Ojczyzna

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 13:01

Hatefire pisze:
02-12-2022, 12:21
wydarzenia.interia.pl pisze: Mieszkańcy wrocławskiego osiedla terroryzują przedszkolaków. Oblewanie wodą i wyzwiska

Wrocław, osiedle Kowale, ul. Jaskółcza 23. Znajdujący się pod tym adresem punkt przedszkolny przeszkadza mieszkańcom sąsiadującym z placówką. Jak informują rodzice maluchów, dzieci mają być wyzywane, straszone piłą mechaniczną, dźwiękami wystrzałów, a także oblewane wodą z węża ogrodowego. Dyrekcja przedszkola potwierdza, że takie sytuacje miały miejsce.

Mieszkańcy ul. Jaskółczej znaleźli w swoich skrzynkach list. Podpisali się pod nim rodzice dzieci uczęszczających do Punku Przedszkolnego Jaskółka Montessori we Wrocławiu. List trafił na grupę osiedla w mediach społecznościowych.
"Jesteśmy rodzicami Dzieci, które uczęszczają do Przedszkola Jaskółka. Przedszkole to mieści się przy ulicy Jaskółczej 23, w niedalekim sąsiedztwie Państwa domu. Od ponad dwóch lat nasze Dzieci, będąc na podwórku, słyszą wykrzykiwane w ich stronę następujące sformułowania:

"kaszojady" "na plac zabaw bachory" "kupa, d..., kupa, d..., dzieci - powtarzamy!" "k... mać jak zaraz przy... komuś" "zamknąć ryje tej dziczy" "powystrzelać te bachory i będzie spokój" "bombę trzeba podłożyć pod to przedszkole"

"Straszone piłą mechaniczną, polewane wodą"


"Poza krzykami nasze Dzieci straszone są m. in. piłą mechaniczną, włączaną tuż przy ogrodzeniu przedszkola, dźwiękami wystrzałów czy też odgłosem szczekania psa odtwarzanych z głośników ustawionych tuż przy płocie. Były również oblewane wodą z węża ogrodowego. Takie agresywne zachowanie w stosunku do Dzieci (najmłodsze przedszkolaki mają tylko 2,5 roku) jest niedopuszczalne i karygodne, a dla naszych rodzin dodatkowo bardzo bolesne" - czytamy w liście.
W ocenie rodziców przedszkolaków "w sąsiedztwie łamana jest konwencja o prawach dziecka". "Dzieci czują się zagrożone za każdym razem, gdy wchodzą lub wychodzą z Przedszkola lub na podwórko, często płaczą i boją się atakujących je osób. Niestety tego rodzaju działania eskalują z każdym kolejnym rokiem, a dialog pomimo podejmowanych prób nie jest możliwy" - dodają.
Rodzice chcieli poinformować mieszkańców o tym, co się dzieje w ich sąsiedztwie. Oraz "ostrzec przed potencjalnym zagrożeniem, jakim jest przeniesienie takich agresywnych zachowań poza przedszkole".

Były propozycje mediacji

Jak dowiedziała się Interia, sąsiedzi, którym przedszkole przeszkadza, interweniowali w Radzie Osiedla Wrocław Kowale.
Sekretarz Zarządu Rady Osiedla Małgorzata Szkudlarek przekazała nam: - W maju tego roku zgłosiła się do nas pani, która mieszka w pobliżu punku przedszkolnego. Przeszkadzały jej hałasujące dzieci, poprosiła o interwencję. Po przeanalizowaniu tej sprawy przedstawiciel Rady Osiedla Wrocław Kowale udał się na miejsce, rozmawiał z dyrektorką placówki, a także z sąsiadami.

I dodała: - W okolicy były rozwieszone banery z napisem "Protest. STOP przedszkole. Prawo do życia i spokoju". Rozmawialiśmy też z osobami postronnymi. Twierdzą, że słyszeli obelgi kierowane w stronę dzieci, a także odgrażanie się sądem - informuje Małgorzata Szkudlarek.
- Jako rada osiedla nie jesteśmy w stanie wyegzekwować niczego ani od jednej, ani od drugiej strony. Nie mamy do tego kompetencji. Nie możemy nakazać przedszkolu się wyprowadzić lub sąsiadom uspokoić - dodaje. Rada chciała jednak konflikt załagodzić. 
- Nie było to możliwe. Zaproponowaliśmy mediacje obu stronom, niestety nie odbyły się. Obie strony deklarowały, że wezmą w nich udział tylko wtedy, kiedy będą musiały. A my nie jesteśmy w stanie ich do tego zmusić. Z oświadczenia placówki wiemy, że sprawa została zgłoszona na policję i zajmuje się nią kancelaria prawna - podsumowuje nasza rozmówczyni.

Przedszkole potwierdza. Sprawą miała się również zajmować policja

Skontaktowaliśmy się z punktem przedszkolnym Jaskółka. Odesłano nas do oświadczenia opublikowanego na Facebooku placówki, o którym wspomniała nam również Małgorzata Szkudlarek.
W oświadczeniu dyrekcja i kadra nauczycielska przyznają, że sytuacje opisane w cytowanym liście miały miejsce w przeszłości. I były zgłaszane służbom.
"Z sąsiadami, którzy nie potrafią pogodzić się z tym, że dzieci mają prawo do edukacji, rozmawialiśmy zarówno jako nasza społeczność, ale rozmawiali z nimi także przedstawiciele policji czy straży miejskiej. Na nasze zlecenie sprawą zajmuje się kancelaria prawna" - czytamy.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Spytaliśmy, czy funkcjonariusze przeprowadzali na miejscu interwencje, ile ich było i czego dokładnie dotyczyły. Do momentu publikacji artykułu odpowiedzi nie otrzymaliśmy.
Do sprawy będziemy wracać.
To patologia spod znaku "Aborcja bez granic"? Jako mieszkaniec osiedla gdzie są przedszkola i żłobki trudno mi to sobie wyobrazić.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 13:13

Pacjent pisze:
02-12-2022, 13:01
To patologia spod znaku "Aborcja bez granic"? Jako mieszkaniec osiedla gdzie są przedszkola i żłobki trudno mi to sobie wyobrazić.
Czy w tym swoim spranym łbie nawet do zwykłego chamstwa i sobkowstwa musisz dorobić jakąś ideologię :facepalm: Zresztą ci co protestują też pewnie mieli dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 13:39

Hatefire pisze:
02-12-2022, 13:13
Pacjent pisze:
02-12-2022, 13:01
To patologia spod znaku "Aborcja bez granic"? Jako mieszkaniec osiedla gdzie są przedszkola i żłobki trudno mi to sobie wyobrazić.
Czy w tym swoim spranym łbie nawet do zwykłego chamstwa i sobkowstwa musisz dorobić jakąś ideologię :facepalm: Zresztą ci co protestują też pewnie mieli dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym.
Nienawiść do dzieci automatycznie kojarzy mi się z tymi, którzy nienawidzą ich najbardziej. Do tego stopnia, że ich zabijanie czynią swoją misją.
Ciekawe co to za ludzie, bo koło mnie jest sporo ludzi starszych, którzy odnoszą się do dzieciaków bardzo życzliwie. Ale to babcie od różańca i może dlatego.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 14:13

Hatefire pisze:
02-12-2022, 13:13
Pacjent pisze:
02-12-2022, 13:01
To patologia spod znaku "Aborcja bez granic"? Jako mieszkaniec osiedla gdzie są przedszkola i żłobki trudno mi to sobie wyobrazić.
Czy w tym swoim spranym łbie nawet do zwykłego chamstwa i sobkowstwa musisz dorobić jakąś ideologię :facepalm: Zresztą ci co protestują też pewnie mieli dzieci w wieku szkolnym/przedszkolnym.
W sumie to akurat Ty zacząłeś wrzucając do odpowiedniego wybranego tematu zamiast po prostu do Onkologii. Mogę sobie wyobrazić, że Pacjentow wrzuciłby tego samego linka do tematu Lewactwo i zaraz ktoś rzuciłby się do obrony, bo przecież to że LGBT to nie znaczy, że od razu dzieci im przeszkadzają :sarcasm1:
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 14:22

uglak pisze:
02-12-2022, 14:13
W sumie to akurat Ty zacząłeś wrzucając do odpowiedniego wybranego tematu zamiast po prostu do Onkologii. Mogę sobie wyobrazić, że Pacjentow wrzuciłby tego samego linka do tematu Lewactwo i zaraz ktoś rzuciłby się do obrony, bo przecież to że LGBT to nie znaczy, że od razu dzieci im przeszkadzają :sarcasm1:
Czyli temat "Ojczyzna" jest według ciebie dedykowany do krytyki prawicy, skoro przeciwstawiasz mu temat przeznaczony do krytyki lewicy? No ok :roll:
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2568
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 14:25

Pacjent pisze:
02-12-2022, 13:39
Ciekawe co to za ludzie, bo koło mnie jest sporo ludzi starszych, którzy odnoszą się do dzieciaków bardzo życzliwie. Ale to babcie od różańca i może dlatego.
Różnie bywa. U mnie dzielnia się starzeje i dziadki piszą do prezesów spółdzielni pisma w sprawie likwidacji placów zabaw.
Za głośno jest. Myślałem, że z wiekiem słuch słabnie ;)
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 14:26

Hatefire pisze:
02-12-2022, 14:22
uglak pisze:
02-12-2022, 14:13
W sumie to akurat Ty zacząłeś wrzucając do odpowiedniego wybranego tematu zamiast po prostu do Onkologii. Mogę sobie wyobrazić, że Pacjentow wrzuciłby tego samego linka do tematu Lewactwo i zaraz ktoś rzuciłby się do obrony, bo przecież to że LGBT to nie znaczy, że od razu dzieci im przeszkadzają :sarcasm1:
Czyli temat "Ojczyzna" jest według ciebie dedykowany do krytyki prawicy, skoro przeciwstawiasz mu temat przeznaczony do krytyki lewicy? No ok :roll:
Dobrze wiesz co kogo triggeruje :wink:
Guilty of being right
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 15:28

mistrzsardu pisze:
02-12-2022, 14:25
Pacjent pisze:
02-12-2022, 13:39
Ciekawe co to za ludzie, bo koło mnie jest sporo ludzi starszych, którzy odnoszą się do dzieciaków bardzo życzliwie. Ale to babcie od różańca i może dlatego.
Różnie bywa. U mnie dzielnia się starzeje i dziadki piszą do prezesów spółdzielni pisma w sprawie likwidacji placów zabaw.
Za głośno jest. Myślałem, że z wiekiem słuch słabnie ;)
Może być, ale tutaj mamy do czynienia z aktami agresji wobec dzieciaków. To już jest kilka poziomów niżej w kierunku piekła.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 16:30

Mam teorie na temat takiego traktowania dzieci przez starych ludzi. Oni mieli gówniane dorastanie, w syfie, biedzie i walonkach. Cebula i jajka zamiast słodyczy i wychodek bez prądu (albo rura do srania). Patrzą na obecną młodzież i normalnie im kurwa zazdroszczą. Większość życia przepierdolona w PRL-u, nowe czasy ich zaskoczyły i nic nie kumają i oprócz śmierci już nic na nich nie czeka. Hailsa!
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Ojczyzna

02-12-2022, 17:39

mistrzsardu pisze:
02-12-2022, 14:25
Pacjent pisze:
02-12-2022, 13:39
Ciekawe co to za ludzie, bo koło mnie jest sporo ludzi starszych, którzy odnoszą się do dzieciaków bardzo życzliwie. Ale to babcie od różańca i może dlatego.
Różnie bywa. U mnie dzielnia się starzeje i dziadki piszą do prezesów spółdzielni pisma w sprawie likwidacji placów zabaw.
Za głośno jest. Myślałem, że z wiekiem słuch słabnie ;)
Tak, akurat te stare baby różańcowe wysiadujące w oknach 24/7 i dopierdalające się do wszystkiego co robią dzieci i młodzież z bazgraniem kredą po chodniku czy zbyt mocnym napierdalaniem w piłkę włącznie to odkąd pamiętam był największy rak mioeszkania w polskim blokowisku, ale Pacwel jak zwykle kreuje swoją, alternatywną rzeczywistość oblężoną przez wszechobecne lewactwo :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 12:20

kurwa co za chujowe położenie mamy jako kraj i region....

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 13:37

To jest dziura w dupie Ziemi.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 13:43

est pisze:
09-03-2023, 13:37
To jest dziura w dupie Ziemi.
Tej Ziemi.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 13:47

Nie wylęgajcie się!
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 13:55

Ten est to można powiedzieć, że to jest, jakby to powiedzieć, okrutnik.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 14:12

to co będzie jak moskal zapuka do jej bram
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 14:17

est pisze:
09-03-2023, 13:37
To jest dziura w dupie Ziemi.
Polonia, anus mundi, EST!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 14:45

Tak, to rozwinięcie mojego nicka.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 14:51

Obrazek
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ojczyzna

09-03-2023, 15:08

est pisze:
09-03-2023, 14:45
Tak, to rozwinięcie mojego nicka.
Nie sądzę. Przypadek.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ