Alien - najlepsza seria wszech czasów?

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Alien

Alien
53
58%
Alien 2
29
32%
Alien 3
8
9%
Alien 4
2
2%
 
Liczba głosów: 92
FockeWulf
starszy świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 28-03-2017, 22:54

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

28-09-2020, 20:17

Plagueis pisze:
28-09-2020, 17:33
FockeWulf pisze:
28-09-2020, 11:58
Z perspektywy czasu jak patrze na gw (nawet to stare) to kurwa są rzeczy z których się wyrasta i nawet przez ogromny sentyment nie wiem jak mozna sie spuszczac nad czymś takim.
Z metalu też "wyrosłeś" jak co niektórzy?
Nie, nie wyrosłem ale nawet w nim na sporo rzeczy patrze inaczej niż jak miałem 13 lat
Prawda jest niczym wobec wiary.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

29-09-2020, 08:36

^ Na Gwiezdne Wojny spójrz tak samo; niech drewniany miecz świetlny zastąpi zwykły relaks przy rozrywkowym kinie i wszystko będzie dobrze. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
FockeWulf
starszy świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 28-03-2017, 22:54

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

30-09-2020, 11:29

Plagueis pisze:
29-09-2020, 08:36
^ Na Gwiezdne Wojny spójrz tak samo; niech drewniany miecz świetlny zastąpi zwykły relaks przy rozrywkowym kinie i wszystko będzie dobrze. :)
Chciałbym ale akurat od sf oczekuje czegoś więcej niż łatwostrawnej papki. To jest dziedzina która pozwala nam na najtrudniejsze pytania o człowieczeństwo a gw zwyczajnie ten potencjał marnuje - pomijając szerzenie naukowych debilizmów. Nawet wartości społeczne sprowadzono tam do parteru... Napewno miały swoje miejsce w historii, szczególne znaczenie dla mnie, gdzie po ich obejrzeniu zaczałem siegać po sf w bibliotekach ale tam był głównie Lem i Zajdel a po nich nic juz nie bedzie takie jak wcześniej.
Rozumiem kult pierwszej serii ale druga oraz to co teraz wyprawia disney... Nie chce nikogo krytykowac za upodobania czy w zasadzie ich brak ale we mnie wszystko protestuje na taki stan rzeczy. Nie rozumiem starwarsów, marvelli podobnie jak ustawień telewizora na super szczegółowość. Nie jest to może ostateczny upadek jak discopolo ale kurwa kierunek ten sam.
Prawda jest niczym wobec wiary.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

30-09-2020, 11:34

Panie! Gwiezdne Wojny to space opera, a nie hard s-f, więc gdzie tu miejsce na "najtrudniejsze pytania o człowieczeństwo"? To tak, jakby od muzyków Venom oczekiwać jazzowego warsztatu. :D Rozrywka w czystej formie i tyle.

Co do ostatniej trylogii pełna zgoda, to nigdy nie powinno powstać...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

27-03-2021, 09:39

https://alienhive.pl/alien-5/

Chyba jestem do tyłu z newsami, miał być Alien 5 po Prometeuszu, potem został skasowany teraz znowu są jakieś pomysły z nowym reżyserem a z drugiej strony los ważniejszego filmu czyli Prometeusz 3 jest dalej nieznany.

Spejs Ðżokej miał być pradawną skamieliną w Alien 1 a wydarzenie Promoteusz 3 będzą go poprzedzać o śmiesznie małą jednostkę czasową, ciekawe jak Ridley z tego wybrnie, uda się wypracować jakieś sensowne wytłumaczenie czy czeka nas brutalny retcon?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 00:09

Nareszcie się ruszuło, najpierw serial a teraz mowa o filmie!

https://alienhive.pl/nowy-film-z-serii- ... -alvareza/
Yare Yare Daze
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 11:43

▲ Dobry news. Alvarez jako fan serii powinien wiedzieć jak wyprodukować dobry film z Obcym. Z drugiej strony z pewnością są odgórne naciski żeby film trafił nie tylko do panów w średnim wieku, ale też do młodzieży, która wychowywana jest na "kreskówkowych" filmach SF. Oby udało się połączyć oczekiwania obu grup w oglądalną całość.

Co do serialu to kiedyś rozmawiałem o tym z kumplem i pojawił się taki pomysł, że mogliby zrobić jakąś mini serię, która pokazałaby zdarzenia, które rozegrały się na LV-240 w czasie kiedy Ripley dryfowała sobie w przestrzeni kosmicznej.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 13:02

Nostromo pisze:
06-03-2022, 11:43
Co do serialu to kiedyś rozmawiałem o tym z kumplem i pojawił się taki pomysł, że mogliby zrobić jakąś mini serię, która pokazałaby zdarzenia, które rozegrały się na LV-240 w czasie kiedy Ripley dryfowała sobie w przestrzeni kosmicznej.
A doszliście do tego jak połączyć fakt, że z jednej strony statek Spejs Dżokeja wylądował tam eony temu aż on sam skamieniał a z drugiej Alieny sposunkowo niedawno zostały w ogóle stworzone przez Davida?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 13:23

hcpig pisze:
06-03-2022, 00:09
Nareszcie się ruszuło, najpierw serial a teraz mowa o filmie!

https://alienhive.pl/nowy-film-z-serii- ... -alvareza/
Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 14:19

hcpig pisze:
06-03-2022, 13:02
Nostromo pisze:
06-03-2022, 11:43
Co do serialu to kiedyś rozmawiałem o tym z kumplem i pojawił się taki pomysł, że mogliby zrobić jakąś mini serię, która pokazałaby zdarzenia, które rozegrały się na LV-240 w czasie kiedy Ripley dryfowała sobie w przestrzeni kosmicznej.
A doszliście do tego jak połączyć fakt, że z jednej strony statek Spejs Dżokeja wylądował tam eony temu aż on sam skamieniał a z drugiej Alieny sposunkowo niedawno zostały w ogóle stworzone przez Davida?
Nie rozkminialiśmy tego tematu. Osobiście w ogóle nie łączę tych filmów w całość. Irytuje mnie sam fakt, że w nowej serii pokazując widzowi wydarzenia, które rozegrały się dużo wcześniej, cała scenografia wygląda w tych filmach zbyt nowocześnie w porównaniu do surowości i obskurności z pierwszej części. To łączenie na siłę traktuję tylko jako puszczenie oka w kierunku fanów pierwszych dwóch Alienów żeby wyciągnąć kilka $ z ich kieszeni. Nie zaskoczyłoby mnie gdyby się okazało, że atmosfera planety lub jakiś pierwiastek znajdujący się na niej powoduje, że proces starzenia zachodzi dużo szybciej w przypadku materii spoza LV-240. Sklonowali w czwartej części Ripley więc wszystkie chwyty dozwolone :) To, co wg Ciebie wymaga głębszej analizy zostanie potraktowane, w najlepszym przypadku, po łebkach, a w najgorszym przemilczą tą kwestię. Po tym co wydarzyło się w Covenancie nie oczekuję żadnej spójności, finezji i konfrontowania pomysłów scenarzysty z nauką.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3878
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 17:58

kurwa...
przeczytałem na głównej tytuł tematu jako: "Aion - najlepsza płyta wszechczasów...."
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10429
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 18:02

Stoigniew pisze:
06-03-2022, 17:58
kurwa...
przeczytałem na głównej tytuł tematu jako: "Aion - najlepsza płyta wszechczasów...."
:D
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 19:24

Istnieją tylko trzy obce i jedna gra komputerowa. Jebać prequele. Jebać z wielką siłą. Scott obrócił w proch całą magię którą stworzył pierwszym obcym. Czy nikt kurwa w holiłudzie nie rozumie że właśnie to że nie wiemy skąd wzięli się obcy, predator, z nowszych: skąd się wziął Joker, jakikolwiek antagonista, to jest główna siła napędowa tych historii? Jebać. Dzisiaj w ramach protestu przeciwko światu chyba pójdzie obcy trzy.

Przepraszam, dwie gry.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 19:31

Dwie Alien versus predator z 1999 i Alien Isolation. Z filmów I i III za gęsty i duszny klimat grozy. Dwójeczka już mnie tak nie rusza. Obcy stał się troszkę mięsem armatnim. IV cześć też lubię ale to już rasowa strzelanka sf.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

06-03-2022, 20:27

booshee pisze:
06-03-2022, 19:24
Przepraszam, dwie gry.
Więcej tzn. w Isolation nie grałem ale mam to kiedyś nadrobię, te są warte uwagi:

Alien vs Predator (1994, Jaguar)
Aliens vs Predator (1994, beat'em up na CPS2)
Aliens vs Predator (1999)
AvP 2
Aliens Trilogy
Aliens TC dla Doom
Aliens TC dla Quake
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-01-2023, 14:48

https://alienhive.pl/saga-obcy-alien-podsumowanie-2022/
Po tym wstępnym rzucie informacji, nastała cisza, co z oczywistych względów budzi niepokój, ale na szczęście w listopadzie dotarły do nas wieści, że aktorka Cailee Spaeny, prowadzi rozmowy w sprawie wiodącej roli w filmie. Jeśli to się potwierdzi, to Spaeny dołączy do elitarnego grona głównych bohaterek filmów „Alien”, w którym znajdują się obecnie Sigourney Weaver, Noomi Rapace i Katherine Waterstone. Niedługo później, pojawiły się tez dodatkowe informacje, że film ma budżet ok. 75 milionów dolarów (trochę więcej niż „Prey”) i będzie dostępny na Hulu/Disney+ oraz że jego roboczy tytuł to „Alien: Romulus” (co ponownie wypłynęło w momencie kiedy oddaję ten tekst do publikacji). Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w lutym 2023 r.

Podsumowując, dostajemy nowy film o Obcym. Będzie to historia odrębna zarówno od oryginalnej serii, jak i prequeli. Wypuszczony w tym roku „Prey” stanowi pokaz tego, co Disney potrafi nakręcić w temacie sci-fi za te 70 milionów dolarów. Wiadomo, że twórcy będę musieli się trochę nagimnastykować, i że fabuła będzie musiała udźwignąć całość, bo efekty specjalne tego nie zrobią. Myślę, że to dobrze wróży i finalnie dostaniemy dobry film. Obstawiam, że film będziemy mogli zobaczyć w pierwszej połowie 2024 r.
Dobra ale co z Covenant 2 / Alien: Awakening czy jak to się miało nazywać?

Tytul Alien:Romulus sugeruje, że historia będzie toczyć się w ogół wątki założycielskiego jakiegoś imperium albo po prostu akcja miała miejsce w starożytnym Rzymie.
Yare Yare Daze
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-01-2023, 15:04

hcpig pisze:
07-01-2023, 14:48


Dobra ale co z Covenant 2 / Alien: Awakening czy jak to się miało nazywać?
Ja już o tej serii prawie zapomniałem (czasami odświeżam sobie Prometeusza) i mimo tego, że uwielbiam Aliena to Covenant był na tyle słaby, że nie wypatrywałem i nie wypatruję kontynuacji.

Co do produkcji dla Hulu to klimaty sf/thriller/horror wychodzą im całkiem dobrze. Nierozdmuchane budżety każą wycisnąć ile się da z każdego dolara.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

07-01-2023, 19:57

Nostromo pisze:
07-01-2023, 15:04
mimo tego, że uwielbiam Aliena to Covenant był na tyle słaby, że nie wypatrywałem i nie wypatruję kontynuacji.
Covenant był słaby ale nie ukrywam, że bardzo ciekawi mnie zakończenie arcu Davida i spięcie z jedynką Aliena i dla samego tego chiałbym, aby film powstał.
Yare Yare Daze
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

08-01-2023, 18:43

hcpig pisze:
07-01-2023, 19:57
Nostromo pisze:
07-01-2023, 15:04
mimo tego, że uwielbiam Aliena to Covenant był na tyle słaby, że nie wypatrywałem i nie wypatruję kontynuacji.
Covenant był słaby ale nie ukrywam, że bardzo ciekawi mnie zakończenie arcu Davida i spięcie z jedynką Aliena i dla samego tego chiałbym, aby film powstał.
Gdybym liczył na dobry scenariusz to chętnie zobaczył bym zapięcie klamry między nową serią, a "Ósmym pasażerem". Nadzieja już u mnie umarła, a co najmniej jest w głębokiej śpiączce. Może dobrym rozwiązaniem byłoby żeby ktoś inny zajął się ostatnią częścią? Ridley najwyraźniej nie czuje już tego klimatu albo robi to, czego od niego wymagają.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Alien - najlepsza seria wszech czasów?

08-01-2023, 18:48

Covenant i tak jest lepszy niż 4.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ