Winyl nad CD?

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 19:15

Plastek pisze:Maksyma ukuta przez słabych. Nadczłowiek jak ja niszczy takie maksymy.
Mielisz gowno w wodociagach? Super!
Pomysl sobie jak bedziesz mial swojego wlasnego Sebe tudziez Brajanka jak pani przedszkolanaka zapyta co tatele robi, a on z duma odpowie. ze mieli stolce!
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 814
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 22:58

Już kiedyś prowadziłem dyskusje na ten temat z nicramem, jednak kiedy zaczęliśmy wymieniać się przymiotnikami, postanowiłem zakończyć spór z tym ...... aż mnie korci he he.
Mam w rodzinie i wśród znajomych osoby, które wydają muzykę na winylach.
Oczywiście Kolega Drone ma rację. Obiektywnie dźwięk z czarnego jest najlepszy.
Picture - wiadomo, jakość najgorsza spośród wszystkich winyli.
Spór toczy się o kolorowe.
Jeśli trzeba się powoływać na autorytety to niejaki Steve Hoffman będzie świetnym przykładem: (http://www.stevehoffman.tv/discography/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;) Jest to ulubiony inżynier dźwięku wszystkich audiofil i absolutny guru dla nich. Ja mam trochę inne zdanie bo spierdolił kilka realizacji ale to już inny temat ;-) Steve na swojej stronie w jednej z wielu dyskusji dotyczącej właśnie jakości kolorowych winyli, z takimi amatorami jak „nicram”, kilkakrotnie napisał, że czarny winyl jest zdecydowanie lepszy w reprodukcji dźwięku niż kolorowy. Ponadto wskazał, że podczas produkcji kolorowych winyli zazwyczaj 40% z nich jest do ponownego przetopienia ponieważ pojawiają się błędy w tłoczeniu. Facet jest zawodowcem i ma ogromne doświadczenie w inżynierii dźwięku oraz produkcji nośników muzycznych. Dlatego nie widzę powodów aby mu w tej kwestii nie wierzyć.
Kolejny guru to Michale Fremer – naczelny amerykańskiego Stereophilea i analogplanet.com W jednym z testów winyli wskazał, że czarny winyl posiada ładunek magnetyczny, który podczas produkcji może być neutralizowany specjalnym demagnetyzerem dzięki czemu nagranie brzmi bardziej bogato, głębiej i mniej ostro. Natomiast użycie demagnetyzera nie wprowadzało tych pozytywnych efektów w płytach kolorowych. To założenie jest już mocno audiofilskie ale…
Na koniec krótka informacja na temat kolorowych winyli ze strony holenderskiej (bardzo znanej) tłoczni:

Although our colored vinyl has a very high quality standard, audio pressed on non-black vinyl is more susceptible to higher noise levels and/or clicks in the lead-in and lead-out grooves or on quiet parts of the recording.

http://www.recordindustry.com/vinyl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Podsumowując kolorowe winyle są bardziej wadliwe i więcej z nich odpada w produkcji, no i oczywiście dźwięk jest odrobinę gorszy lub obarczony błędami (sam posiadam ostatni Hail of Bullets Limited Edition, Auburn, który przeciąga jak cholera i sprzedałbym go za 50zł).
Różnice w dźwięku są oczywiście minimalne (moim zdaniem audiofilskie i słyszalne na dobrym sprzęcie), jednak istnieją, chociaż mi osobiście nie przeszkadzają.
Fakt jest faktem i radzę nie słuchać jakiś obrzyganych onanistów lub podobnych imbecyli.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 23:24

ciekawe rzeczy prawisz. kiedys sie tym bardzo interesowalem, porownywalem kable glosniki przed kupnem ale w koncu doszedlem do wniosku ze skoro slucham lesnego rzepolenia zamiast muzyki jest mi absolutnie wszystko jedno:D
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 814
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: Winyl nad CD?

18-11-2015, 23:44

Przy NASZYCH napierdalankach to nawet picture brzmi znakomicie he he.
Jednak przy przestrzennej muzie, na dobrym sprzęcie naprawdę słychać różnicę.
Podobno Japończycy wyprodukowali którąś z płyt The Beatles na specjalnym kolorowym winylu, który brzmi jak czarny.
Jakość dźwięku z transparentnego winyla jest najbardziej zbliżona do tej z czarnego.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2246
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: Winyl nad CD?

19-11-2015, 11:49

Polecicie jakiś gramofon w dobrej cenie? Totalnie się na tym nie znam i przez przypadek trafiłem na taką promocje. To jest sprzęt godny uwagi czy zabawka, która się nadaje jako odpad na elektrośmieci?
http://allegro.pl/gramofon-analogowy-de ... 18761.html
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 814
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: Winyl nad CD?

19-11-2015, 15:37

Popytam znających się.
Artur_burzum
postuje jak opętany!
Posty: 580
Rejestracja: 07-04-2014, 16:54

Re: Winyl nad CD?

19-11-2015, 17:19

Gunman pisze:Polecicie jakiś gramofon w dobrej cenie? Totalnie się na tym nie znam i przez przypadek trafiłem na taką promocje. To jest sprzęt godny uwagi czy zabawka, która się nadaje jako odpad na elektrośmieci?
http://allegro.pl/gramofon-analogowy-de ... 18761.html
Jeżeli chodzi o Denona to model w takiej umiarkowanej cenie Denon DP-300F jest jak najbardziej do polecenia. Moim zdaniem to jest ta najniższa półka warta uwagi .
535

Re: Winyl nad CD?

19-11-2015, 18:38

Coś w tym może być, że ostatnia "dobra" cena za, na oko, solidnie wyglądający nowy gramofon, to okolice 1500 zł. Akurat dzisiaj, będąc w MM zauważyłem, że powiększono ofertę gramofonów. Chyba przed Mikołajem. Z ciekawości obejrzałem i spróbowałem metodą "na wagę". Najlepiej w tym prymitywnym teście wypadł model Audio-Technica Lp120-usb za około 1300 złotych. Ten lub bardzo podobny Denon, sprawiał wrażenie zabawki i był o połowę tańszy. Nie wiem jak tam wyglądała sprawa wkładek. Czy w ogóle były i jakie. Oczywiście nie przesądzam sprawy, bo jestem ledwie kibicem-amatorem, wychowanym na starych złomach, ale przypadkowo miałem dzisiaj taki "sprawdzian", więc dzielę się obserwacjami.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Winyl nad CD?

19-11-2015, 20:41

jesli chodzi o zakup odtwarzacza plackow, polecam poczytac ten temat
viewtopic.php?f=5&t=10265" onclick="window.open(this.href);return false;
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2246
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: Winyl nad CD?

20-11-2015, 08:47

Dzięki za porady, biorę się za lekturę.
edit: wagi, płyty do regulacji antycośtam, przedwzmacniacze..., chyba mi się odechciało i zostanę przy CD :(
535

Re: Winyl nad CD?

20-11-2015, 09:16

Szybko się zniechęcasz, a to o czym wspominasz nie jest większym problemem, przynajmniej przy sprzęcie budżetowym, a o takim przecież rozmawiamy. Waga to drobiazg. Szablony i instrukcje ustawienia wszystkich parametrów, jeszcze mniejszy. Ważne, by nie rzucić się na pierwszy lepszy sprzęt w cenie przyzwoitej wkładki... a to z tego co jest napisane we wspomnianym temacie, jasno chyba wynika. Tak czy owak zabawa jest przednia, a to, że trzeba zapłacić. No cóż. Nie ma nic za darmo, wbrew temu, co się od kilku dni w mediach promuje. Ha,ha,ha.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2246
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: Winyl nad CD?

20-11-2015, 09:41

Właśnie widzę, że zabawa się zaczyna od 1000zł w górę, za mniej to lepiej dać sobie spokój.
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 814
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: Winyl nad CD?

21-11-2015, 10:37

Trochę późno, ale jest opinia:
"szczerze, to gówno straszne, jakiś plastik z beznadziejnym ramieniem
Dla mnie dramat. W tej kasie można kupić Technicsa jakiegoś prostego i będzie lepszy."
Artur_burzum
postuje jak opętany!
Posty: 580
Rejestracja: 07-04-2014, 16:54

Re: Winyl nad CD?

21-11-2015, 10:46

535 pisze:Coś w tym może być, że ostatnia "dobra" cena za, na oko, solidnie wyglądający nowy gramofon, to okolice 1500 zł. Akurat dzisiaj, będąc w MM zauważyłem, że powiększono ofertę gramofonów. Chyba przed Mikołajem. Z ciekawości obejrzałem i spróbowałem metodą "na wagę". Najlepiej w tym prymitywnym teście wypadł model Audio-Technica Lp120-usb za około 1300 złotych. Ten lub bardzo podobny Denon, sprawiał wrażenie zabawki i był o połowę tańszy. Nie wiem jak tam wyglądała sprawa wkładek. Czy w ogóle były i jakie. Oczywiście nie przesądzam sprawy, bo jestem ledwie kibicem-amatorem, wychowanym na starych złomach, ale przypadkowo miałem dzisiaj taki "sprawdzian", więc dzielę się obserwacjami.
Numerze a jesteś w stanie porównać to do "starych" polskich gramofonów vide Fryderyk, Bernard, Adam, czy mój imiennik Artur?
535

Re: Winyl nad CD?

21-11-2015, 12:46

Może jedynie na wagę...Żartowałem. Tak jak napisałem, jestem kibicem-amatorem, więc nie będę, jak to jest w modzie, udawał fachowca. Jedyne co mogę bez ryzyka stwierdzić. Na Denona z tego linku powyżej z pewnością szkoda pieniędzy. I tak jak napisał administrator warto sięgnąć do tamtego tematu i poczytać uwagi użytkownika Demonic Swamper.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Winyl nad CD?

25-11-2015, 13:46

Polska Gm Records bedzie tłoczyć winyle, pytanie czy u siebie czy u zewnetrznego dostawcy?
http://www.gmrecords.pl/polskie-winyle-wracaja/" onclick="window.open(this.href);return false;
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Winyl nad CD?

25-11-2015, 15:13

Najprzewielebniejszy pisze:Polska Gm Records bedzie tłoczyć winyle, pytanie czy u siebie czy u zewnetrznego dostawcy?
http://www.gmrecords.pl/polskie-winyle-wracaja/" onclick="window.open(this.href);return false;
Oho, fajnie. Jednak watpie zeby zanabyli maszyny+ludziuw+reszte stuffu potrzebnego do 'zrobienia' placuszka... No, ale jesli jednak dali rade i bydzie to tloczone w lolsce to BDB i moze pare wydawnictw, w tym jedno, na ktore czekam na placuszku pojawi sie szybciej niz w perspektywnie +6-8miesiecy.... (uprzedze - nie, nie jest to Serpent Nła).

Ba, nawet jesli wylacznie terminy oczekiwania na finalny produkt sie skroca to jestem jak najbardziej na tak i oddaje glos Eli Zapendowskiej.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mysticcum
postuje jak opętany!
Posty: 479
Rejestracja: 21-12-2010, 11:40

Re: Winyl nad CD?

27-11-2015, 22:26

manieczki pisze:w tym jedno
(1)
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Winyl nad CD?

27-11-2015, 22:33

mysticcum pisze:
manieczki pisze:w tym jedno
(1)
Ale fąpa :( kazdemu moze sie zdarzyc ok... :(
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Winyl nad CD?

03-12-2015, 07:58

manieczki pisze:
Najprzewielebniejszy pisze:Polska Gm Records bedzie tłoczyć winyle, pytanie czy u siebie czy u zewnetrznego dostawcy?
http://www.gmrecords.pl/polskie-winyle-wracaja/" onclick="window.open(this.href);return false;
Oho, fajnie. Jednak watpie zeby zanabyli maszyny+ludziuw+reszte stuffu potrzebnego do 'zrobienia' placuszka... No, ale jesli jednak dali rade i bydzie to tloczone w lolsce....
kupili sprzęt z Arstonu,

płyciwa juz się tłoczo
http://kreciola.tv/video/146130022" onclick="window.open(this.href);return false;
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
ODPOWIEDZ