Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

17-02-2019, 11:18

Pierwsza liga z pewnością. Przynajmniej ja to tak rozumiem, bo przecież pięć to nie trzy, olimpijskie klasyczne.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 08:51

535 pisze:
Plagueis pisze:Musiałbym myśleć przez tydzień, a i tak trudno byłoby znaleźć tą najlepszą, ale wczoraj, słuchając "A Umbra Omega" Dødheimsgard, doszedłem do wniosku, że to mógłby być jeden z moich kandydatów.
Tak to z pewnością jedna z tych płyt którą umieściłbym w tego typu osobistym zestawieniu, ale nie czarujmy się. Voivod black metalu niewielu pamięta, część nie pojmuje, reszta nienawidzi. Nie dziwię się, że nie ma ich na tej liście. To antymuzyka, która sama nie przyjdzie do domu i nie wepcha ci się do wyra, nieoczywista, nieprzyjazna, niezrozumiała, niewygodna, brzydka, a właściwie nieatrakcyjna, wymagająca skupienia, łamiąca struktury i przyjęte metalowe obyczaje. Właściwie doskonałe przeciwieństwo tego co tworzy i reprezentuje sobą barberian wraz ze swymi wiernymi wasalami. Hasło, wszyscy jesteśmy metalowcami, w przypadku DHG brzmi dla mnie obraźliwie, bądź jak w przypadku Behemoth śmiesznie. Jeżeli zaczynasz rozumieć o czym tutaj od kilkunastu godzin piszę. To żadne podwójne standardy. To oczywisty , muzyczny, fakt.
Tak ładnie zacząłeś, a tak brzydko skończyłeś. ;) Ten Behemoth to chyba Ci się po nocach śni, co? ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 09:24

Raczej nie. Po prostu nawiązałem do tematu wieczoru i miałkiej twórczości tej kapeli wydmuszki, a właściwie tablicy reklamowej kompleksów lidera, na którą łapią się całe zastępy metalowych metalowców.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 10:59

OK, ale porównywanie twórczości wizjonerów z Dødheimsgard z muzyką Behemoth ma się nijak do podwójnych standardów, o których pisałem wcześniej, gdyż te tyczyły się raczej kapel, których ambicją nie jest przekraczanie granic i tworzenie nowej jakości, a trzymanie się kanonów; swoich (CC) lub nie (Behemoth).
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 11:10

Niestety nie jestem w stanie się zgodzić. Behemoth w żadnym momencie swojej kariery nie otarł się o przedsionek tego co tworzyli Cannibal Corpse w swoich najlepszych latach. Tu nie ma nawet o czym rozmawiać. To jest przepaść w każdym aspekcie sztuki napierdolu. Tak właśnie uważam. Porównujesz Ferrari z małym fiatem z którego ktoś zajebał koła i wycieraczki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 11:22

Po raz kolejny powtarzam, że nie porównuję! Zapytałem jedynie wcześniej, co sprawia, że muzyka Behemoth jest śmieszna, ale CC już nie. Ot, "drobna" różnica.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 11:41

Plagueis pisze: Zapytałem jedynie wcześniej, co sprawia, że muzyka Behemoth jest śmieszna, ale CC już nie.
Argumenty sa 3.
1. Butchered at Birth.
2. Tomb of the Mutilated
3. The Bleeding.

Albo inaczej, jeszcze bardziej zwięźle: pionier vs sprawny kopista.
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 11:41

Co powoduje, że jest śmieszna? To proste. Jest tworzona przez śmiesznego człowieczka, któremu sufit wali się na łeb. Zatem wywołuje uśmiech, Z tym, że jest to uśmiech politowania.

Zresztą sam popatrz. Tu masz Cannibal Corpse z Tomb Of The Mutilated.

Obrazek

a tu pomorską bestię w pigułce.

Obrazek

Nie mów , że nie jest śmiesznie. Lepiej już tego nie potrafię pokazać. Poza tym już wystarczy. Jak dla mnie niech każdy słucha sobie czego chce. Może to być nawet szum muszli. Może być z dolnopłukiem. Tylko niech nie nazywa wyrobnictwa objawieniem, a pospolitej chałtury, wykwintną sztuką.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

18-02-2019, 14:08

Heretyk pisze:w takim razie szczerze polecam The Jester Race. będziesz pozytywnie zaskoczony a i pewnie wiele podobieństw odnajdziesz

edit: jester, nie wiem. ja otaczam
Rzeczywiscie jest sporo punktow wspolnych.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 07:32

535 pisze:Co powoduje, że jest śmieszna? To proste. Jest tworzona przez śmiesznego człowieczka, któremu sufit wali się na łeb. Zatem wywołuje uśmiech, Z tym, że jest to uśmiech politowania.
No i wreszcie doszliśmy do sedna i odpowiedziałeś na moje pytanie. :) Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że jeżeli patrzymy na muzykę z tej perspektywy - tzn. oceniania jej "śmieszności" przez pryzmat twórcy - to CC jest równie śmieszny w świetle ostatnich dokonań jednego z muzyków tej kapeli, nie sądzisz. ;) To samo zresztą można powiedzieć o całej masie innych kapel, więc dlaczego nie śmiejesz się w innych wątkach, a upodobałeś sobie Behemoth? ;) Tak tylko pytam.
Pelson pisze:
Plagueis pisze: Zapytałem jedynie wcześniej, co sprawia, że muzyka Behemoth jest śmieszna, ale CC już nie.
Argumenty sa 3.
1. Butchered at Birth.
2. Tomb of the Mutilated
3. The Bleeding.

Albo inaczej, jeszcze bardziej zwięźle: pionier vs sprawny kopista.
Następny. :D

Idąc tym torem, powinniśmy się śmiać w 99% wątków zakładanych na tym forum. :) Tymczasem ludzie tłumnie walą do tematu Behemoth. Ciekawe to.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 07:42

Naprawdę porównujesz jakiś pojedynczy incydent z tym co od lat, świadomie i z zaangażowaniem serwuje Nergal, pchając się z premedytacją na świecznik w dziale plotki, ploteczki, pajacowanie? Ewidentnie mylisz chuja z ogórkiem. Co do innych kapel, niejednokrotnie nabijałem się nawet z tych których muzykę lubię. Natomiast naprawdę ciężko znaleźć, nawet na tej zwichrowanej umysłowo scenie, przykład osobnika, który zbliżyłby się do Adaśka w błazenadzie. Nawet jeżeli. To zawsze lider Behemoth będzie w czołówce i nawet jeżeli tylko małpuje czyjeś pomysły. Dlaczego Behemoth? Może dlatego, że wystarczy, bym czytał tylko to forum, a wiem o rzeczach o których nie miałbym pojęcia nie będąc jego użytkownikiem. Przecież sami podrzucacie materiały do szydery i tego typu dyskusji. Zapytam więc. Po co to robicie?
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 07:55

No i znowu wracamy do plot, ploteczek etc.. :| Dajmy już spokój, bo w temacie błazenad Nergala już się wypowiedziałem i w tym temacie się zgadzamy. Wyjaśniłeś też, co czyni - wg Ciebie - muzykę śmieszną i ok. Kompletnie tego nie ogarniam i cały czas twierdzę, że panują tu podwójne standardy i skala pajacowania twórców jest tu wyznacznikiem tego, czyja muzyka jest śmieszna, a czyja nie. To jest dla mnie śmieszne. Zastanawia mnie również, jak można oceniać muzykę przez pryzmat muzyka? Gdybym tak miał, to płyty Manowar czy Inquisition musiałyby lotem koszącym opuścić moje mieszkanie.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 08:16

Dla mnie śmieszne jest to, że ktoś się łapie na lep konstruowany przez barberiana traktując poważnie jego objawienia. Z drugiej strony śledząc tę scenę od kilkudziesięciu lat, nic mnie już nie zdziwi. Fani metalu niewiele różnią się tutaj od fanów disco, popu rocka, czy nawet disco polo. Tyle. Resztę już napisałem. Idę umyć ręce i włączę sobie Dodheimsgard, bo znudziła mnie już dyskusja o gównie.



Obrazek
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 09:16

535 pisze:Dla mnie śmieszne jest to, że ktoś się łapie na lep konstruowany przez barberiana traktując poważnie jego objawienia.
Muzykę Behemoth traktuję jak dobrego hamurgera i objawień tu żadnych nie doświadczam, więc mogę założyć, że to chyba nie do mnie było. ;)
535 pisze:Idę umyć ręce i włączę sobie Dodheimsgard, bo znudziła mnie już dyskusja o gównie.
Tako i ja uczynię i tym pozytywnym akcentem możemy zamknąć temat. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 09:59

Plagueis pisze:
535 pisze:Co powoduje, że jest śmieszna? To proste. Jest tworzona przez śmiesznego człowieczka, któremu sufit wali się na łeb. Zatem wywołuje uśmiech, Z tym, że jest to uśmiech politowania.
No i wreszcie doszliśmy do sedna i odpowiedziałeś na moje pytanie. :) Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że jeżeli patrzymy na muzykę z tej perspektywy - tzn. oceniania jej "śmieszności" przez pryzmat twórcy - to CC jest równie śmieszny w świetle ostatnich dokonań jednego z muzyków tej kapeli, nie sądzisz. ;) To samo zresztą można powiedzieć o całej masie innych kapel, więc dlaczego nie śmiejesz się w innych wątkach, a upodobałeś sobie Behemoth? ;) Tak tylko pytam.
Pelson pisze:
Plagueis pisze: Zapytałem jedynie wcześniej, co sprawia, że muzyka Behemoth jest śmieszna, ale CC już nie.
Argumenty sa 3.
1. Butchered at Birth.
2. Tomb of the Mutilated
3. The Bleeding.

Albo inaczej, jeszcze bardziej zwięźle: pionier vs sprawny kopista.
Następny. :D

Idąc tym torem, powinniśmy się śmiać w 99% wątków zakładanych na tym forum. :) Tymczasem ludzie tłumnie walą do tematu Behemoth. Ciekawe to.
Odniose sie najpierw do ostatniego stwierdzenia. Jak to w wątku behemothowym przytomnie zauwazył Jester, metaluchy nie róznia sie niczym od przeciętnych czytelnikow plotka. Gros wypowiedzi w wątku to takie metaloplotkowe wydaliny, a że podmiot na dodatek pochodzi z kraju Piastów i naczelny ekipy wie, że nieważne jak mówią, byle mówili, to powstaje idealna dolnopłukowa mieszanka wybuchowa.

A rozwijając wcześniejszą myśl i mam nadzieje po cześci odpowiadając na Twoje pytanie-pionier wchodzi na terytoria nieznane, eksperymentuje, wytycza trendy i nie kalkuluje. Efekt może czasem byc smieszny, załosny i chujowy, ale na starcie pionier dostaje handikap w postaci przynajmniej próby wytyczenia nowych granic.
Sprawny kopista, a za takiego uważam Behemoth, bierze na tapetę to, co akurat sie dobrze sprzedaje, kalkuluje i dodaje do tego spory pierwiastek marketingu, takiego z pierwszego akapitu- wysilonego, pseudofilozoficznego, plotkowego. Śmieszność Behe bierze sie z tego dysonansu pomiedzy nachalną promocją, głoszącą niemal nadejście nowego mesjasza, a aktualną, rzeczywistą zawartością krążka z muzyką. Do tego dochodzi pewnie osoba Nergala, który ten cyrk sprzedaje na powaznie, bez żadnego mrugnięcia okiem. Mnie takie uteatralnienie zwyczajnie żenuje i od samego zespołu odstrasza.
e: dośc juz kurwa o Behemoth w tym, i tak smiesznym, temacie.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 10:03

Za 20 lat nergal na emeryturze rozwalony leniwie na bujanym fotelu na swoim ganku bedzie udzielal wywiadu i na pytanie po chuj byly te wszystkie cyrkowe akcje, zblazowanym tonem odpowie "dla beki i hajsu ale paru delikwentow zmarnowalo sobie troche czasu i zdrowia na rozkmine tego, a niejaki 535 od tej pory kupuje acard".
woodpecker from space
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 10:15

Leniwie rozwalony na bujanym fotelu i na ganku to ja do was piszę teraz te wszystkie rewelacje. Słońce przyświeca. Muchy się budzą. Pająki. Także weź pan nie pierdul. Kawy se z masłem zaraz zrobię. Odkąd Ania Lewandowska wymyśliła i wypromowała ten sposób podawania kawy. Używam i bardzo sobie chwalę.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 16:10

To teraz musisz dodac jeszcze nasion chia
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 16:42

Pelson pisze: Odniose sie najpierw do ostatniego stwierdzenia. Jak to w wątku behemothowym przytomnie zauwazył Jester, metaluchy nie róznia sie niczym od przeciętnych czytelnikow plotka. Gros wypowiedzi w wątku to takie metaloplotkowe wydaliny, a że podmiot na dodatek pochodzi z kraju Piastów i naczelny ekipy wie, że nieważne jak mówią, byle mówili, to powstaje idealna dolnopłukowa mieszanka wybuchowa.
100% zgody, nie polemizuję.
Pelson pisze:A rozwijając wcześniejszą myśl i mam nadzieje po cześci odpowiadając na Twoje pytanie-pionier wchodzi na terytoria nieznane, eksperymentuje, wytycza trendy i nie kalkuluje. Efekt może czasem byc smieszny, załosny i chujowy, ale na starcie pionier dostaje handikap w postaci przynajmniej próby wytyczenia nowych granic.
100% zgody, nie polemizuję.
Pelson pisze:Sprawny kopista, a za takiego uważam Behemoth
Podobnie jak ja.
Pelson pisze:Śmieszność Behe bierze sie z tego dysonansu pomiedzy nachalną promocją, głoszącą niemal nadejście nowego mesjasza, a aktualną, rzeczywistą zawartością krążka z muzyką. Do tego dochodzi pewnie osoba Nergala, który ten cyrk sprzedaje na powaznie, bez żadnego mrugnięcia okiem. Mnie takie uteatralnienie zwyczajnie żenuje i od samego zespołu odstrasza.
e: dośc juz kurwa o Behemoth w tym, i tak smiesznym, temacie.
Doskonale to rozumiem i nie nie zamierzam z tym polemizować. Moje pytanie, od którego zaczęła się ta wesoła dyskusja, tyczyło się - po raz setny to powtórzę - MUZYKI Behemoth, a nie cyrku odstawianego przez lidera. Naprawdę nie chce mi się tego powtarzać już po raz n-ty...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

19-02-2019, 18:02

Lista zupełnie subiektywna:

Swallowed- Lunarterial
Altarage -Nihl
Adversarial- Death, Endless Nothing and the Black Knife of Nihilism
Antaeus- Condemnation
Desecresy-The Doom Skeptron
Dead Congregation-Promulgation of the Fall
Power Tip -Manifest Decimation
Katharisis -VVorldVVithoutEnd
Immolation- Unholy Cult
Altar of Plagues- Teethed Glory & Injury
Nile- In Their Darkened Shrines
Mayhem- Ordo ad chao
Obliteration- Black Death Horizon
Slipknot- Iowa
Teitanblood- Death
Ulcerate-Vermis
Arkhon Infaustus-Perdition Insanabilis
Thorns-Thorns
Red Harvest - Sick Transit Gloria Mundi
Yattering- Genocide


To te do których najczęściej wracam i każdej której dałbym "dychę" bez zastanowienia
ODPOWIEDZ