And the Oscar goes to...

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 07:55

SODOMOUSE pisze:zdjęcia do 1917, docenili robotę! (docencie, doceńcie, profesorzu! - Hrabi)
Jeszcze nie widziałem 1917, a profesór jest tutaj tylko jeden i może coś napisze w temacie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 08:17

Wojenny Tomb rajder wygrał z The Lighthouse za zdjęcia. No cóż... Generalnie chyba oskary powędrowały tam dokąd powszechnie typowano, raczej bez niepodzianek.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 08:29

Bardzo prawilne rozdanie. I tak, doceniono wielkie kino.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 09:04

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Jak nie cenią, jak Black Panther był nominowany w zeszłym roku do najlepszego filmu?
Przecież to śmiech na sali z tą Panterą. Gówniany film a nominacje mu dali aby było poprawnie politycznie.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 09:08

Harlequin pisze:Wojenny Tomb rajder wygrał z The Lighthouse za zdjęcia. No cóż... Generalnie chyba oskary powędrowały tam dokąd powszechnie typowano, raczej bez niepodzianek.
No, szkoda że chociaż w tej jednej nominacji The Lighthouse nie dostał Oscara. A brak nominacji Defoe pomilczę. Phoenix za to dostał i zasłużenie, bo chociaż Joker jako sam film jakiś wybitny nie jest to sama rola Joaqina świetna.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 09:15

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Bardzo prawilne rozdanie. I tak, doceniono wielkie kino.
Raz na kilka lat im się uda.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 09:45

Harlequin pisze:Wojenny Tomb rajder wygrał z The Lighthouse za zdjęcia. No cóż... Generalnie chyba oskary powędrowały tam dokąd powszechnie typowano, raczej bez niepodzianek.
oceniasz 1917, tylko po trailerze z 10 sekundowym biegiem przez ruiny. No bez przesady.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 10:10

Darekthrone pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Jak nie cenią, jak Black Panther był nominowany w zeszłym roku do najlepszego filmu?
Przecież to śmiech na sali z tą Panterą. Gówniany film a nominacje mu dali aby było poprawnie politycznie.
Powiedziałbym że średni. To był jedyny film Marvela jaki oglądałem, bo nie jarają mnie te superbohaterskie historie, ale jako że akurat miałem 9-godzinny lot, to obejrzałem jako ciekawostkę antropologiczną i okazał się lepszy, niż myślałem, a nawet miał jakieś tam przesłanie (nie jakieś wielce intelektualne, ale też nikt się chyba takowego nie spodziewał). Nie poleciłbym, ale w sumie nie żałuję, że obejrzałem. A film, jako jeden z największych hitów kasowych w historii, chyba jednak kilku osobom się podobał. Gadka o poprawności politycznej to tylko taka opinia, bardzo polska, jako że nie mamy perspektywy do takich zagadnień i jak tylko murzyn zostanie doceniony, to w polskim internecie zaraz występuje piana z ust.
Darekthrone pisze:Phoenix za to dostał i zasłużenie, bo chociaż Joker jako sam film jakiś wybitny nie jest to sama rola Joaqina świetna.
Jaki film uważasz za zdecydowanie lepszy w 2019?
Medard pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Bardzo prawilne rozdanie. I tak, doceniono wielkie kino.
Raz na kilka lat im się uda.
Co uważasz o Green Book i Three Billboards?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 11:07

SODOMOUSE pisze:
Harlequin pisze:Wojenny Tomb rajder wygrał z The Lighthouse za zdjęcia. No cóż... Generalnie chyba oskary powędrowały tam dokąd powszechnie typowano, raczej bez niepodzianek.
oceniasz 1917, tylko po trailerze z 10 sekundowym biegiem przez ruiny. No bez przesady.
Trochę się podśmiewuje, ale jeśli ten fim faktycznie jest nakręcony w sposób taki jak "Birdman" to oscar nie jest tu żadną kontrowersją. Po prostu życzyłbym sobie żeby Blaschke dostał oscara. Na spotkaniu z producentem po seansie The Lighthouse sam zadawałem pytania o techniki obrazu itp i bardzo ciekawym było dowiedzieć się tego w jaki sposób szukali preparatów, które pozwoliłyby uzyskać taki efekt obrazu rodem sprzed 90 lat. W obecnych czasach na pewno jest to coś bardzo rzadko spotykanego.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 11:45

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Jaki film uważasz za zdecydowanie lepszy w 2019?
Dla mnie numerem jeden zeszłego roku jest The Lighthouse. Klimat, aura, gra aktorska tego filmu mnie powaliły. Napisałem, że Joker wybitny nie jest, ale to bardzo dobry film i też czołówka 2019. Fajne są Jojo Rabbit, Irlandczyk (tak, ja się nie nudziłem), Pewnego Razu w Hollywood i Parasite.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 11:52

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
Darekthrone pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Jak nie cenią, jak Black Panther był nominowany w zeszłym roku do najlepszego filmu?
Przecież to śmiech na sali z tą Panterą. Gówniany film a nominacje mu dali aby było poprawnie politycznie.
Powiedziałbym że średni. To był jedyny film Marvela jaki oglądałem, bo nie jarają mnie te superbohaterskie historie, ale jako że akurat miałem 9-godzinny lot, to obejrzałem jako ciekawostkę antropologiczną i okazał się lepszy, niż myślałem, a nawet miał jakieś tam przesłanie (nie jakieś wielce intelektualne, ale też nikt się chyba takowego nie spodziewał). Nie poleciłbym, ale w sumie nie żałuję, że obejrzałem. A film, jako jeden z największych hitów kasowych w historii, chyba jednak kilku osobom się podobał. Gadka o poprawności politycznej to tylko taka opinia, bardzo polska, jako że nie mamy perspektywy do takich zagadnień i jak tylko murzyn zostanie doceniony, to w polskim internecie zaraz występuje piana z ust.
Tak dramatycznie słaby był 2018, że do grona 8 najlepszych trzeba było włączać nawet filmy "średnie"? Pytam, bo nie oglądałem żadnego z nich - mam spooore zaległości w nowych filmach ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 12:21

Darekthrone pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Jaki film uważasz za zdecydowanie lepszy w 2019?
Dla mnie numerem jeden zeszłego roku jest The Lighthouse. Klimat, aura, gra aktorska tego filmu mnie powaliły. Napisałem, że Joker wybitny nie jest, ale to bardzo dobry film i też czołówka 2019. Fajne są Jojo Rabbit, Irlandczyk (tak, ja się nie nudziłem), Pewnego Razu w Hollywood i Parasite.
Nie widziałem jeszcze The Lighthouse, natomiast mimo wszystko jeśli uważasz Irlandczyka czy Pewnego Razu za lepsze, to trochę tak, jakbyś uważał Setherial i Dark Funeral za lepsze od Mayhem. To świetne filmy, ale Irlandczyk to jednak ,,tylko" podróż sentymentalna po tym, co Scorsese robi od zawsze, trochę takie "Violent Revolution" Kreatora, albo "M-16" Sodom - to są świetne płyty, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi ich wyżej niż Pleasure to Kill czy Persecution Mania. Pewnego Razu natomiast, chociaż uwielbiam Tarantino, to jednak kino czysto rozrywkowe bez żadnego przekazu, forma bez treści, zabawa dla kinomanów. Sprowadzanie dyskursu do ja się nudziłem, ja się nie nudziłem, fajne, niefajne, trochę spłaszcza rozmowę.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 12:25

uglak pisze:Tak dramatycznie słaby był 2018, że do grona 8 najlepszych trzeba było włączać nawet filmy "średnie"? Pytam, bo nie oglądałem żadnego z nich - mam spooore zaległości w nowych filmach ;-)
Po pierwsze, nie został włączony ostatecznie, po drugie, cóż, to tylko moja opinia, a prawda jest jednak niezaprzeczalnie taka, że film odbił się ogromnym echem w USA, był najpopularnieszym filmem roku i w sumie głupio byłoby całkowicie udawać, że takie rzeczy nie istnieją, skoro to one są znakiem czasów, a nie Scorsese.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 12:37

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
Darekthrone pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Jaki film uważasz za zdecydowanie lepszy w 2019?
Dla mnie numerem jeden zeszłego roku jest The Lighthouse. Klimat, aura, gra aktorska tego filmu mnie powaliły. Napisałem, że Joker wybitny nie jest, ale to bardzo dobry film i też czołówka 2019. Fajne są Jojo Rabbit, Irlandczyk (tak, ja się nie nudziłem), Pewnego Razu w Hollywood i Parasite.
Nie widziałem jeszcze The Lighthouse, natomiast mimo wszystko jeśli uważasz Irlandczyka czy Pewnego Razu za lepsze, to trochę tak, jakbyś uważał Setherial i Dark Funeral za lepsze od Mayhem. To świetne filmy, ale Irlandczyk to jednak ,,tylko" podróż sentymentalna po tym, co Scorsese robi od zawsze, trochę takie "Violent Revolution" Kreatora, albo "M-16" Sodom - to są świetne płyty, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi ich wyżej niż Pleasure to Kill czy Persecution Mania. Pewnego Razu natomiast, chociaż uwielbiam Tarantino, to jednak kino czysto rozrywkowe bez żadnego przekazu, forma bez treści, zabawa dla kinomanów. Sprowadzanie dyskursu do ja się nudziłem, ja się nie nudziłem, fajne, niefajne, trochę spłaszcza rozmowę.
Gdzie ja napisałem, że uważam Irlandczyka czy Once Upon a Time za lepsze niż Joker? Napisałem, że to bardzo dobre filmy, ale nie wybitne. Każdy z tych trzech lubię na podobnym poziomie i tyle. Po co te analogie do płyt. Oczywiście, że stare płyty Kreator czy Sodom są lepsze niż te późniejsze a Mayhem ( samo DMDS ) niszczy Setherial czy inny DF, ale to nie ma znaczenia przy tej dyskusji.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 12:40

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Po pierwsze, nie został włączony ostatecznie,
Po pierwsze został:
https://pl.wikipedia.org/wiki/91._cerem ... epszy_film" onclick="window.open(this.href);return false;
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:po drugie, cóż, to tylko moja opinia, a prawda jest jednak niezaprzeczalnie taka, że film odbił się ogromnym echem w USA, był najpopularnieszym filmem roku i w sumie głupio byłoby całkowicie udawać, że takie rzeczy nie istnieją, skoro to one są znakiem czasów, a nie Scorsese.
Po drugie:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
uglak pisze:Przecież Oskary to nie jest żaden konkurs oparty na jakości tylko plebiscyt popularności.
Dlaczego w takim razie wszystkich oscarow nie zgarniają filmy marvela?
;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 13:08

Darekthrone pisze: Gdzie ja napisałem, że uważam Irlandczyka czy Once Upon a Time za lepsze niż Joker? Napisałem, że to bardzo dobre filmy, ale nie wybitne. Każdy z tych trzech lubię na podobnym poziomie i tyle. Po co te analogie do płyt. Oczywiście, że stare płyty Kreator czy Sodom są lepsze niż te późniejsze a Mayhem ( samo DMDS ) niszczy Setherial czy inny DF, ale to nie ma znaczenia przy tej dyskusji.
Pytanie brzmiało stricte ,,który film z 2019 uważasz za lepszy od Jokera" i wymieniłeś te, więc...
uglak pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Po pierwsze, nie został włączony ostatecznie,
Po pierwsze został:
https://pl.wikipedia.org/wiki/91._cerem ... epszy_film" onclick="window.open(this.href);return false;
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:po drugie, cóż, to tylko moja opinia, a prawda jest jednak niezaprzeczalnie taka, że film odbił się ogromnym echem w USA, był najpopularnieszym filmem roku i w sumie głupio byłoby całkowicie udawać, że takie rzeczy nie istnieją, skoro to one są znakiem czasów, a nie Scorsese.
Po drugie:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
uglak pisze:Przecież Oskary to nie jest żaden konkurs oparty na jakości tylko plebiscyt popularności.
Dlaczego w takim razie wszystkich oscarow nie zgarniają filmy marvela?
;-)
Chuj mi w dupę i na imię, miałem na myśli że był jedynie nominowany a nie wygrał tytułu najlepszego filmu, ale teraz widzę że jestem down, nie wiem jak to mi mogło umknąć. W sumie zyskał te oscary w takich mniej ważnych kategoriach jednak. Drugiego nie do końca rozumiem.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 15:15

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
Darekthrone pisze: Gdzie ja napisałem, że uważam Irlandczyka czy Once Upon a Time za lepsze niż Joker? Napisałem, że to bardzo dobre filmy, ale nie wybitne. Każdy z tych trzech lubię na podobnym poziomie i tyle. Po co te analogie do płyt. Oczywiście, że stare płyty Kreator czy Sodom są lepsze niż te późniejsze a Mayhem ( samo DMDS ) niszczy Setherial czy inny DF, ale to nie ma znaczenia przy tej dyskusji.
Pytanie brzmiało stricte ,,który film z 2019 uważasz za lepszy od Jokera" i wymieniłeś te, więc...
No ok, luz. Więc jak napisałem wcześniej najlepszym filmem zeszłego roku był dla mnie Lighthouse. Ty zapewne stawiasz na podium Jokera. Ciekawe, czy Ci spodoba się właśnie ten The Lighthouse.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 16:05

No się zobaczy, poki co muszę powiedzieć jednak ze w przeciwieństwie do światka metalu, to jak świetne filmy obrodziły w 2019 jest miła odmiana - i to takiemprze wielkie F właśnie, ze sam nie wiem który lepszy. Obiektywnie rzecz biorąc faktycznie, uwazam ze Joker niesie poki co największy ciężar, w sensie ze będzie najbardziej zapamiętanym pz3 historie filmem 2019 roku.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10282
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 21:37

Oscar za kostiumy:

Obrazek
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: And the Oscar goes to...

10-02-2020, 21:45

Gangi jak z bierzmowania w remizie w 1995.
ODPOWIEDZ