Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Największy z największych to:

Mayhem
28
44%
Burzum
24
38%
Darkthorne
12
19%
 
Liczba głosów: 64
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:03

535 pisze:
19-09-2021, 12:56
[V] pisze:
19-09-2021, 12:29
Jest jeszcze Snorre przecież, również zasilił skład na jakiś czas a jego unikalny styl gry na gitarze mówi sam za siebie.
I co ciekawe, właściwie na tym paliwie jadą do tej pory.
Słychać jego rękę, prawda. Rebel extravaganza też byłaby czymś innym bez niego. Chuj jebany zająłby się nowym Thorns a nie jakimis pierdołami..
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:03

[V] pisze:
19-09-2021, 12:29
Gdyby nie Mayhem to dalej by latali w białych adidasach, flanelowych koszulach i t shitach death metalowych zespołów ze Szwecji i usa..DMDS to monument nie do ruszenia, kruszy całe dyskografie dwóch pozostałych.
Nie pamiętam już, czy to Fenriz czy Nocturno powiedział kiedyś, że Live In Leipzig to pierwszy prawdziwie norweski bm album a Euro stworzył riffy, które dały początek takiemu graniu. Coś mniej więcej w tym stylu.
535

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:11

[V] pisze:
19-09-2021, 13:03
535 pisze:
19-09-2021, 12:56
[V] pisze:
19-09-2021, 12:29
Jest jeszcze Snorre przecież, również zasilił skład na jakiś czas a jego unikalny styl gry na gitarze mówi sam za siebie.
I co ciekawe, właściwie na tym paliwie jadą do tej pory.
Słychać jego rękę, prawda. Rebel extravaganza też byłaby czymś innym bez niego. Chuj jebany zająłby się nowym Thorns a nie jakimis pierdołami..
Bądźmy precyzyjni. Pewnie cała ta scena wyglądałaby zupełnie inaczej bez tej ręki. Co do nowej płyty Thorns. Być może nie jest nikomu potrzebna.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:12

Tony bzyczących komarów nie są nikomu potrzebne ale Thorns to każdy by przytulił. Elita.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
535

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:15

[V] pisze:
19-09-2021, 13:12
Tony bzyczących komarów nie są nikomu potrzebne ale Thorns to każdy by przytulił. Elita.
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Niedziela jest i nie chcę wchodzić w konflikt z miłośnikami komarów.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:25

kwestia jeszcze co sie dzialo 10 -15 lat pozniej od nagrania swoich monumentow.
darkthrone odswiezyl formule, nagrywajac ravishing grimness czy plaguewielder
burzum tez to zrobil i nagral zajebisty belus i fallen
beherit nagral engram
i od biedy nawet gorgoroth sie obronil na incipit satan czy twilight
a mayhem?
mayhem nagral grand declaration, ktora przez wielu geniuszy miala stanowic nowa jakosc, a tak naprawde jest plastikowym potworkiem,ktorego nie trawie do dzis. dla mnie ten zespol to deathcrush i dmds, koncertowka live in leipzig i wspomniana wczesniej ordo , ktorą puszcze raz na dwa lata.
zdecydowanie zarowno darkthrone jak i burzum to duzo wiecej dobrego bm.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:33

Live In Leipzig było chyba pierwszym kompletnym wydawnictwem (nie demem), o którym możemy mówić, że to były TE brzmienia. Z drugiej strony Euro - choć ważny jako persona dla sceny - pod względem gitarowym akurat nie był właśnie tak innowacyjny jak się przyjęło. Jego styl to właściwie kalka tego co robił Snorre wcześniej. Oczywiście zapewne słuchali zbliżonych wydawnictw, więc podobieństwo jest nieuniknione, jestem natomiast przekonany, że gdyby nie ich wzajemne relacje, to DMDS nie brzmiałoby właśnie tak.

To już nie było Venom, nie było Bathory, nie było Celtic Frost, tylko absolutnie nowa jakość, która rozdała na nowo. Potem inspiracje tymi brzmieniami wróciły przy okazji trzeciej fali, industrialnej, a w wielu zespołach przewijają się do dziś (weźmy chociażby wydane w 2015 Esoteric Warfare, czy nawet ostatnie Mayhem, o którym ktoś wspomniał wyżej). To o czymś świadczy - o tym, że przetrwały próbę czasu!

A same tremola w black metalu to też nie wymysł Euro, bo pojawiały się już na Anno Domini zespołu Tormentor, które jak wiadomo Euro dobrze znał.
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 11:03
Słucham sobie teraz tego Grymyrk, nie znałem, ale tego tak na serio, to ktoś tego słucha tak normalnie jak płyty, czy tylko jako ciekawostka historyczna o której należy wiedzieć?
Ciekawostka historyczna, aczkolwiek ja to traktuje jak normalną EPkę. Pech chciał, że nigdy nie zarejestrowano tego jako kompletnego wydawnictwa. Ale tak jak wspomniałem - w tych kilkunastu minutach skondensowana jest esencja.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:37

pr0metheus pisze:
19-09-2021, 13:25
mayhem nagral grand declaration, ktora przez wielu geniuszy miala stanowic nowa jakosc, a tak naprawde jest plastikowym potworkiem,ktorego nie trawie do dzis. dla mnie ten zespol to deathcrush i dmds, koncertowka live in leipzig i wspomniana wczesniej ordo , ktorą puszcze raz na dwa lata.
Mam podobnie z Mayhem. DMDS to jedna z moich płyt życia, od ćwierć wieku będzie jakoś. Jak wyszedł GDOW, kupiłem kasetę, posłuchałem i prawie wyjebałem to do śmieci. No, ale ostatecznie oddałem kumplowi za browara. Nigdy się do tej płyty nie przekonałem i tak już zostanie. Chimera i Ordo Ad Chao czasem posłucham i ta ostatnia Daemon daje radę, ale jak myslę o Mayhem, to o tym klasycznym, z Euro. Aaa, no epka Wolf's Lair Abyss też dobra. Miałem nawet t-shirta z nią ale farbą ujebałem podczas remontu.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:41

pr0metheus pisze:
19-09-2021, 13:25
kwestia jeszcze co sie dzialo 10 -15 lat pozniej od nagrania swoich monumentow.
darkthrone odswiezyl formule, nagrywajac ravishing grimness czy plaguewielder
burzum tez to zrobil i nagral zajebisty belus i fallen
beherit nagral engram
i od biedy nawet gorgoroth sie obronil na incipit satan czy twilight
a mayhem?
mayhem nagral grand declaration, ktora przez wielu geniuszy miala stanowic nowa jakosc, a tak naprawde jest plastikowym potworkiem,ktorego nie trawie do dzis. dla mnie ten zespol to deathcrush i dmds, koncertowka live in leipzig i wspomniana wczesniej ordo
, ktorą puszcze raz na dwa lata.
zdecydowanie zarowno darkthrone jak i burzum to duzo wiecej dobrego bm.
A ja się nie zgodzę. GDoW nie jest żadnym plastikowym potworkiem, tylko bardzo odważnym i radykalnym wydawnictwem. Każda ich płyta jest przemyślana i co najmniej dobra, o ile nie bardzo dobra i restartem stylistycznym. Dotyczy to nawet Esoteric Warfare, które uznawane jest chyba za najsłabszy krążek (choć i tak przeważały dobre opinie). Jestem przekonany, że jeszcze kilka lat i coraz więcej osób zacznie się z nim przepraszać.

Darkthrone i Burzum za to trochę tych krążków nastrzelali i mają jednak wydawnictwa, które są nienajlepsze. Beherit - w całości genialne. A za Gorgoroth nigdy nie przepadałem, więc wolałbym się nie wypowiadać - dla mnie to zawsze była trochę druga liga, ale rozumiem, że niektórzy lubią taką konwencję. Moim zdaniem jest to jeden z nielicznych zespołów, który nie zrobił tak znaczących kroków naprzód jak pozostałe szanowane zespoły. Ma to swoje wady i zalety.

O ile jednak GDoW nie jest dla każdego i to rozumiem, o tyle zastanawiam się czemu nie wspomniałeś o przegenialnym WLA.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
535

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 13:57

Grand Declaration Of War zajebista. Kocham od zawsze.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1742
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 14:03

535 pisze:
19-09-2021, 13:57
Grand Declaration Of War zajebista. Kocham od zawsze.
+1
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 14:21

Anzhelmoo pisze:
19-09-2021, 13:41
Jestem przekonany, że jeszcze kilka lat i coraz więcej osób zacznie się z nim przepraszać.
a to niby dlaczego? troche czasu juz minelo, kto mial sie zapoznac to sie zapoznal i jakies tam zdanie sobie wyrobil.
Anzhelmoo pisze:
19-09-2021, 13:41
Darkthrone i Burzum za to trochę tych krążków nastrzelali i mają jednak wydawnictwa, które są nienajlepsze.
z dt sprawa jasna, ale ktore to z wydawnictw burzum (tych metalowych) sa nienajlepsze?
Anzhelmoo pisze:
19-09-2021, 13:41
O ile jednak GDoW nie jest dla każdego i to rozumiem, o tyle zastanawiam się czemu nie wspomniałeś o przegenialnym WLA.
fajne , maniac dobrą rozjebunde robil (rowniez na scenie) ale nie podoba mi sie brzmienie tej epy i prawie nie wracam
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 14:24

Jednak można kulturalnie podyskutować. Można użyć sformułowań jak "druga liga". Można podzielić się własnymi przemyśleniami co do konkretnych płyt. Można nie zawracać historii internetowym kijem. Bardzo fajnie. Jeszcze to forum nie zdechło.

Zawsze mnie dziwiła próba umniejszania DMDS. Były takie głosy i pojawiają się ciągle, że niby później było lepiej. Dla mnie jest to płyta fenomenalna, bez słabiej nuty. Tego po prosto nie da się pomylić z niczym innym. W dodatku ta sprawa z nożem. Żadne inne wydawnictwo nie ma takiej aury.
Ostatnio zmieniony 19-09-2021, 14:30 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 14:28

Może pora rozstrzygnąć ten temat raz na zawsze. Proponuję kolejna ankietę.

GDoW ostateczne rozdanie
-genialny album przełomu wieków
-plastikowy kloc do zaorania
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 14:31

Zakladaj. Na pewno się wypowiem. Płyta fenomenalna i ponadczasowa.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 14:33

Rumburak pisze:
19-09-2021, 14:28
Może pora rozstrzygnąć ten temat raz na zawsze. Proponuję kolejna ankietę.

GDoW ostateczne rozdanie
-genialny album przełomu wieków
-plastikowy kloc do zaorania
Za dużo odpowiedzi. Ja bym z góry wybrał prawidłową. W każdym razie więcej kretyńskich i wiele wnoszących ankiet na leczenie kompleksów.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 15:01

Zastanawia mnie jednak czy Drone, zakładając ankietę o ostatecznym rozdaniu w kwestii Metallica/Slayer /Viovod leczył kompleksy czy świetnie się bawił?
535

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 15:13

Rumburak pisze:
19-09-2021, 15:01
Zastanawia mnie jednak czy Drone, zakładając ankietę o ostatecznym rozdaniu w kwestii Metallica/Slayer /Viovod leczył kompleksy czy świetnie się bawił?
Zapytaj Drona. Ja bawiłem się doskonale, przy okazji odświeżając to i owo. Nawet sobie cztery pierwsze cede Mety sprawiłem, a nie miałem tego w ogóle w planie. Poza tym na chuj komuś ankiety w których nie ma żadnych kontrowersji? Dochodzi jeszcze funkcja edukacyjna. Ilu z użytkowników poznało dzięki temu płyty po które nigdy w życiu mogłoby nie sięgnąć? Ilu sięgnęło ponownie? Wreszcie, ilu ruszyło dupę na koncerty , które akurat były pod ręką, by przekonać się na własne uszy i oczy? Jeżeli choć jeden to miało sens. Co wynika z ankiet gdzie głosujemy nad oczywistościami , wybierając jedną możliwość spośród nazw , których dobór nie wywołuje większych emocji? Ja już pomijam bzdurne formułowanie "problemów". Czy celem jest wzwód autora tych tematów, żeby potem napisał, że "wygrał mój faworyt"? Chyba jedynie to. Tamta ankieta miała sens, bo była swoistą potyczką Dawida z Goliatami, a przez to wywoływała ferment, a nawet oburzenie widoczne do dzisiaj i może ktoś z tego skorzystał, zastanawiając się dlaczego akurat TA kapela? Tymczasem tutaj mamy typowe tasowanie pod stare, znane na wylot pudernice, gdzie każdy powie swoje , a wynik i tak nie wzbudzi większych emocji. Można. Tylko po co?
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 16:00

W tym temacie także pojawił już się walor edukacyjny - jeden z kol. przyznał, że poznał Grymyrk Tape, ponieważ się przewijało w jednym z poprzednich wpisów.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Druga fala BM - ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 16:06

Wracając do tematu - grudzień 1989, Stigma Diabolicum - Luna de Nocturnus:

Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
ODPOWIEDZ