Nostalgia czasów niedawnych

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:28

Było sto tysięcy tematów jak to się kiedyś mydliło znaczki i kroiło ze stringów Obituary a dziś chciałbym porozmawiać o tym za czym tęsknimy a co było tak niedawno...

Viva Zwei
Chyba nie muszę nic mówić. Mnóstwo dobrej muzyki, spójny koncept, ilość materiałów powalająca. Promowanie totalnie niszowych gatunków. Kawał historii mojego życia.

Last.fm
Najlepszy kalendarz koncertów ever. Łatwo było mieć oko na lokalne koncerty, łatwo było śledzić trasy ulubionych artystów i wykrywać kolizje terminów. Teraz jest fejsbuk i chuja można tam znaleźć chyba że kogoś interesują targi pieroga i lewackie odczyty doktoratu Jasia Kapeli. Albo dziś jest po prostu mniej koncertów albo nikt już nie tworzy wydarzeń na last.fm

Stare Allegro
Jak jeszcze widać było licytujących i można było mieć stronę “O mnie” gdzie metalowa społeczność pisała swoje wantlisty, tworzyła czarne listy albo po prostu się lansowała. Fajne to było 8)

Zakupy bez cła i tania wysyłka
Pamiętacie czasy jak dolar był po 2 zł, wysyłka z USA $7, z UK 2 GBP, a greckie booty były rzadkością ?

Panicz manieczki
Zwaliłbym mu konia gdyby tylko wrócił :(
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14347
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:31

Bloodcult pisze:
11-01-2024, 22:28
Last.fm
Najlepszy kalendarz koncertów ever. Łatwo było mieć oko na lokalne koncerty, łatwo było śledzić trasy ulubionych artystów i wykrywać kolizje terminów. Teraz jest fejsbuk i chuja można tam znaleźć chyba że kogoś interesują targi pieroga i lewackie odczyty doktoratu Jasia Kapeli. Albo dziś jest po prostu mniej koncertów albo nikt już nie tworzy wydarzeń na last.fm
bez przesady last wiecznie żywy ;) a koncerty samemu można dodać przecież co czasem robie jak się trafi ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:34

Jak tam wchodzę aby zobaczyć ktoś i gdzie gra a nie samemu dodawać :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9683
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:47

Bloodcult pisze:
11-01-2024, 22:34
Jak tam wchodzę aby zobaczyć ktoś i gdzie gra a nie samemu dodawać :)
To platforma społecznościowa - jak nie masz kogoś u siebie kto dodaje to faktycznie jest lipa. Jak ostatnimi czasy byłem w Poznaniu i Olsztynie i miałem tam jakieś wolne wieczory to właśnie był problem, że w tych miastach last.fm jest prawie puste, a cholera wie gdzie szukać mniejszych koncertów. Facebook się do tego w ogóle nie nadaje jak jesteś obcy, a serwisy muzyczne promują głównie te same, większe koncerty.
Guilty of being right
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:48

Ja tęsknię za dobrą, starą prasą metalową jak 7 Gates, Mega-sin czy nawet Morbid Noizz. Kiedyś było ciekawiej,jakkolwiek dziadersko to brzmi. Dzisiaj byłem w empiku, miałem w ręku Noise i MM, mimo szczerych chęci, to nie moje tango.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2285
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:54

Bloodcult pisze:
11-01-2024, 22:28
Było sto tysięcy tematów jak to się kiedyś mydliło znaczki i kroiło ze stringów Obituary a dziś chciałbym porozmawiać o tym za czym tęsknimy a co było tak niedawno...



Panicz manieczki
Zwaliłbym mu konia gdyby tylko wrócił :(
Stopami?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14347
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 22:56

Bloodcult pisze:
11-01-2024, 22:34
Jak tam wchodzę aby zobaczyć ktoś i gdzie gra a nie samemu dodawać :)
no i właśnie dlatego last zdycha :roll:
ja sie staram dodawać koncerty które mnie interesuje jeśli ich nie ma na laście
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9350
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 23:04

Temat dotyczy rzeczy okołomuzycznych rozumiem?

1. Winamp - było w tym coś magicznego, ta prostota i ascetyzm w porównaniu z nowymi playerami. Dziś używam Audacious, który ma ten wajb.

2. Fora muzyczne - kiedyś było tyle tego, w tym mroczne trve fora blackmetalowe jak mHouse. Fejsbuk wszystko rozwalił a forma forume zamiast dominującej stała się rezerwatem dinozaurów.

3. Recenzje muzyczne i ich znaczenie. Brak stałego dostępu do internetu lub, youtube nie istnieje lub dopiero raczkuje, o muzyce dowiadujesz się z recenzji, czytasz je po 100 razy, rozpalają wyobraźnię i budują wewnętrzny hajp przed zakupem.

4. Tajemnica otaczająca muzykę. Dziś internet wszystko obnaży, ośmieszy, przeżuje i wypluje.

5. Stara wersja Masterfula, lżejsza dla zasobów komputera, chodziła dobrze na Pentium 2 20 lat temu a teraz jak odpalałem na Pentium 3 1,1 Ghz z 256 MB Ram i przelądarce Midori to da się czytać ale laguje podczas scrollowania.

6. Tanie kasety na allegro kupowane czasami pakietami, do tego nie banowanie aukcji Taktów, MG, Baronów itp. czy z drugiej strony Burzum, Graveland.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6659
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 23:19

hcpig pisze:
11-01-2024, 23:04
Temat dotyczy rzeczy okołomuzycznych rozumiem?

1. Winamp - było w tym coś magicznego, ta prostota i ascetyzm w porównaniu z nowymi playerami. Dziś używam Audacious, który ma ten wajb.

2. Fora muzyczne - kiedyś było tyle tego, w tym mroczne trve fora blackmetalowe jak mHouse. Fejsbuk wszystko rozwalił a forma forume zamiast dominującej stała się rezerwatem dinozaurów.

3. Recenzje muzyczne i ich znaczenie. Brak stałego dostępu do internetu lub, youtube nie istnieje lub dopiero raczkuje, o muzyce dowiadujesz się z recenzji, czytasz je po 100 razy, rozpalają wyobraźnię i budują wewnętrzny hajp przed zakupem.

4. Tajemnica otaczająca muzykę. Dziś internet wszystko obnaży, ośmieszy, przeżuje i wypluje.

5. Stara wersja Masterfula, lżejsza dla zasobów komputera, chodziła dobrze na Pentium 2 20 lat temu a teraz jak odpalałem na Pentium 3 1,1 Ghz z 256 MB Ram i przelądarce Midori to da się czytać ale laguje podczas scrollowania.

6. Tanie kasety na allegro kupowane czasami pakietami, do tego nie banowanie aukcji Taktów, MG, Baronów itp. czy z drugiej strony Burzum.
1. Dziś jest streaming, który unicestwil MP3. Masz wszystko niemalże i niemalże wszędzie. Kto by tęsknił za płytami, dyskami i playerami z ukochanymi MP3.

2. Fora umierają, bo ludzie na nich piszczy udają, że pozjadali wszystkie rozumy i w każdej dziedzinie. Utworzyły się na nich kółka wizajemnej adoracji i brania po kule. Chow wsobny nigdy nie kończy się dobrze.

3. Kiedyś to było okono do muzyki, ale dziś są zbędne. Każdy ma swój gust i nie potrzebuje pośrednika między nim a twórca.

4. Tajemnica dalej otacza muzyke, gdy skupiasz się tylko na niej. Czy trzeba więcej?
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10618
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 23:32

uglak pisze:
11-01-2024, 22:47

To platforma społecznościowa - jak nie masz kogoś u siebie kto dodaje to faktycznie jest lipa. Jak ostatnimi czasy byłem w Poznaniu i Olsztynie i miałem tam jakieś wolne wieczory to właśnie był problem, że w tych miastach last.fm jest prawie puste, a cholera wie gdzie szukać mniejszych koncertów. Facebook się do tego w ogóle nie nadaje jak jesteś obcy, a serwisy muzyczne promują głównie te same, większe koncerty.
Dokładnie tak, jestem niezmiennie zadziwiony, że taki niegdyś wspaniały, a obecnie umierający serwis wciąż jest jedynym sensownym źródłem wiedzy o koncertach.
I am Jerusalem.
tabaluga
rozkręca się
Posty: 81
Rejestracja: 07-08-2017, 16:05

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 23:46

jeśli chodzi o fora to tesknie za NWN forum a z polskich za spierdalaj pozerze.Na zlewaczałego masterfula wchodze z lenistwa i przyzwyczajenia ale nie lubie.
tabaluga
rozkręca się
Posty: 81
Rejestracja: 07-08-2017, 16:05

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 23:50

a z innych rzeczy brakuje mi metali wygladajacych jak metale na ulicach , Teraz jak wychodze na miasto ( warszawa )to co trzecia nastoletnia julka/ podstarzala grażyna nosi ramoneske. Kiedy ja nosiłem 20 lat temu to dziewczyny byly zbulwersowane ze nosze skore dla brudasow i satanistow eh.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14347
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nostalgia czasów niedawnych

11-01-2024, 23:56

hcpig pisze:
11-01-2024, 23:04
Temat dotyczy rzeczy okołomuzycznych rozumiem?

1. Winamp - było w tym coś magicznego, ta prostota i ascetyzm w porównaniu z nowymi playerami. Dziś używam Audacious, który ma ten wajb.
korzystam cały czas, w czym problem ? ;)
6. Tanie kasety na allegro kupowane czasami pakietami, do tego nie banowanie aukcji Taktów, MG, Baronów itp. czy z drugiej strony Burzum, Graveland.
dobry typ, ludziom sie pojebało w dupach z tymi cenami starych kaset, ale teraz to chyba tak ze wszystkim jest :roll:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 00:50

Brakuje organizacji typu TTF i list wrogów polskiego black metalu.

W ogóle brakuje flyersów i poczty listowej.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9350
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 05:51

Żułek pisze:
11-01-2024, 23:56
korzystam cały czas, w czym problem ? ;)
Chodzi o starą wersję a nie te nowomodne wodotryski. w 1999 albo 2000 pierwszy raz zainstalowałem i wyglądało to jednocześnie prosto i futurystycznie i tak jak samo używanie mp3 jest nowomodną formą słuchania muzyki tak używanie do tego pierwotnych wersji Winampa daje taki fajny posmak przełomu wieków:

Obrazek

W ogóle to taki symbol czasów, gdy mpchujki to była tylko taka forma zastępcza, poznawcza, mało kto miał internet a nawet jak miał to musiał byle małe pliki ssać przez modem w ślimaczym tempie etc. generalnie ostatni moment, gdy cyfra była jeszcze w powijakach i żeby zdobyć muzykę trzeba było ruszyć dupę, nawet żeby kupić czystą kasetę i se przegrać (kto tam miał nagrywarki w 2000), zwiększało to szacunek dla muzyki i sprzyjało skupieniu a teraz mamy bunnyhopping.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 09:09

Bloodcult pisze:
11-01-2024, 22:28
Zakupy bez cła i tania wysyłka
Pamiętacie czasy jak dolar był po 2 zł, wysyłka z USA $7, z UK 2 GBP, a greckie booty były rzadkością ?
No bylo to piekne, z musicstacka bralem cale pudla plyt w folii, zwlaszcza tych roznych industrialnych projektow Plotkina i Broadricka, cale pudle tych GOD, ICE, FLUX, OLD, Sielwolf itp. Poopychalem tego w chuj i jeszcze pewnie mi cos zostalo w foliach nawet. Chrome chyba jeszcze mam. ZLoty czas
hcpig pisze:
11-01-2024, 23:04
2. Fora muzyczne - kiedyś było tyle tego, w tym mroczne trve fora blackmetalowe jak mHouse. Fejsbuk wszystko rozwalił a forma forume zamiast dominującej stała się rezerwatem dinozaurów.
Mroczne to bylo Duskforest a potem Cold WInter z Maniusiem naszym moderatorem hehe, a potem obie odslony Vox Malignum, zwlaszcza 2 gdzie mailer napisal slynna odezwe gdzie namawial do palenia kosciolow i robienia zla, a potem to skasowal, bo sie przestraszyl KMWTW. Zreszta po rozlamie miedzy mailerem a reszta chlopakow zalozyli Vox3, ktore jest naprawde mroczne i do dzis istnieje ale zappmnijcie, ze tam wbijecie, pewnie nawet kenozisci z Defspell omegi by mieli problemy. Tam dopiero byl mrok i hardcore, slynne foty itp
tabaluga pisze:
11-01-2024, 23:46
jeśli chodzi o fora to tesknie za NWN forum a z polskich za spierdalaj pozerze.Na zlewaczałego masterfula wchodze z lenistwa i przyzwyczajenia ale nie lubie.
Spierdalaj bylo fajne, to chyba nasz nieoceniony Czeslaw to prowadzil? Potem nie zmienili nazwy na Thrashforum?

Ja bym dodal zdzieranie muzy z Audiogalaxy i eMule, co ciekawe do dzisiaj mul dziala i mozna tam wygrzebac naprawde niedostepne rzeczy.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14347
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 11:38

hcpig pisze:
12-01-2024, 05:51
Żułek pisze:
11-01-2024, 23:56
korzystam cały czas, w czym problem ? ;)
Chodzi o starą wersję a nie te nowomodne wodotryski. w 1999 albo 2000 pierwszy raz zainstalowałem i wyglądało to jednocześnie prosto i futurystycznie i tak jak samo używanie mp3 jest nowomodną formą słuchania muzyki tak używanie do tego pierwotnych wersji Winampa daje taki fajny posmak przełomu wieków:

Obrazek
no stara, uzywam caly czas starego winampa 8)

w czym probłem ? ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 11:42

Żułek pisze:
12-01-2024, 11:38
hcpig pisze:
12-01-2024, 05:51
Żułek pisze:
11-01-2024, 23:56
korzystam cały czas, w czym problem ? ;)
Chodzi o starą wersję a nie te nowomodne wodotryski. w 1999 albo 2000 pierwszy raz zainstalowałem i wyglądało to jednocześnie prosto i futurystycznie i tak jak samo używanie mp3 jest nowomodną formą słuchania muzyki tak używanie do tego pierwotnych wersji Winampa daje taki fajny posmak przełomu wieków:

Obrazek
no stara, uzywam caly czas starego winampa 8)

w czym probłem ? ;)
JBĆ nostalgię. Jest dla starych, zdechłych i zepsutych wewnątrz, ludzi. Żyjesz nostalgią, znikasz.
Tyle, że ja nie o tym.
Żylsaty, masz coś wspólnego z żółtym? Tym z ZTM? Cos się tam chwaliłeś, że jeździsz od pętli do pętli.
29.04.2024
r o b e r t
w mackach Zła
Posty: 822
Rejestracja: 02-01-2020, 23:31

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 12:03

tabaluga pisze:
11-01-2024, 23:50
a z innych rzeczy brakuje mi metali wygladajacych jak metale na ulicach , Teraz jak wychodze na miasto ( warszawa )to co trzecia nastoletnia julka/ podstarzala grażyna nosi ramoneske. Kiedy ja nosiłem 20 lat temu to dziewczyny byly zbulwersowane ze nosze skore dla brudasow i satanistow eh.
Teraz tez nosisz czy inne palto.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 13:39

hcpig pisze:
12-01-2024, 05:51
W ogóle to taki symbol czasów, gdy mpchujki to była tylko taka forma zastępcza, poznawcza, mało kto miał internet a nawet jak miał to musiał byle małe pliki ssać przez modem w ślimaczym tempie etc. generalnie ostatni moment, gdy cyfra była jeszcze w powijakach i żeby zdobyć muzykę trzeba było ruszyć dupę, nawet żeby kupić czystą kasetę i se przegrać (kto tam miał nagrywarki w 2000), zwiększało to szacunek dla muzyki i sprzyjało skupieniu a teraz mamy bunnyhopping.
Kompletna bzdura. Pokaż mi jakikolwiek dowód albo i nawet przesłankę że streaming zniszczył szacunek do muzyki :D
Pokaż mi kogokolwiek z tego forum co po przerzuceniu na streaming zaczął uprawiać ten słynny bunnyhopping ? Od lat mam Tidal i w 19 na 20 przypadków puszczam coś z 'recently played'. Nikt - od Pestena, Konopnickiego po Mańka - nie zmienił nawyków. Ci co mieli szacunek do muzyki nadal go mają.

Znałem ludzi którym wystarczało kilka piosenek z list przebojów - teraz słuchają też kilku piosenek ale z "Męskiego Grania" czy np. sugerowanych przez Youtube. Tu też nic się nie zmieniło. To oczywiście skrajne przypadki bo streaming dał wybór czałem masie ludzi którzy czegoś tam sobie słuchają ale nie siedzą tak maniakalnie jak my ani nie są totalnymi casualalami :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
ODPOWIEDZ