jaki album ostatnio kupiliście v.2

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

27-12-2021, 21:24

Cześć Adrian, takie pytanie do Ciebie :po tylu latach dalej tli się jeszcze w serduchu miłość do łomotu? Czy bardziej na zasadzie takiego właśnie zbieractwa :kurde, tego jeszcze nie mam, tamtego etc.

Jak wiele dla Ciebie znaczy ta kolekcja? Co by się stało gdyby np jutro zniknęła, jakbys się poczuł?

Hailsa
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14295
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

27-12-2021, 23:14

devastator77 pisze:
27-12-2021, 16:30
zaczął wreszcie organizować wycieczki dla swoich wielbicieli by mogli wreszcie zobaczyć twoje zbiory
ja bym zwiedział ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

27-12-2021, 23:22

[V] pisze:
27-12-2021, 21:24
Cześć Adrian, takie pytanie do Ciebie :po tylu latach dalej tli się jeszcze w serduchu miłość do łomotu? Czy bardziej na zasadzie takiego właśnie zbieractwa :kurde, tego jeszcze nie mam, tamtego etc.

Jak wiele dla Ciebie znaczy ta kolekcja? Co by się stało gdyby np jutro zniknęła, jakbys się poczuł?

Hailsa
Mam pytanie, jak uzasadnisz swoją przemianę i decyzje o sprzedaży swojej jakiejś tam kolekcji fizycznych nośników z muzyką i przerzucanie się tylko na cyfrę czy online?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 05:38

trup pisze:
27-12-2021, 23:22
[V] pisze:
27-12-2021, 21:24
Cześć Adrian, takie pytanie do Ciebie :po tylu latach dalej tli się jeszcze w serduchu miłość do łomotu? Czy bardziej na zasadzie takiego właśnie zbieractwa :kurde, tego jeszcze nie mam, tamtego etc.

Jak wiele dla Ciebie znaczy ta kolekcja? Co by się stało gdyby np jutro zniknęła, jakbys się poczuł?

Hailsa
Mam pytanie, jak uzasadnisz swoją przemianę i decyzje o sprzedaży swojej jakiejś tam kolekcji fizycznych nośników z muzyką i przerzucanie się tylko na cyfrę czy online?
Wstręt do zbieractwa /bycia kolekcjonerem i przywiązanie do fizycznego nośnika.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 10:36

[V] pisze:
28-12-2021, 05:38
trup pisze:
27-12-2021, 23:22
[V] pisze:
27-12-2021, 21:24
Cześć Adrian, takie pytanie do Ciebie :po tylu latach dalej tli się jeszcze w serduchu miłość do łomotu? Czy bardziej na zasadzie takiego właśnie zbieractwa :kurde, tego jeszcze nie mam, tamtego etc.

Jak wiele dla Ciebie znaczy ta kolekcja? Co by się stało gdyby np jutro zniknęła, jakbys się poczuł?

Hailsa
Mam pytanie, jak uzasadnisz swoją przemianę i decyzje o sprzedaży swojej jakiejś tam kolekcji fizycznych nośników z muzyką i przerzucanie się tylko na cyfrę czy online?
Wstręt do zbieractwa /bycia kolekcjonerem i przywiązanie do fizycznego nośnika.
Wstręt... ale skąd się pojawił? Przecież wcześniej zbierałeś muzykę na nośnikach...?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 11:08

Ostatnio modne jest słuchanie streamingow. Także podążanie za moda :)))
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10356
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 11:14

Przede wszystkim jest to wygodne, drogi Maćku.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9203
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 12:04

Myślę, że słuchanie strimingów też już powoli odchodzi w zapomnienie. Teraz wystarczy się rejestrować i wyrażać opinię kompatybilną z aprobującymi się nawzajem podmiotami.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 12:10

Wygodne.... no ok.. hmmm.... ale czy wystarczą bity?
Książka vs eBook vs audiobook... - lubię usiąść / wygoda w podróży / nie ma czasu czytać...
muzyka pewnie działa podobnie, ale jak dla mnie nie ma jak wziąć do ręki, pomacać, obejrzeć, z szacunkiem położyć na "patefon", albo włożyć do CD do odtwarzacza i obejrzeć wkładkę, słuchać czytając teksty... Wtedy słucham a nie słyszę.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1949
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 13:14

trup pisze:
28-12-2021, 12:10
Wygodne.... no ok.. hmmm.... ale czy wystarczą bity?
Książka vs eBook vs audiobook... - lubię usiąść / wygoda w podróży / nie ma czasu czytać...
muzyka pewnie działa podobnie, ale jak dla mnie nie ma jak wziąć do ręki, pomacać, obejrzeć, z szacunkiem położyć na "patefon", albo włożyć do CD do odtwarzacza i obejrzeć wkładkę, słuchać czytając teksty... Wtedy słucham a nie słyszę.
Mam podobnie. Bardzo czesto zmienia mi sie odbior plyty po odebraniu jej jako calosci z tekstami, okladka/grafikami (ostatni Funeral Mist jest tego najswiezszym przykladem). Zawsze tez przynajmniej pierwszy odsluch odpalam na sluchawkach, zeby bardzo dokladnie wczuc sie w muze. Ze Spotify korzystam non stop, ale zauwazylem ze wyrabia u mnie nawyk typowej dla obecnych czasow szybkiej "konsumpcji" muzyki. Jako, ze slucham wielu gatunkow i niczym sie praktycznie nie ograniczam to w pewnym momencie zakopalem sie kompletnie w albumach przesluchanych pobieznie i nic z tego ni wynikalo. Wprowadzilem sobie zatem system zapisywania plyt w bibliotece i odsluchania kazdej z nich okolo 5 razy - jak nie siada to wyrzucam, a jak siada i jest bardzo dobra to zostawiam dopoki nie nabede oryginalu. Moze dziadzieje z wiekiem, ale uwazam ze obecne narzedzia przyzwyczajaja do powierzchownosci w odbiorze wszystkiego, zarowno muzyki jak i informacji.

edit: Jak bylem dzieciakiem i nie stac mnie bylo na plyty to poczatkowo chodzilem do sklepu myzcznego i jaralem sie okladkami kaset metalowych, ktore reprezentowaly dla mnie jakis obskurny, aleternatywny wszechswiat muzyczny ze swoim osobnym jezykiem, zestawem symboli i ideologia, ktora kompletnie sie roznila od wszystkiego innego. Potem jak zaczely sie czasy sciagania mp3 to wypalalem sobie to na CD-rach i sam robilem okladki z listami utworow. Teraz kupuje i sprawdzam na streamingach i wlasnie slucham sobie Clandestine Blaze z prawilnego CD i jestem szczesliwym czlowiekiem. Z takim podejsciem od dzieciaka nie moglem nie wyksztalcic fetyszu do fizycznych wydan.
535

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 13:38

Właśnie se przyniesłem do domu niemal pięćdziesięcioletnie wydanie Made In Japan w stanie zajebistym i oczywiście niech każdy robi jak uważa i wydaje pieniądze na co chce, ale gdy ktoś będzie próbował forsować tezę, że to nie ma sensu, bo striming,riming oraz pliki, mogę jedynie wzruszyć ramionami.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 16:26

DST pisze:
28-12-2021, 13:14
trup pisze:
28-12-2021, 12:10
Wygodne.... no ok.. hmmm.... ale czy wystarczą bity?
Książka vs eBook vs audiobook... - lubię usiąść / wygoda w podróży / nie ma czasu czytać...
muzyka pewnie działa podobnie, ale jak dla mnie nie ma jak wziąć do ręki, pomacać, obejrzeć, z szacunkiem położyć na "patefon", albo włożyć do CD do odtwarzacza i obejrzeć wkładkę, słuchać czytając teksty... Wtedy słucham a nie słyszę.
Mam podobnie. Bardzo czesto zmienia mi sie odbior plyty po odebraniu jej jako calosci z tekstami, okladka/grafikami (ostatni Funeral Mist jest tego najswiezszym przykladem). Zawsze tez przynajmniej pierwszy odsluch odpalam na sluchawkach, zeby bardzo dokladnie wczuc sie w muze. Ze Spotify korzystam non stop, ale zauwazylem ze wyrabia u mnie nawyk typowej dla obecnych czasow szybkiej "konsumpcji" muzyki. Jako, ze slucham wielu gatunkow i niczym sie praktycznie nie ograniczam to w pewnym momencie zakopalem sie kompletnie w albumach przesluchanych pobieznie i nic z tego ni wynikalo. Wprowadzilem sobie zatem system zapisywania plyt w bibliotece i odsluchania kazdej z nich okolo 5 razy - jak nie siada to wyrzucam, a jak siada i jest bardzo dobra to zostawiam dopoki nie nabede oryginalu. Moze dziadzieje z wiekiem, ale uwazam ze obecne narzedzia przyzwyczajaja do powierzchownosci w odbiorze wszystkiego, zarowno muzyki jak i informacji.

edit: Jak bylem dzieciakiem i nie stac mnie bylo na plyty to poczatkowo chodzilem do sklepu myzcznego i jaralem sie okladkami kaset metalowych, ktore reprezentowaly dla mnie jakis obskurny, aleternatywny wszechswiat muzyczny ze swoim osobnym jezykiem, zestawem symboli i ideologia, ktora kompletnie sie roznila od wszystkiego innego. Potem jak zaczely sie czasy sciagania mp3 to wypalalem sobie to na CD-rach i sam robilem okladki z listami utworow. Teraz kupuje i sprawdzam na streamingach i wlasnie slucham sobie Clandestine Blaze z prawilnego CD i jestem szczesliwym czlowiekiem. Z takim podejsciem od dzieciaka nie moglem nie wyksztalcic fetyszu do fizycznych wydan.
No dokładnie. Jak biorę do ręki pięknie wydaną płytę to nie ma to porównania z odsłuchem na spotify czy innym youtube.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2607
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 18:52

trup pisze:
28-12-2021, 16:26
Jak biorę do ręki pięknie wydaną płytę to nie ma to porównania z odsłuchem na spotify czy innym youtube.
Esencja.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10587
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

28-12-2021, 19:23

Zabawne, przeszedlem dokladnie odwrotna droge. Wszystko moze byc elektroniczne, ale muzyka to akurat cos takiego, co wole zrytualizowac. Jak cos leci z jutuba to robi co najwyzej za tlo.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
rmk
postuje jak opętany!
Posty: 368
Rejestracja: 11-01-2014, 23:05
Kontakt:

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

31-12-2021, 15:33

Obrazek

Mortuus - De Contemplanda Morte (De Reverencie Laboribus Ac Adorationis) LP
535

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

31-12-2021, 16:50

Rzutem na taśmę, ostatni zakup w tym roku. Ostatnia niepotrzebna płyta. Zajebisty stan. Cieszę się jakby mi zasiłek na konto wpadł.Obrazek
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2151
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

31-12-2021, 17:39

Obrazek
A ja na koniec roku przytuliłem takie cudo. Nie spodziewałem się że przyjdzie dwa dni z amazona, pięknie.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

31-12-2021, 18:16

Murem za fizycznym nośnikiem. Streaming ujmuje radość z procesu. Zachęcam każdego do uważnego słuchania, które z natury prowadzi do zbieractwa, a frajda jest po prostu nieporównywalna do słuchania w tle bezwartościowych plików. Chociaż płyty nie chronią przed tym złym procesem. Raz włączyłem w tle do pracy przy komputerze płytę death metalową… Plague- Portraits of mind bodaj- przypadkowo włączyła się na odtwarzaczu pętla- 7 minutowy utwór odtwarzało 4 razy zanim zorientowałem się, że coś nie tak xD
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2712
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

04-01-2022, 17:33

Pełniak włoskiego Burial na CD do kupienia w Morbid Chapel
https://morbidchapelrecords.com/produkt ... of-cosmos/


Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: jaki album ostatnio kupiliście v.2

08-01-2022, 16:10

Obrazek

Paczuszka z GoW.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
ODPOWIEDZ