Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

09-07-2021, 10:53

Harlequin pisze:
09-07-2021, 09:45
Patrząc na częstotliwość odsłuchową to wygryw zalicza u mnie "Antichrist" Akercocke.
wg tego kryterium "Close to a world below", " Si monumentum" oraz "Crack the Skye".
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

09-07-2021, 11:08

Wg tego to u mnie pewnie "With Hearts Toward None" albo "Exercises In Futility"
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

09-07-2021, 11:20

Gore_Obsessed pisze:
09-07-2021, 01:53
No kurwa, proste jak drut, który nie uległ skrzywieniu - "Fukk" i "Fukk II" !!! "Arkon the Grave Robber" to pewnie najlepsze kilka minut metalu w ostatnich dwóch dekadach.

Nie zapomnę również: "The Final Sign of Evil", "Fallen Angels". No i dwójka greckiego Chainsaw! "Blasphemy" / "Vanquish in Vengeance" od McEntee i spółki! "Damned and Mummified"! Debiut Grave Desecrator! "Murder Metal"! "Tempo of the Damned"! "Exhibit B: The Human Condition"! Warbeast 1 &2! Debiuty Ruins i Sanctus Infernum! No i cał wór dorzuciły: Overkill/Paragon/Master/Tankard/Saxon na spółę z Motörhead.
nie wiedzialem ze tyle najlepszych plyt wyszlo i o wiekszosci z nich nie mam pojecia O_o
woodpecker from space
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

09-07-2021, 11:45

Triceratops pisze:
09-07-2021, 11:20
Gore_Obsessed pisze:
09-07-2021, 01:53
No kurwa, proste jak drut, który nie uległ skrzywieniu - "Fukk" i "Fukk II" !!! "Arkon the Grave Robber" to pewnie najlepsze kilka minut metalu w ostatnich dwóch dekadach.

Nie zapomnę również: "The Final Sign of Evil", "Fallen Angels". No i dwójka greckiego Chainsaw! "Blasphemy" / "Vanquish in Vengeance" od McEntee i spółki! "Damned and Mummified"! Debiut Grave Desecrator! "Murder Metal"! "Tempo of the Damned"! "Exhibit B: The Human Condition"! Warbeast 1 &2! Debiuty Ruins i Sanctus Infernum! No i cał wór dorzuciły: Overkill/Paragon/Master/Tankard/Saxon na spółę z Motörhead.
nie wiedzialem ze tyle najlepszych plyt wyszlo i o wiekszosci z nich nie mam pojecia O_o
Szereg nazw w ogóle nic mi nie mówi. No ale ja nigdy nie byłem metalowcem.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

09-07-2021, 11:48

Ja chyba w takim razie tez nie jestem. Ale jestem zdziwiony, ze jakies zespoly hurtowo nagrywaja najlepsze plyty XXI wieku a ja nie mam o nich pojecia
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

10-07-2021, 04:09

Triceratops pisze:
09-07-2021, 11:20
Gore_Obsessed pisze:
09-07-2021, 01:53
No kurwa, proste jak drut, który nie uległ skrzywieniu - "Fukk" i "Fukk II" !!! "Arkon the Grave Robber" to pewnie najlepsze kilka minut metalu w ostatnich dwóch dekadach.

Nie zapomnę również: "The Final Sign of Evil", "Fallen Angels". No i dwójka greckiego Chainsaw! "Blasphemy" / "Vanquish in Vengeance" od McEntee i spółki! "Damned and Mummified"! Debiut Grave Desecrator! "Murder Metal"! "Tempo of the Damned"! "Exhibit B: The Human Condition"! Warbeast 1 &2! Debiuty Ruins i Sanctus Infernum! No i cał wór dorzuciły: Overkill/Paragon/Master/Tankard/Saxon na spółę z Motörhead.
nie wiedzialem ze tyle najlepszych plyt wyszlo i o wiekszosci z nich nie mam pojecia O_o
Nie no, najlepsza jedna, tylko dwuczęściowa, czyli "Fukk". Czytałeś nieuważnie.

Obrazek

Zapomniałem o: "Subversives for Lucifer", "Nuctemeron Descent", "Cójete a Dios por el culo", "Obey", "Fucking Metal Motherfuckers", "Cryptobeast", "Lucifer Master", "Goat", "Kulto a la bestia", "Judeobeast Assassination", "Stronger than Passing Time". Swoje dołożyły też: Sathanas, Cianide, Autopsy, Bulldozing Bastard, Bunker 66, niemieckie Torment i Blizzard.

Nie wiem na ile się to pokrywa z listą z Metal Hammer, ale myślę, że przynajmniej parę typów trafiłem.
535 pisze:
09-07-2021, 11:45
Szereg nazw w ogóle nic mi nie mówi.
Które?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

10-07-2021, 06:38

Odniosłem się do tej listy. Jest tam trochę nazw, które nic mi nie mówią. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle? Wolę jednak nie sprawdzać. Nie chcę się znaleźć w katalogu wydawnictw Napalm rekordas.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

10-07-2021, 07:07

Napalm Records to jest wylęgarnia hitów, to już chyba ustaliliśmy.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

10-07-2021, 08:35

Pelson pisze:
09-07-2021, 10:53
wg tego kryterium "Close to a world below", " Si monumentum" oraz "Crack the Skye".
Ja najczęściej słuchałem takich (max jedna na zespół) więc musiałbym wybrać coś z tej listy:

Shining 'III - Angst, Självdestruktivitetens Emissarie'
Arcturus 'The Sham Mirrors'
Profanum 'Musaeum Esotericum'
Witchmaster 'MDW'
Mayhem 'Chimera'
Ondskapt 'Draco Sit Mihi Dux'
Darkthrone 'Plaguewielder'
Zyklon 'World ov Worms'
GOTH ' A Call To Arms'
Mgła 'Mdłości / FDTN'
Funeral Mist 'Maranatha'
Furia 'Płoń'
Forgotten Woods 'Race of Cain'
Mustasch 'Latest Version of the Truth'
Repugnant 'Epitome of Darkness'
Bathory 'Destroyer of Worlds'
Satyricon 'Now, Diabolical'
Dismember 's/t'
Burzum 'Belus'
Slipknot 'Iowa'

Także wygrywa zdecydowanie pierwsza dekada i to głównie jej początek.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

10-07-2021, 09:19

Po częstotliwości odsłuchów u mnie byłoby płytą XXI wieku "Those Once Loyal".
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

11-07-2021, 07:48

535 pisze:
10-07-2021, 06:38
Odniosłem się do tej listy. Jest tam trochę nazw, które nic mi nie mówią. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle? Wolę jednak nie sprawdzać. Nie chcę się znaleźć w katalogu wydawnictw Napalm rekordas.
Ej, myślałem że zasługuję na coś więcej niż tak wymijająca odpowiedź. Przecież cała lista to raptem kilkanaście tytułów + zasygnalizowana większość/całość dyskografii kilku znanych grup. Jak tak spojrzałem to chyba najwięcej tam Steamhammer. Z Napalm records jest jedna płyta, którą wydali być może przez pomyłkę, bo zupełnie nie pasuje do ich profilu. "Force of Destruction" to bardzo adekwatny do zawartości tytuł. Co do samej wspomnianej wytwórni - nie bądź tak bojaźliwy. Wszak odważnie sięgasz gdzie niewielu sięga wkładając do odtwarzacza płyty Arcturus. ; ) Tam odsetek napalmrecordsowatości jest dość znaczny.
Triceratops pisze:
09-07-2021, 11:48
Ja chyba w takim razie tez nie jestem. Ale jestem zdziwiony, ze jakies zespoly hurtowo nagrywaja najlepsze plyty XXI wieku a ja nie mam o nich pojecia
Coż mogę zasugerować? Mniej Talk Talk i Yanna Tiersena, więcej rozglądania się wokół. : )

Zapomniałem jeszcze o: Revelation of Doom, Serpent Obscene, "Nuclear Armageddon", Voz, "They rise" Ruthless, Murder Squad, Death Breath, Deteriorot, Krisiun, "De Natura Daemonum", "Conquest" Malas, "Prophets of Doom" Pro-Pain, australijskim Assaulter, Cult of Horror, Fatal Embrace (zwłaszcza "Legions of Armageddon"), "The Return to Godless Times", "The Atavism of Evil", "Knights of the Southern Cross", Vörgus, "Thronräuber" i "Spit on the Holy Grail".
Only SŁUCHANIE płyt is real!
535

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

11-07-2021, 10:23

Gore_Obsessed pisze:
11-07-2021, 07:48
535 pisze:
10-07-2021, 06:38
Odniosłem się do tej listy. Jest tam trochę nazw, które nic mi nie mówią. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle? Wolę jednak nie sprawdzać. Nie chcę się znaleźć w katalogu wydawnictw Napalm rekordas.
Ej, myślałem że zasługuję na coś więcej niż tak wymijająca odpowiedź. Przecież cała lista to raptem kilkanaście tytułów + zasygnalizowana większość/całość dyskografii kilku znanych grup. Jak tak spojrzałem to chyba najwięcej tam Steamhammer. Z Napalm records jest jedna płyta, którą wydali być może przez pomyłkę, bo zupełnie nie pasuje do ich profilu. "Force of Destruction" to bardzo adekwatny do zawartości tytuł. Co do samej wspomnianej wytwórni - nie bądź tak bojaźliwy. Wszak odważnie sięgasz gdzie niewielu sięga wkładając do odtwarzacza płyty Arcturus. ; ) Tam odsetek napalmrecordsowatości jest dość znaczny.

No nie. Nie zgodzę się. Owszem są falbany i klawisze, może nawet podarte rajstopy oraz szczypta inspiracji tym co proponują Norwegowie, ale chyba jednak słabo znasz propozycje Napalm. Co do tytułów z tej listy mógłbym podać numery, ale to chyba nie ma sensu. Zauważyłeś jeden drobiazg? Brak choć jednej propozycji podstawowej kapeli łupiącej death metal? To niesamowite jest, że na liście około 300 płyt zabrakło dla nich miejsca. Nawiasem mówiąc redaktorzy jednego z periodyków popełnili grzech śmiertelny pomijając tę kapelę w artykule o najlepszych powrotach dwudziestego pierwszego wieku. Zabrakło dla niej miejsca obok Asphyx. To jest niesamowite. Kim są ci ludzie? Reasumując. Każda lista i podsumowanie tego typu nie uwzględniająca tej nazwy , nadaje się do spuszczenia w wiadomym miejscu. Ja już pomijam , że tej drugiej ważnej nazwy też tam nie widziałem. Jedyne co cieszy i zaskakuje to umieszczenie na niej znakomitej Carheart.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: Najlepsza metalowa plyta XXI wieku.

13-07-2021, 23:15

vicek pisze:
03-03-2019, 20:25
DeadButDreaming pisze:
vicek pisze: Kaevum - Natur
Serio? Ostatnio nadrabiam ten zespół, czytałem kilka bardzo pochlebnych opinii o tym albumie, ale na razie szczęki na podłodze nie odnotowano...
Serio
Tak, zajebista płyta
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
ODPOWIEDZ