Protoplasta black metalu był...

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Jaki zespół jest protoplasta Black Metal?

Bathory
23
30%
Venom
30
39%
Hellhammer
8
11%
Celtic Frost
6
8%
Mercyful Fate
9
12%
 
Liczba głosów: 76
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:16

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 22:11
Ascetic pisze:
19-09-2021, 22:06
Przede wszystkim włączasz się w gadkę, której nie łapiesz, bo dokładnie nie przeczytałeś. Teraz sobie pogadaj z ozobem, to zobaczysz do jakich wniosków sam dojdziesz (: Zostawiam Ciebie sam na sam z idiota i życzę cierpliwości.
E, nie mam takiej misji jednak, żeby sobie o to wymyślać. Wszystko rozbija się o to słowo protoplasta, jakby było zamiast tego inspiracja to byłoby prościej.
Nazwij jak chcesz. Gość sam sobie zaprzecza, nie rozumie podstawowych pojęć, nawet jak patrzy na to co mu ktoś poda ze słownika. Poza tym zaraz napisze, że "inspiracja" lepsza, choć sam sobie nazwał topic "protoplasta"(zauważ, że też nie potrafi odmienić na "protoplastą") itd. itp.

Zresztą to nawet było zabawne przez jakiś tam moment, dzisiaj mi się nie chce, a co do faktów dotyczących tego, czy MF był protoplastą, sam przyznajesz, nie ma co dalej klepać. A jak brakuje argumentów, moich, 535, nicrama, wklejek choćby moich z gazet, Rumburaka z książek to więcej nie będzie. Przynamniej po mojej stronie. Bo z nim rozmowa to jak z tym zbanowanym jest. Można się czasem ponabijać, a tak całościowo to trzeba zlać. W zależności od wolnego czasu, którego dzisiaj nie mam.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:19

Jest kurwa zasadnicza różnica między protoplasta a inspiracją, przygłupie.
Ostatnio zmieniony 19-09-2021, 22:20 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:20

Ascetic pisze:
19-09-2021, 22:16
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 22:11
Ascetic pisze:
19-09-2021, 22:06
Przede wszystkim włączasz się w gadkę, której nie łapiesz, bo dokładnie nie przeczytałeś. Teraz sobie pogadaj z ozobem, to zobaczysz do jakich wniosków sam dojdziesz (: Zostawiam Ciebie sam na sam z idiota i życzę cierpliwości.
E, nie mam takiej misji jednak, żeby sobie o to wymyślać. Wszystko rozbija się o to słowo protoplasta, jakby było zamiast tego inspiracja to byłoby prościej.
Nazwij jak chcesz. Gość sam sobie zaprzecza, nie rozumie podstawowych pojęć, nawet jak patrzy na to co mu ktoś poda ze słownika. Poza tym zaraz napisze, że "inspiracja" lepsza, choć sam sobie nazwał topic "protoplasta"(zauważ, że też nie potrafi odmienić na "protoplastą") itd. itp.

Zresztą to nawet było zabawne przez jakiś tam moment, dzisiaj mi się nie chce, a co do faktów dotyczących tego, czy MF był protoplastą, sam przyznajesz, nie ma co dalej klepać. A jak brakuje argumentów, moich, 535, nicrama, wklejek choćby moich z gazet, Rumburaka z książek to więcej nie będzie. Przynamniej po mojej stronie. Bo z nim rozmowa to jak z tym zbanowanym jest. Można się czasem ponabijać, a tak całościowo to trzeba zlać. W zależności od wolnego czasu, którego dzisiaj nie mam.
Nic się nie pomyliłem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:24

ozob pisze:
19-09-2021, 22:19
Jest kurwa zasadnicza różnica między protoplasta a inspiracją, przygłupie.
Jak dalej nie rozumiesz pojęcia protoplasta, co pokazujesz, wpis po wpisie, to jak chcesz dokonać rozróżnienia?
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:32

Ta rozmowa nie potoczy się raczej w żadnym sensownym kierunku, jak ozob nie chce uwierzyć, że Mercyful Fate było istotnym zespołem dla muzyków blackmetalowych, co jest dość oczywiste wydawałoby się, to raczej nikt go nie przekona. Tyle z mojej strony.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:35

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 22:32
Ta rozmowa nie potoczy się raczej w żadnym sensownym kierunku, jak ozob nie chce uwierzyć, że Mercyful Fate było istotnym zespołem dla muzyków blackmetalowych, co jest dość oczywiste wydawałoby się, to raczej nikt go nie przekona. Tyle z mojej strony.
Tym bardziej, że mam dla Ciebie, ogrom sympatii, ze względu na Twój gest, w wiadomej sprawie, a dalsze dywagowanie, jego przypuszczalne "włączanie się w akcje', może przynieść efekt, którego bym nie chciał.

Zostawiam sprawę.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:45

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 22:32
Ta rozmowa nie potoczy się raczej w żadnym sensownym kierunku, jak ozob nie chce uwierzyć, że Mercyful Fate było istotnym zespołem dla muzyków blackmetalowych, co jest dość oczywiste wydawałoby się, to raczej nikt go nie przekona. Tyle z mojej strony.
Ale ja wierzę. Skądś ten mejkap się w drugiej fali wziął. No i muzycznie jeszcze czerpał CoF o ile traktuje się ich jako BM. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 22:57

ozob pisze:
19-09-2021, 22:45
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 22:32
Ta rozmowa nie potoczy się raczej w żadnym sensownym kierunku, jak ozob nie chce uwierzyć, że Mercyful Fate było istotnym zespołem dla muzyków blackmetalowych, co jest dość oczywiste wydawałoby się, to raczej nikt go nie przekona. Tyle z mojej strony.
Ale ja wierzę. Skądś ten mejkap się w drugiej fali wziął. No i muzycznie jeszcze czerpał CoF o ile traktuje się ich jako BM. (:
Mysle, ze sami muzycy blackmetalowi potrafia to ocenic lepiej, niz my, wiec to raczej zaklinanie rzeczywistosci niz dyskusja.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 23:10

Przed chwilą napisałeś to:
Ale Mercyful Fate? Proszę mi to może jakoś wyłożyć, typu: o, tutaj Darkthrone stosuje taką a taką zagrywkę której się nauczyli od Mercyful Fate, a tutaj Dead pieje jak King Diamond, czy coś takiego, to na luzie zmienię zdanie - na razie brakuje trochę przesłanek.
Nie neguje jakiegoś wpływu MF na BM. Był mejkap, były teksty i przyjmuje taka argumentację. Natomiast nie zgadzam się jeżeli chodzi o muzykę, bo tego nie słychać. Dlatego, gdybyśmy rozmawiali o inspiracji to nie byłoby nieporozumień. Jednakże gadka jest o byciu protoplasta i tu na myśli przychodzi przede wszystkim Venom, Bathory i CF. Te kapele to jakby kamień węgielny gatunku.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Protoplasta black metalu był...

19-09-2021, 23:44

ozob pisze:
19-09-2021, 23:10
Przed chwilą napisałeś to:
Ale Mercyful Fate? Proszę mi to może jakoś wyłożyć, typu: o, tutaj Darkthrone stosuje taką a taką zagrywkę której się nauczyli od Mercyful Fate, a tutaj Dead pieje jak King Diamond, czy coś takiego, to na luzie zmienię zdanie - na razie brakuje trochę przesłanek.
Nie neguje jakiegoś wpływu MF na BM. Był mejkap, były teksty i przyjmuje taka argumentację. Natomiast nie zgadzam się jeżeli chodzi o muzykę, bo tego nie słychać. Dlatego, gdybyśmy rozmawiali o inspiracji to nie byłoby nieporozumień. Jednakże gadka jest o byciu protoplasta i tu na myśli przychodzi przede wszystkim Venom, Bathory i CF. Te kapele to jakby kamień węgielny gatunku.
W sumie jestem gotow to przyjac w tej formie.
I am Jerusalem.
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 01:22

Najgorsze jest to, że przez takich speców można potem przeczytać, że termin black metal wymyślono w Norwegii, a "dysonans" w muzyce pojawił się na płytach DsO. Przypominam jeszcze raz. Muzyka nie powstaje w próżni i ważenie faktycznego wpływu vel bycia plastkiem z perspektywy lat cztedziestu jest mocno ryzykowne. W tej sprawie ja bym jednak wierzył bardziej historii, niż czystym umysłom przypadkowych słuchaczy. Co więcej. Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między Iron Maiden, a Mercyful Fate to już się nic nie da zrobić, a to co dzisiaj, gdy wszystko jest podane na tacy, jest dla większości pomijalnym niuansem, kiedyś bylo przepaścią. I nawet Venom, który bezdyskusyjnie jest bezdyskusyjnym "protoplastą" gatunku, przy takim podejściu mógłby zostać zakwestionowany , bo to przecież jakiś krzywy hevi pank, a nie true blek metal.Tylko do czego to wszystko zmierza? Do ostatecznych rozdań, że TYLKO Burzum, Darkthrone i Mayhem , a reszta to przypisy. Co jest kurwa taką bzdurą, że ręce opadają. W muzyce zawsze coś wynika z czegoś i nie rozumiem dlaczego ten fakt wywołuje zawsze oburzenie. Natomiast Sebastianowi zalecam przewinięcie dyskusji i przypomnienie sobie reakcji czystego umysłu na wspomnienie o Mercyful Fate. To tłumaczy wszystko. Całą ignorancję autora tych durnych ankiet. Co prawda potem coś tam próbował nieudolnie ratować, bo pewnie se doczytał i zrozumiał, że walnął ewidentnego babola, no ale żeby się przyznać do błędu to trzeba mieć jaja,
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 05:05

maciek z klanu pisze:
19-09-2021, 22:05
nicram pisze:
19-09-2021, 21:51
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-09-2021, 21:47


To jest mierzalne na podstawie liczby i ważności muzyków blackmetalowych, którzy wymieniają Mercyful Fate w ramach swoich inspiracji, i wtedy czyjekolwiek zdanie nie ma żadnego znaczenia, że tak brutalnie to powiem.
Ale zdaje się wszyscy, lub prawie wszyscy MF wymieniali.
Raczej bym dyskutował. Wydaje mi się, że mało kto podaje ten zespół. Zdecydowana większość nie wymienia MF. Wszyscy mówią o trójce zespołów i jakoś zapominają o MF. Przynajmniej w wywiadach. Chyba że mówimy o zespołach z pierwszej fali bm tylko.
No nie wiem Maciek. W latach 90 naczytałem się tych wywiadów trochę i nazwa Mercyful Fate przewijała się tam prawie w każdym. No ale może takie coś będzie bardziej przekonywujące: https://en.wikipedia.org/wiki/Fenriz_Pr ... lack_Metal
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 05:06

535 pisze:
20-09-2021, 01:22
Najgorsze jest to, że przez takich speców można potem przeczytać, że termin black metal wymyślono w Norwegii, a "dysonans" w muzyce pojawił się na płytach DsO. Przypominam jeszcze raz. Muzyka nie powstaje w próżni i ważenie faktycznego wpływu vel bycia plastkiem z perspektywy lat cztedziestu jest mocno ryzykowne. W tej sprawie ja bym jednak wierzył bardziej historii, niż czystym umysłom przypadkowych słuchaczy. Co więcej. Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między Iron Maiden, a Mercyful Fate to już się nic nie da zrobić, a to co dzisiaj, gdy wszystko jest podane na tacy, jest dla większości pomijalnym niuansem, kiedyś bylo przepaścią. I nawet Venom, który bezdyskusyjnie jest bezdyskusyjnym "protoplastą" gatunku, przy takim podejściu mógłby zostać zakwestionowany , bo to przecież jakiś krzywy hevi pank, a nie true blek metal.Tylko do czego to wszystko zmierza? Do ostatecznych rozdań, że TYLKO Burzum, Darkthrone i Mayhem , a reszta to przypisy. Co jest kurwa taką bzdurą, że ręce opadają. W muzyce zawsze coś wynika z czegoś i nie rozumiem dlaczego ten fakt wywołuje zawsze oburzenie. Natomiast Sebastianowi zalecam przewinięcie dyskusji i przypomnienie sobie reakcji czystego umysłu na wspomnienie o Mercyful Fate. To tłumaczy wszystko. Całą ignorancję autora tych durnych ankiet. Co prawda potem coś tam próbował nieudolnie ratować, bo pewnie se doczytał i zrozumiał, że walnął ewidentnego babola, no ale żeby się przyznać do błędu to trzeba mieć jaja,
+666
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 07:24

nicram pisze:
20-09-2021, 05:05
maciek z klanu pisze:
19-09-2021, 22:05
nicram pisze:
19-09-2021, 21:51


Ale zdaje się wszyscy, lub prawie wszyscy MF wymieniali.
Raczej bym dyskutował. Wydaje mi się, że mało kto podaje ten zespół. Zdecydowana większość nie wymienia MF. Wszyscy mówią o trójce zespołów i jakoś zapominają o MF. Przynajmniej w wywiadach. Chyba że mówimy o zespołach z pierwszej fali bm tylko.
No nie wiem Maciek. W latach 90 naczytałem się tych wywiadów trochę i nazwa Mercyful Fate przewijała się tam prawie w każdym. No ale może takie coś będzie bardziej przekonywujące: https://en.wikipedia.org/wiki/Fenriz_Pr ... lack_Metal
Ja podobnie i ciągle czytam i obiektywnie mówiąc o MF mowi się sporo mniej. Nie wiem skąd to wynika. Większość tłucze tylko trójkę a o MF zapomina. I żeby była jasność kompletnie nie neguje tego że MF inspirowało kierunek black metalu.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 08:24

535, znów nadinterpretujesz i dopowiadasz sobie jakieś niestworzone rzeczy. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 08:54

ozob pisze:
20-09-2021, 08:24
535, znów nadinterpretujesz i dopowiadasz sobie jakieś niestworzone rzeczy. (:
W którym miejscu? Było dokładnie tak jak napisałem, a wystarczyło albo pokornie stulić ryj, albo przyznać Tomkowi rację, bo to co napisał jak najbardziej miało sens, zamiast szydzić i zakładać bezsensowne ankiety, prując się swym czystym umysłem. Mam taką uwagę. Jeżeli traktujesz muzykę wycinkowo według własnego uznania, proszę bardzo. To prawo każdego słuchacza. Jednakże w kontekście swego czystego umysłu nie próbuj silić się na jakiekolwiek podsumowania, bo wychodzi taka ankietowa żenada. Zwróć uwagę. Wrzuciłeś elegancko swój top 30, czy 50. Nikt ci złego słowa nie powiedział. Natomiast szydera z oczywistości nie przeszła , więc zacząłeś idiotyczne manewry z których potem próbowałeś wybrnąć. Oczywiście rób jak uważasz, ale nie dziw się, że ktoś ma czelność zaprotestować przeciwko podsumowaniom robionym z perspektywy twojego czystego umysłu. Proponuję na tym zakończyć, bo nie widzę sensu. Ja cię nie będę przekonywał. Ty czasu nie cofniesz. Zresztą to nie pierwszy raz, gdy mamy do czynienia z zabawnym uporem kogoś komu się wydaje, że muzykę można sobie ułożyć w arkuszu kalkulacyjnym wieńcząc zgrabną tabelką, czy wykresem.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 11:42

I kto to mówi Mr Voivod. (:

W którym miejscu lzesz? A porszę bardzo orędowniku manipulacji i nadinterpretacji słowa pisanego:
przez takich speców można potem przeczytać, że termin black metal wymyślono w Norwegii, a "dysonans" w muzyce pojawił się na płytach DsO
Nic takiego nie padło.
Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między Iron Maiden, a Mercyful Fate to już się nic nie da zrobić
To też nie zostało napisane.
nawet Venom, który bezdyskusyjnie jest bezdyskusyjnym "protoplastą" gatunku, przy takim podejściu mógłby zostać zakwestionowany , bo to przecież jakiś krzywy hevi pank, a nie true blek metal
Nie kwestionuje Venom więc znów mijsza się z prawdą.
TYLKO Burzum, Darkthrone i Mayhem , a reszta to przypisy
"Przypisy" to tylko zabieg słowny żeby rozpalić twa dupę do czerwoności. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 11:45


Thus Spake Fenriz
wychodzi na to, że BLACK SABBATH.
Ostatnio zmieniony 20-09-2021, 11:58 przez trup, łącznie zmieniany 2 razy.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
535

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 11:54

ozob pisze:
20-09-2021, 11:42
I kto to mówi Mr Voivod. (:

W którym miejscu lzesz? A porszę bardzo orędowniku manipulacji i nadinterpretacji słowa pisanego:
przez takich speców można potem przeczytać, że termin black metal wymyślono w Norwegii, a "dysonans" w muzyce pojawił się na płytach DsO
Nic takiego nie padło.
Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między Iron Maiden, a Mercyful Fate to już się nic nie da zrobić
To też nie zostało napisane.
nawet Venom, który bezdyskusyjnie jest bezdyskusyjnym "protoplastą" gatunku, przy takim podejściu mógłby zostać zakwestionowany , bo to przecież jakiś krzywy hevi pank, a nie true blek metal
Nie kwestionuje Venom więc znów mijsza się z prawdą.
TYLKO Burzum, Darkthrone i Mayhem , a reszta to przypisy
"Przypisy" to tylko zabieg słowny żeby rozpalić twa dupę do czerwoności. (:
Widzę, że kilkanaście lat w oparach frytury kompletnie oczyściło twój umysł. W ogóle nie rozumiesz tekstu pisanego. Wracaj do garów tępy pachole pakiego.(:
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Protoplasta black metalu był...

20-09-2021, 12:02

Jesteś zwyczjanym przygłupem skoro myślisz, że takie dopisywanie czegoś, co w ogóle nie padło przejdzie niezauważone. Spierdalaj chory pojebie. Twoje miejsce jest w schronisku. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ