Protoplasta black metalu był...

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Jaki zespół jest protoplasta Black Metal?

Bathory
23
30%
Venom
30
39%
Hellhammer
8
11%
Celtic Frost
6
8%
Mercyful Fate
9
12%
 
Liczba głosów: 76
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 12:06

Oj, ozob, ozob, polska język - trudna język. (:
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 12:14

ozob pisze:
20-09-2021, 12:02
Jesteś zwyczjanym przygłupem skoro myślisz, że takie dopisywanie czegoś, co w ogóle nie padło przejdzie niezauważone. Spierdalaj chory pojebie. Twoje miejsce jest w schronisku. (:
Ty frędzel, ale wiesz, że nie umiesz czytać? Wszystko ci się ślizga po tym czystym wypolerowanym umyśle. Co nie padło? To, że Mercyful Fate gra zwyczajny heavy metal? To że swego czasu ktoś tutaj upierał się, że termin black metal ugruntował się w Norwegii? To, że Venom tak naprawdę nie gra blek metalu tylko pijacki hevi pank? Ja zwróciłem jedynie uwagę, że właśnie pierdolenie takich ignorantów jak ty prowadzi do powyższych efektów, wcale nie zarzucając ci DOKŁADNIE tych słów. Także smętna nieudaczna z metra cięta szmato, przestań udawać większego kretyna, bo jest to zadanie niewykonalne. Wracając jeszcze do VOIVOD. Popatrz. Tyle lat minęło, a ty dalej nie możesz spać. Dalej cię boli dupal. To dowód na moc oraz sens ankiety Drona i tamtej burzliwej dyskusji.
Natomiast twoimi wynurzeniami można sobie jedynie podetrzeć dupę. Niczego nie wnoszą. Takie podrygi miernego klauna kopanego przez życie.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:04

Uwaga - pytanie do specjalistów. Czy Slayer "Show No Mercy" to jest album reprezentujący pierwszą falę black metalu, albo czy jest protoplastą? Dzisiaj słuchałem tego albumu w drodze do pracy i mi się nasunęło te pytanie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:15

Jeżeli już miałby czymkolwiek być to protoplasta, a nie protoplastą, a wręcz inspiracja lub inspiracją. Do tego trzeba by było zmierzyć grubość mejkapu (taki se, tylko pod oczami, nie wiem, czy brać na poważnie), i jak bardzo byli speed metalowi, czy aby nie za bardzo. Czysty umysł podsunąłby też pytania na ile wzorowali się na Kiss. Po odpowiedzi na te pytania, można dojść do wniosku, że byli protoplasta. Bądź inspiracja. Bez ą.
Ostatnio zmieniony 20-09-2021, 19:19 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:16

Anzhelmoo pisze:
20-09-2021, 19:04
Uwaga - pytanie do specjalistów. Czy Slayer "Show No Mercy" to jest album reprezentujący pierwszą falę black metalu, albo czy jest protoplastą? Dzisiaj słuchałem tego albumu w drodze do pracy i mi się nasunęło te pytanie.
Teksty się zgadzają, więc jak mądre łby? BM czy nie? Protoplasta czy nie?
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:19

Ascetic pisze:
20-09-2021, 19:15
Jeżeli już miałby czymkolwiek być to protoplasta, a nie protoplastą, a wręcz inspiracja lub inspiracją. Do tego trzeba by było zmierzyć grubość mejkapu, i jak bardzo byli speed metalowi, czy nie za bardzo. Czysty umysł podsunąłby też pytania na ile wzorowali się na Kiss. Po odpowiedzi na te pytania, można dojść do wniosku, że byli protoplasta. Bądź inspiracja. Bez ą.
Takim psikutasem bez sem.
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:24

Oczywiście nie jest żadnym błędem wrzucenie do tych nazw zarówno Slayer jak i przykładowo Possessed.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:36

Można i Possessed, choć oni bardziej wpływ mieli na rozwój dm. Ale Fenriz nosił kiedyś koszulkę z Seven Churches a we wkładce kasety Morsun Diaboli, były podziękowania dla Possessed, tak więc wszystko możliwe, nie?
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:47

Darekthrone pisze:
20-09-2021, 19:36
Można i Possessed, choć oni bardziej wpływ mieli na rozwój dm. Ale Fenriz nosił kiedyś koszulkę z Seven Churches a we wkładce kasety Morsun Diaboli, były podziękowania dla Possessed, tak więc wszystko możliwe, nie?
Jednakowoż przypominam, że połowa lat osiemdziesiątych był to czas mieszania się określeń i nazewnictwa metalowych szufladek speed, black, thrash,...wymiennie. Także sprawa nie była tak jednoznaczna. Ja pamiętam jak w Na przełaj nazwy Possessed, Venom, Voivod (!), Sodom, Kreator w podobnym kontekście były wymieniane jednym ciągiem. Jeżeli pamiętasz to inaczej, nie będę miał z tym problemu, a już na pewno nie będę zakładał ankiet, by cokolwiek udowodnić.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:56

535 pisze:
20-09-2021, 19:47
Darekthrone pisze:
20-09-2021, 19:36
Można i Possessed, choć oni bardziej wpływ mieli na rozwój dm. Ale Fenriz nosił kiedyś koszulkę z Seven Churches a we wkładce kasety Morsun Diaboli, były podziękowania dla Possessed, tak więc wszystko możliwe, nie?
Jednakowoż przypominam, że połowa lat osiemdziesiątych był to czas mieszania się określeń i nazewnictwa metalowych szufladek speed, black, thrash,...wymiennie. Także sprawa nie była tak jednoznaczna. Ja pamiętam jak w Na przełaj nazwy Possessed, Venom, Voivod (!), Sodom, Kreator w podobnym kontekście były wymieniane jednym ciągiem. Jeżeli pamiętasz to inaczej, nie będę miał z tym problemu, a już na pewno nie będę zakładał ankiet, by cokolwiek udowodnić.
Ja to wiem, że wtedy określenia death czy black często padały zamiennie. Choćby The Return czasem miało łatkę dm a Hell Awaits bm. Niemniej, patrząc na to wszystko obiektywnie, to jednak Possessed większy wpływ miało na dm, niż bm. Weźmy chociaż wczesne płyty Morbid Angel czy Sinister, gdzie wykorzystane są pewne charakterystyczne patenty od twórców Seven Churches. Swoją drogą ankieta o pierwszej płycie dm - Seven Churches czy Scream Bloody Gore a może i Season Of The Dead. Może kiedyś powstanie.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 19:57

A protoplastą polskiego BLack Metalu jest KAT.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 20:05

trup pisze:
20-09-2021, 19:57
A protoplastą polskiego BLack Metalu jest KAT.
Zatem wynik ankiety Pojedynek Demoludów jest prawidłowy.
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 20:12

Darekthrone pisze:
20-09-2021, 19:56
535 pisze:
20-09-2021, 19:47
Darekthrone pisze:
20-09-2021, 19:36
Można i Possessed, choć oni bardziej wpływ mieli na rozwój dm. Ale Fenriz nosił kiedyś koszulkę z Seven Churches a we wkładce kasety Morsun Diaboli, były podziękowania dla Possessed, tak więc wszystko możliwe, nie?
Jednakowoż przypominam, że połowa lat osiemdziesiątych był to czas mieszania się określeń i nazewnictwa metalowych szufladek speed, black, thrash,...wymiennie. Także sprawa nie była tak jednoznaczna. Ja pamiętam jak w Na przełaj nazwy Possessed, Venom, Voivod (!), Sodom, Kreator w podobnym kontekście były wymieniane jednym ciągiem. Jeżeli pamiętasz to inaczej, nie będę miał z tym problemu, a już na pewno nie będę zakładał ankiet, by cokolwiek udowodnić.
Ja to wiem, że wtedy określenia death czy black często padały zamiennie. Choćby The Return czasem miało łatkę dm a Hell Awaits bm. Niemniej, patrząc na to wszystko obiektywnie, to jednak Possessed większy wpływ miało na dm, niż bm. Weźmy chociaż wczesne płyty Morbid Angel czy Sinister, gdzie wykorzystane są pewne charakterystyczne patenty od twórców Seven Churches. Swoją drogą ankieta o pierwszej płycie dm - Seven Churches czy Scream Bloody Gore a może i Season Of The Dead. Może kiedyś powstanie.
O wpływach Possessed nie dyskutuję, bo to jest sprawa oczywista, ale czy określenie death metal stało się natychmiast powszechnie obowiązujące w momencie wydania demo? Byłbym ostrożny w stanowczych stwierdzeniach. Czy Abominations Of Desolation to płyta czysto deathmetalowa? Także można dyskutować. Rzecz jasna są to niuanse, bo akurat zarówno Possessed, jak i Morbid Angel, czy wspomniany Slayer anturażem stały po "czarnej stronie mocy".
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 20:25

535 pisze:
20-09-2021, 20:12
Darekthrone pisze:
20-09-2021, 19:56
535 pisze:
20-09-2021, 19:47


Jednakowoż przypominam, że połowa lat osiemdziesiątych był to czas mieszania się określeń i nazewnictwa metalowych szufladek speed, black, thrash,...wymiennie. Także sprawa nie była tak jednoznaczna. Ja pamiętam jak w Na przełaj nazwy Possessed, Venom, Voivod (!), Sodom, Kreator w podobnym kontekście były wymieniane jednym ciągiem. Jeżeli pamiętasz to inaczej, nie będę miał z tym problemu, a już na pewno nie będę zakładał ankiet, by cokolwiek udowodnić.
Ja to wiem, że wtedy określenia death czy black często padały zamiennie. Choćby The Return czasem miało łatkę dm a Hell Awaits bm. Niemniej, patrząc na to wszystko obiektywnie, to jednak Possessed większy wpływ miało na dm, niż bm. Weźmy chociaż wczesne płyty Morbid Angel czy Sinister, gdzie wykorzystane są pewne charakterystyczne patenty od twórców Seven Churches. Swoją drogą ankieta o pierwszej płycie dm - Seven Churches czy Scream Bloody Gore a może i Season Of The Dead. Może kiedyś powstanie.
O wpływach Possessed nie dyskutuję, bo to jest sprawa oczywista, ale czy określenie death metal stało się natychmiast powszechnie obowiązujące w momencie wydania demo? Byłbym ostrożny w stanowczych stwierdzeniach. Czy Abominations Of Desolation to płyta czysto deathmetalowa? Także można dyskutować. Rzecz jasna są to niuanse, bo akurat zarówno Possessed, jak i Morbid Angel, czy wspomniany Slayer anturażem stały po "czarnej stronie mocy".
No właśnie - te początki dm czy bm też nie są takie oczywiste, bo wpływy innych kapel się wzajemnie przenikały. Trey wspominał kiedyś, że wczesny Morbid to ispiracje płytami Melissa i Show No Mercy. Seven Churches także. Takie Celtic Frost słychać chociażby i w Obituary jak i Darkthrone. Peter z Vader sam nazywał Pleasure To Kill i Darkness Descends wczesnym death metalem a samo demo chłopaków z Olsztyna - Necrolust, swym brzmieniem zainspirowało Fenriza by w podobnym tonie nagrać Under A Funeral Moon. Można wiele takich przykładów wymieniać.
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 20:34

I właśnie dlatego warto czasem sprawdzić co na temat inspiracji, czy wpływów mówią sami muzycy zamiast z góry wydawać werdykt i reagować szyderą.
ODPOWIEDZ