Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

PROFANATICA - Tormenting Holy Flesh
2
2%
HAVOHEJ - Dethrone the Son of God
2
2%
VON - Satanic Blood
12
12%
ACHERON - Rites of the Black Mass
3
3%
DEMONCY - Joined in Darkness
0
Brak głosów
NECROVORE - Divus de Mortuus
3
3%
MORBID ANGEL - Abominations of Desolation
10
10%
POSSESSED - Seven Churches
3
3%
DEICIDE - Deicide
19
20%
BLACK WITCHERY - Desecration of the Holy Kingdom
5
5%
LURKER OF CHALICE - S/T
9
9%
LEVIATHAN - Massive Conspiracy Against All Life
14
14%
ABSU - Tara
10
10%
NEGATIVE PLANE - Stained Glass Revelations
5
5%
 
Liczba głosów: 97
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

16-12-2019, 20:55

No, coś z Black Twilight Circle powinno się w sumie było znaleźć w ankiecie, np pierwszy LP Arizmenda. Gdyby temat nazywał się "najlepszy satanistyczny metal z USA" to pewnie nie byłoby tych wszystkich emocjonalnych reakcji, ale też umarłby pewnie tak szybko jak powstał. A tak nawet ludzie, którzy nie słuchają black metalu wpadli, by wyrazić swoje oburzenie.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

16-12-2019, 22:17

Nie wypowiem się w temacie ,bo się chuja znam na bm a 4 z tych rzeczy w ankiecie nie słyszałem w ogóle. Natomiast faktycznie ten Lurker of chalice spodobał mi się zajebiście. Stąd tez każda sonda w moim odczucia choćby nie wiem jak niepotrzebna dla poniektórych jest dla mnie wartościowa. Stąd tez moje zapytanie- czy podobne sondy dotyczące sceny bm np tej Skandynawskiej gdzieś tu odnajdę na forume? jeśli tak to czy ktoś wrzuci linka?
535

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

16-12-2019, 22:36

Ja może przypomnę, że black metal skandynawski dzielimy na ligi.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

16-12-2019, 23:45

wszystko dzieli sie na jakies kategorie, chierarchie, wszystko podlega selekcji, ocenie , co Cie tak dziwi ? wolisz ruchać brzydkie dziewczyny czy ładne ? wolisz jeść psią karme czy steki ? tak samo dobierasz muzyke
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

16-12-2019, 23:47

tomaszm pisze:Nie wypowiem się w temacie ,bo się chuja znam na bm a 4 z tych rzeczy w ankiecie nie słyszałem w ogóle. Natomiast faktycznie ten Lurker of chalice spodobał mi się zajebiście. Stąd tez każda sonda w moim odczucia choćby nie wiem jak niepotrzebna dla poniektórych jest dla mnie wartościowa. Stąd tez moje zapytanie- czy podobne sondy dotyczące sceny bm np tej Skandynawskiej gdzieś tu odnajdę na forume? jeśli tak to czy ktoś wrzuci linka?

Hailsa Tom!
ruchasz dziwki ?
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

17-12-2019, 02:02

ultravox pisze:No, coś z Black Twilight Circle powinno się w sumie było znaleźć w ankiecie, np pierwszy LP Arizmenda. Gdyby temat nazywał się "najlepszy satanistyczny metal z USA" to pewnie nie byłoby tych wszystkich emocjonalnych reakcji, ale też umarłby pewnie tak szybko jak powstał. A tak nawet ludzie, którzy nie słuchają black metalu wpadli, by wyrazić swoje oburzenie.
jedynka deicide dla wielu to kult absolutny, troche schrzanil ta ankiete, ale skoro mialo byc kontrowersyjnie...
oddalem glos (na VON) zeby sprawdzic wyniki:
pomijajac lidera , wrest zebral najwiecej glosow-nie sadze, ze ktos glosujac na leviathan nie lubi lurker of chalice (i odwrotnie). to fajnie.
zabraklo mi :
judas iscariot- thy dying light
arizmenda- cos z 1-3
black funeral- vukolak
xasthur- funeral of being
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

17-12-2019, 04:34

E tam. Ta ankieta jest jedną z najgorszych ever na masterfulu. Stwierdzenia, że chodziło o satanistyczny metal nijak nie da się obronić, bo nie ma tutaj co najmniej tuzina płyt, które by pasowały pod tę kategorię. Kolega ultravox walnął babola i dalej idzie w zaparte. Do zaorania. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

17-12-2019, 08:38

Ascetic pisze:jeden zakłada kolejny temat z czapy, z jak twierdzi prowokacyjny zestawieniem. jak mu drugi racjonalnie tłumaczy, że coś nie teges z zestawieniem, to ten dyskutuje, że jednak i że czarne jest białe
Polska w pigułce.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

17-12-2019, 11:30

zwykła prowokacja, sprawdza sie tutaj naszą czujność
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

21-12-2019, 06:43

Black Metal musi być "Satanistyczny "
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

21-12-2019, 15:01

tomaszm pisze:czy podobne sondy dotyczące sceny bm np tej Skandynawskiej gdzieś tu odnajdę na forume? jeśli tak to czy ktoś wrzuci linka?
Sondy w tym przypadku nie miałyby sensu, bo za dużo tego. W poszczególnych tematach odnośnie krajowych scen sobie poczytaj.
'Come the Blessed Madness'
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 09:32

no niestety, ciężko jednak przełknąć Morbid Angel czy Deicide w temacie o BM. jeżeli każdy będzie sobie definiował różne gatunki na swój sposób, to niedługo dojdzie do takich absurdów, że głowa mała i dogadacie się mniej więcej tak jak ślepy z głuchym. black to black, death to death, i o ile teksty bywają czasem bardzo podobne, to chyba każdy słyszy różnicę w warstwie muzycznej. oczywiście istnieją kapele działające gdzieś na pograniczu i mieszające style, ale o takich też można przecież założyć osobny temat.

jak chcecie to można zmienić nazwę tematu na coś w stylu "amerykański satanistyczny metal" i się chyba wtedy nikt nie przyczepi
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2562
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 12:08

Heretyk pisze:no niestety, ciężko jednak przełknąć Morbid Angel czy Deicide w temacie o BM.(...)
jak chcecie to można zmienić nazwę tematu na coś w stylu "amerykański satanistyczny metal" i się chyba wtedy nikt nie przyczepi
Mądrego warto posłuchać. Głos na Von, aczkolwiek debiut Acheron jest równie wspaniały.
Celem życia nie jest przeżycie.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 14:05

Heretyk pisze:no niestety, ciężko jednak przełknąć Morbid Angel czy Deicide w temacie o BM. jeżeli każdy będzie sobie definiował różne gatunki na swój sposób, to niedługo dojdzie do takich absurdów, że głowa mała i dogadacie się mniej więcej tak jak ślepy z głuchym. black to black, death to death, i o ile teksty bywają czasem bardzo podobne, to chyba każdy słyszy różnicę w warstwie muzycznej. oczywiście istnieją kapele działające gdzieś na pograniczu i mieszające style, ale o takich też można przecież założyć osobny temat.
Zgadzam się z tym co napisałeś, a nawet mogę dodać coś od siebie. Mianowicie przynależność Deicide i Morbid Angel do sceny death metalowej jest częścią prawdy historycznej. Stworzyć taką ankietę jak w ta w temacie to tak, jakby ogłosić listę państw kapitalistycznych i zapisać na tę listę ZSRR - a potem wpisać tę "prawdę" do podręczników i nauczać tak dzieci w szkołach. Forum czytają, oprócz starych pierdzieli, także młode osoby, fani metalcore'a, dla których ten bardziej klasyczny metal jest względnie nieznanym terytorium i błagam, nie mieszajmy takim ludziom w głowach. Nie szerzmy dezinformacji. No właśnie, forum spełnia też funkcję informacyjną, a nie jedynie towarzysko-rozrywkową.

Spośród wymienionych płyt, to debiut DEICIDE jest płytą najbardziej agresywną, wściekłą, diabelską, nieokiełznaną, szaloną, opętaną, satanistyczną, jadowitą, destruktywną - słowem: najlepszą. I najbardziej death metalową. Niech więc zwycięży w ankiecie poświęconej black metalowi.
In God We Trust
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 14:17

Heretyk pisze:
jak chcecie to można zmienić nazwę tematu na coś w stylu "amerykański satanistyczny metal" i się chyba wtedy nikt nie przyczepi
Ja bym nie zmieniał nazwy tematu. Niech na zawsze pozostanie do wglądu upośledzenie kolegi założyciela.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 14:21

Z całym szacunkiem do kol. ultravoxa, to tytuł tej sondy jest kompletnym nieporozumieniem i zamazuje w ogóle zjawisko, jakim jest USBM. Po prostu mówię takiemu stawianiu sprawy zdecydowane NIE. I nie można mówić, że ponieważ śpiewają o Szatanie, to jest to black metal. Gdzie jest w takim razie PENTAGRAM ze swoim debiutem? W ten sposób dochodzimy do absurdu.
Dlatego też nie oddałem głosu, bo sonda jest chybiona w tej formie.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 15:13

knaar pisze:
Ja bym nie zmieniał nazwy tematu. Niech na zawsze pozostanie do wglądu upośledzenie kolegi założyciela.
ok, ale może inwektywy sobie jednak darujmy.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 16:45

Skoro to taka bzdura to dlaczego Deicide prowadzi a Morbid Angel tez w czolowce?
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

22-12-2019, 16:47

bo te dwie kapele kasują prawie całe to pozostałe pierdzenie razem wzięte. już nie wspominam, że wielu na pewno zagłosowało z przekory
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Najlepszy amerykański BLACK METAL (USBM) - ankieta

07-12-2020, 11:14

Feminazgûl -
nie wiem gdzie wrzucić czy do BM Worldwide czy tu... ew. proszę o "posprzątanie".
+++++++++++++
Bo to taka ciekawostka (nazwa, tytuł, tematyka, ideolo...) . Przy okazji dosyć ciekawa muza nieco okraszona twórczością Summoning.
The name Feminazgûl is an ironic mix between the word "feminazi", a derogatory term used for feminists considered too strict generally used by conservatives (the band is openly feminist), and the word "nazgul", which is an imaginary creature from the Lord of Rings Saga, known to be very influent on epic/atmospheric black metal.
+++++++++++++

https://tridroid.bandcamp.com/album/no-dawn-for-men
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ