ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 19:35

535 pisze:
05-03-2021, 06:00

Mam nadzieję, że obaj wiecie o jakiej kapeli i jaki materiał nazywacie "przeciętnym"?
Tak tak bo jest to DEATH-ZE-SKŁADEM-Z-LEPROSY-ALE-KAMEM-ZAMIAST-CHUCKA więc musi być zajebiste... tyle, że koło 'Leprosy' to nie stało nawet .

To jest ok płyta ale żaden geniusz. Debiut Azarath byś se zapodał.
Yare Yare Daze
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 20:01

Azarath? Czym jest ta kapela przy Massacre? Niczym. Wyjmij uszy z miejsc intymnych. Piszesz o kapeli tworzącej scenę i porównujesz w swoim zresztą firmowym stylu z popierdółką , której nieistnienia mógłbym spokojnie nie zauważyć.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 20:10

Właśnie o tym mówię. Massacre na „From Beyond” to był zgrabny i bardzo solidny Death metal, ale z jakiegoś powodu przecież ten zespół nie osiągnął wiele więcej niż bycie wymienianym w gronie lepszych siłą rozpędu. Właściwie mam wrażenie, że Massacre wsławił się byciem pierwszym w historii uczciwie przeciętnym zespołem Death metalowym.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 20:16

Chwileczkę. Jaki jest temat? I z czym jest porównywana ta kapela? Kapela idąca w awangardzie porównywana z pierwszymi lepszymi garkotłukami i pozycjonowana w temacie o zespołach, które mogłyby nie istnieć. Przecież to nie jest nawet śmieszne.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 20:36

Temat może niewłaściwy, ale Oferma ma w 100% rację.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 20:52

Imo from beyond to doskonały album, chociaż nie tak dobry jak którakolwiek płyta Death. Dzisiaj zainspirowany dyskusją, częściowo słuchałem, z tym, że to muzyka, która dopiero wychodzi z thrash, nie jest to jeszcze w pełni deathmetal.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 20:59

535 pisze:
05-03-2021, 20:16
Chwileczkę. Jaki jest temat? I z czym jest porównywana ta kapela? Kapela idąca w awangardzie porównywana z pierwszymi lepszymi garkotłukami i pozycjonowana w temacie o zespołach, które mogłyby nie istnieć. Przecież to nie jest nawet śmieszne.
Oj, z całym szacunkiem, nie szalałbym z tą awangardą. Już w czasach wydania debiutu ludzie się podśmiechiwali, ze "Cryptic Realms" mocno pachnie "Born Dead". Oni byli w awangardzie, jeszcze raz powtarzam, siłą rozpędu. Gdzie im do rozmachu wizji Death, ekstremalnej psychopatii Autopsy, diabelstwa Deicide, programowego prymitywizmu Obituary, czy faktycznej awangardy Morbid Angel? A wymieniać możnaby dalej. Massacre grali uczciwie, ale za wiele nie ugrali, tytanami gatunku w żadnym razie nie są, sprawy nie poprawia nijak fakt nagrania "Promise" oraz wieczne animozje, uniemożliwiające wytrzymania roku w jednym składzie.
Jechania Azarath od garkotłukow też niebardzo rozumiem, bo tutaj do głosu dochodzi wieczyście podkreślany przez Ciebie kontekst czasów. Owszem, tczewska załoga koła nie wymyśliła, ale nie da się zaprzeczyć, że w kontekście ówczesnej sceny, przeżartej przez gotycko-"doomowe" koszmarki z MMP i Morbid Noizz brzmieli jak potwór z piekła i walnie przyczynili sie do tego, że metal z powrotem zapuścił jaja w kraju nad Wisłą.
Zrozum, nie mówie, że Massacre to jakiś beznadziejnie zły zespół, tylko zgodnie z tytułem tematu - wnieśli w gatunek tak mało, że właściwie mogliby nie istnieć a i tak by sie nic nie stało.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 21:51

Piszesz o kapeli tworzącej scenę, ale jak tam sobie chcesz.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 21:58

Tak i będącej jej najsłabszym, najmniej zajmującym ogniwem, które w nowym i świeżym wtedy gatunku jako pierwsza nie miała nic do zaoferowania poza wprawkami z "Leprosy". Jestem przeciwnikiem argumentacji pt. "Słowacki wielkim poetą był".
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 22:10

Oferma pisze:
05-03-2021, 21:58
Tak i będącej jej najsłabszym, najmniej zajmującym ogniwem, które w nowym i świeżym wtedy gatunku jako pierwsza nie miała nic do zaoferowania poza wprawkami z "Leprosy". Jestem przeciwnikiem argumentacji pt. "Słowackim wielkim poetą był".
Piszesz o kapeli , która zaczęła nagrywać w 1986, a co do wprawek z Leprosy....no kurwa też mi argument. Na Severed Survival nie ma wprawek z Leprosy, a Napalm Death na from beyond czasem nie słyszysz? W ten sposób można próbować ujebać każdą muzykę. Przynajmniej ja z tym nie mam kłopotu. Nie bardzo mi się chce bronić Massacre, bo oni tego nie potrzebują. Natomiast bredniom mówię stanowcze nie!
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 22:16

Tak, ale zauważ, że "Severed Survival" jeszcze coś do tej formuły dodawało, zamiast kosić riffy 1:1 i nagrywać autocovery :D Nie ujebuję i mówię Ci na złość, po prostu uważam Massacre za najbardziej przereklamowany band w klasycznym DM, za czym przemawia szereg argumentów, przeciwko którym stoi jedynie to, że byli w kontyngencie tych pierwszych. No byli, no i co z tego, skoro byli tam najsłabsi?
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 22:37

Przereklamowany, szereg argumentów, byli najsłabsi...najmniej rozreklamowani z pewnością...taka mowa trawa.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 22:41

Cały czas czekam na kontrargumenty, bo na razie w kwestii mowy-trawy słyszę, że nie wolno źle mówić o Massacre, bo byli jednym z pierwszych bandów DM. Jeszcze raz przypominam, temat brzmi „zespoły, które mogłyby nie istnieć”. Jestem sobie w stanie wyobrazić scenę Death metalową bez Massacre, w przeciwieństwie do takiego Death czy Obituary.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 22:52

Oferma pisze:
05-03-2021, 20:59


Oj, z całym szacunkiem, nie szalałbym z tą awangardą. Już w czasach wydania debiutu ludzie się podśmiechiwali, ze "Cryptic Realms" mocno pachnie "Born Dead".
Nie chciało mi się bronić Massacre, ale masz taką masę argumentów, że dziw bierze jak łatwo się podkładasz. Zadaj sobie trochę trudu i przesłuchaj ze trzy numery.
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3349
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 22:57

Lejdis and madałazl?
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 23:09

535 pisze:
05-03-2021, 22:52
Oferma pisze:
05-03-2021, 20:59


Oj, z całym szacunkiem, nie szalałbym z tą awangardą. Już w czasach wydania debiutu ludzie się podśmiechiwali, ze "Cryptic Realms" mocno pachnie "Born Dead".
Nie chciało mi się bronić Massacre, ale masz taką masę argumentów, że dziw bierze jak łatwo się podkładasz. Zadaj sobie trochę trudu i przesłuchaj ze trzy numery.
Przy okazji polecam wszystkim wątpiącym przesłuchać sobie uważnie cały ten materiał. Wtedy skończy się pierdolenie. Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam. Wuj.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

05-03-2021, 23:52

Spoko, tylko czego ten live ma dowodzić? Ja ciągle powitadzam, Massacre to nie był zespół zły, rzemieślniczo sprawny i w ogóle, tylko ich rola już wtedy to było bycie epigonem Death, czego zresztą przykładem jest koncert, który wrzuciłeś i rant Kama około 14 minuty, gdzie sie złośliwi na Chucka. A Ty się oburzasz jak stara baba, co jej pana jezusa obrażają. Ja mam do Ciebie i zawsze miałem dużo szacunku, ale nie umiem się odnaleźć w dyskusji, w której połowa argumentów to „domyśl się” i „nie, bo nie”.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
535

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

06-03-2021, 00:06

Ja pierdole. Drugi numer to ten twój "born dead". Nagle ogłuchłeś? Jest 1986. Chłopy napierdalają aż miło. Zobacz na plakat. Czego nie rozumiesz? Jakie są lepsze argumenty w muzyce, niż sama muzyka? Może wrzuć sobie dla przypomnienia kto i co nagrał w 1986. Tymczasem ty bredzisz o tym, że Massacre nie jest punktem odniesienia w gatunku który współtworzyli i nie w roku 1991 jak prawdopodobnie twierdzisz. Można i tak. Tylko po co?
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

06-03-2021, 13:36

Massacre ze swoim debiutem wśród zespołów które mogłyby nie istnieć? No,no to ja poproszę o listę tych które istnieć powinny, bo w takim przypadku będzie ona raczej krótka.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9131
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: ZESPOŁY, KTÓRE MOGŁYBY NIE ISTNIEĆ

06-03-2021, 14:02

W zasadzie teraz za bardzo to ten zespół nie istnieje więc nie ma o co się kłócić.
ODPOWIEDZ