The Best of doom/stoner/sludge bands

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:09

Ciekawą robotę wykonał koleś zestawiając 100 - wg niego - najlepszych kapel reprezentujących ww. gatunki. Oczywiście jest to bardzo subiektywne zestawienie. Można dyskutować nad kolejnością, brakiem niektórych zespołów np. Sourvein, Procession, Saturnalia Temple, Coffinworm, Esoteric czy Delirium i obecnością innych, ale całość stanowi taką małą encyklopedię muzyczną (każda kapela "dostała" kilkadziesiąt sekund na zaprezentowanie swojego utworu) dotyczącą doom metalu, sludge metalu oraz stoner rocka i metalu. Oto obie części:



Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:17

Znam mniej więcej 2/3.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:25

Ja też coś koło tego. Większość przedstawionych kapel jest zajebista.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:31

To dobre miejsce do zastanowienia się nad fenomenem wszelkich zestawień TOP-SROP. :) Ja niestety się na to łapię i zawsze sprawdzam co ktoś wymędrkował. :( Więc pewnie sprawdzę jak nie zapomnę... Moje typy do TOP10 mogłyby być kontrowersyjne ale jak ktoś pracuje nad setką, to należy się obacz.
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:32

Ja to z połowy może i nie znam, ale licytować się nie zamierzam. W ogóle to koleś miesza wszystko ze wszystkim, tu stoner/sludge, tu doom/death, tu funeral, tam klasyki z lat 70., trochę duży ten rozstrzał.
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:38

Dokładnie. Kilo grochu z kapustą wrzucone w mikser na wysokich obrotach. Abstrahując od tego, że umieszczanie My Dying Bride i Pagan Altar obok siebie, w jakimkolwiek zestawieniu, powinno być nagradzane zatłuczeniem na śmierć wielkim czarnym dildo.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:49

Jak patrzę na tę listę to coraz większy podziw czuję, jak można zestawić ze sobą np. Sir Lord Baltimore i Thergothon. Skoro tak to proponowałbym gościowi dorzucić jeszcze Cobalt, Godflesh, Hell Militię, Ulcerate i Tiamat, lol.
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 20:52

To i tak małe miki przy zestawieniu w jednym fimiku Asphyx, Khanate i Witchcraft.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Maria Konopnicka

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 21:59

Bezdech pisze:Dokładnie. Kilo grochu z kapustą wrzucone w mikser na wysokich obrotach. Abstrahując od tego, że umieszczanie My Dying Bride i Pagan Altar obok siebie, w jakimkolwiek zestawieniu, powinno być nagradzane zatłuczeniem na śmierć wielkim czarnym dildo.
...a do tego jeszcze Asphyx. Mimo wszystko uważam, że kolega odwalił kawał dobrej roboty, bo przyznaję bez bicia, że kilku-kilkunastu wymienionych kapel nie znam, a po zaprezentowanych próbkach, nie omieszkam ich sprawdzić. Też macie tak, że im jesteście starsi, tym bardziej Wam klimaty doom/stoner odpowiadają? Dla mnie jeszcze w połowie lat 90-tych, ba, nawet pod koniec lat 90-tych ten gatunek (z bardzo nielicznymi wyjątkami) mógłby nie istnieć, ale im bliżej trzydziestki, tym mi się bliższy stawał. Po trzydziestce awansował na drugie miejsce, wśród wszystkich podgatunków metalu. :) Co będzie po 50-tce?
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

19-07-2011, 23:03

Pewnie zaczniesz sensowne płyty wtedy kupować. ;)

Już myślałem, że o Eyehategod zapomniał, ale jednak jest. Generalnie strasznie dziwna lista. Taki groch z kapustą. Szkoda, że jeszcze industrialu tam nie ma...
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-07-2011, 23:10

Zestawienie cholernie subiektywne, z tyłu listy pałętają się takie zajebiste ekipy jak Winter czy Orange Goblin a Esoteric koleś nie uwzględnił (LOL!).
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

20-07-2011, 14:15

IRONMIL pisze:Też macie tak, że im jesteście starsi, tym bardziej Wam klimaty doom/stoner odpowiadają? Dla mnie jeszcze w połowie lat 90-tych, ba, nawet pod koniec lat 90-tych ten gatunek (z bardzo nielicznymi wyjątkami) mógłby nie istnieć...
Tak, zdecydowanie.
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

21-07-2011, 14:31

A swoje typy można wymieniać w tym temacie? ;)
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

21-07-2011, 15:43

megawat pisze:A swoje typy można wymieniać w tym temacie? ;)
Dawaj. Po to on m.in. jest.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

21-07-2011, 15:54

W najnowszym Mystic Art jest artykuł na ten temat.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-07-2011, 21:49

Koleś, który robił zestawienie slugde metalu z Mystica zna chyba na tylko te płyty i żadnej innej. Wywindowanie Weedeater, umieszczenie tam Down, który akurat sludge ma nie za dużo i zahacza mocno inne rejony, podobnie Superjoint Ritual, najlepiej o tym świadczy. Wrzucił to o czym było w Metal Hammerze i zadowolony.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
absinthe_patriote
postuje jak opętany!
Posty: 360
Rejestracja: 02-11-2006, 18:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

23-07-2011, 11:33

Odpaliłem najpierw pierwszą pięćdziesiątkę i po Draconian czyli miejscu 49 postanowiłem do tej listy wiecej nie wracac:) No po prostu nie wierze w gust tego goscia.
IRONMIL pisze: Też macie tak, że im jesteście starsi, tym bardziej Wam klimaty doom/stoner odpowiadają? Dla mnie jeszcze w połowie lat 90-tych, ba, nawet pod koniec lat 90-tych ten gatunek (z bardzo nielicznymi wyjątkami) mógłby nie istnieć, ale im bliżej trzydziestki, tym mi się bliższy stawał. Po trzydziestce awansował na drugie miejsce, wśród wszystkich podgatunków metalu. :) Co będzie po 50-tce?
Funeral?;))
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

29-08-2011, 12:16

Może i powtórzę w większości to, co już zostało napisane, ale jebać to. Poświęciłem, kurwa, 20 min. mojego życia na tą liste więc wypada coś napisać. To co faktycznie najbardziej drażni, to obecność kapel w ogóle nie przystających do kryteriów, bo jak dla mnie doom / stoner / sludge to rodzaje muzyki dość łatwe do zaklasyfikowania. Jak na moje ucho, to koleś po prostu wpierdolił na listę to co znał, momentami kupy się to nie trzyma. Z tego zestawienia można by wykroić kilka innych, np."Zespoły, które miały największy wpływ na doom / stoner / sludge", "Zespoły, które grają wolno, ale nie sądoom / stoner / sludge", "Zespoły, które grają normalny metal, ale chciałbym żeby byłydoom / stoner / sludge", "Chujowe zespoły o których nie wiem, że są chujowe". Połowę z tego można spokojnie odrzucić, bo to, kurwa, jakieś nadużycie jest. No i bolą niskie noty prawdziwych asów gatunku. Z kolei brak takich nazw jak: Fistula, 5ive, Molehill, Sourvein czy właśnie Esoteric nie pozwala powiedzieć, że koleś zna temat na serio. Ostatecznie klient ma +, bo po tym kilkusekundowym samplu stwierdziłem, że Torche to chyba jest fajny zespół. ;)
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

29-08-2011, 16:30

Heretyk pisze:
IRONMIL pisze:Też macie tak, że im jesteście starsi, tym bardziej Wam klimaty doom/stoner odpowiadają? Dla mnie jeszcze w połowie lat 90-tych, ba, nawet pod koniec lat 90-tych ten gatunek (z bardzo nielicznymi wyjątkami) mógłby nie istnieć...
Tak, zdecydowanie.
To ja chyba jeszcze za młody jestem, bo na w/w terminy reaguje alergiczną, niczym nieuzasadnioną i wręcz fanatyczną niechęcią i nienawiścią. ;)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

29-08-2011, 16:41

Posłuchaj sobie Welcome to Sky Valley i zastanów się jeszcze raz nad tym, co napisałeś ;)
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
ODPOWIEDZ