JAK CZYTASZ?

Czytasz coś więcej niż etykiety Domestosa w kiblu?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10598
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: JAK CZYTASZ?

27-03-2024, 11:19

Ale Kapuscinski mial szczene gigachada

Obrazek
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: JAK CZYTASZ?

27-03-2024, 20:24

Hatefire pisze:
27-03-2024, 11:02
Medard pisze:
26-03-2024, 18:43
btw Były też zastrzeżenia do Kapuścińskiego, którego zresztą książki lubię, a to przecież reportaże, więc powinno być bardziej prawdziwie.
Obrazek

Książka o tym była głośna. Zresztą potem toczyły się jakieś procesy, bo rodzina Kapuścińskiego próbowała blokować sądowo publikację. Warszawka w dużej mierze pierdoliła jakieś bzdety, o polskiej szkole reportażu, i że generalnie legitne było, że pozmyślał. Co zabawniejsze ten sam bullshit forsowany był potem wśród obrońców Hugo-Badera, który w niektórych pozycjach ssał z palucha, a w innych plagiatował xD
nie czytałem tej książki o Kapuścińskim, ale czytałem jakiś artykuł, zarzucano mu, że Cesarz Etiopii naprawdę nie miał jakiegoś pieska i lulu nie sikał na buty, dla mnie coś takiego nie dyskredytuje Kapuścińskiego,
ja lubię jego reportaże,

nie mam zdania o tym, czy srogo ściemniał, czy mógł mieć też błędne informacje i nie mógł ich zweryfikować,
jeżeli to drugie, to mu nie umniejsza, wartością Kapuścińskiego są opisy całościowe sytuacji politycznej i społecznej,
a te się zgadzają,

nie mam pełnego dostępu do tego:
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,76 ... inski.html
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: JAK CZYTASZ?

27-03-2024, 20:52

Jeżeli chodzi o Domasławskiego, to nie podoba mi się to, jak to zrobił, czyli najpierw długo rozmawiał z Kapuścińskim, pisał jakiś wywiad, czy biografię, zbierał o nim informacje, ale swoje rewelacje opisał dopiero kilka lat po jego śmierci,
byłaby inna sytuacja, że tak powiem, gdyby wątpliwości opublikował jeszcze za życia, być może pewne dane zebrał później, nie znam na tyle tematu.
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ