Marvel

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10115
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Marvel

21-03-2018, 09:18

No właśnie burtonowska oprawa powoduje że jesteś w stanie wziąść film na poważnie, bo ułatwia "zawieszenie niewiary". Natomiast nakręcenie tego w konwencji realistycznej powoduje u mnie śmiechowy odbiór "jakiś debil przebiera się za nietoperka, co za absurd".
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
hes
zaczyna szaleć
Posty: 293
Rejestracja: 22-10-2017, 09:27

Re: Marvel

21-03-2018, 09:59

Ja kumam o co Ci chodzi, ale Nolanowskie Batmany są tak zajebiście zagrane (no dobra, może zrobienie z Bane'a skrajnego lewaka-anarchisty trochę chybiony pomysł ;)) że ja to kupuję prawie w całości. Podczas kiedy te Burtonowskie nie zestarzały się ładnie i trochę trącą myszką, zalatują Power Rangers i gumową Godzillą. Nolan fajnie odświeżył tę historię. A Ledger jako Joker - 666/10.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10115
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Marvel

21-03-2018, 10:18

Ja widzę, że się nie dogadamy. No cóż najwidoczniej czegoś innego oczekujemy od filmów ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
hes
zaczyna szaleć
Posty: 293
Rejestracja: 22-10-2017, 09:27

Re: Marvel

21-03-2018, 10:40

Bywa i tak. Piona!
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Marvel

21-03-2018, 10:48

Oba na swój sposób są zajebiste i cieżko mi zdecydować, który lepszy. Burton i jego pochorowane mroczno-surrealistyczne wizje, zwłaszcza w "Powrocie Batmana" i Nolan, który zwyczajnie miał pomysł na to, co zrobił i świetnych aktorów. Joker Ledgera, Bane Hardyego i Scarecrow Murphyego to są majstersztyki.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Marvel

21-03-2018, 11:31

Burton orzeł, Nolan reszka (lub odwrotnie wedle uznania) ;)

Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10115
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Marvel

21-03-2018, 12:39

To co zakłada ktoś temat z sondą na temat filmowego Batmana? Zwłaszcza że już zasraliśmy temat o ekranizacjach Marvela dyskusją o uniwersum DC ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Wrzesień
rozkręca się
Posty: 73
Rejestracja: 24-02-2018, 12:53

Re: Marvel

21-03-2018, 20:30

Oferma pisze:Oba na swój sposób są zajebiste i cieżko mi zdecydować, który lepszy. Burton i jego pochorowane mroczno-surrealistyczne wizje, zwłaszcza w "Powrocie Batmana" i Nolan, który zwyczajnie miał pomysł na to, co zrobił i świetnych aktorów. Joker Ledgera, Bane Hardyego i Scarecrow Murphyego to są majstersztyki.

Bardzo lubię nolanowego Bane'a, ale fenomenu Jokera nigdy chyba nie zrozumiem. Jest to dobra rola, ale czy ja wiem, czy gdyby Ledger się nie przekręcił, to ludzie dalej by się tak nad tym spuszczali...
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Marvel

21-03-2018, 21:08

Wrzesień pisze:
Oferma pisze:Oba na swój sposób są zajebiste i cieżko mi zdecydować, który lepszy. Burton i jego pochorowane mroczno-surrealistyczne wizje, zwłaszcza w "Powrocie Batmana" i Nolan, który zwyczajnie miał pomysł na to, co zrobił i świetnych aktorów. Joker Ledgera, Bane Hardyego i Scarecrow Murphyego to są majstersztyki.

(...)fenomenu Jokera nigdy chyba nie zrozumiem. Jest to dobra rola, ale czy ja wiem, czy gdyby Ledger się nie przekręcił, to ludzie dalej by się tak nad tym spuszczali...
+tysiąc
hes
zaczyna szaleć
Posty: 293
Rejestracja: 22-10-2017, 09:27

Re: Marvel

22-03-2018, 08:22

Wrzesień pisze:
Bardzo lubię nolanowego Bane'a, ale fenomenu Jokera nigdy chyba nie zrozumiem. Jest to dobra rola, ale czy ja wiem, czy gdyby Ledger się nie przekręcił, to ludzie dalej by się tak nad tym spuszczali...
Postawienia Bane'a nad Jokerem nie jestem w stanie zrozumieć. Ledger zagrał świetnie, cały film kręci się wokół jego roli i oglądając TDK cały czas czekałem właśnie na sceny z nim. Bane też jest bdb zagrany, biorąc pod uwagę że Hardy przez maskę mógł grać tak naprawdę tylko oczami, ale męczył/śmieszył mnie trochę jego głos ;)
No więc jednak imo Bane do Jokera nie ma najmniejszego podejścia
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Marvel

22-03-2018, 08:33

hes pisze:Ja kumam o co Ci chodzi, ale Nolanowskie Batmany są tak zajebiście zagrane (no dobra, może zrobienie z Bane'a skrajnego lewaka-anarchisty trochę chybiony pomysł ;)) że ja to kupuję prawie w całości. Podczas kiedy te Burtonowskie nie zestarzały się ładnie i trochę trącą myszką, zalatują Power Rangers i gumową Godzillą. Nolan fajnie odświeżył tę historię. A Ledger jako Joker - 666/10.
No weź Ty przestań! Batman Returns rozdaje po całości po dziś dzień; znakomity i niepowtarzalny.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
FrycekPicek
starszy świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 26-02-2018, 11:53
Lokalizacja: Pomerania

Re: Marvel

22-03-2018, 11:50

Plagueis pisze:
hes pisze:Ja kumam o co Ci chodzi, ale Nolanowskie Batmany są tak zajebiście zagrane (no dobra, może zrobienie z Bane'a skrajnego lewaka-anarchisty trochę chybiony pomysł ;)) że ja to kupuję prawie w całości. Podczas kiedy te Burtonowskie nie zestarzały się ładnie i trochę trącą myszką, zalatują Power Rangers i gumową Godzillą. Nolan fajnie odświeżył tę historię. A Ledger jako Joker - 666/10.
No weź Ty przestań! Batman Returns rozdaje po całości po dziś dzień; znakomity i niepowtarzalny.

Batman Returns to to z Cat Woman i Oswalldem Cobblebotem (Pingwin) ? Jeli tak to była dobra giera na podst. filmu
I wanna die at 69...
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Marvel

22-03-2018, 11:56

Tak, to ta.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Marvel

22-03-2018, 12:15

Wrzesień pisze:
Oferma pisze:Oba na swój sposób są zajebiste i cieżko mi zdecydować, który lepszy. Burton i jego pochorowane mroczno-surrealistyczne wizje, zwłaszcza w "Powrocie Batmana" i Nolan, który zwyczajnie miał pomysł na to, co zrobił i świetnych aktorów. Joker Ledgera, Bane Hardyego i Scarecrow Murphyego to są majstersztyki.

Bardzo lubię nolanowego Bane'a, ale fenomenu Jokera nigdy chyba nie zrozumiem. Jest to dobra rola, ale czy ja wiem, czy gdyby Ledger się nie przekręcił, to ludzie dalej by się tak nad tym spuszczali...
Myslę, że tak, bo ten Joker był radykalnie inny, niż to jak sie go zwykle przedstawia. Ledger nie był wyrachowanym zimnym skurwielem z sardonicznym usmiechem i makabrycznym poczuciem humoru. On był jebanym chaosem i anarchią, tak pokręconą, że ciężko było go zrozumieć. No i uważam, że Legder, śliczny chłoptaś znany z ról wrażliwców w komediach dla nastolatek i kowbojów-gajowych w Brokeback Mountain stworzył bardzo wiarygodną kreację kompletnego psychopaty.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
hes
zaczyna szaleć
Posty: 293
Rejestracja: 22-10-2017, 09:27

Re: Marvel

22-03-2018, 14:08

Oferma pisze:
Wrzesień pisze:
Oferma pisze:Oba na swój sposób są zajebiste i cieżko mi zdecydować, który lepszy. Burton i jego pochorowane mroczno-surrealistyczne wizje, zwłaszcza w "Powrocie Batmana" i Nolan, który zwyczajnie miał pomysł na to, co zrobił i świetnych aktorów. Joker Ledgera, Bane Hardyego i Scarecrow Murphyego to są majstersztyki.

Bardzo lubię nolanowego Bane'a, ale fenomenu Jokera nigdy chyba nie zrozumiem. Jest to dobra rola, ale czy ja wiem, czy gdyby Ledger się nie przekręcił, to ludzie dalej by się tak nad tym spuszczali...
Myslę, że tak, bo ten Joker był radykalnie inny, niż to jak sie go zwykle przedstawia. Ledger nie był wyrachowanym zimnym skurwielem z sardonicznym usmiechem i makabrycznym poczuciem humoru. On był jebanym chaosem i anarchią, tak pokręconą, że ciężko było go zrozumieć. No i uważam, że Legder, śliczny chłoptaś znany z ról wrażliwców w komediach dla nastolatek i kowbojów-gajowych w Brokeback Mountain stworzył bardzo wiarygodną kreację kompletnego psychopaty.
+666
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2178
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: Marvel

22-03-2018, 16:36

U Burtona byla kreacja calego swiata, idealnie pasujaca do Batmana. Nolanowskie filmy mnie nuzyly, sceneria pasowala jak piesc do nosa, kompletnie ulecial mrok i klimat
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Marvel

22-03-2018, 17:09

nie kopiował tylko zrobił po swojemu inaczej co dla mnie jest na +
chociaż 2 twarze i trzecią część mógł se darować ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Marvel

22-03-2018, 17:23

Żułek pisze:nie kopiował tylko zrobił po swojemu inaczej co dla mnie jest na +
chociaż 2 twarze i trzecią część mógł se darować ;)
No tak, ale Ty masz pół mózgu i wierzysz ze "Toy Story" to dokument o tym, co się dzieje w domu jak Cię nie ma...
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Marvel

22-03-2018, 18:01

przynajmniej nie jestem ofermą ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Wrzesień
rozkręca się
Posty: 73
Rejestracja: 24-02-2018, 12:53

Re: Marvel

22-03-2018, 18:19

hes pisze:
Wrzesień pisze:
Bardzo lubię nolanowego Bane'a, ale fenomenu Jokera nigdy chyba nie zrozumiem. Jest to dobra rola, ale czy ja wiem, czy gdyby Ledger się nie przekręcił, to ludzie dalej by się tak nad tym spuszczali...
Postawienia Bane'a nad Jokerem nie jestem w stanie zrozumieć. Ledger zagrał świetnie, cały film kręci się wokół jego roli i oglądając TDK cały czas czekałem właśnie na sceny z nim. Bane też jest bdb zagrany, biorąc pod uwagę że Hardy przez maskę mógł grać tak naprawdę tylko oczami, ale męczył/śmieszył mnie trochę jego głos ;)
No więc jednak imo Bane do Jokera nie ma najmniejszego podejścia
Ja tam nie twierdzę, że to nie jest dobra rola - bo jest. Rzecz w tym, że w oczach wielu ludzi urosła (czemu, jestem pewien, śmierć Ledgera bardzo się przysłużyła) do czegoś znacznie więcej. Kult, fenomen, wyróżnienia, oscary, co drugi avatar na forach... Ja po prostu tego nie doświadczyłem.
Z kolei Bane u mnie wygrywa właśnie tym modulatorem głosu. To oczywiście tylko techniczna sztuczka, ale skoro wystarczyła, żebym stawiał tę postać wyżej, to tym bardziej znaczy, że Joker wcale nie był taki super.
ODPOWIEDZ