BLACK METAL WORLDWIDE

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 19:22

jest temat o scenie fińskiej,szwedzkiej, francuskiej, amerykanskiej ,polskiej,niemieckiej,greckiej, ukrainskiej takze ten mozna potraktowac jako zbiorczy z reszty swiata.
moze ktos cos pozna ciekawego, wzorem tematu o finskim, ktory jest prawie wykladnia o czarnym undergroundzie.
jak znacie jakies kapele godne uwagi, to tutaj mozna wkleic.

z mojej strony na poczatek portugalski candelabrum. obok antaeus i recluse trzeci z faworytow roku 2016. klimaty zblizone do black cilice, to moze byc nawet ten sam czlowiek,chociaz pewnosci nie mam . debiut necrotelepathy
[youtube][/youtube]

kanadyjski malefices. na koncie splity z black stench i vampyric blood, pare mniejszych materialow. ponizej epka hurlemort
[youtube][/youtube]

wlochy nie slyna z dobrego bm, ale to jest wyjatek. zajebisty "lesny" , transowy black metal. link do debiutanckiego dlugograja "earth I"
[youtube][/youtube]

i na koniec surowy jak syberyjska zima, rosyjski blackdeath. znam przede wszystkim ze splitow z finskimi horna i bloodhammer,a takze amerykanskim leviathan. staz maja duzy i popularnosci zero, widac ze wytrwale skurwiele.
w tym roku wyszla kompilacja, ponizej jeden utwor.
[youtube][/youtube]

dziekuje za uwage
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

MONS VENERIS

08-01-2017, 21:02

portugalską scenę, dość nieśmiało zaczynam badać i zaskakuje mnie,sporą ilością mrocznych zespołów. Nie sądziłem,że w tym słonecznym i ciepłym kraju, znajdę naprawdę złe, czytaj evil grupy. Surowe,prymitywne jak nagrania z próby, pseudo wydawnictwa, tego szukam i znalazłem...Mons Veneris, brzdąka od roku 2004, masa demówek,splitów...taki Circle Noire z Portugalii
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

SATANIZE

08-01-2017, 21:08

do podobnego stylistycznie kręgu, portugalski SATANIZE
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

VETALA

08-01-2017, 21:11

do portugalskiego circle noire, należy też Vetala, kilkanaście pozycji demos,splitów, na razie dwa duże LP
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 21:14

Nie potrafię znaleźć topicu o norweskim black metalu więc tu pozwolę sobie wkleić.

Troche mnie wokale wkurwiają ale muzycznie i sama produkcja jest miodzio.


[youtube][/youtube]

http://www.metal-archives.com/albums/Da ... ler/314643
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Decrepitude

08-01-2017, 21:16

Decrepitude, portugalski RAW black m, na razie tylko demosy i splity...
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

IRAE

08-01-2017, 21:21

portugalski IRAE, obskurny raw hypnotic bm...masa demos,splitów,i chyba dwa LP
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 21:26

Nowa dunska wytwornia Skjold pod koniec ubieglego roku zaczela wypuszczac kompilacje australijskich i tasmanskich kapel, ktore wykonuja surowy, tzw. lo-fi black metal, raczej tylko dla smakoszy. Na razie wyszly 2 pozycje:

Skjold 001 - Forbidden Citadel of Spirits - Collection I 2x12

Obrazek

Skjold 002 - Moon - Melek Taus 2x12

Obrazek

Obie zeszly na pniu, takze z uwagi na niski naklad - 150 egz. Pierwsza upolowalem, z druga mialem mniej szczescia.
Nastepny w kolejce jest Carved Cross - Untitled 2x12 - Skjold 004 (Skjold 003 to nowy album baskijskiego Ostots, ktory ma wyjsc razem z Carved Cross). Nie wklejam konkretnych linkow z YT, jest tam sporo materialu kazdej z wymienionych grup.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Cripta Oculta

08-01-2017, 21:33

portugalski Cripta Oculta, na razie trzy albumy,sporo demos,splitów...limity jak zwykle srogie,po kilkadziesiąt sztuk
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Nortada Gelada

08-01-2017, 21:40

portugalski zespół Nortada Gelada, na razie tylko splity id demosy
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 21:47

Fajnie, ze Wam sie chce. Mnie już chyba nie i dobrze mi z tym. Grzebanie dla grzebania po to tylko, by już nigdy do tego nie wrócić, nie oszukujmy się - z połowa tego, co wleci dalej do tego tematu mogłaby nie istnieć. Alo co kto lubi.
'Come the Blessed Madness'
Immanis
postuje jak opętany!
Posty: 603
Rejestracja: 26-10-2011, 05:34
Lokalizacja: Rozkraczew

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 21:52

Zajebiście, że to wrzucacie, szczególnie dzięki za Satanize.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 22:02

bartwa pisze:Nowa dunska wytwornia Skjold pod koniec ubieglego roku zaczela wypuszczac kompilacje australijskich i tasmanskich kapel, ktore wykonuja surowy, tzw. lo-fi black metal, raczej tylko dla smakoszy.
Australia tak, tam tez jest sporo surowki. dla przykladu tak na szybko przychodzi mi do glowy Goatblood, Harvest i Drowning the light,ale o nich jest osobny temat. wszystko ze stajni dark adversary
[youtube][/youtube]
SODOMOUSE pisze:portugalską scenę, dość nieśmiało zaczynam badać i zaskakuje mnie,sporą ilością mrocznych zespołów. Nie sądziłem,że w tym słonecznym i ciepłym kraju, znajdę naprawdę złe, czytaj evil grupy.
tez sie nie spodziewalem, zachowuja sie jakby nigdy nie widzieli slonca. z portugalii warto tez obadac black howling

[youtube][/youtube]
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 22:27

COFFIN pisze:Fajnie, ze Wam sie chce. Mnie już chyba nie i dobrze mi z tym. Grzebanie dla grzebania po to tylko, by już nigdy do tego nie wrócić, nie oszukujmy się - z połowa tego, co wleci dalej do tego tematu mogłaby nie istnieć. Alo co kto lubi.
W kazdej kupie sa rodzynki, poza tym pamietaj, ze tak wlasnie odkrywalo sie kapele w epoce przedinternetowej. Praktycznie kazdy zakup/wymiana byla w ciemno. Wracajac do tematu, jako ze Portugalia to 13th Moon z Hiszpanii zdecydowanie daje rade. Chyba w tym roku wyjdzie 2 album, 'Abhorrence of Light' jest zajebiste.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

DOLENTIA

08-01-2017, 22:40

dzięki splitowi z fińskim Serpentfyre,poznałem portugalski Dolentia,to kawałek z tego splitu,ponadto na koncie dwa albumy i sporo innych wydawnictw...do obadania
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 23:09

bartwa pisze: W kazdej kupie sa rodzynki, poza tym pamietaj, ze tak wlasnie odkrywalo sie kapele w epoce przedinternetowej. Praktycznie kazdy zakup/wymiana byla w ciemno. Wracajac do tematu, jako ze Portugalia to 13th Moon z Hiszpanii zdecydowanie daje rade. Chyba w tym roku wyjdzie 2 album, 'Abhorrence of Light' jest zajebiste.
No co Ty nie powiesz:) Ja z kolei powiem, że niepotrzebne mi podróbki, o których piszesz powyżej. Lata kopania w różnych scenach doprowadziły do tego, że mam te pewnie kilkadziesiąt nazw wartych uwagi, oczywiście moim zdaniem, a ze BM uważam za muzykę geograficznie uwarunkowaną to nie muszę jej szukać na Tasmanii, czy chuj wie gdzie jeszcze.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 23:30

COFFIN pisze:
bartwa pisze: W kazdej kupie sa rodzynki, poza tym pamietaj, ze tak wlasnie odkrywalo sie kapele w epoce przedinternetowej. Praktycznie kazdy zakup/wymiana byla w ciemno. Wracajac do tematu, jako ze Portugalia to 13th Moon z Hiszpanii zdecydowanie daje rade. Chyba w tym roku wyjdzie 2 album, 'Abhorrence of Light' jest zajebiste.
No co Ty nie powiesz:) Ja z kolei powiem, że niepotrzebne mi podróbki, o których piszesz powyżej. Lata kopania w różnych scenach doprowadziły do tego, że mam te pewnie kilkadziesiąt nazw wartych uwagi, oczywiście moim zdaniem, a ze BM uważam za muzykę geograficznie uwarunkowaną to nie muszę jej szukać na Tasmanii, czy chuj wie gdzie jeszcze.
Skoro geograficznie podchodzisz do black metalu to faktycznie nie jest to watek dla ciebie. Dobrze przynajmniej, ze nie kazesz go zamykac, jak to pewien 'ziomeczek' chcial robic z Goatmoon.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: BLACK METAL WORLDWIDE

08-01-2017, 23:43

Sorry, ale widzę, że nic nie zrozumiałeś. A temat o Goatmoon trochę Ci poprawiłem, żeby pisownia nazwy małymi literami kogoś nie uraziła;)
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

GOATHAMMER

09-01-2017, 23:15

kanadyjski Goathammer , drugie demo,limit 2oo szt
[youtube][/youtube]
Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

MONTE PENUMBRA

10-01-2017, 16:16

portugalski Monte Penumbra . Nie jest to surowa łupanka , a elementy doom , wyróżniają ich styl od wcześniej proponowanych.
Jeden album oraz splity i EP.
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ