czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10453
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

03-10-2020, 17:11

Noisehunter, allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/noisehunt ... l-1-5-0717

Kupiłem od niego Mortiisa Fodt til a Herske w stanie 'dobrym', w życiu nie widziałem tak porysowanej płyty, jeszcze ciapnięta jakimś gównem od spodu, odtwarzacz nie wykrywa tego w ogóle, albo wykrywa i ciągle przeskakuje. Autentycznie wstyd coś takiego sprzedawać.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10132
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

03-10-2020, 18:10

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
03-10-2020, 17:11
Noisehunter, allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/noisehunt ... l-1-5-0717

Kupiłem od niego Mortiisa Fodt til a Herske w stanie 'dobrym', w życiu nie widziałem tak porysowanej płyty, jeszcze ciapnięta jakimś gównem od spodu, odtwarzacz nie wykrywa tego w ogóle, albo wykrywa i ciągle przeskakuje. Autentycznie wstyd coś takiego sprzedawać.
Twój negatywny koment jest jako pierwszy :)
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10453
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

03-10-2020, 18:26

O kurwa, nie mój ale faktycznie
I am Jerusalem.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

03-10-2020, 18:33

Wygląda jakby ktoś wcześniej kupił tego szrota i odesłał. Sprzedający wystawił to ponownie i teraz Ty kupiłeś.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

03-10-2020, 18:35

...Ciekawe czy pójdzie trzeci raz : ) ja bym pierdalnął dziurkę w CD, to szansa na sprzedaż ponowną lekko spadnie....
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

04-10-2020, 12:46

To mały chujek jest,ja kilka lat temu też wystawiłem mu negatywa,kupiłem Turbo i płyta miała być w stanie dobrym,trochę drobnych rysek,a okazało się,że cała w rysach i skacze w odtwarzaczu,więc odesłałem chujkowi małemu,ale,że zwlekał chyba z miesiąc ze zwrotem kasy to się lekko wkurwiłem i negatywa mu dałem.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

05-11-2020, 17:24

Wiecie pod jakimi nickami ukrywa sie Colomesus na allegro? Ktos kiedys wspominal o "Batushka"... Cos jeszcze?
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
fugazi
w mackach Zła
Posty: 818
Rejestracja: 17-02-2018, 23:11

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

05-11-2020, 18:13

Najprzewielebniejszy pisze:
05-11-2020, 17:24
Wiecie pod jakimi nickami ukrywa sie Colomesus na allegro? Ktos kiedys wspominal o "Batushka"... Cos jeszcze?
Było też coś z końmi w nazwie. Może gdzieś znajdę
Edit
Napalony_Kon
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

11-12-2020, 21:24

Kupował ktoś od Gazpacho12? Do tej pory problemów nie miałem, chociaż gość lubi wstawiać "wydania bootlegowe", ale jak coś, informuje o tym. Dzisiaj natomiast doszła do mnie debiutancka płyta Celestial Season. W opisie była informacja, że to wydanie Adipocere. Po odpakowaniu płyty okazało się, że to jakieś licencyjne wydanie efemerydy pod nazwą Metalhit (jakaś amerykańska edycja - wyczytałem na Discogs). Przeżyłbym to, gdyby nie fakt, że sama płyta to chamski, jebany CDr z nadrukiem. Napisałem o zwrot kasy, bo się wkurwiłem,
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10132
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

11-12-2020, 22:56

moonfire pisze:
11-12-2020, 21:24
Kupował ktoś od Gazpacho12? Do tej pory problemów nie miałem, chociaż gość lubi wstawiać "wydania bootlegowe", ale jak coś, informuje o tym. Dzisiaj natomiast doszła do mnie debiutancka płyta Celestial Season. W opisie była informacja, że to wydanie Adipocere. Po odpakowaniu płyty okazało się, że to jakieś licencyjne wydanie efemerydy pod nazwą Metalhit (jakaś amerykańska edycja - wyczytałem na Discogs). Przeżyłbym to, gdyby nie fakt, że sama płyta to chamski, jebany CDr z nadrukiem. Napisałem o zwrot kasy, bo się wkurwiłem,
Osobnik był już wymieniany na forum, wystawia również piraty, czasami fantazyjnie opisuje jako bootlegi.

Raz czy dwa coś od niego brałem. Wysłał płytę w samej kopercie i opakowanie dotarło uszkodzone, ale sama płyta się uchwała. Napisałem mu o tym i kolejnym razem owinął czymś dodatkowym.
Die Welt ist meine Vorstellung.
zodiac
postuje jak opętany!
Posty: 632
Rejestracja: 22-02-2018, 19:29

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

12-12-2020, 11:08

moonfire pisze:
11-12-2020, 21:24
Kupował ktoś od Gazpacho12? Do tej pory problemów nie miałem, chociaż gość lubi wstawiać "wydania bootlegowe", ale jak coś, informuje o tym. Dzisiaj natomiast doszła do mnie debiutancka płyta Celestial Season. W opisie była informacja, że to wydanie Adipocere. Po odpakowaniu płyty okazało się, że to jakieś licencyjne wydanie efemerydy pod nazwą Metalhit (jakaś amerykańska edycja - wyczytałem na Discogs). Przeżyłbym to, gdyby nie fakt, że sama płyta to chamski, jebany CDr z nadrukiem. Napisałem o zwrot kasy, bo się wkurwiłem,
Kupowanie u niego to chyba czysta loteria. Kilka razy kupiłem i było pół na pół. Były i pierwsze bicia zgodne z opisem aukcji i były też modne ostatnio ruskie podróby z dosyć dobrze podrabianymi matriksami i poligrafią. Na zdjęciach ciężko to wychwycić (najbliżej po czcionce w matriksie). Z poligrafią trudniej, tu już wchodzi gramatura papieru, odcienie,itp. Przeważnie jednak opis aukcji informował, że to bootleg.
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

12-12-2020, 11:38

Masz kolego rację,kupowanie u niego to loteria.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
lucyber
rozkręca się
Posty: 35
Rejestracja: 19-02-2018, 15:28

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

12-12-2020, 23:47

Jeśli chodzi o Gazpacho12, to raz robiłem u niego zakupy i wysłał mi inne wydanie płyty niż zamawiałem,ale po interwencji przesłał mi to co chciałem,pokrył koszty przesyłki więc ne mam zamiaru narzekać.
Agonia jak zwykle leci w chuja,ale ponoć przesyłka w drodze,więc czekam...
Wielka Płyta - super express,jednym słowem - doskonale,
Fallen Temple - bezdyskusyjnie numer jeden na naszym rynku - fakt,że trzeba czekać te 3 dni na wysyłkę,ale to mało znaczący szczegół...
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

13-12-2020, 14:38

lucyber pisze:
12-12-2020, 23:47
Jeśli chodzi o Gazpacho12, to raz robiłem u niego zakupy i wysłał mi inne wydanie płyty niż zamawiałem,ale po interwencji przesłał mi to co chciałem,pokrył koszty przesyłki więc ne mam zamiaru narzekać.
Agonia jak zwykle leci w chuja,ale ponoć przesyłka w drodze,więc czekam...
Wielka Płyta - super express,jednym słowem - doskonale,
Fallen Temple - bezdyskusyjnie numer jeden na naszym rynku - fakt,że trzeba czekać te 3 dni na wysyłkę,ale to mało znaczący szczegół...
Są tacy, którzy z tych 3 dni robią wielki dramat...
dobry kościół to kościół spalony
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

13-12-2020, 15:11

dzik pisze:
13-12-2020, 14:38
Są tacy, którzy z tych 3 dni robią wielki dramat...
Przyznaję, że to zaskakujące podejście - tym bardziej, że nie jest to tajna informacja.
Chyba współczesność śrubuje te stachanowskie wymogi...
Kiedyś czekało się na upragnione płyty znacznie dłużej, a teraz zastanawiam czy ktoś zamawiając kilka/naście paczek jest w stanie w ogóle je otworzyć, jeśli w takim tempie lecą już następne. Nie wspominam w ogóle o słuchaniu tego, co się kupiło.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

13-12-2020, 15:21

zodiac pisze:
12-12-2020, 11:08
Kupowanie u niego to chyba czysta loteria. Kilka razy kupiłem i było pół na pół. Były i pierwsze bicia zgodne z opisem aukcji i były też modne ostatnio ruskie podróby z dosyć dobrze podrabianymi matriksami i poligrafią. Na zdjęciach ciężko to wychwycić (najbliżej po czcionce w matriksie). Z poligrafią trudniej, tu już wchodzi gramatura papieru, odcienie,itp. Przeważnie jednak opis aukcji informował, że to bootleg.
Kiedyś nie bardzo wiedział, co sprzedaje i można było u niego trafić za bezcen dobre płyty w oryginałach. Ale też się naciąłem jeszcze w czasach, gdy nie pisał, co jest piratem (podejrzewam, że mógł nie wiedzieć). Po małych przepychankach oddał kasę, teraz już raczej nie ryzykuję.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
zodiac
postuje jak opętany!
Posty: 632
Rejestracja: 22-02-2018, 19:29

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

13-12-2020, 15:57

Wydaje mi się, że i teraz jeszcze można coś trafić u niego w dobrych cenach w oryginale. Dużo jednak tego ruskiego szrotu w ofercie. W ogóle zakupy na allegro w ostatnich powiedzmy dwóch latach stały się trochę stratą czasu. Z jednej strony mnóstwo piratów z matriksami oryginałów a z drugiej handlarze z cenami nie bardzo wiadomo skąd. Pomijam allegro lokalnie bo raczej to pomyłka jak na razie. Wiadomo, że stare wydania Loud Out czy Morbid Noizz kosztują ale popularne wydania płyt z końca lat 90-tych czy pierwszych lat nowego wieku, które w stanie mint kosztują na discogs 5 euro a na allegro są wystawiane po 150-200 pln to trochę żarty z potencjalnych kupców.
Johnny Stompanato
rozkręca się
Posty: 56
Rejestracja: 02-02-2016, 18:12

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx etc

14-12-2020, 01:14

moonfire pisze:
11-12-2020, 21:24
Kupował ktoś od Gazpacho12? Do tej pory problemów nie miałem, chociaż gość lubi wstawiać "wydania bootlegowe", ale jak coś, informuje o tym. Dzisiaj natomiast doszła do mnie debiutancka płyta Celestial Season. W opisie była informacja, że to wydanie Adipocere. Po odpakowaniu płyty okazało się, że to jakieś licencyjne wydanie efemerydy pod nazwą Metalhit (jakaś amerykańska edycja - wyczytałem na Discogs). Przeżyłbym to, gdyby nie fakt, że sama płyta to chamski, jebany CDr z nadrukiem. Napisałem o zwrot kasy, bo się wkurwiłem,
u niego to rosyjska ruletka. co 3 płyta to boot. prośby o podanie matrixów ignoruje..
Johnny Stompanato
rozkręca się
Posty: 56
Rejestracja: 02-02-2016, 18:12

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx

14-12-2020, 01:21

fugazi pisze:
19-05-2019, 21:30
gelO pisze:Można w jakiś sposób skontaktować się z kupującymi na allegro? Nigdzie żadnego adresu email nie ma. W zakładce pokaż szczegóły KOPIUJ ADRES EMAIL nie dział, no chyba że tylko u mnie nie działa.
Niestety, ostatnio było info od allegro, że cała korespondencja pomiędzy kontrahentami przechodzi przez nich. Szyfrują jakoś te adresy mailowe. Chyba, że ktoś przemyci swój prywatny namiar w korespondencji. Ja ostatnio zadałem pytanie przez allegro, dostałem odp że towar dostępny wraz z namiarami na sklep/fejsbuk/mail. Kupiłem ze sklepu za lepszą kasę.
Tutaj jest coś na ten temat
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajac ... VZxXd8vzSL
Tak jak Uglak napisał, maile dochodzą do adresata ale chyba przez sito allegro.
Centralnie czytają korespondencje prywatne na allegro. ja wiem, rozumiem, że muszą chronić swoich interesów, ale z drugiej strony łamią prawo o tajemnicy korespondencji.
Awatar użytkownika
SadoGoat666
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 01-09-2007, 15:57
Lokalizacja: Katowice

Re: czarna lista kontrahentów allegro / ebay / skapiec / olx

14-12-2020, 09:11

Johnny Stompanato pisze:
14-12-2020, 01:21
fugazi pisze:
19-05-2019, 21:30
gelO pisze:Można w jakiś sposób skontaktować się z kupującymi na allegro? Nigdzie żadnego adresu email nie ma. W zakładce pokaż szczegóły KOPIUJ ADRES EMAIL nie dział, no chyba że tylko u mnie nie działa.
Niestety, ostatnio było info od allegro, że cała korespondencja pomiędzy kontrahentami przechodzi przez nich. Szyfrują jakoś te adresy mailowe. Chyba, że ktoś przemyci swój prywatny namiar w korespondencji. Ja ostatnio zadałem pytanie przez allegro, dostałem odp że towar dostępny wraz z namiarami na sklep/fejsbuk/mail. Kupiłem ze sklepu za lepszą kasę.
Tutaj jest coś na ten temat
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajac ... VZxXd8vzSL
Tak jak Uglak napisał, maile dochodzą do adresata ale chyba przez sito allegro.
Centralnie czytają korespondencje prywatne na allegro. ja wiem, rozumiem, że muszą chronić swoich interesów, ale z drugiej strony łamią prawo o tajemnicy korespondencji.
Jestem pewien, że jest to w regulaminie na który każdy użytkownik musi się zgodzić. Poza tym zapewne "sito" to jakiś algorytm odrzucający maile zawierające niepożądane frazy. Sam może ze dwa razy napisałem do sprzedającego maila zawierającego w treści "poza allegro" i otrzymałem automatyczną odpowiedź, że korespondencja nie dotarła (nie pamiętam uzasadnienia). Jak komuś zależy to pewnie można to obejść odpowiednio dobierając słowa.
ODPOWIEDZ