POSTAWA ROSZCZENIOWA

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

11-10-2019, 09:39

nie lubie heavy, ale lubie Voodoo Kinga Diamonda. nascie lat temu jeszcze jakies inne w mniej lub bardziej obszernych fragmentach testowalem, ale zupelnie nie przypadly mi do gustu. czy przy takich zalozeniach sa jakies plyty MF/KD, ktorym powinenem dac jeszcze szanse czy zalozyc ze ja i Voodoo to wypadek przy pracy?
Guilty of being right
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

11-10-2019, 09:44

uglak pisze:nie lubie heavy, ale lubie Voodoo Kinga Diamonda. nascie lat temu jeszcze jakies inne w mniej lub bardziej obszernych fragmentach testowalem, ale zupelnie nie przypadly mi do gustu. czy przy takich zalozeniach sa jakies plyty MF/KD, ktorym powinenem dac jeszcze szanse czy zalozyc ze ja i Voodoo to wypadek przy pracy?
Jeżeli "Don't Break the Oath" i/lub "Melissa" a repertuaru MF a "Abigail" i/lub "Them" z dyskografii KD Ci nie podejdzie - no to niestety, ale....
...."nie ma dla Ciebie ratunku" w tej kwestii ;)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

12-10-2019, 11:51

dzieki. Them wylaczylem po paru kawalkach, Don't Break the Oath ma swietne momenty, ale calosciowo wymeczyla mnie ta plyta. nie ma ratunku ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

31-10-2019, 20:49

Które albumy z udziałem Jarboe warto poznać w pierwszej kolejności? Poza pojedynczymi trackami ze Swans i albumem z Neurosis nie bardzo znam jej pozostałą twórczość, a bardzo zawsze lubiłem klimat jej nagrań, więc pewnie ma więcej fajnych rzeczy :)
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Ojciec
zaczyna szaleć
Posty: 148
Rejestracja: 23-02-2018, 11:07

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

31-10-2019, 20:57

[youtube][/youtube]
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

31-10-2019, 22:39

Anzhelmoo pisze:Które albumy z udziałem Jarboe warto poznać w pierwszej kolejności? Poza pojedynczymi trackami ze Swans i albumem z Neurosis nie bardzo znam jej pozostałą twórczość, a bardzo zawsze lubiłem klimat jej nagrań, więc pewnie ma więcej fajnych rzeczy :)
Solowe albumy to na ogół dobre/bardzo dobre rzeczy. Polecam sprawdzić trzy pierwsze - Thirteen Masks, Sacrificial Cake oraz Anhedoniac. Całkiem ciekawy (chociaż nierówny) jest The Men Album, gdzie jest miejsce zarówno na mroczne ballady, jak i taneczną elektronikę. Mahakali to z kolei bardzo udane eksperymenty z dronem i metalem (gościnnie Attila oraz Anselmo). Na żywo ten materiał niszczył (w składzie m.in. Erik Wunder z Cobalt na bębnach).

Na koncie też kilka ciekawych kolaboracji. Najlepsza oczywiście ta z Neurosis, ale dość niezła jest też z Justinem Broadrickiem (trochę takie Jesu z wokalami Jarboe). Jako ciekawostkę można też kolaborację z Byla - drone'owo-ambientowo-noisowa ściana dźwięku + różne zawodzenia Jarboe w tle.
heykvísl og ofn
Eddek
świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20-07-2016, 22:32

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

29-11-2019, 10:52

Poszukiwany specjalista od ambientu/dronów.

Szukam płyt w obrębie ww. gatunków, gdzie na przestrzeni całego nagrania mielony jest jeden motyw.
Kwintesencja tego czego szukam to:
Steve Roach - A deeper silence
Wiliam Basinski - Cascade / Disintegration Loops
Mathias Grassow - Himalaya
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

29-11-2019, 13:23

Eddek pisze:Poszukiwany specjalista od ambientu/dronów.

Szukam płyt w obrębie ww. gatunków, gdzie na przestrzeni całego nagrania mielony jest jeden motyw.
Kwintesencja tego czego szukam to:
Steve Roach - A deeper silence
Wiliam Basinski - Cascade / Disintegration Loops
Mathias Grassow - Himalaya
Specem nie jestem, dlatego się wypowiem. Kilka propozycji. Nie wszystkie się opierają na dosłownym mieleniu w kółko jednego i tego samego motywu, ale są bardzo, bardzo repetytywne i transowe.

Robert Rich - Drones
Steve Roach - Structures from Silence (!!!)
Coil - Time Machines (!)
Gas - Pop
Gas - Narkopop
Lull - Continue (to brzmi jak wirująca przez godzinę pralka, poleca się wielce).


Zainteresuj się jeszcze minimalizmem. Tam się wszystko programowo opiera na repetycji tych samych albo nieznacznie tylko się zmieniających motywów. Różnica w stosunku do ambientu jest taka, że kompozycje minimalistyczne są często dużo żywsze niż ambient/drone, ale mimo to są bardzo hipnotyczne, usypiające i transowe. Tu kilka propozycji:

Phillip Glass - Glassworks
Phillip Glass - Akhenaten (to jest opera, ale nie przejmuj się, identyczne fale dźwięku przelewają się jak na ogromnym oceanie, bez końca - rewelacyjna muzyka)
Phillip Glass - Music with changing parts
Steve Reich - Music for 18 Musicians (to jest kosa jak chuj, polecam mocno - kilka powtarzających się motywów drgających jak struny ze światła, wszystko rozwibrowane jak cząstki elementarne, kocham bezgranicznie)
Terry RIley - In C
Jeszcze ogarnij La Monte Younga, ale tu to ja tylko wiem, że znajdziesz tam to czego szukasz, natomiast konkretnych propozycji nie dam, bo znam słabo.

I wczesna eksperymentalna elektronika, która często brzmi właśnie jak ambient:

Klaus Schulze - Irrlicht
Klaus Schulze - Cyborg
Tangerine Dream - Zeit

I może jeszcze z trochę innej bajki, ale wymagania poniekąd spełnia:

Spaceman 3 - Dreamweapon

Nie wiem, może któraś z tych płyt ci przypadnie do gustu. A może już wszystkie znasz.

Ahahaha, no i jeszcze klasyk:
Burzum - Rundgang Im Die Tranzsendentale Cośtam, ale to na pewno znasz.
Shine through me Satan
Yes, breathe now through this tool of yours
Dwell through me, O seditious star,
and like a thousand suns shall I spread thy light!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

29-11-2019, 13:51

Cos do rozjebania czaszki, apsolutny killer
[youtube][/youtube]

+ to, rowniez rozjebka murowana viewtopic.php?f=36&t=9708&hilit=ambient&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
valmir
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 17-08-2004, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

21-12-2019, 15:27

Szukam black metalu z mocnym cold waveowym klimatem. Albo odwrotnie. Zimna fala podszyta BM.
Pierwsza hybryda od razu przywodzi mi na myśl KŁY Szczerzenie. Coś w tym kierunku ale mniej mietalowe?

Dziękować
controle and abuse
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

21-12-2019, 21:09

The Gault - Even as All Before Us
Amesoeurs - s/t
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

22-12-2019, 00:46

valmir pisze:Szukam black metalu z mocnym cold waveowym klimatem. Albo odwrotnie. Zimna fala podszyta BM.
Pierwsza hybryda od razu przywodzi mi na myśl KŁY Szczerzenie. Coś w tym kierunku ale mniej mietalowe?

Dziękować
Ze co?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

22-12-2019, 02:15

Nowe WTZ pasuje może?
Shine through me Satan
Yes, breathe now through this tool of yours
Dwell through me, O seditious star,
and like a thousand suns shall I spread thy light!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

22-12-2019, 08:20

Lord Gorloj pisze:Nowe WTZ pasuje może?
Ale bm tam bardzo niewiele
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
valmir
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 17-08-2004, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

22-12-2019, 10:19

moonfire pisze:The Gault - Even as All Before Us
Amesoeurs - s/t
Dobre typy, dzięki. Amesoeurs bez skrzeków mogłoby być nawet definicja tego czego szukam
Lord Gorloj pisze:Nowe WTZ pasuje może?
Lubię wszystkie WTZ chociaż Marynistyke chyba najmniej ;) nie wiem jednak czy przy tym skojarzeniu za bardzo w stronę post punka nie uderzamy. Chociaz w sumie czemu Nie? Coś w klimacie Schrottersburg może? :))
controle and abuse
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

22-12-2019, 22:46

Pytałem już w temacie o gruz metalu ale odzew nikły.

Dwójka ADVERSARIAL. Szukam czegoś równie dobrze(albo prawie równie dobrze) ważącego proporcje między bestialskim wpierdolem a chwytliwością i nośnością utworów. Pamiętam każdy utwór z tej płyty, co jest rzadkością w tego typu graniu. I bez zbytnich eksperymentów(PORTAL czy MITOCHONDRION odpada). Ja wiem, że to wszystko subiektywna kwestia w temacie tych "proporcji", ale i tak liczę na pomoc bdb forumowych kolegów :)

W miarę dobrze w ten schemat wpasowuje się też ostatnie TEITANBLOOD, ale to jednak nie TEN poziom.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

23-12-2019, 00:46

^ To jest mocna kapele i chyba mało znana. Nakurwiają naprawdę konkretnie. Jak nie znasz to sprawdź.

https://www.metal-archives.com/bands/Coffin_Texts/1256
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

30-12-2019, 23:46

robie to po raz pierwszy. nie spierdolcie tego. dawać mi tu jak najbardziej zbliżone rapsy.

[youtube][/youtube]

niekoniecznie po fińsku. minimalistyczne w podkładzie. z rozedrganiem i odpowiednią dozą niepokoju/ nerwa. takiego wygrzebanego igłą. na zewnątrz.

czekam do jutra.

do 24tej.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

31-12-2019, 11:40

tick tak tick tak
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: POSTAWA ROSZCZENIOWA

31-12-2019, 11:47

^
[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ