Ekonomia / gospodarka

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1339
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 00:14

Największe firmy gazowe z 9 krajów europejskich zgodziły się płacić za gaz w rublach:

▪️MVM (Węgry).
▪️VNG, RWE, Uniper (Niemcy).
▪️Engie (Francja).
▪️Eni (Włochy).
▪️OMV (Austria).
▪️CEZ (Czechy).
▪️SPP, Geoplin (Słowacja).
▪️DEPA Commerce, Mytilineos i Prometheus Gas (Grecja).

A Polska ma chrust :P
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 00:34

Fanatyk pisze:
13-06-2022, 00:14
A Polska ma chrust :P
Polska ma Baltic Pipe i gazoport kacapski misiaczku (:
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1339
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 09:14

Teraz, nie kupując ruskiego gazu i ropy, kupujemy ruski gaz i ropę, udając że są niemieckie, tylko kieszeń boli od tej hipokryzji z którą jak widzę wyjątkowo Ci po drodze : )

Polska ma Baltic Pipe: "Umowy na dostawy gazu z Norwegii, który miał zapewnić pełną zdolność przesyłową nowego gazociągu Baltic Pipe, były wynegocjowane już w 2019 r., ale nie zostały podpisane ze względu na zmianę zarządu PGNiG."

Ciągle to samo. Jakieś pokurwione synekury dla kolesi są ważniejsze od interesu (firmy, kraju, czy nawet wizerunku międzynarodowego).
I potem taki uglak wyskakuje i po lewacku obraża : )
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 10:46

Fanatyk pisze:
13-06-2022, 00:14
Największe firmy gazowe z 9 krajów europejskich zgodziły się płacić za gaz w rublach:

▪️MVM (Węgry).
▪️VNG, RWE, Uniper (Niemcy).
▪️Engie (Francja).
▪️Eni (Włochy).
▪️OMV (Austria).
▪️CEZ (Czechy).
▪️SPP, Geoplin (Słowacja).
▪️DEPA Commerce, Mytilineos i Prometheus Gas (Grecja).

A Polska ma chrust :P
To jakieś nowe info?

Germany's VNG: "We will pay the invoice amount, which will continue to be denominated in euros, into the accounts at Gazprombank in accordance with the planned procedure, so that timely payment to our supplier is ensured on our part," the company stated May 9. "We also assume that the conversion into roubles will not cause any difficulties ... the opening of the account went completely smoothly."

Germany's RWE: "We are prepared for payment in euros and have opened a corresponding account. We are therefore acting in accordance with European and German regulation," a company spokesperson said May 16.

Germany's Uniper: "Uniper has opened [an] account at Gazprombank and has thus made the arrangements for a contractually compliant payment in euros to this account in accordance with the new payment mechanism," Chairman Klaus-Dieter Maubach said May 18.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 10:58

Ten artykuł dobrze opisuje kwestie relacji Niemcy-Ukraina:
https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/de ... 90879.html
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 11:06

mistrzsardu pisze:
13-06-2022, 10:58
Ten artykuł dobrze opisuje kwestie relacji Niemcy-Ukraina:
https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/de ... 90879.html
Ty się lepiej zajmij relacjami Polska - Świat, a nie tu napierdalasz propoagandę podprogową.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 11:07

Nerwowy pisze:
13-06-2022, 10:46
Fanatyk pisze:
13-06-2022, 00:14
Największe firmy gazowe z 9 krajów europejskich zgodziły się płacić za gaz w rublach:

▪️MVM (Węgry).
▪️VNG, RWE, Uniper (Niemcy).
▪️Engie (Francja).
▪️Eni (Włochy).
▪️OMV (Austria).
▪️CEZ (Czechy).
▪️SPP, Geoplin (Słowacja).
▪️DEPA Commerce, Mytilineos i Prometheus Gas (Grecja).

A Polska ma chrust :P
To jakieś nowe info?

Germany's VNG: "We will pay the invoice amount, which will continue to be denominated in euros, into the accounts at Gazprombank in accordance with the planned procedure, so that timely payment to our supplier is ensured on our part," the company stated May 9. "We also assume that the conversion into roubles will not cause any difficulties ... the opening of the account went completely smoothly."

Germany's RWE: "We are prepared for payment in euros and have opened a corresponding account. We are therefore acting in accordance with European and German regulation," a company spokesperson said May 16.

Germany's Uniper: "Uniper has opened [an] account at Gazprombank and has thus made the arrangements for a contractually compliant payment in euros to this account in accordance with the new payment mechanism," Chairman Klaus-Dieter Maubach said May 18.
To żadne nowe info od pana fanatyka. Czysta propaganda przedwyborcza pisowskiego czy tam konfederackiego trolla
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1339
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 11:25

Czysta propaganda przedwyborcza pisowskiego czy tam konfederackiego trolla
Prawdy w tym tyle co nic. Niektórzy mają swoje rozumy i dlatego tym bardziej wyklucza to bycie trollem rosyjskim, pisowskim,
konfederackim, ukraińskim : )
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 11:34

Sądząc po problemach jakie sprawia ci przeczytanie ze zrozumieniem kilku linijek tekstu rozum to za duże słowo - rozumek jak już :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1339
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Ekonomia / gospodarka

13-06-2022, 11:46

Nerwowy pisze:
13-06-2022, 11:34
Sądząc po problemach jakie sprawia ci przeczytanie ze zrozumieniem kilku linijek tekstu rozum to za duże słowo - rozumek jak już :D
Trup kiedyś nazwał mnie ruskim trolem, więc te kilka linijek tekstu odebrałem personalnie : )
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 22:27

No i pięknie. Chociaż my mamy lepszy myk w środowsku tych zapijaczonych mord adwokacko-radcowskich gdzie przekraczamy rubikon i nikt nam nie wierzy ale to się dzieje,

https://www.rp.pl/konsumenci/art3742481 ... o-5-tys-zl

Wkleję w swoim czasie.


Kurwa jest taka luka w systemie bankowym, że to może naprawdę rozpierdolić cały system. Ja tu wkleję orzeczenia co mam. Przy tym temat Frankowiczów to jak splunięcie przez ramię.

Przeforsowałem ten temat z jednym adwokatem od siebie. Każdy sąd podziela nasz pogląd. Już w wyrokach prawomocnych. Sam się zastanawiam co mamy dalej zrobić z tym tematem.

Banki nie są w tanie aneksować swoich umów na tak globalna skale. Ja to mam w garści, bo to forsuję w sądach.. Wcześniej nie byłem taku ura-bura bo nie miałem prawomocnych orzeczeń w garści. Teraz mam. Muszę pozbierać myśli jak tą sytuacje rozegrać.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 22:56

Ma. Nie chce dziś tego tematu już ciągnąć, jutro mam cięzki dzień ale wrócimy do tego. Żeby nie być gołosłownym wkleje swoje orzeczenia i uzasadnienia wyroków. Za dużo siedzę nad prawem bankowym. Podobnie mam z prawem ubezpieczeniowym. Prawo bankowe ma tak ogromną lukę ,że Wam chłopaki jako pierwszym pokaże na forum co tu się dzieje. I że nie zwariowałem.

Ja nie wiem co będzie dalej. Tu nie chodzi o żadne trzepanie kapucyna ,bo daleki jestem od tego. Mam to w piździe.Działam we wlasnej lidze. Nawet jak te rekordy zbieram w branży odszkodowań to chuja na to kłade,. Chodzi o to ,że nie ma chuja na wsi żebym milczał w tym temacie i jak te moje narzędzia, moje orzeczenia wykorzystam na szeroka skalę, bo taki już mój charakter.A banków nienawidzę. Może trochę mniej jak towarzystw ubezpieczeniowych. Muszę pozbierać myśli ,bo to co uskutecznię rozpiździ system bankowy. Ja nie mam żadnych wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 24-11-2022, 23:16 przez tomaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 23:13

Lepiej wklej film z duchami ;)
Celem życia nie jest przeżycie.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 23:29

Sam se wklej. Mogę ewentualnie wkleić ci filmy z moją osoba żebyś już nie pierdolił dalszych głupot na forume. Będzie ok? Pity Ci przykeljić, że jestem kim jestem , i robię co robię? Jesli masz wątpliwości to poczekaj na moje wklejki w temacie , bo ja ten temat wykorzystam do cna. A kurwa nie odpuszczę.

Idę się przespać z ta myślą. Ja to wszystko uwiecznie na forume ,bo lubię Was chłopaki ale kurwa zobaczycie to będzie czyste szaleństwo. Wszystko tu na forume rozbroje na czynniki pierwsze. Pewnie po tym weekendzie. Haha zastanwiam sie co dalej. Ten temat nie zostanie wyjebany do kosza. Ja przedzwonie po kilkunastu najbardziej prominentnych kancelariach zajmujących się prawem bankowym. Jak Oni to podłapią choćby moja największa konkurencja Votum i to dalej pójdzie w eter to ja pierdole...
Ostatnio zmieniony 24-11-2022, 23:40 przez tomaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 23:39

Sam mam dwa kredyty hipoteczne więc jak dla mnie możesz rozjebac system ;) Kibicuję. Piszę serio.
Celem życia nie jest przeżycie.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 23:41

Może pozew zbiorowy? Tomaszu, pomożecie?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 23:42

mistrzsardu pisze:
24-11-2022, 23:39
Sam mam dwa kredyty hipoteczne więc jak dla mnie możesz rozjebac system ;) Kibicuję. Piszę serio.

Dzięki. Przepraszam za moją agresję słowną. Wrócimy do tematu. Idę spać. Ja ten temata pociągnę na forume. Trzymajcie się.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16143
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Ekonomia / gospodarka

24-11-2022, 23:43

Pamiętam jak dzisiaj, jak sugerowałem usunięcie jednego z mocarnych tematów na forume. Tam była płyta Mejem na czymś takim co każdy chłop lubi liznąć. Tomasz, pamiętasz?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Ekonomia / gospodarka

25-11-2022, 00:04

Pamiętam, pamiętam:) Zmykam spać, jutro jak nie sfinalizuje kupna tematu kopalni to moge nie wracać na Śląsk. Serio. Potęzna inwestycja a moi mocodawcy ciśnienia nie wytrzymują. Lodnyn, Bejrut ciągle mnie atakuja na whatsupie i się zastanawiają czy pełnomocnik ogarnia i jest trzeżwy. Pełnomocnik siedzi na forume dla metaluchów w stanie wskazującym. W sobote sobie poklachamy na koncercie. Zycz mi szczęścia- jest mi bardzo potrzebne na jutro.:)
ODPOWIEDZ