredyt hipoteczny spłacony. 1,5 roku temu! Ufffff....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:57

trup pisze:
08-07-2022, 15:35
Pacjent pisze:
08-07-2022, 15:08
trup pisze:
08-07-2022, 14:48
Obrazek
Otóż to. Co z odziedziczonym po PRL-u zwyczajem werbowania wśród sędziów agentów służb specjalnych, który ewidentnie zaburza trójpodział władz?
https://www.wprost.pl/przeglad-prasy/95 ... sluzb.html
na pewno nasze społeczeństwo odziedziczyło upodobanie do badziewnej propagandy np. trolowania na forum metalowym.
Wg Ciebie należy przejść do porządku dziennego na tym, że są ludzie, którzy służą jednocześnie władzy sądowniczej i wykonawczej? Nie jest to jawne psucie państwa, z którym rzekomo walczysz?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:59

zwykła mejza przemawia do pustej sali. chwiali kaczora i gani Tuska.
Kaczor to - Kazimierz Górski
Tusk - Paulo Sousa.

Pusta sala... 55 posiedzenie sejmu....
To jest Monty Python, Za Chwilę Dalszy Ciąg Programu? Czy co to kurwa jest....?


hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 15:59

@ trup

Bez przesadny. Przyjdzie peło i będzie pięknie, jak śpiewał tomasz z tiltu. A tak poważnie. Trudno powiedzieć. Już temat alkohol tu zdechł. Tylko łapówy od pacjentów wjeżdżają na fotach i jakieś marne browary murzyńskie. Płyt też coraz mniej w zakupsach. Na koncerty za rok, to tylko ursus wpadnie, bo się kurwa chłop naczekał i gelo, bo on jest na każdym. Ja się tam nie spodziewam niczego dobrego na kolejne dwa lata. No może poza tym, że kilka mord zniknie z tv (którego nie mam swoją drogą, na nowo).
Ostatnio zmieniony 08-07-2022, 16:00 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 16:00

Pacjent pisze:
08-07-2022, 15:57
trup pisze:
08-07-2022, 15:35
Pacjent pisze:
08-07-2022, 15:08

Otóż to. Co z odziedziczonym po PRL-u zwyczajem werbowania wśród sędziów agentów służb specjalnych, który ewidentnie zaburza trójpodział władz?
https://www.wprost.pl/przeglad-prasy/95 ... sluzb.html
na pewno nasze społeczeństwo odziedziczyło upodobanie do badziewnej propagandy np. trolowania na forum metalowym.
Wg Ciebie należy przejść do porządku dziennego na tym, że są ludzie, którzy służą jednocześnie władzy sądowniczej i wykonawczej? Nie jest to jawne psucie państwa, z którym rzekomo walczysz?
Wg mnie należy przejść do porządku dziennego nad takim odbiegającym od tematu komentarzem.
Nic on nie wnosi a odciąga od sedna.
Trójpodział władzy.
Tyle.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 16:05

Ascetic pisze:
08-07-2022, 15:59
@ trup

Bez przesadny. Przyjdzie peło i będzie pięknie, jak śpiewał tomasz z tiltu. A tak poważnie. Trudno powiedzieć. Już temat alkohol tu zdechł. Tylko łapówy od pacjentów wjeżdżają na fotach i jakieś marne browary murzyńskie. Płyt też coraz mniej w zakupsach. Na koncerty za rok, to tylko ursus wpadnie, bo się kurwa chłop naczekał i gelo, bo on jest na każdym. Ja się tam nie spodziewam niczego dobrego na kolejne dwa lata. No może poza tym, że kilka mord zniknie z tv (którego nie mam swoją drogą, na nowo).
Peło przyjdzie albo i nie. Ktokolwiek przyjdzie, zanim wyczyści to szambo i wyprostuje, przy aktywnym przeszkadzaniu obecnej trzody przykorytnej, nie będzie podejmował fajnych decyzji bo i fajno nie będzie. Społeczeństwo ich znielubi i coftedy?

Jak pisiory wygmerają tę nową ordynację z 94 okręgami ułożonymi pod siebie, to mogą dostać 260-300 mandatów.
No chyba, że duduś nie podpisze. Ponoć się na wszelki wypadek deklaruje, ze nie będzie takim chujem i nowej ekipie czasem podpisze jakąś ustawę, bo on to w ogóle lubi opozycje.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 16:07

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 16:12

trup pisze:
08-07-2022, 16:05
Ascetic pisze:
08-07-2022, 15:59
@ trup

Bez przesadny. Przyjdzie peło i będzie pięknie, jak śpiewał tomasz z tiltu. A tak poważnie. Trudno powiedzieć. Już temat alkohol tu zdechł. Tylko łapówy od pacjentów wjeżdżają na fotach i jakieś marne browary murzyńskie. Płyt też coraz mniej w zakupsach. Na koncerty za rok, to tylko ursus wpadnie, bo się kurwa chłop naczekał i gelo, bo on jest na każdym. Ja się tam nie spodziewam niczego dobrego na kolejne dwa lata. No może poza tym, że kilka mord zniknie z tv (którego nie mam swoją drogą, na nowo).
Peło przyjdzie albo i nie. Ktokolwiek przyjdzie, zanim wyczyści to szambo i wyprostuje, przy aktywnym przeszkadzaniu obecnej trzody przykorytnej, nie będzie podejmował fajnych decyzji bo i fajno nie będzie. Społeczeństwo ich znielubi i coftedy?

Jak pisiory wygmerają tę nową ordynację z 94 okręgami ułożonymi pod siebie, to mogą dostać 260-300 mandatów.
No chyba, że duduś nie podpisze. Ponoć się na wszelki wypadek deklaruje, ze nie będzie takim chujem i nowej ekipie czasem podpisze jakąś ustawę, bo on to w ogóle lubi opozycje.
Z tym ktokolwiek nie przesadzajmy. Oczywiście z tymi ruskimi podnóżkami pisowców nie ma co się liczyć, jakieś marginalne kanapowe toto, ale, jednak napisałeś "ktokolwiek".

Co do zmiany ord.wyb. Ja tam mimo wszystko nie dopuszczam do siebie, że pójdą dalej z tym demontażem państwa, czy wzmiankowanego trójpodziału władzy. No ale kto by przypuszczał, że w HIT pojawi się np. że Rolling Stones czy Żuki to zespoły amerykańskie. Dla tych ludzi, rzeczywistość to jedno, jakaś postrzeczywistość na ich prawach i według ich postrzegania to drugie. W świetle takiego a nie innego traktowania prawdy, rzeczywistości, czy jakiejś tam etyki < hatfu < są zdolni odjaniepawlić każdą akcję, aby nie pójść garować. Więc kto wie, kto wie.
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 19:04

"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

08-07-2022, 19:10

Ten jak się odpalił, a do wyborów przecież jeszcze tak z roczek

papa glapa be, już rozumiem
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1124
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: POlitykowanie

09-07-2022, 08:33

tomaszm pisze:
07-07-2022, 21:50
Chłopaki ja to jestem leber z nauk ekonomicznych. Wylumaczta mi jedna rzecz - Czarnogóra nie jest w UE. Obowiązująca waluta euro. Samowolkę sobie zrobili. Kurwa to jak oni poszli do przodu od przyjęcia euro to się w pizdzie nie mieści.

Kogo nie spytasz tutaj- przyjęcie euro to najlepsze co ich spotkało. To widać.

Jak to można wylumaczyc komuś takiemu jak ja z deficytem nauk ekonomicznych?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
PL zobowiazala sie do przyjecia waluty EUR (po wejsciu do UE) po spelnieniu okreslonych warunkow, termin regulacji kilkakrotnie odroczano, pozniej zmienily sie rzady a obecny nie ma jakichkolwiek szans na zblizenie sie do minimalnych wymagan. Chyba ze upodlenia. :D

Jesli jest cos czego szczerze nienawidze w zyciu to polska polityka a obecnie to skurwialy PIS, ich mental i sposob w jaki rozpierdalaja ten i tak chuja sie trzymajacy kraj ALE poprzednie rzady daly mocno dupy, o czym i tak przecietny polak nie pamieta bo gdzie myslenie o strefie EUR kiedy wazniejsze sa lesby w warszawie, pijanstwo kukiza czy walka z noszeniem maseczek.

Ale zgodze sie ze dzieki EU Polska zrobila kolosalny skok; odswiezalem sobie wlasnie "To ja zlodziej", film z 2000 (!!!) roku. Ciezko mi uwierzyc ze to kiedys byla PL (mimo tego ze tam akcja na Slasku, ktory zawsze rzadzi sie swoimi prawami, hehe - sorry panowie). A wspominam o filmie tez z tego powodu bo wlasnie zaklamywanie rzeczywistosci i SPOSOB (prostacki, chamski, skuteczny) jakie tam prezentuje np Gajos/wlasciciel warsztatu to jest to co serwuje owczesna wladza.


Uch, uposcilem troche jadu, a reszte wypoce na CONCRETE WINDS za kilka h :D
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2568
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: POlitykowanie

09-07-2022, 13:27

BOLEK pisze:
08-07-2022, 19:04
Lekcja praworządności w praktyce, nawet Szarik uczestniczył w zajęciach.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

09-07-2022, 13:41

Dwóch tumanów się dobrało, tumanów bo nawet nie wiedzą kto tam rządzi i jak sami się blaźnią LOL

„Nowy rząd, pod przywództwem dotychczasowego premiera Marka Ruttego, stworzą partie, które od ponad czterech lat rządzą Niderlandami – liberałowie (VVD), chadecja (CDA), konserwatywna chadecja (CU) oraz socjalliberalna D66.”

CDA i CU to takie ichnie pisiory i konfpederasty. Czyli idealny strzał w stopę.


A i jeszcze przyklejają twitta pisowskiego „dziennikarza” czyli aparatczyka xD Forumowy pisowiec podał typowi co spruwa się na PiS, a ten się podnieca. Forum w pigułce. IQ i wiedza rozwielitki
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2568
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PwOlitykowanie

09-07-2022, 13:50

Holandia to praworządny kraj więc bije się tam ludzi zgodnie z prawem, nie to co u nas. To oczywiste.
Celem życia nie jest przeżycie.
ODPOWIEDZ