POGROBOWCY BATHORY

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

12-03-2018, 19:05

535 pisze:
Plagueis pisze:
Nie będziemy, szkoda czasu. Natomiast wydaje mi się, że autor wątku jednoznacznie określił, o co w nim chodzi, pisząc:
Karkasonne pisze:jako fan Bathory z okresu wikińskiego (tak jak, przypuszczam, większość tego forum, przynajmniej tak mam nadzieję, bo inaczej oznacza to że galaktyka Masterfulix została zaatakowana przez wielkie zło - homoseksualizm) hobbistycznie sobie wyłuszczam tych, którzy rżną z Bathory z tego okresu lepiej niż większość
:)
Gwoli ścisłości. Potem pisał o inspiracjach i o rżnięciu, ja dodałem niemyte dupy, więc wikingowie jak ta lala. Czy w tym numerze inspiracja twórczością Bathory została użyta niepoprawnie?
Tym wikińskim na pewno, ale w szerszym ujęciu jest ok (skoro przyjmujemy, że chodzi o inspiracje dowolnym okresem działalności Bathory). Temat wyczerpany.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

12-03-2018, 19:40

Plagueis pisze:
535 pisze:
Gwoli ścisłości. Potem pisał o inspiracjach i o rżnięciu, ja dodałem niemyte dupy, więc wikingowie jak ta lala. Czy w tym numerze inspiracja twórczością Bathory została użyta niepoprawnie?
Tym wikińskim na pewno, ale w szerszym ujęciu jest ok (skoro przyjmujemy, że chodzi o inspiracje dowolnym okresem działalności Bathory). Temat wyczerpany.
Przepraszam za śmiałość i natręctwo, ale chyba powinniśmy sobie uporządkować okresy. Do którego zatem zaliczamy Blood Fire Death oraz Hammerheart, bo mam wrażenie, że się pogubiłem?
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

12-03-2018, 20:58

Blood Fire death jest okresem samym w sobie, Hammerheart jest wikinski
InAGaddaDaVida
rozkręca się
Posty: 80
Rejestracja: 24-10-2012, 01:52

Re: POGROBOWCY BATHORY

12-03-2018, 23:57

Czytając te licealne "rozprawki" na temat "Hammerheart" okraszone wypocinami różnych clo(w)nów można conajwyżej nabawić się wstrętu do tego okresu Bathorego. Tylko spojrzenie wstecz ma sens. A słychać tam przede wszystkim
Obrazek
A także..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 00:17

InAGaddaDaVida pisze:Czytając te licealne "rozprawki" na temat "Hammerheart" okraszone wypocinami różnych clo(w)nów można conajwyżej nabawić się wstrętu do tego okresu Bathorego.
to prawda. dlatego jako wielki fan bathory, swego czasu sparzony pare razy wariacjami na temat hammerheart, kompletnie porzucilem eksploracje "viking metalu" i starczy mi w tej konwencji oryginal
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 06:50

535 pisze: Przepraszam za śmiałość i natręctwo, ale chyba powinniśmy sobie uporządkować okresy. Do którego zatem zaliczamy Blood Fire Death oraz Hammerheart, bo mam wrażenie, że się pogubiłem?
Ty tak na poważnie?
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 07:05

Plagueis pisze:
535 pisze: Przepraszam za śmiałość i natręctwo, ale chyba powinniśmy sobie uporządkować okresy. Do którego zatem zaliczamy Blood Fire Death oraz Hammerheart, bo mam wrażenie, że się pogubiłem?
Ty tak na poważnie?
Oczywiście, że tak, bo wcale nie jestem przekonany, czy rozmawiamy o tym samym.

Tymczasem, żeby nie było, że się nie staram i tylko złośliwie sypię piach w zębatki i na łańcuchy rowerów poważnych metalowych wojowników. Taka propozycja.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 07:12

W takim razie Karkas udzielił wyżej odpowiedzi, której oczywistość jest oczywista. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 07:22

Właśnie tego się obawiałem. Obawiałem się, że macie to wszystko zbyt poszufladkowane i "otagowane", jak to się teraz ładnie mówi. Tymczasem to tak nie działa.

Wracając do Bolzer. W ogóle uważam, że Hero to jeden wielki hołd dla Bathory i to głównie dla przedmiotowego okresu. "Melodyjki" wygrywane przez gitarę nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 08:39

535 pisze:Właśnie tego się obawiałem. Obawiałem się, że macie to wszystko zbyt poszufladkowane i "otagowane", jak to się teraz ładnie mówi. Tymczasem to tak nie działa.
A jak działa? Wikiński album, jakim jest "Hammerheart", jest wikińskim albumem i co tu jeszcze można napisać więcej? Zupełnie nie rozumiem całej tej polemiki...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 09:49

No tak, bo pierwocin tych dźwięków nie było na Blood Fire Death, a Hammerheart powstała w próżni. Proponuję więcej słuchać, mniej szufladkować i opisywać, wtedy łatwiej się będzie dogadać.
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 788
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 18:39

[youtube][/youtube]
Bardziej przypomina Summoning ale ten też mocno inspiruje się Bathorym.
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

13-03-2018, 18:53

Tak, Caladan Brood zdecydowanie rżnie z Summoning. Swoją drogą, to może nawet założę kolejny temat o zespołach rżnących z Summoning, bo jest tego zaskakująco dużo.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

14-03-2018, 08:28

535 pisze:No tak, bo pierwocin tych dźwięków nie było na Blood Fire Death, a Hammerheart powstała w próżni. Proponuję więcej słuchać, mniej szufladkować i opisywać, wtedy łatwiej się będzie dogadać.
"Blood Fire Death" jest albumem przejściowym, na którym krystalizował się styl, który w pełni rozkwitł na "Hammerheart" i jest to kolejna oczywista oczywistość, o której - wydawać by się mogło - nie trzeba pisać.
Uwag na temat słuchania, szufladkowania i opisywania nie rozumiem, natomiast odnoszę dziwne wrażenie, że szukasz dziury w całym i nie wiem, czemu ma służyć...
Karkasonne pisze:Tak, Caladan Brood zdecydowanie rżnie z Summoning. Swoją drogą, to może nawet założę kolejny temat o zespołach rżnących z Summoning, bo jest tego zaskakująco dużo.
Zakładaj, bo ja odnotowałem jedynie kilka takich przypadków, z czego wspomniany wyżej Caladan Brood chyba najciekawszy.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

14-03-2018, 12:55

No nie wiem. Reaguję na zarzut, że przykład Behemoth jest niewłaściwy bo mialo być o wikingach, a niby nie jest, tymczasem w tym numerze słyszymy Blood Fire Death oraz Hammerheart i co czytam? Źle i nie na temat. Teraz natomiast, czytam, że to ja szukam dziury w całym. Absurd goni absurd.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: POGROBOWCY BATHORY

14-03-2018, 14:08

535 pisze:No tak, bo pierwocin tych dźwięków nie było na Blood Fire Death, a Hammerheart powstała w próżni. Proponuję więcej słuchać, mniej szufladkować i opisywać, wtedy łatwiej się będzie dogadać.
Coraz wiecej takich szufladkowcow na forum, powiedzialbym nawet, ze jest jakas ostatnio moda na szufladowanie. Albo cie najpierw na podstawie wlasnych urojen wrzuca do jakiejs szuflady, nazwa jakims pisowcem albo katoludem wbrew woli zeby moc cie za to zjebac, albo batory jest wikinskie a tamto juz nie jest, normalnie Szuflandia Magazine Forum, co nawet chcialem wpisac w temacie :" wybitnie mnie smieszy" ale nie ma takiego tematu kurwa, chyba powinienem brak takiego tematu opisac w tematcie "Wybitnie mnie to wkurwia"
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

15-03-2018, 09:13

535 pisze:No nie wiem. Reaguję na zarzut, że przykład Behemoth jest niewłaściwy bo mialo być o wikingach, a niby nie jest, tymczasem w tym numerze słyszymy Blood Fire Death oraz Hammerheart i co czytam? Źle i nie na temat. Teraz natomiast, czytam, że to ja szukam dziury w całym. Absurd goni absurd.
Ja tam w Behemoth "Hammerheart" nie słyszę (o Wikingach nie wspominając)...
Triceratops pisze: Coraz wiecej takich szufladkowcow na forum, powiedzialbym nawet, ze jest jakas ostatnio moda na szufladowanie. Albo cie najpierw na podstawie wlasnych urojen wrzuca do jakiejs szuflady, nazwa jakims pisowcem albo katoludem wbrew woli zeby moc cie za to zjebac, albo batory jest wikinskie a tamto juz nie jest, normalnie Szuflandia Magazine Forum, co nawet chcialem wpisac w temacie :" wybitnie mnie smieszy" ale nie ma takiego tematu kurwa, chyba powinienem brak takiego tematu opisac w tematcie "Wybitnie mnie to wkurwia"
Wydaje mi się, że Bathory nagrywał wikińskie płyty i tak został zaszufladkowany nim powstał Masterful, ale mogę się mylić...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

15-03-2018, 13:06

Mi osobiście Bathory, kojarzy się z muzyką metalową, dodajmy mocno wpływową. Zarówno Blood Fire Death, jak i Hammerheart spełniają oba warunki. No właśnie, wracając jeszcze do wikingów. Rozmawiamy o muzyce i wpływach vel inspiracjach, czy o bieganiu w skórzanych majtkach i okładkach płyt, bo idąc tym tropem, to na Twilight ... mamy ewidentnie piosenkę turystyczną.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

15-03-2018, 16:35

535 pisze:Mi osobiście Bathory, kojarzy się z muzyką metalową, dodajmy mocno wpływową. Zarówno Blood Fire Death, jak i Hammerheart spełniają oba warunki.
Szczerze powiedziawszy, to ja już nie wiem, o czym traktuje ta dyskusja. Trudno, żeby jeden najbardziej wpływowych zespołów metalowych (a w przypadku black metalu chyba najbardziej wpływowy) nie kojarzył się z metalem, ale pewnie znowu piszemy o czym innym, więc nie wiem, co mam Ci odpisać.
535 pisze:No właśnie, wracając jeszcze do wikingów. Rozmawiamy o muzyce i wpływach vel inspiracjach, czy o bieganiu w skórzanych majtkach i okładkach płyt, bo idąc tym tropem, to na Twilight ... mamy ewidentnie piosenkę turystyczną.
Pewne rzeczy szły ze sobą w parze, że tak to ujmę. Na wysokości wikińskiego okresu Bathory czerpał inspiracje z paru kapel pokroju Manowar czy Manilla Road i miało to przełożenie tak na muzykę, jak i na image, czego zaczątek widać na "Blood Fire Death" (legendarna już sesja zdjęciowa), który był przecież pierwszym krokiem w stronę Wikingów. Wszystko tam układa się w całość, więc tak też jest kojarzone.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

15-03-2018, 16:52

Plagueis pisze:
535 pisze:Mi osobiście Bathory, kojarzy się z muzyką metalową, dodajmy mocno wpływową. Zarówno Blood Fire Death, jak i Hammerheart spełniają oba warunki.
Szczerze powiedziawszy, to ja już nie wiem, o czym traktuje ta dyskusja. Trudno, żeby jeden najbardziej wpływowych zespołów metalowych (a w przypadku black metalu chyba najbardziej wpływowy) nie kojarzył się z metalem, ale pewnie znowu piszemy o czym innym, więc nie wiem, co mam Ci odpisać.

Dyskutujemy o tym, że to trochę niepoważne szufladkować muzykę pod kątem ubioru i sesji zdjęciowych panów artystów. W tym wypadku padło na skórzane gacie. Oczywiście, gdzie Quorthon był wikingiem, tam Nergal był poganinem, to niezwykle istotna różnica, mimo, że majtki grały rolę główną.
ODPOWIEDZ