kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

24-09-2022, 21:45

Jak dorosnę to zostanę Adrianem :D
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1156
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

24-09-2022, 22:06

Zacytuję klasyka:)
Ja już byłem Adrianem, ale mi się znudziło:)
sisterhood
postuje jak opętany!
Posty: 341
Rejestracja: 21-12-2010, 16:26

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

24-09-2022, 22:33

To się nigdy nie nudzi ;)
AdrianSmith pisze:
24-09-2022, 12:07
I co ?
stało się , zesrało się , pierdolło w kalendarz ........
właśnie przed chwilą klepnąłem na Discogs 20 tysięczną płytę :-) . Udało mi się zgromadzić w jednym miejscu ..... na kilku metrach sześciennych kurzy się tyle dobroci ( podobno ) dla rarozjebów i Jezusów płytowych . Pewnie to mój ostatni post związany z ilością płyt , bo i po co dalej podawać kolejne bariery łamane za jakiś czas :-) chyba że szybko dobiję do ćwiartki tysięy ...
pozdrawiam tych wszystkich którzy pomogli mi w tym moim szaleństwie , sprzedawali mi , pomagali szukać , załatwiali i cierpliwie czekali na kasę :-) , wielkie Dzięki ...!!!!!!
a to dowód na to że tak jest
https://www.discogs.com/user/AdrianSmith68/collection
zdrówka
Powiedz, wpakowałeś 20k płyt w bazę i wszystko było? Czy tylko mi się tak dziwnie wyświetla? Ja wpakowałem jedną czwartą tego co Ty, ale i tak musiałem (żeby było jak należy) popełnić nowe wpisy kilkaset razy.
WakanTanka
zaczyna szaleć
Posty: 125
Rejestracja: 19-01-2019, 14:25

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

25-09-2022, 07:08

Szacun za wytrwałość. Mimo że ponad 30 lat siedzę w metalu, sporo nazw nie znam..No ale ja stary zgred jestem. Przy okazji dobra inwestycja przy złotówce padającej na pysk.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

25-09-2022, 10:54

sisterhood pisze:
24-09-2022, 22:33
To się nigdy nie nudzi ;)
AdrianSmith pisze:
24-09-2022, 12:07
I co ?
stało się , zesrało się , pierdolło w kalendarz ........
właśnie przed chwilą klepnąłem na Discogs 20 tysięczną płytę :-) . Udało mi się zgromadzić w jednym miejscu ..... na kilku metrach sześciennych kurzy się tyle dobroci ( podobno ) dla rarozjebów i Jezusów płytowych . Pewnie to mój ostatni post związany z ilością płyt , bo i po co dalej podawać kolejne bariery łamane za jakiś czas :-) chyba że szybko dobiję do ćwiartki tysięy ...
pozdrawiam tych wszystkich którzy pomogli mi w tym moim szaleństwie , sprzedawali mi , pomagali szukać , załatwiali i cierpliwie czekali na kasę :-) , wielkie Dzięki ...!!!!!!
a to dowód na to że tak jest
https://www.discogs.com/user/AdrianSmith68/collection
zdrówka
Powiedz, wpakowałeś 20k płyt w bazę i wszystko było? Czy tylko mi się tak dziwnie wyświetla? Ja wpakowałem jedną czwartą tego co Ty, ale i tak musiałem (żeby było jak należy) popełnić nowe wpisy kilkaset razy.
nie , nie wszystko . mam jakiś - 30 może 40 cedeków których nie odnalazłem , ale w większości to koncertowe booty - Iron , AC -DC , może nie jestem tak dociekliwy /dokładny ..... w nowych wydawnictwach na ifpi nie zwracałem uwagi . W starych wydaniach tego po prostu nie ma. zdecydowanie gorzej jest w przypadku vinyli ....
ponad 18tysi wklepywałem prawie trzy lata ...... myślę że nie popełniłem dużo przeinaczeń /błędów . Widząc jednak jak często Discogs prosi mnie o komentaż / recenzje / opinię zmian , połączeń , czy też różnic - to w ich bazie dochodzi do częstych rotacji ...
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2566
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

25-09-2022, 11:16

Sam opis bez zdjęć jest jak lizanie lodów przez szybę...
Celem życia nie jest przeżycie.
sisterhood
postuje jak opętany!
Posty: 341
Rejestracja: 21-12-2010, 16:26

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

25-09-2022, 17:01

AdrianSmith pisze:
25-09-2022, 10:54
sisterhood pisze:
24-09-2022, 22:33
To się nigdy nie nudzi ;)
AdrianSmith pisze:
24-09-2022, 12:07
I co ?
stało się , zesrało się , pierdolło w kalendarz ........
właśnie przed chwilą klepnąłem na Discogs 20 tysięczną płytę :-) . Udało mi się zgromadzić w jednym miejscu ..... na kilku metrach sześciennych kurzy się tyle dobroci ( podobno ) dla rarozjebów i Jezusów płytowych . Pewnie to mój ostatni post związany z ilością płyt , bo i po co dalej podawać kolejne bariery łamane za jakiś czas :-) chyba że szybko dobiję do ćwiartki tysięy ...
pozdrawiam tych wszystkich którzy pomogli mi w tym moim szaleństwie , sprzedawali mi , pomagali szukać , załatwiali i cierpliwie czekali na kasę :-) , wielkie Dzięki ...!!!!!!
a to dowód na to że tak jest
https://www.discogs.com/user/AdrianSmith68/collection
zdrówka
Powiedz, wpakowałeś 20k płyt w bazę i wszystko było? Czy tylko mi się tak dziwnie wyświetla? Ja wpakowałem jedną czwartą tego co Ty, ale i tak musiałem (żeby było jak należy) popełnić nowe wpisy kilkaset razy.
nie , nie wszystko . mam jakiś - 30 może 40 cedeków których nie odnalazłem , ale w większości to koncertowe booty - Iron , AC -DC , może nie jestem tak dociekliwy /dokładny ..... w nowych wydawnictwach na ifpi nie zwracałem uwagi . W starych wydaniach tego po prostu nie ma. zdecydowanie gorzej jest w przypadku vinyli ....
ponad 18tysi wklepywałem prawie trzy lata ...... myślę że nie popełniłem dużo przeinaczeń /błędów . Widząc jednak jak często Discogs prosi mnie o komentaż / recenzje / opinię zmian , połączeń , czy też różnic - to w ich bazie dochodzi do częstych rotacji ...
Ifpi to najmniejszy "problem". Sam wiele pozycji nie dodawałem z tego powodu. Bardziej chodzi mi o Matrix. Z drugiej strony, u Ciebie jest bardzo dużo pierwszych bić, które już są w bazie.
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 13:44

a u mnie dziś małe świętowanie 🙂
kolekcja przekroczyła 21000 sztuk
jest dobrze
https://www.discogs.com/user/AdrianSmith68/collect
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 13:49

Składujesz w kilku miejscach? Ciekawe ile to waży... w tonach :wink:

Mój stan na dziś to 285, mniej więcej 1% procent twojego :D
PLASTIK NIE JEST METALEM
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 13:57

cały czas bez zmian
jeden pokój ( wysokie stare 3, 5 m ) ale niestety połki zaczeły się dublować :-)
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 14:01

Ja mam tak z książkami, dwa rzędy na jednej półce, jeden za drugim.
PLASTIK NIE JEST METALEM
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 14:14

mam to samo
dwie półki vinyli po dwa i pół metra długie musiałem "pogłebić " żeby dwa rzędy weszły :-)
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 14:19

Widzisz drugi rząd? Pewnie nie, bo winyle są duże... Przy książkach większe daję do tyłu, łatwiej manewrować no i je widać.

A płyty można by dać 12" do tyłu, a 10" i 7" z przodu.
PLASTIK NIE JEST METALEM
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 966
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 14:32

widzę , bo wysokośc półki jest większa :-) a te w głębi "podniosłem" na styropianie ( żeby nie obciążać i tak ciężkiej półki )
tak.... siedmio całówki stoją ( a mam ich ponad 1000 ) przed długograjami -= tego nigdy nie traktowałem jak dublet :-)
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 14:34

dobry pomysł ze styropianem
PLASTIK NIE JEST METALEM
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 15:10

Potrzeba matką wynalazków.

Zastanawia mnie jednak to, czy jesteś w stanie odtworzyć z pamięci choć fragment dowolnego utworu z jakiejs losowo wybranej płyty? Chodzi mi o to, że na pewno są płyty które słyszałeś tylko raz i w tym natłoku powrócisz do niej za kilka lat.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 15:22

Nasum pisze:
18-11-2023, 15:10
Potrzeba matką wynalazków.

Zastanawia mnie jednak to, czy jesteś w stanie odtworzyć z pamięci choć fragment dowolnego utworu z jakiejs losowo wybranej płyty? Chodzi mi o to, że na pewno są płyty które słyszałeś tylko raz i w tym natłoku powrócisz do niej za kilka lat.
Wiem że pytanie nie do mnie, ale nie wierzę w odpowiedź twierdzącą, chyba że kolega jest sawantem - 21000 płyt to przy słuchaniu 8 godzin dziennie daje 7 lat słuchania - więc to tak, jakby słyszeć każdą płytę raz na 7 lat - można samemu wybrać kilka płyt, które się słyszał raz wiele lat temu i samemu stwierdzić, ile się z tego pamięta. A to i tak prawdopodobnie łagodne estymacje, bo przecież będą zawsze jakieś dni, kiedy płyt się nie słucha w ogóle, bo jest się na urlopie, albo gdzieś w drodze, albo po prostu jest więcej pracy wymagającej skupienia... No nie ma bata, ludzki mózg nie jest w stanie tego przejeść. Dla mnie to już tylko kolejna iteracja ludzi, którzy zbierają wszystko, co znajdą, i gromadzą w stosy.
I am Jerusalem.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 15:50

Ostatnio Morbid w temacie czego słuchacie wkleił zdjęcie winyla Necronomicon "Escalation" o ile nie przekręciłem tytułu. Miałem tą płyte na kasecie z barona, wieki temu. Wiem mniej więcej co grają, ale nie znaleźli się wtedy w gronie moich faworytów i za chiny ludowe nie pamietam nawet jednej nuty z tego. Może gdybym miał ochotę posłuchałbym fragmentu z yt ale nie wiem czy coś by mi zaświtało. Gdybym miał tą płytę, to przesłuchałbym ją w tej chwili po raz pierwszy od..... kurwa, nie wiem, 25 lat?


Żeby była jasność - ja nie potępiam kolekcjonowania, jak ktoś jest w stanie niech ma i 50 tysięcy płyt., chodzi mi tylko o to, ile jest człowiek wtedy poświęcić czasu danej płycie, by stwierdzić, że to moja ulubiona, ile jest człowiek w stanie spamiętać z takiego mnóstwa muzyki? No i problem zasadniczy - co teraz posłuchać? Sięgać po to, co najbliżej pod ręką, albo szukać gdzieś w szparach między regałami, bo a nóż leży tam zakurzony klasyk sprzed lat...?

Jeśli chodzi o kolekcję - absolutny szacun. Ale chciałbym poznać metodologie doboru repertuaru - jak słuchasz? Jak dobierasz muzyczne menu? Poświęcasz więcej czasu na mainstrem czy podziemie? Co jakiś czas odswieżasz sobie dawno nie słuchane płyty o których zapomniałeś że je masz, czy skupiasz się na tym, co najbardziej lubisz? Co z nowościami?
Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 824
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 20:09

Szanuję za taką konsekwencję i wytrwałość w kolekcjonowaniu. Te 21000 pozycji przeliczyć na złotówki daje sumę ponad milion złotych wydanych na nośniki muzyki metalowej. Kosmos kurwa. Chylę czoła mistrzu @AdrianSmith.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: kolekcjonerska emerytura czyli wesołe jest życie staruszka

18-11-2023, 20:28

21000 :shock: niezła patalogia ;)
404
Sorry, this resource could not be found. Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ