Litera tura - blog literacki

Czytasz coś więcej niż etykiety Domestosa w kiblu?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:09

Hatefire pisze:Na marginesie, kolega pomieszał wiele różnych tematów, bez ładu składu. Hipisi, to była subkultura typowo amerykańska , i o ile miała wpływ na Europę, to na przykład zjawisko lewackiego terroryzmu nie miało, z tym tak naprawdę wiele wspólnego. Inne korzenie, inne uwarunkowania. Podobnie scena homoseksualna rozwijała się w USA odrębnie. Kwestia aborcji obecna, była w dyskursie politycznym lat wiele, przed hipisami, weźmy chociażby Boya-Żeleńskiego, w polskim międzywojniu. Eutanazja, zaś, to temat, który pojawił się na poważnie dopiero, środowisku zlaicyzowanego, zachodnioeuropejskiego welfare state.

Trochę sytuacja, że kowal ukradł, a cygana powiesili. Nie idealizuję tego ruchu, ale obiektywnie, zbyt duży wpływ kolega Moonfire mu przypisuje.
Otóż to, dlatego napisałem, że kontrkultura nie była jednorodna - to były różne grupy aktywistów, które reagowały na bodźce generowane przez ducha czasów.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3516
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:10

tezy typu - hipisi stworzyli zły świat pełny homoseksualnych perwersji. z kim, czym tu dyskutować? polewka wystarczy:)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:14

w sejmie zawiązał się Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia.
niedługo jakiś potworek powstanie na MMF.
a przynajmniej kółko różańcowe.
na tą okoliczność odśpiewajmy B A R K Ę

poniżej podkład muzyczny:

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:16

moonfire pisze:
Drone pisze: Natomiast co do powyższej recenzji; podzielam zarzuty, że pisana jest z pozycji ideologicznej, gdzie po jednej stronie barykady stoi dobry kościół (katolicki) i niezłomne autorytety moralne, a po drugiej banda ćpunów i wykolejeńców, którzy zaszczepili bakcyl uwiądu moralnego na szeroką skalę (czytaj "w mainstreamie"), czego efektem są aborcje, eutanazje, promocja homoseksualizmu i inne wstrętne wynaturzenia.

Tymczasem świat nie jest czarno-biały, kontrkultura lat 60 i nurty, które z niej czerpały, nie są też jednorodne. Autor recenzji zdaje się też nie zauważać, że to duch czasów (Zeitgeist! - przypominam ku zgrozie purystów językowych <od ang. "pure"!>) narzucił rewolucję obyczajową lat 60, a nie była ona wcale świadomym projektem jakiejś tam grupy ćpunów.
Nie wierzę w ślepy determinizm ducha czasów. Pewnie jest on jednym z czynników, ale jako taki bierze się przecież z idei, które wytwarzają ludzie. Recenzja jest pisana z określonych pozycji, jako tekst publicystyczny miała być prowokacją do dyskusji. Powtarzam: dyskusji, a nie odmieniania kurew i pizd przez przypadki, jak uczynił to kolega Nagrobek. Jeszcze zaraz przeczytam pewnie, że nie wolno mi słuchać muzyki metalowej i że pewnie jestem księdzem oraz zwolennikiem partii rządzącej.

Ludzie sami z siebie nie wytwarzają idei: po prostu wybierają z kłębowiska głosów to, co uważają w danym czasie za słuszne. Przykład. Do 1968 roku w wielu stanach USA zawieranie małżeństw międzyrasowych (np. czarna kobieta i biały mężczyzna) było obłożone sankcją karną. Czy idea zniesienia tego absurdu (z dzisiejszego punktu widzenia to absurd) to czyjś wymysł? To po prostu potrzeba czasów. Kontrkultura grupowała właśnie takie potrzeby i kanalizowała zbiorowy głos sprzeciwu wobec zastanej, często opresyjnej sytuacji. Inną sprawą jest to, że wahadło przechylone w jedną stronę potem wychyla się za daleko w drugą. Wszystko jest kwestią wyważenia.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:18

trup pisze: A ja mogę?
Generalnie też mi sie podoba Twój blog. Tu jednak nie oceniasz książki jako książki, tylko widać Twoje NEGATYWNE nastawienie do tematu i krytukujesz ZDANIE autora. Wcześniej wydaje mi się, że byłeś dużo bardziej obiektywny.

Piszesz:
"Z tradycyjnego punktu widzenia kontrkultura dokonała więc spustoszenia moralnego i jest za nie odpowiedzialna. Autor, przyjmując lewicowo-liberalny punkt widzenia, zdaje się brać te skutki za dobrą monetę"

Czym się objawia to SPUSTOSZENIE poza "brakiem penalizacji" dla homoseksualizmu? Kontrkultura rozbija rodziny? A czy kontrkultura nie wzbogaca każdego społeczeństwa INNYM PUNKTEM widzenia? Spustoszenia moralnego? Co to znaczy? Obrazę uczuć religijnych i tradycyjnych? Tradycja jest czymś stałym i nie wolno jej ruszać?
Mogę.:)
Również dzięki za dobre słowo.
Wiem, że tekst ten jest jednoznaczny, ale taki był mój cel. Co do spustoszenia, cóż, jestem zwolennikiem cywilizacji łacińskiej, w której nie każdy musi przecież być członkiem Kościoła, ani wierzyć w Boga. I to ta tradycja budowała Europę. Innej, poza rewolucyjną i marksistowską, która z kolei burzyła, nie znam. Braku penalizacji dla homoseksualizmu akurat nie uznaję za spustoszenie: niech każdy robi prywatnie to, co mu się podoba i ponosi konsekwencje własnych czynów: nie prawne, ale zdrowotne i - jeśli nie wyznaje światopoglądu materialistycznego - duchowe. Natomiast uznanie, że homoseksualizm jest innym środkiem do celu, jakim jest założenie rodziny, jest już podważeniem pewnego cywilizacyjnego ustalenia.

Tradycja nie jest pewnie niczym wiecznym, historia zna wiele przypadków, w których jedna zastępowała drugą, jednak z punktu widzenia społeczności, które zmuszone były porzucić swoje tradycje sprawa wygląda mniej wesoło.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10111
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:20

nagrobek pisze:tezy typu - hipisi stworzyli zły świat pełny homoseksualnych perwersji. z kim, czym tu dyskutować? polewka wystarczy:)
No, właśnie, to mi się najbardziej rzuciło, w oczy. Ruch LGBT rozwijał się niezależnie, od ruchu hipisowskiego. Tak samo lewacki terroryzm, miał inne źródła. Zresztą w USA zjawisko, to było marginalne. Masz prawo nie lubić hipisów, zachowaj jednak jakiś dystans i nie mieszaj różnych systemów walutowych.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:28

moonfire pisze: Śmieszy mnie fakt płakania wśród tej społeczności, jaki to Kościół katolicki był straszny, jaki nietolerancyjny, ile czarownic spalił, na ile wypraw krzyżowych się udał. Jeśli większość metalowców uznaje ten obraz za prawdziwy i jednocześnie pierdoli, że fascynuje się złem i śmiercią, to zamiast wylewać gorzkie łzy, powinna tak wykreowaną instytucję chwalić, ile wlezie.

No to jest zbyt duże uproszczenie i odwrócenie kota przodem do vis-a-vis.
Przecież to "oni" bili "naszych" - to nie to samo. :-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:29

Hatefire pisze:
nagrobek pisze:tezy typu - hipisi stworzyli zły świat pełny homoseksualnych perwersji. z kim, czym tu dyskutować? polewka wystarczy:)
No, właśnie, to mi się najbardziej rzuciło, w oczy. Ruch LGBT rozwijał się niezależnie, od ruchu hipisowskiego. Tak samo lewacki terroryzm, miał inne źródła. Zresztą w USA zjawisko, to było marginalne. Masz prawo nie lubić hipisów, zachowaj jednak jakiś dystans i nie mieszaj różnych systemów walutowych.
Tylko, że te systemy walutowe połączył sam autor, widząc w tych wszystkich ruchach dużą część wspólną zbioru.

A kolega Narobek, jak widzę, argumentów żadnych nie ma, tylko sapie, więc skoro wspomniał o polewce, to ją dostanie. Ze świeżo ubitej kaczki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:37

moonfire pisze:
Hatefire pisze:
nagrobek pisze:tezy typu - hipisi stworzyli zły świat pełny homoseksualnych perwersji. z kim, czym tu dyskutować? polewka wystarczy:)
No, właśnie, to mi się najbardziej rzuciło, w oczy. Ruch LGBT rozwijał się niezależnie, od ruchu hipisowskiego. Tak samo lewacki terroryzm, miał inne źródła. Zresztą w USA zjawisko, to było marginalne. Masz prawo nie lubić hipisów, zachowaj jednak jakiś dystans i nie mieszaj różnych systemów walutowych.
Tylko, że te systemy walutowe połączył sam autor, widząc w tych wszystkich ruchach dużą część wspólną zbioru.

A kolega Narobek, jak widzę, argumentów żadnych nie ma, tylko sapie, więc skoro wspomniał o polewce, to ją dostanie. Ze świeżo ubitej kaczki.

Obrazek
ja mam argument. taki zasadniczy. chcesz posłuchać?
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3516
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Litera tura - blog literacki

15-03-2017, 23:49

Hatefire, wpisy szanuje no i dzięki za użycie słowa "lewacki", tego nie mogło zabraknąć, tego sie trzymajmy! a serio - kiedyś w podręcznikach historii był lewicowy terroryzm, ale od kilku lat coś sie zmieniło i wszystko stalo sie "lewackie". ale to tak na marginesie. nie chce mi sie klepać z tym odpadem z bloga, wygral dowcipem i zdjęciem zupy.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 15:30

Ascetic pisze: ja mam argument. taki zasadniczy. chcesz posłuchać?
To znaczy, że nie masz żadnego. Bez odbioru.
nagrobek pisze:Hatefire, wpisy szanuje no i dzięki za użycie słowa "lewacki", tego nie mogło zabraknąć, tego sie trzymajmy! a serio - kiedyś w podręcznikach historii był lewicowy terroryzm, ale od kilku lat coś sie zmieniło i wszystko stalo sie "lewackie". ale to tak na marginesie. nie chce mi sie klepać z tym odpadem z bloga, wygral dowcipem i zdjęciem zupy.
A propos odpadów, widzę, że kolega zaznajomiony. Popłacz w poduszkę i posłuchaj sobie buntowniczych tekstów o złym kościele. To zawsze dobrze robi.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 15:58

moonfire pisze:
Ascetic pisze: ja mam argument. taki zasadniczy. chcesz posłuchać?
To znaczy, że nie masz żadnego. Bez odbioru.

a wiesz, że mi przeszło.
to fakt.
pobiegałem.
narobiłem się jak wół i jakoś tak mniej mnie wkurwiasz.
chociaż jak czytam co ty smarujesz, a widzę, że jesteś względnie regularny to się jeszcze złapiemy.

i jeszcze jedno. centralnie pojebały ci się fora. ale to już wiesz.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 16:35

Ascetic pisze: a wiesz, że mi przeszło.
to fakt.
pobiegałem.
narobiłem się jak wół i jakoś tak mniej mnie wkurwiasz.
chociaż jak czytam co ty smarujesz, a widzę, że jesteś względnie regularny to się jeszcze złapiemy.

i jeszcze jedno. centralnie pojebały ci się fora. ale to już wiesz.
To dobrze, oszczędzaj nerwy, jeśli nadal chcesz mnie czytać, a widzę, że masz na to ochotę.

Komu się co pojebało, pozwól, że nie Ty będziesz osądzał, bo żyjemy w wolnym kraju i możemy słuchać, czego chcemy, udzielać się tam, gdzie chcemy, a jeśli masz problem z tym, jakiej muzyki słucham i gdzie piszę, to już Twoja sprawa.

Na marginesie, zawsze mnie bawiło, jak ortodoksyjni metalowcy (nie wiem, czy akurat do nich się zaliczasz) mają problem, że ich muzyki słuchają ludzie niepodzielający ich religijnych czy społecznych poglądów. Jakby zapomnieli, że muzyka to tylko pewna konwencja. Podobnie jak horrory, w których rzeczywistość też nie powinno się wierzyć, bo to tylko fikcyjna opowieść filmowa. Albo powieść, którą odkładamy na półkę i nie uznajemy, że opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 16:55

moonfire pisze:
Ascetic pisze: a wiesz, że mi przeszło.
to fakt.
pobiegałem.
narobiłem się jak wół i jakoś tak mniej mnie wkurwiasz.
chociaż jak czytam co ty smarujesz, a widzę, że jesteś względnie regularny to się jeszcze złapiemy.

i jeszcze jedno. centralnie pojebały ci się fora. ale to już wiesz.
To dobrze, oszczędzaj nerwy, jeśli nadal chcesz mnie czytać, a widzę, że masz na to ochotę.

Komu się co pojebało, pozwól, że nie Ty będziesz osądzał, bo żyjemy w wolnym kraju i możemy słuchać, czego chcemy, udzielać się tam, gdzie chcemy, a jeśli masz problem z tym, jakiej muzyki słucham i gdzie piszę, to już Twoja sprawa.

Na marginesie, zawsze mnie bawiło, jak ortodoksyjni metalowcy (nie wiem, czy akurat do nich się zaliczasz) mają problem, że ich muzyki słuchają ludzie niepodzielający ich religijnych czy społecznych poglądów. Jakby zapomnieli, że muzyka to tylko pewna konwencja. Podobnie jak horrory, w których rzeczywistość też nie powinno się wierzyć, bo to tylko tekst. Albo powieść, którą odkładamy na półkę i nie uznajemy, że opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce.
wisi mi kalafiorem czego słuchasz.
poza tym redukujesz się do powiedzmy "blogosfery", tfu, tfu, literackiej więc z czym do ludzi.
jak to naprawisz to być może będzie kolejny punkt zaczepienia. teraz w tej materii nie ma o czym mówić.

ale nie o tym było.

tak. nie podzielam twoich poglądów religijnych. nie spodziewaj się przechodzenia obok. twoje sączenia religijne są niesmaczne.

podejście do muzyki jako konwencji wiele wyjaśnia. tak jak słuchasz metalu równie dobrze możesz słuchać noworleńskiego swingu albo fado. zostaje pytanie po co się tutaj produkujesz? jesteś turystą? jak nie ma dla ciebie przestrzeni na forum "muzyka każda bez ideologii i przekazu " to sobie takowe załóż.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 17:56

Ascetic pisze: wisi mi kalafiorem czego słuchasz.
poza tym redukujesz się do powiedzmy "blogosfery", tfu, tfu, literackiej więc z czym do ludzi.
Nie rozumiem, o co chodzi z tym redukowaniem się do blogosfery literackiej.
Ascetic pisze:tak. nie podzielam twoich poglądów religijnych. nie spodziewaj się przechodzenia obok. twoje sączenia religijne są niesmaczne.
Akurat piszę o poglądach społecznych, nie przekonaniach religijnych, więc pudło. Cóż, co dla jednego niesmaczne, dla drugiego takim być nie musi. Nie chcesz, zaplonkuj, nie czytaj, nie wchodź na blog.
Ascetic pisze:podejście do muzyki jako konwencji wiele wyjaśnia. tak jak słuchasz metalu równie dobrze możesz słuchać noworleńskiego swingu albo fado. zostaje pytanie po co się tutaj produkujesz? jesteś turystą? jak nie ma dla ciebie przestrzeni na forum "muzyka każda bez ideologii i przekazu " to sobie takowe załóż.
W muzykę jako ideologię nie wierzyłem nigdy. Gdyby takowe traktować serio, żaden punkowiec nie powinien mieć konta w banku, powinien za to unikać wszelkich instytucji, w tym poczty, bo to wspieranie Babilonu. Już to widzę. Już widzę również kozaków udzielających srogich wywiadów, w których pieprzą trzy po trzy o kulcie śmierci i nihilizmie. Powinni się zabić, by być konsekwentni. Ale nie, wychowują dzieci, studiują, chodzą na basen, opowiadają dowcipy. Gdzie tu kult śmierci? Albo blackmetalowcy, którzy postanowili się nie uśmiechać, bo przecież nie wypada. Przecież to kompletny odlot: te metalowe ideologie powiązane z ekstremalnym graniem nie trzymają się ani kupy, ani dupy, nie mają również przełożenia praktycznego. Cenisz śmierć, nienawidzisz chrześcijaństwa - można by zapytać któregoś z tych kozaków. Proszę bardzo, będę cię szanował i traktował poważnie, jeśli zostaniesz terrorystą albo wstąpisz do ISIS. W innym przypadku ta żałosna ideologia jest tylko szczekaniem małych piesków.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 17:59

Obrazek

Ideologia vs muzyka.
Będzie się działo.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 18:03

Kolego moonfire. W końcu zbierasz Pan owoce swojej dobrej pracy. Są to robaczywki ale proszę się nie przejmować tylko najzwyczajniej wypierdolić tam gdzie miejsce gnoju. Jeszcze raz szacunek i powodzenia!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 18:37

moonfire pisze:
Ascetic pisze: wisi mi kalafiorem czego słuchasz.
poza tym redukujesz się do powiedzmy "blogosfery", tfu, tfu, literackiej więc z czym do ludzi.
Nie rozumiem, o co chodzi z tym redukowaniem się do blogosfery literackiej.
Ascetic pisze:tak. nie podzielam twoich poglądów religijnych. nie spodziewaj się przechodzenia obok. twoje sączenia religijne są niesmaczne.
Akurat piszę o poglądach społecznych, nie przekonaniach religijnych, więc pudło. Cóż, co dla jednego niesmaczne, dla drugiego takim być nie musi. Nie chcesz, zaplonkuj, nie czytaj, nie wchodź na blog.
Ascetic pisze:podejście do muzyki jako konwencji wiele wyjaśnia. tak jak słuchasz metalu równie dobrze możesz słuchać noworleńskiego swingu albo fado. zostaje pytanie po co się tutaj produkujesz? jesteś turystą? jak nie ma dla ciebie przestrzeni na forum "muzyka każda bez ideologii i przekazu " to sobie takowe załóż.
W muzykę jako ideologię nie wierzyłem nigdy. Gdyby takowe traktować serio, żaden punkowiec nie powinien mieć konta w banku, powinien za to unikać wszelkich instytucji, w tym poczty, bo to wspieranie Babilonu. Już to widzę. Już widzę również kozaków udzielających srogich wywiadów, w których pieprzą trzy po trzy o kulcie śmierci i nihilizmie. Powinni się zabić, by być konsekwentni. Ale nie, wychowują dzieci, studiują, chodzą na basen, opowiadają dowcipy. Gdzie tu kult śmierci? Albo blackmetalowcy, którzy postanowili się nie uśmiechać, bo przecież nie wypada. Przecież to kompletny odlot: te metalowe ideologie powiązane z ekstremalnym graniem nie trzymają się ani kupy, ani dupy, nie mają również przełożenia praktycznego. Cenisz śmierć, nienawidzisz chrześcijaństwa - można by zapytać któregoś z tych kozaków. Proszę bardzo, będę cię szanował i traktował poważnie, jeśli zostaniesz terrorystą albo wstąpisz do ISIS. W innym przypadku ta żałosna ideologia jest tylko szczekaniem małych piesków.
zacznij po prostu pisać o muzyce.
te swoje poglądy zostaw dla siebie. i tyle.
Protoplastyk
świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 25-11-2016, 09:53

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 20:05

...ewentualnie wklejaj fotki zasranej dupy na onkologię, bo tamten wątek licuje z forum o muzyce, a literacki nie licuje.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Litera tura - blog literacki

16-03-2017, 20:16

Protoplastyk pisze:...ewentualnie wklejaj fotki zasranej dupy na onkologię, bo tamten wątek licuje z forum o muzyce, a literacki nie licuje.
jeżeli tak uważasz …
ODPOWIEDZ