Promocje poniżej pasa!

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
aniola
weteran forumowych bitew
Posty: 1126
Rejestracja: 19-07-2011, 15:06

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 14:54

Realista pisze:
ramonoth pisze:
aniola pisze:I placzesz z tego tytulu?
Nie, ale zgadzam się z Marią, że tak znaczące promocje cenowe psują rynek. To wyjściowa cena wydawnictw jest za wysoka i w tym jest problem - wskutek późniejszych ogromnych obniżek cenowych można poczuć się kolokwialnie mówiąc, wydymanym.

P.S. Naucz się cytować.
Jak często pojawiają się takie promocje w Polsce po wydaniu płyty, dwa lata po wydaniu? Kurwa, dwa lata będziesz czekał żeby kupić sobie płytę ulubionego zespołu po przecenie??? Kupujesz, bo lubisz i płacisz cenę, którą jesteś w stanie dać i tyle.
Właśnie.
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 15:17

Płyty wcale zbyt szybko nie tanieją - po prostu przy premierze cena jest sztucznie windowana w górę. Nie są za tanie po jakimś czasie, są zbyt drogie na początku.
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 15:22

Pewnie dla zespołu to może być jakiś taki niesmak (np. Pandemonium), że jest przekonany o tym, iż nagrał świetny materiał, a nikt go nie chce, bo wydawca wyprzedaje płyty po 5 zeta. Magazyny nie są jednak z gumy, zainwestowanie w jakieś wydawnictwo nigdy nie jest jakąś pewną inwestycją, bo ciężko jest przewidzieć ile tego zejdzie. Technicznie wytworzenie większej ilości sztuk jest tańsze, więc pewnie niesprzedanej części opłaca się później pozbyć nawet poniżej ceny wytworzenia - lepsze to niż miałyby leżeć bez sensu, a tak ktoś za bezcen kupi, sprzedawca zgarnie trochę środków i przewietrzy powierzchnię magazynową.
Z tymi obniżkami do 5 czy 7 złotych to jest tak samo jak z podatkami. Ci co płacą uczciwie, płacą też za księży, rolników, szarą strefę i tych, co oszukują na podatkach. Płacąc 30-35,- zeta za płytę, płacisz też za tych, którzy kupią później za 5 - 7. Ja jednak nie mam z tym problemów. A czy to psucie rynku? Zależy jak na to patrzeć. Ja np. korzystając z jakichś promocji dorzucę też coś z normalnej oferty. Sam mam w swoim sklepie sporo przecenionych płyt i ludzi kupujących tylko i wyłącznie przeceniony towar jest niewiele. Jeśli ktoś korzysta z przeceny, to z reguły kupuje też z regularnej oferty. Promocje, przeceny itd. są przecież sposobem na przyciągnięcie klienta. Jeśli sprzedawca mimo takich wyprzedaży funkcjonuje dalej, to chyba mu się to opłaca. A wiadomo, że zawsze znajdą się tacy, co będą kupować tylko przeceniony towar. Może są skąpi, może zwyczajnie ich nie stać.
Kupując nową płytę nigdy nie zastanawiam się czy za rok - dwa jej nie przecenią. Z płytami to trochę taka loteria. Niektóre już po paru miesiącach są drastycznie przeceniane, inne zyskują status rarów i ich wartość w chuj rośnie (bo np. wytwórnia padła).
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 15:49

witchfinder pisze:Płyty wcale zbyt szybko nie tanieją - po prostu przy premierze cena jest sztucznie windowana w górę. Nie są za tanie po jakimś czasie, są zbyt drogie na początku.
Dokładnie tak.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9208
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 15:58

Płyty powinny być za darmo. A jak się muzykom czy wytwórniom nie podoba to niech wypierdalają na kurs spawacza!
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 16:01

Płyty nie powinny być za darmo.
Awatar użytkownika
Realista
weteran forumowych bitew
Posty: 1360
Rejestracja: 18-12-2009, 11:13

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 16:04

krz63 pisze:Pewnie dla zespołu to może być jakiś taki niesmak (np. Pandemonium), że jest przekonany o tym, iż nagrał świetny materiał, a nikt go nie chce, bo wydawca wyprzedaje płyty po 5 zeta. Magazyny nie są jednak z gumy, zainwestowanie w jakieś wydawnictwo nigdy nie jest jakąś pewną inwestycją, bo ciężko jest przewidzieć ile tego zejdzie. Technicznie wytworzenie większej ilości sztuk jest tańsze, więc pewnie niesprzedanej części opłaca się później pozbyć nawet poniżej ceny wytworzenia - lepsze to niż miałyby leżeć bez sensu, a tak ktoś za bezcen kupi, sprzedawca zgarnie trochę środków i przewietrzy powierzchnię magazynową.
Z tymi obniżkami do 5 czy 7 złotych to jest tak samo jak z podatkami. Ci co płacą uczciwie, płacą też za księży, rolników, szarą strefę i tych, co oszukują na podatkach. Płacąc 30-35,- zeta za płytę, płacisz też za tych, którzy kupią później za 5 - 7. Ja jednak nie mam z tym problemów. A czy to psucie rynku? Zależy jak na to patrzeć. Ja np. korzystając z jakichś promocji dorzucę też coś z normalnej oferty. Sam mam w swoim sklepie sporo przecenionych płyt i ludzi kupujących tylko i wyłącznie przeceniony towar jest niewiele. Jeśli ktoś korzysta z przeceny, to z reguły kupuje też z regularnej oferty. Promocje, przeceny itd. są przecież sposobem na przyciągnięcie klienta. Jeśli sprzedawca mimo takich wyprzedaży funkcjonuje dalej, to chyba mu się to opłaca. A wiadomo, że zawsze znajdą się tacy, co będą kupować tylko przeceniony towar. Może są skąpi, może zwyczajnie ich nie stać.
Kupując nową płytę nigdy nie zastanawiam się czy za rok - dwa jej nie przecenią. Z płytami to trochę taka loteria. Niektóre już po paru miesiącach są drastycznie przeceniane, inne zyskują status rarów i ich wartość w chuj rośnie (bo np. wytwórnia padła).
Psujesz rynek, wnioskuję żebyś miał płyty po 50 zł, a nie kurwa po 10 zł...co ty sobie myślisz?
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9208
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 16:07

ramonoth pisze:Płyty nie powinny być za darmo.
Spawaj stąd!
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 16:20

est pisze:...niech wypierdalają na kurs spawacza!
Bardzo przydatna sprawa. Rynek pracy duży, a i dochody niemałe.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 777
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 16:46

Mnie się takie promocje podobają bo mogę kupić coś taniej. Jest sporo takich albumów, które planuję kupić, ale na razie tego nie robię (lub kupuję co jakiś czas), gdyż najzwyczajniej w świecie nie mogę sobie pozwolić na natychmiastowy zakup wszystkiego co chcę mieć na półce. Jeśliby więc nagle potaniały to kupiłbym je szybciej niż później. (I nie mówię w tym momencie o Armagedon).

Nie wkurza mnie nawet to, że płyta, którą kupiłem po jakimś czasie potaniała. Przecież dany album kupuję dla siebie i owszem, może ktoś kupi go miesiąc później za 50% ceny, którą ja zapłaciłem, ale ja od miesiąca mogę cieszyć się już muzyką z płyty!
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
Biały
w mackach Zła
Posty: 736
Rejestracja: 17-06-2012, 10:17

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 16:49

ramonoth pisze:Płyty nie powinny być za darmo.
Płyty z muzyką trve black metal powinny być za darmo. Prawdziwy black metalowiec nie powinien tworzyć dla sławy i pieniędzy lecz na chwałę piekła.
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:14

Donoszę, że w Saturnie, na pewno w tym w Złotych Tarasach, jest promocja na ostatni Van Halen - jest za 19,99.
I AM MORBID
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:19

Wy chyba nie rozumiecie, o co chodzi w tym temacie. Marian po prostu daje nam do zrozumienia, że jest nadziany, że kupno płyty za 352878 zł to dla niego pstryknięcie palcami, a plebs który musi na płytę za 50 zł wydać ponad pół dniówki niech spierdala na nasyp szczawiu narwać. Jakby mnie było stać, też bym o tym na każdym kroku wszystkim przypominał. ;)
Ostatnio zmieniony 17-04-2013, 17:25 przez Self, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:21

STOP THAT !
Promocje są dla cebularzy, chyba, że różnice w cenie dajecie na tacę :)
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:35

Nie kupujcie trzeciego albumu Yes. Jest zbyt tani!

http://www.amazon.co.uk/Yes-Album-Expan ... ywords=yes

(w dodatku wysyłka w UK wliczona)
In God We Trust
Maria Konopnicka

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:38

Aegir pisze:Skąd takie kategoryczne stwierdzenia? Spróbuj może wyobrazić sobie, że oprócz Twojego ojca i wujka, jest w Polsce rzesza innych ludzi, dla których taka różnica może mieć znaczenie. : )
Próbuję sobie to wyobrazić, ale wychodzi mi, że Ci którzy kupują dużo płyt nie kupują ich dlatego, że spotkali je w promocji za 7 zł, ale dlatego, że kochają muzykę i sprawia im przyjemność kolekcjonowanie jej na materialnych nośnikach. Wydaje mi się, że renesans i sukces LP polega na tym, że ten nośnik bardziej trzyma cenę, albumy produkowane są w mniejszych nakładach i zwykle nie są wyprzedawane za grosze (oczywiście zdarza się - przy okazji dzięki za ATHEIST, od razu zakupiłem:)
Aegir pisze:Jakiś czas temu słyszałem rozmowę, podczas której ktoś zastanawiał się nad wydaniem 2 zł na bilet. Człowieka krew zalewa, kiedy pomyśli, że w cywilizowanym kraju obywatel waha się, czy powinien wydać taką sumę. Jasne, być może taka osoba nie kupiłaby nigdy nawet albumu Amon Amarth, ale nie zmienia to faktu, że powinieneś brać pewną poprawkę, kiedy wydajesz takie sądy, jak ten powyżej.
Też bym się zastanawiał nad tym czy kupić bilet - bo jakbym przejechał na gapę 4 razy lub poszedł na piechotę, miałbym za to płytę z Mystica. Gdyby Mystic trzymał ceny, to kupowałbym bilety bo nie chciałoby mi się ryzykować by 40 razy jechać na gapę :))))))))))) To jest takie pierdolenie - ludzie nie kupują płyt bo za drogie, nie czytają książek bo za drogie, nie chodzą na koncerty bo bilety za drogie. Czy tak rzeczywiście jest? Otóż nie - najczęściej największa frekwencja jest na tych najdroższych koncertach, a najwięcej płyt też nie sprzedają te wytwórnie, które mają najniższe ceny. Nie przekonuje mnie to zupełnie.
Aegir pisze:Poza tym mam wrażenie, że zaczynasz na siłę szukać jakichś argumentów, już nawet nie po to, żeby podtrzymać swoją tezę o promocjach poniżej pasa, ale po to, żeby jakoś złagodzić skutki ciężkich ciosów, które na nią spadły w piorunującym wręcz tempie.
Po prostu głośno się zastanawiam czy takie promocje nie powodują skutków zupełnie przeciwnych od oczekiwanych.
Maria Konopnicka

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:44

aniola pisze:Ja jako rencista mam 6 stowek i to ze plyta jest po 50 albo po 20 nie ma znaczenia:?))))kupie ta za 20 bo sciaganie mnie bawi tak samo jak sciaganie plyt przed premiera lub chodzenie 3 tydzien w tych samych majtkach:)))
Ale jakby płyty trzymały ceny to i tak byś je kupował. Kupiłbyś ich pewnie mniej, ale zastanawiam się czy dla wydawców nie byłoby to jednak bardziej opłacalne.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:45

Więc dlaczego w krajach, w których płyty są tanie, a więc prawie wszystkich europejskich z wyjątkiem Polski, płyt sprzedaje się dużo, a w Polsce tak mało? Czy po podwyższeniu cen płyt ich sprzedaż wzrosłaby? Nie sądzę. Ja myślę, że wytwórnie płytowe przewidują malejącą sprzedaż płyt i dlatego zmniejszają ceny, aby przynajmniej przez pewien czas wyhamować tempo spadku zainteresowania tym nośnikiem. Wytwórnie dobrze sobie wszystko skalkulowały i z pewnością wyjdą na prostą. Nie martwmy się o nie i z czystym sumieniem kupujmy tanie płyty.
Ostatnio zmieniony 17-04-2013, 17:47 przez Agony, łącznie zmieniany 2 razy.
In God We Trust
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:46

Self pisze:Wy chyba nie rozumiecie, o co chodzi w tym temacie. Marian po prostu daje nam do zrozumienia, że jest nadziany, że kupno pyty za 352878 zł to dla niego pstryknięcie palcami, a plebs który musi na płytę za 50 zł wydać ponad pół dniówki niech spierdala na nasyp szczawiu narwać. Jakby mnie było stać, też bym o tym na każdym kroku wszystkim przypominał. ;)
Dokładnie tak! :D
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Maria Konopnicka

Re: Promocje poniżej pasa!

17-04-2013, 17:49

Kurt pisze:Czyli muzyka nie ulega modom i trendom? Jesteś pewien?
Jestem pewny - bo piszę o muzyce, która mnie interesuje, a nie o trendach, które są kreowane.
Maria Konopnicka pisze:Prawie masz rację. Z tą tylko różnicą, że podatek jest wliczany do ceny, dlatego jeśli możesz go sobie odliczyć to i cena jest mniejsza.
Nie, cena nie jest mniejsza - jest większa bo sprzedawca sprzedaje za więcej, a ja więcej mu płacę. To czy ja mogę sobie odliczyć VAT jest już niezależne od sprzedawcy - zależy od tego czy prowadzę działalność gospodarczą, jaki to jest typ działalności gospodarczej oraz czy miałem sprzedaż i w ogóle mam możliwość odpisania tego vatu. :) Nie wiem o czym dyskutujemy. Prowadziłeś kiedyś jakąś firmę? :)
ODPOWIEDZ