III Wojna Światowa

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2291
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 15:47

trup pisze:
18-11-2022, 14:21
Pelson pisze:
18-11-2022, 13:57
trup pisze:
18-11-2022, 12:53
Tymczasem Ążej powiedział:


Krzepiące. Znaczy się.... jesteśmy bezpieczni.
E:odbieram Twojego posta jak próbę bezmyślnego czepiania się po linii partyjnej.
Kurwa, Trupie, dlaczemu masz tak, że nie potrafisz powstrzymac się od pisania, kiedy nie masz nic do powiedzenia, albo nie sprawdzisz danych głębiej przed popełnieniem posta?

Nie da się zapobiec takim atakom jakten w Przeworowie, no chyba, że jestś Izraelem i masz Iron Dome rozpięty nad każdym dosłownie skrawkiem Erec Izrael, a i nawet wtedy coś się prześlizgnie.
Błazen ma rację i chwała mu za to, że próbuje przekazać społeczeństwu, że nie ma na takie sytuacje 100% remedium. Obrona powietrzna, nawet gdybyśmy mieli całą zamówioną Wisłe, Narew, Pilicę i co tam jeszcze MON ma w planach, nie jest w stanie pokryć 100% terytorium kraju z włączeniem każdego skrawka pola z napisem PL.
Jakkolwiek źle to brzmi, to co mozna i należy zrobic, to edukować społeczeństwo i zacząć pracować nad obroną cywilną, ewentualnie próbować lepszej współpracy z MinObr Ukrainy, by mieć w czasie rzeczywistym dostęp do danych strzelania. W zamian za udzielaną pomoc to się nam należy na polu dyplomatyczno-wojskowym.
Za naszą WSCHODNIĄ granicą trwa Wojna trwa od lutego.
Śledzę. Spodziewałem, się, że kiedyś coś takiego się wydarzy.
Spodziewałem się też że jakoś jesteśmy zabezpieczeni. Nie każdy skrawek kraju. Ale wschodnia część granicy tak.

Kurwa Pelson, To źle go odbierasz. Ążej jaki jest kazdy widzi. Niemniej tym razem nie ja go nazwałem debilem. Chyba nie po lini partyjnej? Mam uczulenie na dyletanctwo tej ekipy. To fakt. Natomiast mój wpis zmierzał do tego, co sam napisałeś na końcu.
Jakkolwiek źle to brzmi, to co można i należy zrobić, to edukować społeczeństwo i zacząć pracować nad obroną cywilną, ewentualnie próbować lepszej współpracy z MinObr Ukrainy, by mieć w czasie rzeczywistym dostęp do danych strzelania. W zamian za udzielaną pomoc to się nam należy na polu dyplomatyczno-wojskowym.
Czyli od lutego mamy taką ochronę, że wybudowaliśmy mur na granicy polsko-białoruskiej.
+ brak komunikacji z własnym społeczstwem. Od 15:00 do wieczora trochę czasu minęło zanim któryś tam coś powiedział.

Gdyby nie ruchy amerykanów, to niewiele byśmy mieli.

Teraz pytanie najważniejsze, co się zadzieje po tym zdarzeniu?
Masz jakieś informacje czy tylko zdenerwowała Cię, jak to nazwałeś, "moja linia partyjna")
OK, wygląda na to, że się niepotrzebnie czepiałem, mea culpa.
Odpowiadajac- juz się dzieje, na razie Kuleba wypowiedział się w pojednawczym tonie. Za chwilę, pewnie po obowiązkowych badaniach opinii publicznej (to nie jest akurat żart) wyjdzie zainteresowanym, że Polacy łakną przeprosin, Ukraińcy są w stanie je wypowiedzieć, a pod stołem rodziny poszkodowanych dostaną kasę z Kijowa.
Tyle od strony politycznej.

Militarnie natomiast będziemy nalegać na podanie nam danych w czasie rzeczywistym z NATO i Ukrainy odnośnie sytuacji na froncie, nie wiem tylko, czy nasze systemy, jeszcze bez działającego IBCS sa w stanie te dane obrobić. A nawet jeśli to umieją to zestrzelenie rakiety lecącej nad dzikim polem, bez żadnego ważnego celu w poblizu, 5-7 km od granicy, w dodatku rakiety przeciwlotniczej, lecącej 5 x prędkość dźwięku będzie trudne i niekoniecznie opłacalne (tak, wojsko bierze pod uwagę koszt, gdy strzela OPL). Zestawy rakietowe stawia się w obronie punktowej, koło ważnych celów, a przy tych prędkościach przechwytywanych obiektów (cel leci 800 kmh nisko nad ziemią, rakieta plot 2000 m/s to i tak najczęściej niszczenie nastepuje BARDZO blisko wyrzutni. Więc musielibyśmy mieć CAMM w każdym powiecie by należycie się obronić, inaczej było to niemal niemożliwe.


Oprocz tego mam nadzieję, że w końcu zadzieje się temat pod nazwą obrona cywilna i podejdzie się w PL poważniej do tematu schronów i szkolenia spoleczeństwa. I tylko, albo aż- tyle.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 16:26

Militarnie natomiast będziemy nalegać na podanie nam danych w czasie rzeczywistym z NATO i Ukrainy odnośnie sytuacji na froncie,
Ale to jest już potwierdzona informacja, że jakaś procedura została przedsięwzięta, czy uważasz / przewidujesz, że taki ruch powinien być? No i czy jesteśmy w stanie sprzętowo, personalnie ogarnąć i WYKORZYSTAĆ taką wiedzę z efektami? Bo jak nie... to będzie tylko wiedza....

Co do skuteczności i takich zdarzeń to wiem, że to nie jest prosta rzecz i to się może dziać. Podobnie z cyberatakami. Niby łatwiej, bo komputery itp. ale nie da się przed wszystkich ochronić. Choć przyznaję, że Ukraińska OPL oczywiście dzięki i we współpracy z sojusznikami, radzi sobie zajebiście jak na taką skalę ostrzału ze strony ruskich. Choć idealnie nie jest. Zniszczona infrastruktura zwłaszcza energetyczno-wodna jest problemem.

Co do obrony cywilnej i podejścia w PL poważniej do tematu schronów i szkolenia spoleczeństwa - Po wieloletnich zaniedbaniach. nie liczyłbym na to za szybko. Kto niby miałby to robić? Skąd pieniądze na to? Ida na co innego....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6653
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 16:45

Jean nowa teoria konfiarzy. Była to operacja false flag, za którą stały Polska i Ukraina. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 16:48

Pełowiec trup zaraz napisze, że to PiS jest winien, że jebło. (W jaki sposób winien? Huj z tym, winien i tyle. Nie ma co drążyć). Czytając jego dzisiejsze wpisy jest ciupci krok od tego.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 17:45

Około godz. 15 przedstawiciele ukraińskich służb mundurowych wyjechali w piątek z Przewodowa. Przez trzy godziny byli najprawdopodobniej w miejscu, w którym we wtorek eksplodowała rakieta.
Ukraińscy eksperci pojawili się w Przewodowie w piątek przed godz. 12. Wtedy do miejscowości wjechał najpierw osobowy bus z niebieską rejestracją korpusu dyplomatycznego w Polsce. Jeden z pasażerów był ubrany w czarną kurtkę mundurową z flagą ukraińską i emblematami ukraińskimi. Ukraińcy w eskorcie policji pojechali w kierunku magazynów, w które we wtorek trafiła rakieta.
Po pewnym czasie pojawiły się następne samochody, tym razem osobowe na rejestracjach korpusu dyplomatycznego. W nich znajdowały się kolejne osoby w polowych mundurach.
Po trzech godzinach pobytu w Przewodowie, kilka tych samych samochodów wracało z miejsca zdarzenia, przejeżdżając przez wieś

- z relacji na żywo z WP


Ps.
Ja się pytam czemu nie jesteśmu o tym informowani od oficjalnych władz? Znów z jakichś dziennikarskich przekazów.
Raz się zje, raz się nie zje.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 20:49

Banderowiec Andrij Melnyk (odwołany z funkcji ambasadora w RFN m.in. za swoje skandaliczne wypowiedzi wybielające UPA) został wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Napisałem tu na początku wojny, że liczę na to, iż Ukraińcy się zreflektują i potraktują poważnie pomocną, polską dłoń, wyciągniętą w ich stronę, a oni na nią właśnie nasrali.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: III Wojna Światowa

18-11-2022, 23:05



Ciekawe zestawienie oparte o udokumentowane straty obydwóch stron. Wiadomo, że im dalszego zasięgu sprzęt tym bardziej będzie tutaj niedoszacowany, ale myślę, że warto przeglądnąć.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8158
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

19-11-2022, 14:57

PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: III Wojna Światowa

19-11-2022, 15:34

Rosyjski autożart o Chersoniu


Nauczycielka prosi Wowoczkę: - Wyjaśnij, co to jest "niuans". Wowoczka myśli i odpowiada: - No cóż, spójrzmy. 2 marca 2022 roku wojska rosyjskie oswobodziły Chersoń. I 11 listopada tego samego roku wojska rosyjskie też oswobodziły Chersoń. Ale jest "niuans"!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: III Wojna Światowa

19-11-2022, 17:56

autor: Eddy van Wessel
Bachmut, 17 listopada.
Para staruszków pociesza się nawzajem w szpitalu po tym, jak rosyjska rakieta zniszczyła ich dom.
Obrazek

Odessa 9 marca 2022.
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: III Wojna Światowa

20-11-2022, 01:05

robi sie nieciekawie.
Pewnie Surovikin czy jak mu tam i Prigożyn dogadali się ze znajomymi w Iranie....
"Washington Post", powołując się na zachodnich urzędników, poinformował, że w ciągu najbliższych miesięcy Iran potajemnie pomoże Rosji produkować bezzałogowe drony na wojnę z Ukrainą. Rozpoczynając własną linię produkcyjną, Rosja mogłaby radykalnie zwiększyć swoje zapasy stosunkowo niedrogich, ale wysoce niszczycielskich systemów uzbrojenia, które w ostatnich tygodniach zmieniły charakter trwającej od dziewięciu miesięcy inwazji na Ukrainie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: III Wojna Światowa

20-11-2022, 01:06

Niestety wygląda na to, że kacapia chce zrównać z ziemią cały ten kraj, a ludzi wygonić za granicę.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: III Wojna Światowa

20-11-2022, 01:55

vicotnick pisze:
20-11-2022, 01:06
Niestety wygląda na to, że kacapia chce zrównać z ziemią cały ten kraj, a ludzi wygonić za granicę.
i zasiedlic "swoimi"
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: III Wojna Światowa

20-11-2022, 01:55

Ten film rzekomo pokazuje budowę fortyfikacji w Henicheska Hirka, na północ od Krymu. Tymczasowy gubernator Krymu Aksionow potwierdził budowę okopów na półwyspie

Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: III Wojna Światowa

20-11-2022, 13:14

Na terenie i w pobliżu kontrolowanej przez rosyjskie wojska Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na południu Ukrainy doszło w sobotę wieczorem i w niedzielę rano do silnych wybuchów - poinformowała w komunikacie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).

Ps.
Jackowski mówił, że południowo-wschodnia Polska będzie wyludniona.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8158
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

22-11-2022, 09:39

PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10583
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: III Wojna Światowa

22-11-2022, 13:13

bartwa pisze:
22-11-2022, 09:39
Dla mnie największe i najciekawsze pytanie tutaj to czy takie wypowiedzi są spontanicze czy delikatnie wyreżyserowane. Obserwuję sobie to jak zmienia się propaganda z czasem, jak następują przesunięcia akcentów.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6653
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

23-11-2022, 19:47



Wyszło szydło z worka. Życie znów powiedziało sprawdzam tym, którzy prejktowali sobie rzeczywistość o Niemcach. Flagi możecie już schować. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: III Wojna Światowa

23-11-2022, 19:51

W sumie dla nas dobrze. Im wiecej kapitalu politycznego szwaby straca tym lepiej
KVLT lizania CZASZKI
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: III Wojna Światowa

23-11-2022, 19:53

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-11-2022, 13:13
bartwa pisze:
22-11-2022, 09:39
Dla mnie największe i najciekawsze pytanie tutaj to czy takie wypowiedzi są spontanicze czy delikatnie wyreżyserowane. Obserwuję sobie to jak zmienia się propaganda z czasem, jak następują przesunięcia akcentów.
To jest tez bardzo ciekawe:

Szaryj to kolaborant, ale podobno od lat zyje za hajs ruskich. Ciekawe czy to robienie gruntu pod zastapienie putina, czy raczej nasze zyczeniowe myslenie. Poziom absurdu ich propagandy jest taki, ze faktycznie ciezko wyczuc co jest rezyserowane a co nie. Ja wole zakladac, ze wszystko
KVLT lizania CZASZKI
ODPOWIEDZ