Soundtracki gier

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Nothingface
postuje jak opętany!
Posty: 422
Rejestracja: 05-02-2012, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Soundtracki gier

28-12-2014, 13:04

Riven pisze:Pelna zgoda. Tak jest tez w kazdym wypadku, ale przyklad Diablo jest o tyle wygodny, ze pozwala latwo wskazac taka nieuswiadomiona geneze. Oczywiscie, ze estetyka i klimat Diablo maja ogromny wplyw na odbior tej muzyki, tak samo jak na odbior plyty wplyw ma jej okladka i okolicznosci w jakich ja poznalismy. W ogole uwazam, ze np. Diablo II to arcydzielo graficzne, ktore nic nie stracilo po latach. Diablo 3 w trojwymiarze jest juz znacznie slabsze, nie z powodu jakiejs hipsterskiej niecheci do wysokiej rozdzielczosci i bryl 3D, tylko dlatego, ze stracilo ten niesamowity, "szorstki" klimat. D1 i D2 byly brudne, mroczne, zepsute. Zarowno w tej muzyce, jak i grafice, czuc oddech smierci -- jakkolwiek slaba technicznie czy momenetami kiczowata by nie byla. Diablo 3 to juz niestety estetyka filmu animowanego, podobnie jak pozostale gry Blizzard. W zasadzie to w StarCraft II mamy analogiczna sytuacje - tam pierwsze czesc tez byla rewelacyjna wizualnie mimo niskiej rozdzielczosci.

Swoja droga, muzyka w grach Blizzard to temat na osobny watek. Rzeczony StarCraft 1 mial fantastyczny soundtrack. Klimat takiej pozytywnej, lekko kiczowatej, ale zajebiscie barwnej opery kosmicznej. Do tego podanej w dosc nietypowy sposob, bo z dodatkiem amerykanskiego klimatu z pogranicza country (gitara akustycza + "kosmiczne" klawisze). Lecimy przez kosmosy, polujemy na alienow, w tle amerykanska flaga i zdobywanie dzikiego zachodu, ktorym staly sie niezbadane systemy sloneczne. Dla mnie odlot.

[youtube][/youtube]

Tutaj oczywiscie ogromny sentyment do gry na pewno ma swoja role, ale uwazam ze jesli chodzi o taki klimat, to jest to dobre samo w sobie. Albo np. ten utwor:

[youtube][/youtube]

Ta gitara na poczatku rozpierdala, a potem lecimy na Alpha Centauri.
Wszystko od gier Blizzarda to totalny rozpierdol: muzyka, grywalnośc czy zwłaszcza cutscencki.

Jeśli jednak chodzi o soundtracki z gier komputerowych to dobrze robią mi Reznorowe hałasy z pierwszego kaczora:
[youtube][/youtube]

Albo muzyka z Red Alertów, w które... nigdy nie grałem. :D
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:08

Hell March miazga, ten bas i gitara - fantastyczny utwor ;). Tutaj nie jestem w stanie oddzielic ogromnego sentymentu do gry i czasow dziecinstwa od muzyki, ale jestem przekonany, ze to jest po prostu bardzo solidny, totalitarny kawalek :).

Z Quake'ow najbardziej lubie soundtrack do dwojki.
[youtube][/youtube]

Prze-moc.

Wg mnie trojka ma tez mocno niedoceniony ost, jest moze mniej chwytliwy i taki bardziej "w tle", ale i tak zawiera pare mocnych strzalow:

[youtube][/youtube]
this is a land of wolves now
Nothingface
postuje jak opętany!
Posty: 422
Rejestracja: 05-02-2012, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:13

Takie pytanie poboczne: Czy wam też jest ciężko (niemal niemożliwie) znaleźć soundtracki w Spotify? Czy po prostu nie umiem szukać? :)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:15

Spotify juz nie uzywam, ale pamietam ze byl taki problem. Tak samo jest niestety w Play Music - nie ma np. soundtracku z Diablo. Ale w przypadku Play mozna to nadrobic uploadujac wlasne pliki :). To sie tyczy z tego co widzialem soundtrackow z gier, bo filmowych jest bardzo duzo. Np. ten z Interstellar pojawil sie na obu serwisach w dniu premiery. Moze wynika to z tego, ze soundtracki z gier rzadko wydawane sa w formie osobnych albumow.

Taki Matt Uelmen moglby nagrac jakas solowa plyte z folkiem.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:38

[youtube][/youtube]

(^ miks Das Ich i Profanum, miazga)


[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:49

W kwestii OST do gier najbardziej rozpierdala mnie ten z tej gry ponizej. No jak sie wchodzi noca na sniegi Kriegspire i leci ta muzyczka to ciaryjak huuj.

Ale najbardziej mnie rozpierdala TEN kawalek, kiedy wchodzisz na Arene i sie zjawiaja po kolei zawodnicy. Totalnie odrealniony klimat monumentalnie wznioslo-tajemniczego cyklopicznego mega-tytanizmu MASA
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:50

Zajebiste. A nigdy nie gralem w te gre ani zadna z tej serii.

edit:
Skojarzylo mi sie z muzyka z SACRIFICE, ktora byla i jest jednym wielkim arcydzielem - grafika, dzwiek, koncept, fabula, gameplay - to jest jedna z najbardziej imponujacych gier w historii, i moim zdaniem mozna mowic o niej w kategoriach dziela sztuki.

[youtube][/youtube]

edit2: ten kawalek co wkleiles wyzej brzmi jak jakis Laibach na dragach, bdb :D
Ostatnio zmieniony 28-12-2014, 13:54 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 13:53

Riven pisze:Zajebiste. A nigdy nie gralem w te gre ani zadna z tej serii.
o kurwa #MEGASZOKE
ten jest MAGICZNY, sluchaj i placz, wyobraz sobie zime noca, jest pieknie, pada cichy snieg i te minotaury, ktore chca cie zajebac w te piekna zimowa noc........
[youtube][/youtube]

i ten jest masa, noc, snieg i ta muza, szoke kurwa jakie to piekne
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:05

Ok zaraz zakładam słuchawki i włączam!!! Tylko najpierw kawełe sans masełe sobie zrobię!!!!!
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:09

sluszna detzyzja, ja tak wlasnie zrobilem i wygralem zycie.

w M&MVII najbardziej rozpierdala mnie kawalek z krypty krasnoludow za te cicha niesamowitosc, choc te smyki nieco psuja tajemniczosc, ale caly ost jest MASA choc nie taka jak w VI
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:10

Nawiasem mówiąc, da rade nadrobić te grę? Jak pisałem nigdy w to nie grałem ani w ogóle w rpgi tego typu. Jeśli tak to która cześć najbardziej przystępna na początek?

I tak pewnie nie będzie czasu ale ta muzyka mnie zachecila
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:11

Riven, odpal sobie Dialbo 1 w HD - ta gra naprawdę się broni po latach i spokojnie można w to grać bez jakiegokolwiek zażenowania w przeciwieństwie do wielu tytułów, które kiedyś robiły ogromne wrażenie a obecnie budzą jedynie uśmiech politowania.

Swoją drogą na na przykładzie gier Blizzarda doskonale widać jak wraz z powiększaniem się iczby odbiorców gier komputerowych i wzrostem ich średniego wieku paradoksalnie następuje coraz większa infantylizacja cyfrowej rozrywki.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:14

W sumie nieglupi pomysł, w jedynkę ostatni raz grałem w 1996 ;D. Kurwa ale ta gra była przerażająca, kruk i oko, zło. I jak na tym tle wygląda diablo 3? Jak dimmu borgir w porównaniu z under a funeral moon

Na pewno jest whuj grywalne ale w diablo było coś więcej
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:20

Riven pisze:Nawiasem mówiąc, da rade nadrobić te grę? Jak pisałem nigdy w to nie grałem ani w ogóle w rpgi tego typu. Jeśli tak to która cześć najbardziej przystępna na początek?

I tak pewnie nie będzie czasu ale ta muzyka mnie zachecila
ja napierdalam w 6 i 7 regularnie i od lat i ciagle mnie cieszy za kazdym razem, 6 w ogule uwarzam za najlepsza gre rpg ever. wiec da sie
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:21

Nerwowy pisze:Riven, odpal sobie Dialbo 1 w HD - ta gra naprawdę się broni po latach i spokojnie można w to grać bez jakiegokolwiek zażenowania w przeciwieństwie do wielu tytułów, które kiedyś robiły ogromne wrażenie a obecnie budzą jedynie uśmiech politowania.

Swoją drogą na na przykładzie gier Blizzarda doskonale widać jak wraz z powiększaniem się iczby odbiorców gier komputerowych i wzrostem ich średniego wieku paradoksalnie następuje coraz większa infantylizacja cyfrowej rozrywki.
jak zagrac w hd? w sumie ciagle napierdalam w jedynke i mi tam grafa nie przekszadza
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:21

sa jakies mody, ktore dostosowuja ja do ekranu 16:9 i sensownej rozdzielczosci? w ogole trzeba cos robic dodatkowego zeby odpalic na nowszym systemie? Ty jedzisz na win 3.1 z tego co pamietam ale ja mam Windows 19 wiec wiesz...
this is a land of wolves now
Prism
świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 29-07-2009, 14:32
Lokalizacja: LBN

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:22

[youtube][/youtube]
American McGee's Alice obłędna gra z obłąkanym OST.
Let my words be as sand in cogwheels of reasons...
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:36

oooo... ost z Q2 masa ok!!
[youtube][/youtube]
Zgadzam się ze stwierdzeniem że ost z Q3 jest bardzo niedoceniony.

W pierwszej części Medal Of Honor był bardzo dobry OST. Świetnie komponował się z całą grą. Mortal Kombat theme czy Duke Nukem 3d theme kocham po dziś dzień :) Muzyka w Unreal i Unreal Tournement też była bardzo dobra. Można by wymieniać bez końca.

Moim osobistym faworytem jest ścieżka dźwiękowa do The Elders Scrolls 3: Morrowind.
[youtube][/youtube]
Przegrałem rok życia w ten tytuł :(
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 14:40

Muza z Morrowinda to arcydzielo, jak slucham tego utworu to mam ciary i sie wzruszam:

[youtube][/youtube]

to jest po prostu mega zajebiste , z gra czy bez. chce sie zyc jak sie slucha takiej muzyki :D
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Soundtracki gier

28-12-2014, 15:02

Triceratops pisze:
Nerwowy pisze:Riven, odpal sobie Dialbo 1 w HD - ta gra naprawdę się broni po latach i spokojnie można w to grać bez jakiegokolwiek zażenowania w przeciwieństwie do wielu tytułów, które kiedyś robiły ogromne wrażenie a obecnie budzą jedynie uśmiech politowania.

Swoją drogą na na przykładzie gier Blizzarda doskonale widać jak wraz z powiększaniem się iczby odbiorców gier komputerowych i wzrostem ich średniego wieku paradoksalnie następuje coraz większa infantylizacja cyfrowej rozrywki.
jak zagrac w hd? w sumie ciagle napierdalam w jedynke i mi tam grafa nie przekszadza
Riven pisze:sa jakies mody, ktore dostosowuja ja do ekranu 16:9 i sensownej rozdzielczosci? w ogole trzeba cos robic dodatkowego zeby odpalic na nowszym systemie? Ty jedzisz na win 3.1 z tego co pamietam ale ja mam Windows 19 wiec wiesz...

http://mod.diablo1.eu.org/features/" onclick="window.open(this.href);return false;
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
ODPOWIEDZ