GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
iGrinder
postuje jak opętany!
Posty: 584
Rejestracja: 26-02-2018, 18:40
Lokalizacja: South of Heaven

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

02-08-2019, 11:31

Na taki post właśnie czekałem! Czarne serduszko dla Ciebie po światłowodzie!
Bloodlust...
Druglust...
Count Drugula Arise!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

02-08-2019, 11:38

iGrinder pisze:Na taki post właśnie czekałem! Czarne serduszko dla Ciebie po światłowodzie!


Obrazek

równie mocno pozdrawiam!
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

04-08-2019, 11:55

Ascetic pisze:rozwój gatunku widzę tak:

incantation+ : infester, belial, deteriorot, d., imprecation, (damnation) 

duch: grave miasma, malthusian, vacivus, archaic tomb, hadit, necros christos, na… (tutaj nie pamietam nazwy, jak znajdę czas poszukam kasety i poprawię), sheol, dakhma, lucifericon, mefitic, ritual necromancy, opium seance, muknal, hic iacet, maveth, harvest gulgaltha, aum / duszna atmosfera. orient + okkult. można powiedzieć, że rytualny/ religijny death metal. irkallian oracle. 

energia: teitanblood, adversarial, impetuous ritual, vassafor, hellvetron, nuclearhammer, eskhaton/ gruzu mniej, ale za to śmietanowy wpierdol rozlewający się gęsto

magma: abyssal, grave upheaval, , encoffination, temple nightside, void meditation cult, antiversum, serpetrance/  pogrobowcy extreem doom metalu z domieszką gruz-death metalu. 

abstrakt : mitochondrion, portal, antediluvian, hissing, hexeth, death.void.terror, eavangelist / plamy dźwiękowe i kombinacje

sound: qrixkuor, summon/ pogłosy, lo-fi 



mroczny death metal niesłusznie klasyfikowany : dead congregation, ascendent dead, disma, funebrarum, lvcifyre ...   phoboscom, cruciamentum i dziesiątki innych. stygian obsession, saltas , vircolac, sulphur aeon, paroxsihzem, sempiternal dusk


niestety nie mam czasu prześledzić składziku. piszę z głowy. może przyjdzie czas na rozwinięcie tematu.
Bdb lista uzupełniłbym ją jeszcze w kategorii energia o Triumvir Foul , Heresiarch , The Ominous Circle, Temple Desecration i Psudogod, oraz Altarage do ducha i III Omen w kategorii magma

Mefitic i Antiversum raczej dałbym do kategorii Energia chociaż to muzyka bardziej uduchowiona niż reszta nazw w tej kategorii ale energia wg mnie tam lekko przeważa. Zresztą co się będę przypierdalać:)

A te Muknal to prawdę powiedziawszy nawet nie słyszałem. Reszta jakieś 90% jest na cd.
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1825
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

14-12-2019, 11:25

Numer z nowego Death.Void.Terror

" onclick="window.open(this.href);return false;

I recka:

https://arrundergroundmetal.blogspot.co ... great.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

14-12-2019, 12:28

Na dłuższą metę gruz w takim klasycznym ujęciu tego terminu mnie męczy, co innego kapele typu Dead Congregation, które - jak słusznie kol. Ascetic zauważył - gruzem jednak nie są.

Ale chuj w to pierdolenie. Wczoraj zarzuciłem sobie znowu dwójkę ADVERSARIAL i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nic innego w tej szufladce mnie tak nie niszczy. Totalny wpierdol, idealne brzmienie, zwierzęca wręcz brutalność ale co najważniejsze - każdy utwór się wyróżnia, każdy ma coś zapadającego w pamięć, istna kopalnia chwytliwych patentów. Nosi mnie jak tego słucham, latam po pokoju w potrzebie rozjebania czegoś. Wspaniała płyta i dlatego proszę - jako laik w temacie - o polecenie czegoś najbardziej zbliżonego stylistycznie, przy zachowaniu tej właśnie nośności i przebojowości, a nie godziny zlewającej się w jedną bezkształtną masę.

Obrazek

Hails!

Luźne zestawienie: razem z "Deep Drone Master", "Promulgation of the Fall", "A Merging to the Boundless", "Hero" i pewnie paroma innymi jest to jedna z moich ulubionych metalowych płyt ostatnich lat. W sensie takich, do których regularnie wracam i które jeszcze rosną mi z każdym odsłuchem w górę. Nie liczę tu chwilowych zachwytów, np. nad Blood Incantation, bo niby nówka mi się mocno podoba, ale tak samo było ze "Starspawn", do którego teraz rzadko wracam. A tutaj chwyciło i nie chce puścić.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

14-12-2019, 12:32

Deathhammer66 pisze:Na dłuższą metę gruz w takim klasycznym ujęciu tego terminu mnie męczy, co innego kapele typu Dead Congregation, które - jak słusznie kol. Ascetic zauważył - gruzem jednak nie są.

Ale chuj w to pierdolenie. Wczoraj zarzuciłem sobie znowu dwójkę ADVERSARIAL i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nic innego w tej szufladce mnie tak nie niszczy. Totalny wpierdol, idealne brzmienie, zwierzęca wręcz brutalność ale co najważniejsze - każdy utwór się wyróżnia, każdy ma coś zapadającego w pamięć, istna kopalnia chwytliwych patentów. Nosi mnie jak tego słucham, latam po pokoju w potrzebie rozjebania czegoś. Wspaniała płyta i dlatego proszę - jako laik w temacie - o polecenie czegoś najbardziej zbliżonego stylistycznie, przy zachowaniu tej właśnie nośności i przebojowości, a nie godziny zlewającej się w jedną bezkształtną masę.

Obrazek

Hails!

dodam, że na żywca wbijają w mózg gwoździe (a jest to jeszcze bardziej und intensywnie krwotoczne niż odsłuch z cd/lp). co moim zdaniem tylko i wyłącznie podbija klasę tego zespołu. analogicznie z DC.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

14-12-2019, 12:49

jesusatan pisze:Numer z nowego Death.Void.Terror

" onclick="window.open(this.href);return false;

I recka:

https://arrundergroundmetal.blogspot.co ... great.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tego oczekuję od tego rodzaju grania: pętla. trans. głębia. nołfakingriffs. lo-fi und echopogłos. skrzeki/ płacze/ zawodzenia. czyli sałndtrak do naszego beznadziejnego "życia".

znam od teraz tylko jeden utwór z tej płyty. de facto cała mogła by być taka.

i jeszcze jedno. ten utwór zdecydowanie mocniejszy dla mnie niż materiał wydany przez IBH. z tamtym mam jak z Hissing. trochę za mało metalu w tym rodzaju metalu. no ale i tak nie sądzę aby tegoroczny Abyssal przebili.

no właśnie. z może 5 pozycji do odhaczenia na liście koncertowej mam jeszcze. gdzie ten Abyssal? ja się pytam. grzecznie.
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1825
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

19-01-2020, 22:48

Recka Necrobode. stop. odsluch zalaczony. stop.

https://arrundergroundmetal.blogspot.co ... itico.html" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1825
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

08-02-2020, 20:25

COFFIN ROT, debiut.

https://arrundergroundmetal.blogspot.co ... -dead.html" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1124
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

26-02-2020, 14:45

INVOCATION - Attunement to Death

Przeczytalem recke w dzisiejszym chaosowym kurierze porannym i weszlo mi jak zloto… wyczuwalne wibracje Grave Miasma (zeby nie powiedziec wiecej, zwlaszcza na wokalach), niby nic odkrywczego, ale wybornie sie tego slucha. Poprzednie rzeczy tez niczego sobie. Kto to bedzie mial u nas pytam sie ?!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hcCe2KUxdYQ[/youtube]
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1825
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

26-03-2020, 19:58

Calkiem niezly Witchbones

https://apocalypticrites.blogspot.com/2 ... augen.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=obQrknJ_HUU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1825
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

26-06-2020, 15:59

Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

18-04-2021, 19:52

CULTUM INTERITUM



Obrazek

nie słyszałem w tym roku niczego bardziej trafiającego w mój gust.


może poza MURA.

Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

18-04-2021, 20:13

Self pisze:
23-07-2019, 09:44
A jaki jest najlepszy polski gruz?
1/ Rites of Daath - "Doom Spirit Emanation".

2/ Cultum Interitum - "Veneration I". Jeden.

3/ Temple Desecration - "Covenant". Tak, jeden utwór.

4/ Impure Declaration - "Mind Upheaval Unclear Signs".

5/ Upon The Altar - "Absid ab Ordine Luminis".
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

18-04-2021, 20:26

Uff wszystko na półce:) Dobrze ,że jestem na bieżąco:) Przy cultum mam na myśli Poison of Being. Temple Desecration łykam w całości.

Tego Mura to nie znam. Muszę to koniecznie obadać.
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2554
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

18-04-2021, 21:21

Cultum bdb.

nowy projekt panów z Bestial Raids:


i nowe 13th Moon z gościnnym występem Marka z CDG i Sadista:
rzułf
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

18-04-2021, 22:41

O nowe 13th Moon. Dzięki!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

27-04-2021, 21:54



Sypie się na głowę. Ten gruz.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16166
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: GRUZ FAJNY JEST - nowa fala deathmetalu z krypty

07-05-2021, 23:00

Można powiedzieć, że żarty się skończyły.

COFFIN LURKER

ODPOWIEDZ