The Best of doom/stoner/sludge bands

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

29-01-2017, 20:07

^nowy Demonic Death Judge bardzo fajny, brzmienie, wokal idealny. niby nic odkrywczego ale słucha się bardzo przyjemnie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16139
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

29-01-2017, 20:12

Pierec pisze:^nowy Demonic Death Judge bardzo fajny, brzmienie, wokal idealny. niby nic odkrywczego ale słucha się bardzo przyjemnie.
raczej trudno będzie coś nowego wykombinować w tym gatunku.
płyta mogła by być bardziej zwięzła. w sensie te fragmenty instrumentalne umiarkowanie mi pasują. reszta jak napisałeś.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16139
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

11-02-2017, 21:41

[youtube][/youtube]

tak
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

13-02-2017, 16:14

Ascetic pisze:[youtube][/youtube]

rewelacja

nie pamiętam jaki polski zespół zrobił na mnie takie wrażenie. a że doom/ stonera (sludge regularnie) słucham sentymetalnie/ sporadycznie to już w ogóle nie spodziewałbym się po sobie, że jakaś płyta z tego gatunku tak mi się spodoba. jeszcze raz: rewelacja.
Bbd płyta, trzyma wysoki poziom poprzedniego krążka. Numer 2 na płycie a'la Dopethrone zaskoczył miło, reszta też niczego sobie.
Ascetic pisze:[youtube][/youtube]
Od 2009 do 2012 wydawali długograje co rok, chociaż o dwóch pierwszych mówią, że to demówki/EPki (zwłaszcza, że drugi Kneel gra 50 minut ;)).
Ten nowy muszę lepiej osłuchać, ale chyba nie pobudzi mnie tak mocno jak wspomniany Kneel. BTW okładka jest dramatyczna.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16139
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

13-02-2017, 16:37

smooker pisze:
Ascetic pisze:[youtube][/youtube]

rewelacja

nie pamiętam jaki polski zespół zrobił na mnie takie wrażenie. a że doom/ stonera (sludge regularnie) słucham sentymetalnie/ sporadycznie to już w ogóle nie spodziewałbym się po sobie, że jakaś płyta z tego gatunku tak mi się spodoba. jeszcze raz: rewelacja.
Bbd płyta, trzyma wysoki poziom poprzedniego krążka. Numer 2 na płycie a'la Dopethrone zaskoczył miło, reszta też niczego sobie.
Ascetic pisze:[youtube][/youtube]
Od 2009 do 2012 wydawali długograje co rok, chociaż o dwóch pierwszych mówią, że to demówki/EPki (zwłaszcza, że drugi Kneel gra 50 minut ;)).
Ten nowy muszę lepiej osłuchać, ale chyba nie pobudzi mnie tak mocno jak wspomniany Kneel. BTW okładka jest dramatyczna.
Demonic miał rzeczywiście lepsze płyty. z bidnej sceny sludge jakoś tam się wyróżniają. mało "wychodzi" ciekawych rzeczy.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16139
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

18-02-2017, 23:41

[youtube][/youtube]

teraz Polska
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

19-02-2017, 09:59

Ascetic pisze:[youtube][/youtube]

teraz Polska
przyjemny materiał
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16139
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

31-03-2017, 22:50

[youtube][/youtube]

teraz Wrocław
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3517
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

01-04-2017, 11:43

Ascetic pisze:[youtube][/youtube]

teraz Wrocław
zero oryginalności ale bardzo przyjemne granie podobnie jak powiązana składem O.D.R.A. lubię.
https://odra.bandcamp.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
babayaga
rozkręca się
Posty: 83
Rejestracja: 15-02-2016, 21:09

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

12-08-2017, 21:13

Nowy Primitive Man nadchodzi:

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

15-08-2017, 19:49

[youtube][/youtube]
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

23-09-2017, 14:30

The Obsessed Official pisze:Deluxe remastered reissues of THE OBSESSED's legendary self-titled debut full length and the highly sought-after Concrete Cancer demo,
now including expanded artwork, never-before-seen photos and extended liner notes from frontman Scott "Wino" Weinrich! Due out November 17 on 2xCD/LP/2xLP/Digital.

Pre-Order now via Relapse Records at http://bit.ly/TheObsessedReissue" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3517
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

11-10-2017, 10:36

bardzo dobry sludge/doom z pl, znów Wrocław. Corrupted się kłania.
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
ozzy
postuje jak opętany!
Posty: 559
Rejestracja: 16-02-2008, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

11-10-2017, 16:37

taka tam świeżynka ze Sz-na
https://lowasted.bandcamp.com/
SODOM i chuj
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

24-10-2017, 19:08

może nie best ale na pewno gut:
Obrazek
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

07-01-2018, 14:51

numer trochę rozczarowuje, ale mimo wszystko czekam na całość po bardzo dobrym poprzednim Muffinie:
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

20-01-2018, 11:23

dobra, małe odkrycie, nie wiem czy było wspominane, ale nawet jeśli było to nie zaszkodzi raz jeszcze. Year Of The Cobra, jeden album wydali, ten poniżej:

Obrazek

i jest wyjebisty. w zasadzie to ostatnio zrobił się - zajebisty nota bene - trend na stonerowe bandy z laskami na wokalu, co mnie cieszy, bo dobry kobiecy głos to jak dobra gała dla uszu, ale co ja to miałem... no tak, większość z tych loszek śpiewających jednak przyśpiewuje do lżejszych odmian stonera, a tutaj z kolei mamy raczej dobrą konkurencję dla WINDHAND. refren w The Siege, kurwamać, białamaź sama się leje.

[youtube][/youtube]

tutaj pyknęli klip do żywszego numeru Temple Of Apollo

[youtube][/youtube]

i powiedzcie mi jak to jest, że ta dwójka jest w stanie pierdolnąć taką ścianą dźwięku, że te dzisiejsze śmieszne heavy metalowczyki z sterylnym, plastikowym brzmieniem w pięciu nie potrafią nawet w ćwiartce takiego efektu osiągnąć? jak to jest? jak to się dzieje?
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

DOOM STONER SLUDGE METAL

03-06-2018, 15:59

Skoro może być tyle tematów o black metalu, czemu nie jeden zainspirowany brzmieniami ostatnimi czasy niezwykle popularnymi? Trudno nie zauważyć wysypu kapel z szeroko pojętego nurtu stoner/doom. Choć scena ma potencjał, niestety nie wszystkie te nowsze kapele nadają się do słuchania, bo #hehe ziółko, ale jak spośród tego gąszczu odnajdzie się coś wartościowego, satysfakcja podwójna. Pozytywne wyjątki zdarzają się także te na arenie narodowej (Dopelord, Weedpecker, Spaceslug, Sunnata, Major Kong oraz oczywiście kultowy już Belzebong i przebijający się Red Scalp - osobiście nie przepadam), które coraz lepiej radzą sobie na arenie międzynarodowej, z czego jestem niezmiernie dumny.

Z zagranicznych oczywiście Cough, których nowego albumu doczekać się nie mogę. Ale dużo zamieszania zrobiło tez Sleep, pokazując tym samym młodzikom jak się to powinno robić. To trochę fenomen, bo muzyka z pozoru wtórna i taka jak każda inna, a ma jednak w sobie coś przyciągającego, coś co wyróżnia ich na tle reszty sceny, jakiś niesamowity dar do zachowywania odpowiednich proporcji i nie przeginania w żadną ze stron.

Na sam koniec wrzucę jeszcze post forumowego kolegi, który pierwotnie pojawił się w wątku o Electric Wizard, bo to ciekawa teoria która dotyczy nie tylko tej kapeli i jest bardzo adekwatna do tego wątku:
HSVV pisze:dlatego mówię, Cough, Tyranny, czy nieco inne, ale wciąż obrzydliwie wkurwione Traitors Return To Earth (taki EyeHateGod, Sleep tribute) to jest kierunek dla tego gatunku. tam gdzie idą Wizardy zaczynają się Kyussy itp. tylko czekać aż za parę lat zabrzmią jak Queens Of The Stone Age.
Uwaga jak najbardziej trafna, historia kołem się toczy. Za kilka lat może wreszcie Sleep, EW, czy Neurosis doczekają sie godnych następców - takich prawdziwych otoczonych podobnym kultem ;)

Zapraszam do dyskusji o tym jakże pasjonującym gatunku i zamieszczania oczywiście ciekawych materiałów ;)

[youtube][/youtube]
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DOOM STONER SLUDGE METAL

03-06-2018, 20:00

Temat jest od dawna:
The Best of doom/stoner/sludge bands
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: DOOM STONER SLUDGE METAL

03-06-2018, 23:31

Rzeczywiście, jakoś nigdy nie rzucił mi się w oczy, a szukałem jakiś czas temu podobnych rzeczy. W takim razie proszę o usunięcie wątku i sorry za zawracanie gitary.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
ODPOWIEDZ