Polski DEATH METAL

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 13:58

Białostoski Recrimination, w 1990 zaczynał z nimi grać Pierścień (Incarnated, ex-Dead Infection, ex-Neuropathia, ex-Squash
Bowels). Nigdy ten band, nie otarł się o moje uszy :(. Szkoda, tego typu granie, chętnie na wymianach kaset by się kleiło,
z zagranicą.
demo 1994 "Suffering Man" (Demo is dedicated to Murzyn.) Perkusista Jarek, który popełnił samobójstwo w roku 1993.

Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 14:03

SODOMOUSE pisze:
02-04-2023, 13:58
Białostoski Recrimination, w 1990 zaczynał z nimi grać Pierścień (Incarnated, ex-Dead Infection, ex-Neuropathia, ex-Squash
Bowels). Nigdy ten band, nie otarł się o moje uszy :(. Szkoda, tego typu granie, chętnie na wymianach kaset by się kleiło,
z zagranicą.
demo 1994 "Suffering Man" (Demo is dedicated to Murzyn.) Perkusista Jarek, który popełnił samobójstwo w roku 1993.

Nie znałem. Bardzo dobre.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 17:40

Wczesne lata 2000 chyba, to kojarzę hajp na kapelę Yattering. Z Gdańska chyba oni byli? Pamiętam że do dość dzieliło ludzi na grupach dyskusyjnych, bo byli albo ultrasi, albo inni nie uznający ich geniuszu, a raczej uznający ich muzę za kał. Ja wówczas nie mogłem się przebić przez ich materiały, brzmienie nie leżało mi na pewno. Potem się chyba rozpłynęła ta kapela.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 17:51

Z Yattering to była gruba akcja z Kmiołkiem. Nawet wylewał swoje łzy i racje na łamach Trashem'all. Potencjał mieli spory, ale trochę zmarnowany. Świerszczu trochę chyba za bardzo zaczął wierzyć w swój geniusz, ale to już historia....teraz gra pod szyldem Ogotay ale nie leży mi to zupełnie.
mayhem
zaczyna szaleć
Posty: 211
Rejestracja: 08-03-2007, 14:23

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 17:57

Mortal Slaughter "Lepers", znakomita płyta
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 18:16

Nasum pisze:
02-04-2023, 17:51
Z Yattering to była gruba akcja z Kmiołkiem. Nawet wylewał swoje łzy i racje na łamach Trashem'all. Potencjał mieli spory, ale trochę zmarnowany. Świerszczu trochę chyba za bardzo zaczął wierzyć w swój geniusz, ale to już historia....teraz gra pod szyldem Ogotay ale nie leży mi to zupełnie.
Zmarnowany i nie. Aż trzy (inni działają dłużej i tego nie mają) świetne płyty i znakomite koncerty.
PS. Ugotuj to porażka.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Polski DEATH METAL

02-04-2023, 18:34

Pisaliśmy w sumie o tym już nie raz. Racja, trzy udane płyty, zwłaszcza dwójka mocno namieszała. Po pierwszej płycie zostali zauważeni, zaczęły sie koncerty, zespół pojawiał się coraz częściej w prasie. Potem druga płyta, która co poniektórych zaszokowała. Słychać ich było w radiu ( wtedy jeszcze jakies rozgłośnie promowały cięższą muzę ), mnóstwo wywiadów, fajna trasa z Supreme Lord po Polsce, Ząbek pojawił sie na garach gościnnie w Vaderze zastępując Docenta i wtedy zaczęły się dziać dziwne rzeczy obok zespołu.

Świerszcz jakoś zaczął dokładniej liczyć pieniążki, były jakieś niesnaski dotyczące kontraktu, obydwie strony miały sobie coś do zarzucenia, ogólnie szambo się wylało i nikomu nie było to potrzebne. Potem jakieś cuda na kiju z trzecią płytą, jedna była jakaś eksperymentalna czy chuj wie jaka, w końcu pojawił się "Genocide" , znów trasa po Polsce z Centurion ale to już nie byłoto, nie było tego szaleństwa, albo było tylko ja jakoś go nie dostrzegłem. Świerszcz zaczął pozować na kogoś większego, potem jakieś nieporozumienia w zespole doszły i wszystko poszło się jebać.

Mogli utrzymać się u Kmiołka przynajmniej na jedną jeszcze płytę. Zacisnęliby zęby, pieniążki i tak by się pojawiły, a renomę wyrobiliby sobie bardziej ugruntowaną. Z jednej strony zbyt wielkie ambicje, z drugiej chęć zarobku na zespole. Mogli to przetrzymać, ale nie pykło. Zmarnowali szansę, jeszcze jedna, dwie płyty u Kmiołka i pewnie wysłaliby ich za ocean..... A tak zostali tylko wspomnieniem.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Polski DEATH METAL

03-04-2023, 19:48

Próbowałem zrobić drugie podejście do rzeczonej kapeli, po dwudziestu (sic!) latach. Cóż, nic się nie zmieniło. Nie wchodzi mi ta muza i chyba zjawisko to pozostanie już dla mnie niezrozumiałym. Jest śmierć metal, ale kurde nie mogę oprzeć się wrażeniu, że te kawałki podążają do nikąd. Tak, jakby kosmita usłyszał Morbid Angel i nie wiedząc nic, z umysłem pozbawionym wszelkich punktów odniesienia próbował to odtworzyć. Pewnie pierdolę, wiem, ale takie mam dziwne wrażenie, jakby tam czegoś brakowało substancjonalnego.

Dawniej to mi ogólnie śmierć metal wchodził słabo, bo i wówczas Cannibal Corpse zdawało się hałasem i jakąś chujnią przeokrutną, I trzeba było Gore Obsessed i Loathing (od Broken Hope) żebym się przełamał. No, ale to było wiele lat temu i dużo metalu śmierci upłynęło od tamtych czasów. Fenomen Yattering nadal jednak pozostaje zagadką nierozwikłaną. Niech i tak będzie. Nudno byłoby w świecie bez tajemnic, jak mawiał Włóczykij.
Disgorger
postuje jak opętany!
Posty: 309
Rejestracja: 04-05-2007, 13:26

Re: Polski DEATH METAL

03-04-2023, 20:36

Nasum pisze:
02-04-2023, 18:34
Pisaliśmy w sumie o tym już nie raz. Racja, trzy udane płyty, zwłaszcza dwójka mocno namieszała. Po pierwszej płycie zostali zauważeni, zaczęły sie koncerty, zespół pojawiał się coraz częściej w prasie. Potem druga płyta, która co poniektórych zaszokowała. Słychać ich było w radiu ( wtedy jeszcze jakies rozgłośnie promowały cięższą muzę ), mnóstwo wywiadów, fajna trasa z Supreme Lord po Polsce, Ząbek pojawił sie na garach gościnnie w Vaderze zastępując Docenta i wtedy zaczęły się dziać dziwne rzeczy obok zespołu.

Świerszcz jakoś zaczął dokładniej liczyć pieniążki, były jakieś niesnaski dotyczące kontraktu, obydwie strony miały sobie coś do zarzucenia, ogólnie szambo się wylało i nikomu nie było to potrzebne. Potem jakieś cuda na kiju z trzecią płytą, jedna była jakaś eksperymentalna czy chuj wie jaka, w końcu pojawił się "Genocide" , znów trasa po Polsce z Centurion ale to już nie byłoto, nie było tego szaleństwa, albo było tylko ja jakoś go nie dostrzegłem. Świerszcz zaczął pozować na kogoś większego, potem jakieś nieporozumienia w zespole doszły i wszystko poszło się jebać.

Mogli utrzymać się u Kmiołka przynajmniej na jedną jeszcze płytę. Zacisnęliby zęby, pieniążki i tak by się pojawiły, a renomę wyrobiliby sobie bardziej ugruntowaną. Z jednej strony zbyt wielkie ambicje, z drugiej chęć zarobku na zespole. Mogli to przetrzymać, ale nie pykło. Zmarnowali szansę, jeszcze jedna, dwie płyty u Kmiołka i pewnie wysłaliby ich za ocean..... A tak zostali tylko wspomnieniem.
Ja pamiętam jeszcze trasę z Hate z Mitlofem na garach.
"Something is rotten in the state of Poland"
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Polski DEATH METAL

03-04-2023, 20:41

Disgorger pisze:
03-04-2023, 20:36


Ja pamiętam jeszcze trasę z Hate z Mitlofem na garach.

Victims tour 2001. racja, było coś takiego.
Disgorger
postuje jak opętany!
Posty: 309
Rejestracja: 04-05-2007, 13:26

Re: Polski DEATH METAL

03-04-2023, 21:05

A w sobotę byłem na Prosecutor. Widać u Panów radość z grania, a przy tym duże zaangażowanie. Taki trasz mógłbym słuchać codziennie. Bardzo udany koncert.
"Something is rotten in the state of Poland"
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski DEATH METAL

26-04-2023, 11:04

Nowe pokolenie...

Morrath (Pol) - Centuries of Blindness (Album 2023)


Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski DEATH METAL

21-09-2023, 11:11

Należy to już zapisać w ANNAŁACH (używajmy polskich znaków - nie mylić z annalami).
Polskie "Dark Recollections"! Baaardzo dobra szwedzizna! Ciut (tylko ciut) mocniejsze brzmienie i kalesony będą obsrane po szyję.

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Polski DEATH METAL

21-09-2023, 13:09

Skojarzenia z młodą Szwecją lat 90-tych słuszne. Dobre granko.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski DEATH METAL

16-01-2024, 13:47

SERPENT SEED - Death and Decay Considerations.
nawet nawet. Dupy nie urywa, ale bardzo solidne granie. Koncertowo dobre kawałki.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
iGrinder
postuje jak opętany!
Posty: 585
Rejestracja: 26-02-2018, 18:40
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Polski DEATH METAL

16-01-2024, 14:21


Genialna i cholernie słuchalna płyta. Ogromna szkoda, że sczeźli.
Bloodlust...
Druglust...
Count Drugula Arise!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski DEATH METAL

22-02-2024, 12:24

POMÓR. Nowy band Świerszcza. Industrialny death metal.

Obrazek

POMÓR ☩CÓRA ZŁEGO POWIETRZA☩


☩ POMÓR ☩OCZYSZCZENIE☩
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Polski DEATH METAL

22-02-2024, 12:40

trup pisze:
22-02-2024, 12:24
POMÓR. Nowy band Świerszcza. Industrialny death metal.

Obrazek

POMÓR ☩CÓRA ZŁEGO POWIETRZA☩


☩ POMÓR ☩OCZYSZCZENIE☩
Córa Złego Powietrza? W sensie jest z Krakowa i cierpi na astmę z powodu smogu? :D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski DEATH METAL

22-02-2024, 12:42

a to możliwe. Chociaż ponoć (nie wiem, ale sie wypowiem) w grodzie Kraka się poprawiło conieco.
Ja myślę, że w małych miejscowościach jest dużo straszniej z morowym powietrzem. Strach wychodzić z domu zimą.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Polski DEATH METAL

22-02-2024, 15:41



Dwojka Chainsword. Wypożyczalnie zapraszają
ODPOWIEDZ