Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

20-01-2021, 13:24

Sprzęt audio ze sklepu z Francji, wysyłka 13.01, kurier przyniósł 19.01. Myślę, że to niezły wynik :)
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

20-01-2021, 14:50

U mnie nie jest tak kolorowoObrazek
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 17:32

Złodzieje z poczty ukradli mi przesyłkę. Złożona skarga nieuznana.

Obrazek
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 17:39

Jak to nieuznana? Postrasz ich sądem.
all the monsters will break your heart
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 17:42

Na terenie Polski to przesyłka nierejestrowana i mogą sobie zrobić z nią co tylko chcą.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 17:47

Masakra. Co za skurwysyństwo.
all the monsters will break your heart
535

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 17:54

Niestety. Tak samo mi kiedyś powiedziała kobitka z poczty. Trop się urywa i totolotto. Na pocieszenie dodała, że oni te przesyłki, które nie mają krajowych numerów odkładają na bok, bo te które widać w systemie są priorytetowe i taka przesyłka dojrzewa w kolejce. Przyznała co prawda, że często giną, ale jednocześnie stwierdziła , że jeszcze częściej pojawiają się po dłuższym czasie i ostatecznie lądują u wkurwionego klienta. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Piszę co usłyszałem.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 19:46

za nieterminowanie dostarczenie (lub niedostarczenie) przesyłki rejestrowanej typu Global Express (to te zaczynające się literą L) poczta płaci spore kary i praktycznie na każdym etapie widać gdzie znika (w wewnętrznym systemie pocztowym to nawet dokładnie pomiędzy działami) - więc to musi iść jak najszybciej. Worki z nierejestrowanymi (zagraniczne) stoją czasami wiele dni zanim przejdą prowizoryczną kontrolę celną. Żywot ich na jakimś systemie śledzącym kończy się w momencie dotarcia do kraju docelowego na przekazaniu do kontroli celnej (lub etap wcześniej) bo tutaj 'kończy się żywot' kontenera/worka, który mógł być przez IPS śledzony, ale paczka może zginąć też i wcześniej bo ona po prostu 'dzierżawi' swój status z tego opakowania zbiorczego w którym się znajdowała. Paczka nierejestrowana, która nadeszła 27 grudnia do Warszawy może być wciąż na WER w jakimś nierozebranym jeszcze kontenerze/worku, ale mogła też nigdy nie wylecieć z kraju nadania, albo zostać zgubiona w trakcie. Jeżeli w ciągu 2-max 3 tyg. nie dojdzie to ruszyłbym z reklamacją - przynajmniej po to, żeby ktoś dostał sygnał, że z danej lokalizacji coś zginęło. Jeżeli w jakimś okresie czasu zgłosi się z jednego rejonu sporo reklamacji to przyjrzą się jakiemuś konkretnemu urzędowi/listonoszowi - przynajmniej nadzieja, że ewentualny złodziej (jeżeli taki faktycznie jest) jednak się przestraszy nadmiernego szumu.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 20:08

Wcale bym nie tracił jeszcze nadziei na otrzymanie tej paki. Kiedyś dostałem płytę z Australii (nierejestrowana przesyłka) po 4 miesiącach od nadania.

Teraz czekam na płytę z Burning Coffin Rec. z Chile - idzie rejestrowanym i jest nawet w systemie. Ciekawe, kiedy dojdzie.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

04-02-2021, 20:10

Kilka lat temu składałem reklamację. Wtedy to też były przesyłki nierejestrowane, ale że były aż 3 z różnych krajów, to chciałem zasygnalizować, że coś jest nie tak. Do zaginięcia musiało przyczynić się jakieś jedno zdarzenie w kraju. Oczywiście otrzymałem list, że nie są w stanie odnaleźć, ale przynajmniej wiem że sprawdzali sprawę. Mój listonosz mnie nawet dopytywał, czy się znalazły, bo i jego pytali. Aż mi go trochę szkoda było, bo był zawsze bardzo w porządku i z wielkim zaangażowaniem mi te wszystkie przesyłki przynosił.
Buka
rozkręca się
Posty: 62
Rejestracja: 08-03-2017, 18:34

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

05-02-2021, 07:59

Doświadczenie z Pocztą Polską nauczyło mnie, że jeśli czekam na przesyłkę nierejestrowaną to dwa tygodnie po jej nadaniu chodzę co tydzień na pocztę i molestuję pracowników o sprawdzenie czy nie mają jej na stanie. Poprzedni listonosz, który był u mnie na osiedlu przez kilka dobrych lat miał w zwyczaju niepozostawianie awiz (nie mówiąc już o roznoszeniu przesyłek niemieszczących się do skrytki). Potem okazywało się, że paczka od dwóch tygodni leży na poczcie i nic chujowi nie można było zrobić ani udowodnić.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

05-02-2021, 08:51

Buka pisze:
05-02-2021, 07:59
Doświadczenie z Pocztą Polską nauczyło mnie, że jeśli czekam na przesyłkę nierejestrowaną to dwa tygodnie po jej nadaniu chodzę co tydzień na pocztę i molestuję pracowników o sprawdzenie czy nie mają jej na stanie. Poprzedni listonosz, który był u mnie na osiedlu przez kilka dobrych lat miał w zwyczaju niepozostawianie awiz (nie mówiąc już o roznoszeniu przesyłek niemieszczących się do skrytki). Potem okazywało się, że paczka od dwóch tygodni leży na poczcie i nic chujowi nie można było zrobić ani udowodnić.
można powiedzieć, że jest podobnie na mojej wsi.

u mnie panie, a czasem panowie prowadzą zeszycik, gdzie takie one właśnie wpisują (po adresie). dodam, że jedyną sprawdzoną metodą, jak przy przekroczeniu granic, pakung staje się niewidzialny, są wycieczki na poczte, w celu zadawania pytania retorycznego. typu "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". bo listonosz nie przyniesie, a procedura utylizacji, tych znikniętych paczek jest nikomu nieznana. trzeba se wychodzić. u mnie najczęściej te spacery są zupełnie efektywne.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

05-02-2021, 11:03

Też chodzę na pocztę. Mają tam zeszycik z tymi przesyłkami nierejestrowanymi. Dzisiaj jeszcze raz pójdę, może coś się zmieniło od ostatniej wizyty.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3517
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

05-02-2021, 17:00

Drone pisze:
04-02-2021, 20:08
Wcale bym nie tracił jeszcze nadziei na otrzymanie tej paki. Kiedyś dostałem płytę z Australii (nierejestrowana przesyłka) po 4 miesiącach od nadania.
to aktualnie normalny czas transportu drogą morską (jedyna możliwa na ten moment) do AUS, jak mnie poinformowała miła pani w okienku. klyent stwierdził, że luzik, poczeka :lol:
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

05-02-2021, 17:02

Też tak kiedyś miałem - pakę z Australii dostałem po jakiś 3-4 miesiącach
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
wlood
postuje jak opętany!
Posty: 353
Rejestracja: 20-06-2005, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

07-02-2021, 13:16

Ja brałem kilka cd na discogs z Włoch, przesyłka nierejestrowana, po taniości, wysłana 30.11, doszła 3.02,
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

09-02-2021, 21:26

Bantustan polskje, kusi się na cło. Zapomniałę że zanabyłę Abhorrence Lp, od gościa ze SzwaJAJcarii. A to jest strefa do oclenia.
Można dojebać 23,50 pln cła, będzie na pińcet puls. Trzeba przedstawić printscrena transakcji discogs, + to samo z płatności
paypal. Wypełnić deklarację, skany znowu, czekać na wyliczenie opłaty, zapłacić przelewem. Opłacić także koszt wysyłki
z Urzędu Celnego Pocztowego Poznań, na mój adres....Państwo zarobi 23,50 pln. Jest kurwa dobrze. Bo terast, to jest online.
Nie trzeba już iść na Urząd. Państwo pomaga. Mam nadzieję, że kurvy widły i piec . Przepisy , paragrafy, podatki, a gdzie
bleck metal rebelia? (do fińskiego Abhorrence, chuja się to ma). Ale jednak, wkurv jest....i jeszcze się policzymy z tymi represjami.
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

09-02-2021, 22:16

teraz chyba wszystkie wieksze prxzesylki z krajow spoza euro beda clone. wszystkie wieksze od A5
nie ma to tamto
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

09-02-2021, 22:27

już przeczuwam kąplikację kaczystanu. Przesyłka zez Szwajcarii , to wiem, sam numer też o tym świadczy.
Bopniewasz, końcówka numeru CH to kraj pochodzenia/nadania. U mnie w deklaracji Wielka Brytania, kraj
nadania. Będzie dyskusja , dowody, może wyciongną 8,50pln wjęcej do budżetu, a może odeślą do nadawcy, za niezgodność danych. Burdel i chójowa górka. Spolić i posypać Zycyklonem Be.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09-02-2021, 22:35 przez SODOMOUSE, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ