Rasizm na Masterfulu

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:01

A z ksiazkami do fizjologii zywienia i biochemii tez polemizujesz? Bo bardzo mnie ciekawi czy zjadles juz wdzystkie rozumy swiata czy jeszcze nie? Rozmawiasz sam ze soba na jakis temat i twierdzisz, ze cie nie rozumiem - to prawda, za huja nie wiem o co ci chodzi, oprocz tego ze nie czaisz tego co napisalem na poczatku o rasach i trawieniu
woodpecker from space
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:13

Ja jebię, ale się spinasz :D

Chciałeś wbić w rozmowę z ciekawostką, nie do końca wyszło - choć kwestia ogólnie hes faktycznie interesujàca - potem zasunąłeś babola, cytujesz bez zrozumienia - ok, zdarza się. Wycziluj, to nie koniec świata.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:30

No gdzie sie spinam, jak nie dodam emoty to juz spiety? No masz >> :D
To ty raczej dostales od razu zylki na czole i wyskoczyles z tym "co ty pierdolisz" xD

A w dyskusje nie mialem w ogole wbijac, bo jak czytam o "konstruktach spolecznych" to niedobrze mi sie robi.

Wrzucilem jakas luzna uwage, ze jednak rasy istnieja, bo o tym pisza w ksiazkach, ktore w zasadzie poruszaja temat globalny ale dla laktozy robia wyjatek i dodaja na zasadzie ciekawostki, ze "prawie 100% populacji rasy zoltej i czarnej nie trawi laktozy". Nic poza tym, temat ani mnie ziebi ani grzeje. Nie sadzilem, ze z tego sie jakas epopeja co kto zrozumial i kto jebnal babola. No ty tez jebnales babola, i to wiekszego, jednak nie mam zamiaru sie o to czepiac, bo nie widze w tym nic specjalnie emocjonujacego
woodpecker from space
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:32

Triceratops pisze:
01-02-2021, 17:30
No ty tez jebnales babola, i to wiekszego,
Szkoda, że nie potrafisz go wskazać :D
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:34

WaszJudasz pisze:
01-02-2021, 17:32
Triceratops pisze:
01-02-2021, 17:30
No ty tez jebnales babola, i to wiekszego,
Szkoda, że nie potrafisz go wskazać :D
Wskazalem przeciez, napisales "to stosunkowo nowe zjawisko" :D
woodpecker from space
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:36

No i? Przecież tak jest. W kategoriach zmian biologicznych jest to krótki okres, tak jest zresztą przeważnie określany w piśmiennictwie.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 17:49

Masz jakies dane siegajace poza epoke neolitu na ten temat? To przeciez epoka neolitu, udomowienie bydla mozna powiedziec "rozpoczelo" temat tolerancji czy nietolerancji laktozy. Zeby bylo smieszniej kolebka gdzie zaczeto spozywac mleko to jest wlasnie Daleki Wschod, tam gdzie dzis prawie 100% populacji dzis nie trawi laktozy. Tam zaczeli kombinowac z fermentacja laktozy i omijaniem tej niewygodnej "choroby"

Poza tym laktoza jest glownym cukrem mleka ludzkiego, wiec enzym laktaza towarzyszy nam od poczatku ludzkosci.

Przeciez rozmawiamy o rasach, to jedyny ciekawy aspekt tej rozmowy. Jezeli nie byloby podzialu na rasy w kwestii trawienia laktozy to nie moglbys powiedziec, ze "wiekszosc osob nie trawi laktozy" bo jak inaczej bys okreslil te wiekszosc?

Oczywiscie temat jest duzo bardziej zlozony, bo nalezy odroznic nietolerancje laktozy od nietolerancj bialek mleka krowiego, ktore wywoluja reakcej alergiczne. Sa tez wsrod tych ras wyjatki, ktore sie opieraja temu jak np Masajowie pijajacy mleko z krwia czy Samburu.

Ale po chuj o tym w temacie o rasizmie, takie dyskusje to na forach zywieniowych sa przerabiane. Ja tylko wtracilem uwage i tyle ze mnie, nie mam apsolutnie zamiaru "wbijac" w ideologiczna dyskusje >> cool_wyluzowany :D
woodpecker from space
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 18:16

Triceratops pisze:
01-02-2021, 17:49
Masz jakies dane siegajace poza epoke neolitu na ten temat? To przeciez epoka neolitu, udomowienie bydla mozna powiedziec "rozpoczelo" temat tolerancji czy nietolerancji laktozy.
Zgadza się.
Triceratops pisze:
01-02-2021, 17:49
Poza tym laktoza jest glownym cukrem mleka ludzkiego, wiec enzym laktaza towarzyszy nam od poczatku ludzkosci.
Jasne, ale chodzi o kwestię spożywania laktozy przez dporosłcyh, nie berbecie.
Triceratops pisze:
01-02-2021, 17:49
Jezeli nie byloby podzialu na rasy w kwestii trawienia laktozy to nie moglbys powiedziec, ze "wiekszosc osob nie trawi laktozy" bo jak inaczej bys okreslil te wiekszosc?
Nie rozumiem - jak to jak? Większosć, tzn. wiecej niż 50% globalnej populacji homo sapiens. Do czego są tu potrzebne rasy?
Triceratops pisze:
01-02-2021, 17:49
Ale po chuj o tym w temacie o rasizmie, takie dyskusje to na forach zywieniowych sa przerabiane. Ja tylko wtracilem uwage i tyle ze mnie, nie mam apsolutnie zamiaru "wbijac" w ideologiczna dyskusje
I to była ciekawa uwaga, którą skomentowałem przecież w pierwszym podejściu bez żadnej złośliwości czy negacji, piszac po prostu jak to widzę, na co uraczyłes mnie ni zgruszki ni z pietruszki reklamami.

Ogólnie: chodziło mi o to, że uważam tę nietolerancję laktozy za ceche populacyjną skorelowaną z kategoriami rasowymi, ale nie wynikającą z cech tzw. rasowych w takim sensie, w jakim np. z posiadania takiego czy innego odcienia skóry wynikać może mniejsza czy większa podatność na jej nowotwory.

Nie ma tu emotki z sercem na dłoni, ale ja teraz naprawdę z sercem.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 18:35

WaszJudasz pisze:
01-02-2021, 18:16
Zgadza się.
Dlatego w tym wypadku nie ma czegos takiego jak "niedawno" czy jak to tam szlo. To historia neolitu tworzona rownoczesnie z czlowiekiem, wczesniej nie ma zadnych danych, ani o rasach, ani o tolerancji czy nietolerancji laktozy. I w tych ramach jest to rozpatrywane.
WaszJudasz pisze:
01-02-2021, 18:16
Jasne, ale chodzi o kwestię spożywania laktozy przez dporosłcyh, nie berbecie.
Ale chodzi tez o to, dlaczego u ras czarnej i zoltej to zanika, jak wspomniala zreszta Pani Profesor, a u innych no europejskich nie. Czytalem mnostwo ksiazek i publikacji z dziedzin zywienia oczywiscie, gdzie podnoszono rowniez aspekt genetyczny, ale to juz inna bajka.
WaszJudasz pisze:
01-02-2021, 18:16
Nie rozumiem - jak to jak? Większosć, tzn. wiecej niż 50% globalnej populacji homo sapiens. Do czego są tu potrzebne rasy?
No i niby w jaki sposob bys to okreslil? Ktos by zbadal wszystkich ludzi na swiecie? To zalozenie ma sens tylko w wypadku istnienia ras, dzieki temu, ze zoltych i czarnych jest wiecej, mozna powiedziec, ze wiecej ma problem. Innej metody nie ma.
WaszJudasz pisze:
01-02-2021, 18:16
I to była ciekawa uwaga, którą skomentowałem przecież w pierwszym podejściu bez żadnej złośliwości czy negacji, piszac po prostu jak to widzę, na co uraczyłes mnie ni zgruszki ni z pietruszki reklamami.
Bo to zabrzmialo wlasnie tak jak z reklamy, ktora jeszcze niedawno napierdala z kazdego radia o tych biedakach co to nie trawia i maja pecha genetycznego.
WaszJudasz pisze:
01-02-2021, 18:16
Ogólnie: chodziło mi o to, że uważam tę nietolerancję laktozy za ceche populacyjną skorelowaną z kategoriami rasowymi, ale nie wynikającą z cech tzw. rasowych w takim sensie, w jakim np. z posiadania takiego czy innego odcienia skóry wynikać może mniejsza czy większa podatność na jej nowotwory.

Nie ma tu emotki z sercem na dłoni, ale ja teraz naprawdę z sercem.
W porzadku, rozumiem, jak napisalem nie mam sie zamiaru sprzeczac, bo szczerze mowiac jest mi to kompletnie obojetne, wrzucilem to raczej jako ciekawostke. Tak czy siak kategorie rasowe istnieja w biologii wynika to chocby z tej dyskusji.
Sa czarni, ktorzy to "omijaja" jak Samburu czy Masajowie pijacy krew z mlekiem (czytalem nawet uzasadnienia tego) jak i pasterskie plemiona Hunzow zyjace gdzies tam w gorach zywiace sie serami i innymi produktami mlecznymi, wiec nie jest to generalizacja. Zas Harper pisze jeszcze....ale o tym nie ma sensu pisac, bo miejsce i czas nie to a poza tym juz kiedys dawno temu bylo.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 22:07

Ja po mleku zawsze mam luźny stolec, czy jestem czarny??
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 22:13

Wasyl pisze:
01-02-2021, 22:07
Ja po mleku zawsze mam luźny stolec, czy jestem czarny??
Ja chciałbym mieć luźny stolec, ale już od wielu lat takiego nie mam. Kiedyś mnie sraka dopadła w busie w lecie jak byłem młody. Trochę nasrałem wtedy w majtki i zaczeło śmierdzieć. Kope robię tak co tydzień mniej więcej. Później śmierdzi w domu ze dwa dni. Taka zawiesina ciągle się unosi.
Raz się zje, raz się nie zje.
535

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 22:15

Mariusz Wędliniarz pisze:
01-02-2021, 22:13
Wasyl pisze:
01-02-2021, 22:07
Ja po mleku zawsze mam luźny stolec, czy jestem czarny??
Ja chciałbym mieć luźny stolec, ale już od wielu lat takiego nie mam. Kiedyś mnie sraka dopadła w busie w lecie jak byłem młody. Trochę nasrałem wtedy w majtki i zaczeło śmierdzieć. Kope robię tak co tydzień mniej więcej. Później śmierdzi w domu ze dwa dni. Taka zawiesina ciągle się unosi.
Ogórka se Darek zakiś.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 22:36

535 pisze:
01-02-2021, 22:15
Mariusz Wędliniarz pisze:
01-02-2021, 22:13
Wasyl pisze:
01-02-2021, 22:07
Ja po mleku zawsze mam luźny stolec, czy jestem czarny??
Ja chciałbym mieć luźny stolec, ale już od wielu lat takiego nie mam. Kiedyś mnie sraka dopadła w busie w lecie jak byłem młody. Trochę nasrałem wtedy w majtki i zaczeło śmierdzieć. Kope robię tak co tydzień mniej więcej. Później śmierdzi w domu ze dwa dni. Taka zawiesina ciągle się unosi.
Ogórka se Darek zakiś.
Darek, a Laxigen był stosowany? Przecie od tego trza zacząć w takich okolicznościach.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

01-02-2021, 22:39

Wasyl pisze:
01-02-2021, 22:07
Ja po mleku zawsze mam luźny stolec, czy jestem czarny??
Tak
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Rasizm na Masterfulu

02-02-2021, 22:00

Tak wewnętrznie czułem, że jest we mnie Afrykanin. Teraz mi jakoś ulżyło po tym coming outcie.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

03-02-2021, 08:02

Zacznij biegac albo grac w kosza. Moze obudzisz w sobie wewnwtrznego murzyna i zrobisz kariere. Nie zapisuj sie do blm
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Rasizm na Masterfulu

03-02-2021, 08:09

Wasyl pisze:
01-02-2021, 22:07
Ja po mleku zawsze mam luźny stolec, czy jestem czarny??
Też nie trawię laktozy i mam problemy po niej. Tak ja Ty najpewniej jestem murzynem albinosem lub Azjatą. Dobrze, że nadal Homo sapiens.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Rasizm na Masterfulu

03-02-2021, 09:18

Triceratops pisze:
01-02-2021, 18:35

No i niby w jaki sposob bys to okreslil? Ktos by zbadal wszystkich ludzi na swiecie? To zalozenie ma sens tylko w wypadku istnienia ras, dzieki temu, ze zoltych i czarnych jest wiecej, mozna powiedziec, ze wiecej ma problem. Innej metody nie ma.
W obrębie tzw. "ras" też nikt nie zbadał wszystkich ich przedstawicieli, tylko próbki statystyczne, metoda jest zatem taka sama, jak dla populacji globalnej. Rasy nie są tu do niczego potrzebne.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Rasizm na Masterfulu

03-02-2021, 09:23

No owszem, to tylko szacunki, dlatego nawet nie mam zamiaru sie spierac, bo mi to kompletnie obojetne. Ale wniosek o wiekszosci zostal wyciagniety z tego, ze te dwie rasy po prostu stanowia wiekszosc. Zalozono, ze zolta i czarna w prawie 100% nie trawia, dla bialej zalozono, ze ok 30% ma problem i wyszla ta wiekszosc. Inaczej nie da sie tego nawet z grubsza oszacowac, bo np jak pisalem, Skandynawowie, ale tez i chyba Holendrzy z tego co pamietam maja 100%, Mniejsza z tym w kazdym razie.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Rasizm na Masterfulu

03-02-2021, 10:57

Uff, jestem aryjczykiem, mleko mogę pić litrami. Najlepiej prosto od krowy.
PLASTIK NIE JEST METALEM
ODPOWIEDZ