Wybory 2011 - ankieta

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.

Na kogo oddałeś swój głos?

Czas głosowania minął 23-10-2011, 21:58

PO
25
23%
PIS
6
6%
SLD
4
4%
PSL
2
2%
PJN
3
3%
Palikot
27
25%
Korwin-Mikke
23
21%
Marek Jurek
2
2%
PP-Sierpień 80
1
1%
Głos nieważny
15
14%
 
Liczba głosów: 108
Awatar użytkownika
Wolfkhan
postuje jak opętany!
Posty: 548
Rejestracja: 21-12-2009, 07:00
Lokalizacja: Szambolewo Wielkie

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:27

Bloodcult pisze:BŁAGAM, ile jest takich państw? Bo ja znam tylko jedno tak głupie. ;)
W Europie? Większość zachodnich państw. Byłeś kiedyś za Odrą? A trochę dalej?
Ostatnio zmieniony 11-10-2011, 00:28 przez Wolfkhan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:27

KelThuz pisze:Ale jaką utopię? 100 lat temu w większości państw nie było dochodowego.
Dochodowy jest idiotycznym, drogim w ściąganiu, i mało efektywnym podatkiem, i rację ma Korwin (jak i amerykańscy libertarianie), że jego raison d'etre, to po prostu chęć władzy do kontrolowania obywatela, ile zarabia i na co wydaje pieniądze - skomplikowane prawo podatkowe powoduje, że zawsze można na człowieka znaleźć "paragraf", albo po prostu nasłać kontrolę skarbówki na jego firmę i pozamiatane.
Kwestia entropii - burdelu zrobionego w 5 minut w 5 minut się nie sprzątnie.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:33

KelThuz pisze:Tym samym zmniejszając konkurencyjność naszej produkcji na rynkach zagranicznych. Gratuluję, kolejny "spec" na miarę Cezarego Mecha.
Jakie inne rozwiązanie proponujesz państwu w obecnym systemie?
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:37

Wolfkhan pisze:
Bloodcult pisze:BŁAGAM, ile jest takich państw? Bo ja znam tylko jedno tak głupie. ;)
W Europie? Większość zachodnich państw. Byłeś kiedyś za Odrą? A trochę dalej?
Byłem za Odrą i jakoś nikt mi tam nie zaproponował utrzymania, opieki socjalnej ani nawet pracy. :(
:D
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Wolfkhan
postuje jak opętany!
Posty: 548
Rejestracja: 21-12-2009, 07:00
Lokalizacja: Szambolewo Wielkie

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:50

Pewnie zapomniałeś przedzwonić wcześniej i przygotować ich na przyjazd księcia. Bez znajomości języka i własnej pracy nigdzie nie ma nic za darmo.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:51

Wolfkhan pisze:Nigdzie nie ma nic za darmo.
WŁAŚNIE - z tego powodu znikąd ci nie dadzą minimalnej pensji. ;)
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:55

Wolfkhan pisze:Wymień mi kilka cech, które byłyby wspólnym mianownikiem dla porównań Polska-USA.
cecha 1 - ludzie pracują, aby otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę,
cecha 2 - nikt nikogo do pracy nie zmusza i nikt nikogo nie zmusza do zatrudniania kogokolwiek,
cecha 3 - koszty zatrudnienia i wynagrodzenia pracownika ponosi pracodawca,
cecha 4 - ludzie wydają pieniądze, które zarobili na tyle dowolnie na ile pozwala im dane państwo,
cecha 5 - nie ma nic za darmo!
: )
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Wolfkhan
postuje jak opętany!
Posty: 548
Rejestracja: 21-12-2009, 07:00
Lokalizacja: Szambolewo Wielkie

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:57

Morph pisze:WŁAŚNIE - z tego powodu znikąd ci nie dadzą minimalnej pensji. ;)
Ale minimalnie podwyższyć i stopniowo zwiększać ją się da. Cały czas rozmawiamy o poziomie, który zapewniałby minimum. Myślę, że 2500 zł (czyli jakieś 500-600 euro) to nie są bajońskie sumy. Podobno polska gospodarka utrzymuje tempo wzrostu.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:59

Długo by go nie utrzymała jakby dojebali 2500 zł netto minimalnej.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 00:59

Patrząc na wyniki sondy mocno żałuję, że w realu takich nie ma. Zastanawiam się tylko kto z kim miałby koalicję? Niech jakiś matematyk policzy mi jak to by się przekładało na liczbę posłów.

PS W chwili gdy to piszę RPP (27%), PO (24%). KNP (22%) plus przystawki PIS (6%) i SLD (5%). W sumie nie miałbym nic przeciwko.
LEWICA - PALIKOT, PRAWICA - KORWIN, PO - CENTRUM.
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 01:01

Edinazzu pisze:Niech jakiś matematyk policzy mi jak to by się przekładało na liczbę posłów.
Przede wszystkim frekwencja chujowa, bo z 2092 uprawnionych do głosowania obywateli państwa Masterful zagłosowało 88, czyli mniej niż 5% ;P.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Wolfkhan
postuje jak opętany!
Posty: 548
Rejestracja: 21-12-2009, 07:00
Lokalizacja: Szambolewo Wielkie

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 01:02

Olo pisze:cecha 1 - ludzie pracują, aby otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę,
cecha 2 - nikt nikogo do pracy nie zmusza i nikt nikogo nie zmusza do zatrudniania kogokolwiek,
cecha 3 - koszty zatrudnienia i wynagrodzenia pracownika ponosi pracodawca,
cecha 4 - ludzie wydają pieniądze, które zarobili na tyle dowolnie na ile pozwala im dane państwo,
cecha 5 - nie ma nic za darmo!
: )
LOL, nie ma to jak dobry żart na koniec dnia. Oczywiście zgadzam się ze wszystkimi, że pensja minimalna nie bierze się z kapelusza, rozmawiamy wciąż o możliwych do dokonania zmianach, na które Polskę będzie stać, o ile zostaną w krótkim czasie przeprowadzone reformy i uproszczone przepisy.

Olo zapomniałeś dodać, że Polak też już był w kosmosie.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 01:18

Co w tym jest śmiesznego? To co wymieniłem wystarczy do opisania stosunków pracodawca-pracownik.
Jakie reformy chcesz wprowadzić, żeby Polska (tzn. konkretnie kto?) nagle stała się bogata i jak to 'bogactwo' przekłada się na to żeby można było narzucić przedsiębiorcom taki absurd jak wymóg 2500 zł netto płacy minimalnej?
Naprawdę Wolfkhan, zdecydowanie śmieszniejszym żartem jest ogólnie rzecz biorąc Twoje udzielanie się w tym wątku. :)
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 01:18

Morph pisze:
Edinazzu pisze:Niech jakiś matematyk policzy mi jak to by się przekładało na liczbę posłów.
Przede wszystkim frekwencja chujowa, bo z 2092 uprawnionych do głosowania obywateli państwa Masterful zagłosowało 88, czyli mniej niż 5%. ;P
Czyli prawie ideał. :-) Generalnie uważam, że im mniejsza frekwencja tym lepiej. Tym bardziej adekwatne wyniki. Dlatego strasznie wkurwiały mnie nawoływania Komorowskiego i innych o jak największą frekwencję. JAK KTOŚ SIĘ NIE ZNA, NIE INTERESUJE GO POLITYKA, TO NIECH NIE GŁOSUJE! NIECH POZWOLI WYBRAĆ "NATURALNYM ELITOM". :-)
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 08:50

Drone pisze:
Olo pisze:Tak więc co wolisz - geja hipokrytę, który udaje homo, czy geja, który otwarcie przyznaje się do swojej seksualności?
Ja chyba jednak wolę geja-homofoba, to ma taki szatański posmak patologicznego paradoksu. :)
To w twoim wypadku zrozumiałe, bo sam jesteś satanistą-katolikiem. :D
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 08:54

twoja_stara_trotzky pisze:
Drone pisze:
Olo pisze:Tak więc co wolisz - geja hipokrytę, który udaje homo, czy geja, który otwarcie przyznaje się do swojej seksualności?
Ja chyba jednak wolę geja-homofoba, to ma taki szatański posmak patologicznego paradoksu. :)
To w twoim wypadku zrozumiałe, bo sam jesteś satanistą-katolikiem. :D
ROTFL
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 08:56

Edinazzu pisze:Patrząc na wyniki sondy mocno żałuję, że w realu takich nie ma. Zastanawiam się tylko kto z kim miałby koalicję? Niech jakiś matematyk policzy mi jak to by się przekładało na liczbę posłów.

PS W chwili gdy to piszę RPP (27%), PO (24%). KNP (22%) plus przystawki PIS (6%) i SLD (5%). W sumie nie miałbym nic przeciwko.
LEWICA - PALIKOT, PRAWICA - KORWIN, PO - CENTRUM.
Układ idealny. :D
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1073
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 09:10

Edinazzu pisze:Patrząc na wyniki sondy mocno żałuję, że w realu takich nie ma. Zastanawiam się tylko kto z kim miałby koalicję? Niech jakiś matematyk policzy mi jak to by się przekładało na liczbę posłów.

PS W chwili gdy to piszę RPP (27%), PO (24%). KNP (22%) plus przystawki PIS (6%) i SLD (5%). W sumie nie miałbym nic przeciwko.
LEWICA - PALIKOT, PRAWICA - KORWIN, PO - CENTRUM.
Obliczenie liczby mandatów w takim przypadku i odniesieniu do aktualnego systemu (metoda, wielkość okręgu, próg itp. itd.) nie jest takie proste. Zresztą widać to po wynikach i fluktuacji mandatów przy zmieniających się sondażowych i rzeczywistych wartościach (fajnie się to obserwowało między 21 w niedzielę, a wczorajszym wieczorem). Na studiach miałem z tym naprawdę fajną zabawę - jedna z fajniejszych rzeczy, jaka może przydarzyć się politologowi. Ale w tym wypadku Masterful jest cholernie niemiarodajny. Chyba, że przyjmiemy, że 1 głos to 1% - wtedy wyniki mamy gotowe, ale również mocno wirtualne.
Koalicja w tym wypadku to raczej hybryda o imieniu Palitusk - inne opcje nie dają żadnych widoków na przyszłość, a im więcej graczy przy stole tym mniejsza stabilność koalicji. Zdolność koalicyjną KNP i PiS-u uznaję za niską, a SLD nie jest w takiej macierzy nikomu potrzebne. Generalnie masterfulowy rozdział mandatów wróży raczej powtórzone wybory, więc - jako ktoś, kto zdaje sobie sprawę z implikacji różnych konfiguracji i rozwiązań - uważam, że może lepiej, że skończyło się tak, jak się skończyło.
Naturalnie okazało się, że wirtualne głosy nie mają przełożenia na rzeczywistość (co doskonale obrazuje jedną z tez Lema). No, ale wybory był sfałszowane, więc my im jeszcze pokażemy!
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Wolfkhan
postuje jak opętany!
Posty: 548
Rejestracja: 21-12-2009, 07:00
Lokalizacja: Szambolewo Wielkie

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 09:25

Olo pisze:Co w tym jest śmiesznego? To co wymieniłem wystarczy do opisania stosunków pracodawca-pracownik.
Jakie reformy chcesz wprowadzić, żeby Polska (tzn. konkretnie kto?) nagle stała się bogata i jak to 'bogactwo' przekłada się na to żeby można było narzucić przedsiębiorcom taki absurd jak wymóg 2500 zł netto płacy minimalnej?
Naprawdę Wolfkhan, zdecydowanie śmieszniejszym żartem jest ogólnie rzecz biorąc Twoje udzielanie się w tym wątku. :)
Większość waszych wypocin tutaj jest mega-śmieszna. Jesteście doskonałym przykładem polskiej reprezentacji - dumni z siebie, a tak naprawdę zakompleksieni, zamknięci na wszystko co inne i nie wierzący w żaden postęp, uznający to co podają wam w mediach i informacjach za jedyny słuszny sposób myślenia, nie potrafiący walczyć o swoje i bardzo skromni, uznający że 500 euro najniższej krajowej w dużym, europejskim kraju to jakiś splendor.
Jakie reformy? Gdyby w Polsce potrafiły się porozumieć poszczególne grupy społeczne, związki zawodowe nie spierdoliły wcześniej sprawy, a politycy zajmowali się tym czym powinni już dawno mielibyśmy wzrost, o jakim państwa zachodnie które przyzwyczaiły swoich Obywateli do zasiłków i nieróbstwa tylko marzą. Druga sprawa to finanse publiczne, redukcja długu, oszczędności. Uproszczenie przepisów, ułatwienie życia przedsiębiorcom, zaprzestanie polityki ściągania z każdego kto robi interesy "skóry" i dalsze zmiany polegające na poprawieniu konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki, obniżenie podatków żeby przyciągnąć biznes.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wybory 2011 - ankieta

11-10-2011, 09:32

Duban pisze:
Edinazzu pisze:Patrząc na wyniki sondy mocno żałuję, że w realu takich nie ma. Zastanawiam się tylko kto z kim miałby koalicję? Niech jakiś matematyk policzy mi jak to by się przekładało na liczbę posłów.

PS W chwili gdy to piszę RPP (27%), PO (24%). KNP (22%) plus przystawki PIS (6%) i SLD (5%). W sumie nie miałbym nic przeciwko.
LEWICA - PALIKOT, PRAWICA - KORWIN, PO - CENTRUM.
Obliczenie liczby mandatów w takim przypadku i odniesieniu do aktualnego systemu (metoda, wielkość okręgu, próg itp. itd.) nie jest takie proste. Zresztą widać to po wynikach i fluktuacji mandatów przy zmieniających się sondażowych i rzeczywistych wartościach (fajnie się to obserwowało między 21 w niedzielę, a wczorajszym wieczorem). Na studiach miałem z tym naprawdę fajną zabawę - jedna z fajniejszych rzeczy, jaka może przydarzyć się politologowi. Ale w tym wypadku Masterful jest cholernie niemiarodajny. Chyba, że przyjmiemy, że 1 głos to 1% - wtedy wyniki mamy gotowe, ale również mocno wirtualne.
Koalicja w tym wypadku to raczej hybryda o imieniu Palitusk - inne opcje nie dają żadnych widoków na przyszłość, a im więcej graczy przy stole tym mniejsza stabilność koalicji. Zdolność koalicyjną KNP i PiS-u uznaję za niską, a SLD nie jest w takiej macierzy nikomu potrzebne. Generalnie masterfulowy rozdział mandatów wróży raczej powtórzone wybory, więc - jako ktoś, kto zdaje sobie sprawę z implikacji różnych konfiguracji i rozwiązań - uważam, że może lepiej, że skończyło się tak, jak się skończyło.
Naturalnie okazało się, że wirtualne głosy nie mają przełożenia na rzeczywistość (co doskonale obrazuje jedną z tez Lema). No, ale wybory był sfałszowane, więc my im jeszcze pokażemy!
Duban, w jakich latach studiowałeś politologię? Przeliczania mandatów uczył Cię Rysiu Herbut?
ODPOWIEDZ