Jaki to cholerstwo ma tytuł?

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 21:59

Na pewno każdy ma jakiś film, który zna sprzed kilku/kilkunastu lat, chciałby go sobie odświeżyć, ale za cholerę nie pamięta tytułu. Zasada jest prosta: każdy szukający konkretnego filmu - niech wklei gif, opisze dany fragment, cokolwiek co może pomóc w odgadnięciu tytułu. Sporo na tym forum maniaków filmowych, więc może coś z tego wyjdzie.

Zacznę:

Film nr.1

Obstawiam, że film jest jakoś z połowy/końcówki lat 90-tych. Generalnie fabuła opowiada o mordercy, który zabiera z ofiar różne części ciała, by "zbudować" ponownie bodajże swoją matkę.
Dwie charakterystyczne sceny:

1. Jedna z ofiar jest nauczycielką niewidomych dzieci, morderca zakrada się do klasy i wydłubuje jej oczy. Pod koniec sceny widać jak krew ofiary tryska na twarz jednego ze ślepych dzieciaków.
2. Głowna bohaterka znajduje się w domu mordercy, trafia do pokoju w piwnicy obłożonego zieloną tapetą w kwiaty, na środku stoi duża lodówka, w której morderca trzyma "zdobycze". Jak się można domyślić, gdy kobieta podchodzi do ów lodówki, morderca nagle wyskakuje.

Film nr.2

Ten jest pewnie jakoś z końcówki lat 80-tych, pamiętam, że raz widziałem go na VHS. Akcja toczy się w typowym górskim amerykańskim miasteczku, dużo lasów, parę domków, stacja benzynowa raz na 221323213 km.

1. Scena która mi najbardziej zapadła w pamięci: zmasakrowana sarna/jeleń leży we wannie, z której wylewa się krew. Ma to miejsce w domu bohaterki.
2. Głównym mordercą jest "leśniczy", kawał chuja (chyba)w masce, który o ile pamiętam nie wypowiada nawet jednego słowa.
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 22:37

Właśnie tak, o ten film mi chodziło. Dzięki!
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 22:52

W Maniacu Lustiga, Joe Spinell czcił swą zmarłą matkę, ale na manekiny zakładał ciuchy zabijanych gdzieniegdzie bab.
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Husar
weteran forumowych bitew
Posty: 1585
Rejestracja: 29-01-2007, 03:04

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 22:59

Live is Thrash! Thrash of the Dead!
Awatar użytkownika
H-K44
weteran forumowych bitew
Posty: 1231
Rejestracja: 16-04-2009, 10:01
Lokalizacja: Left Hand Path

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 23:02

Ten film nr 1, kojarzy mi się tylko z tym animowanym obrazem na DVD dołączonym do limitowanej edycji "World Painted Blood". ;-)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you... Stranger
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 23:04

To fajny film, ale ani na jotę nie pasuje do opisu Górala. ;]
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

09-02-2012, 23:13

Bambi pisze:W Maniacu Lustiga, Joe Spinell czcił swą zmarłą matkę, ale na manekiny zakładał ciuchy zabijanych gdzieniegdzie bab.
Maniac na pewno nie. Matką rzuciłem orientacyjnie. Mogła być, to równie dobrze kochanka/siostra. Widziałem ten film dawno temu na TVN7 albo TV4.
Odpada już z racji samego faktu, że mordercą na 100% był mężczyzna.
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

11-02-2012, 00:06

Góral pisze:
Bambi pisze:W Maniacu Lustiga, Joe Spinell czcił swą zmarłą matkę, ale na manekiny zakładał ciuchy zabijanych gdzieniegdzie bab.
Maniac na pewno nie. Matką rzuciłem orientacyjnie. Mogła być, to równie dobrze kochanka/siostra. Widziałem ten film dawno temu na TVN7 albo TV4.
Odpada już z racji samego faktu, że mordercą na 100% był mężczyzna.

http://www.imdb.com/title/tt0078916/ - jeszcze to trochę pasuje do opisu.
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

11-02-2012, 15:37

Góral pisze: Film nr.1

Obstawiam, że film jest jakoś z połowy/końcówki lat 90-tych. Generalnie fabuła opowiada o mordercy, który zabiera z ofiar różne części ciała, by "zbudować" ponownie bodajże swoją matkę.
Dwie charakterystyczne sceny:

1. Jedna z ofiar jest nauczycielką niewidomych dzieci, morderca zakrada się do klasy i wydłubuje jej oczy. Pod koniec sceny widać jak krew ofiary tryska na twarz jednego ze ślepych dzieciaków.
2. Głowna bohaterka znajduje się w domu mordercy, trafia do pokoju w piwnicy obłożonego zieloną tapetą w kwiaty, na środku stoi duża lodówka, w której morderca trzyma "zdobycze". Jak się można domyślić, gdy kobieta podchodzi do ów lodówki, morderca nagle wyskakuje.

Coś mi dzwoni ale nie wiem w której parafii.
Czy główna bohaterka miała stracić skórę na rzecz matki? Film z lat ok 00-05.
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

11-02-2012, 15:51

Bardzo możliwe, że miała zostać obdarta ze skóry. Kojarzysz tytuł?
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

11-02-2012, 15:57

No właśnie niestety nie. Ale zabiłeś mi ćwieka. Szukałem nawet na filmwebie ale mają chujową wyszukiwarkę.
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 00:52

Jak z lat 00-05 to na pewno gówno, nie widziałem. :)
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 00:57

Dobra, w pijanym widzie ukazał mi się film z dzieciństwa, który widziałem, przez próg dużego pokoju:

Pierwsza scena: dzieciaki bawią się w chowanego na placu budowy / w opuszczonym wieżowcu, na koniec straszą szukającego i ten spada w dół i ginie (?)
W filmie w co najmniej dwóch miejscach pojawia się scena z płonącm człowiekim w bandażach (retrospekcja?)
Głównym bohaterem jest chyba kobieta (?)

Zdaje się, że kiedyś czytałem opis, który naprowadził mnie na trop, więc film prawdopodobnie istnieje i nie jest wnikiem dziecięcych majaków ;)
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 01:08

HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 10:21

Hmm nie pamiętam tego posta. Tak, czy siak dzięki ;)
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 10:26

Nie rozumiem. Jakiego posta nie pamiętasz? :)
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 10:57

No swojego raczej, ale upewniłem się i faktycznie to ja pisałem ;)
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 11:15

ooo to ja tez szukam jednego filmu, widizałem go wieki temu - absurdalna komedia - polski tytuł był cos w desen," Pan Pułkownik/Porucznik ma bzika"
najbardziej zapamietana scena - kolo ma przyniesc oicerowi koniak, i zapierdala pod górke, robi fikołki, unika ostrzału, wszytsko robi zeby nie wylac trunku ze szklany, a n koncu ktos pyta mu sie o godzine i wylewa patrzac na zegarek.. film widziałem wieki temu, gdzies tk na poczatku lat 90 a obejrzałbym jeszcze raz
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 15:39

Adrian696 pisze:ooo to ja tez szukam jednego filmu, widizałem go wieki temu - absurdalna komedia - polski tytuł był cos w desen," Pan Pułkownik/Porucznik ma bzika"
najbardziej zapamietana scena - kolo ma przyniesc oicerowi koniak, i zapierdala pod górke, robi fikołki, unika ostrzału, wszytsko robi zeby nie wylac trunku ze szklany, a n koncu ktos pyta mu sie o godzine i wylewa patrzac na zegarek.. film widziałem wieki temu, gdzies tk na poczatku lat 90 a obejrzałbym jeszcze raz
Widziałem ale tytułu nie kojarzę. Może Top Secret?
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: Jaki to cholerstwo ma tytuł?

12-02-2012, 20:55

To ja trzy takowe mam, już zresztą pytałem po Sieci luda (jeden nawet chyba w temacie filmowym tutaj), ale nikt nie wiedział.

Numero uno:
Film rosyjski, ewentualnie radziecki (ale raczej już nie). Czarno-biały. Faceta wypuszczają ze szpitala z zabandażowaną głową, ten najpierw wynajmuje pokój u jakiejś baby, potem nocuje w parku i zaprzyjaźnia się z przebywającym tam bezdomnym. Na kanale Wojna i Pokój toto leciało.

Numero due:
Absurdalna komedia, możliwe że brytyjska. Bohaterami są raczej młodzi ludzie. Szczerze to nie pamiętam, o co chodziło w filmie, ale w pamięć zapadła mi scena, jak koleś po pijaku przechodząc obok radiowozu skoczył na dach, przeciął go nożem i naszczał do środka. Generalnie dość absurdalne i przećpane klimaty. Widziałem to chyba na TV4.

Numero tre:
Komedia brytyjska. Akcja toczy się się w jednym mieszkaniu (głównie), gdzie pomieszkuje kilku młodych dealerów. Nagle rozchodzi się fama, że smerfy się na nich zasadziły i chłopaki dostali pierdolca, bo przed ich domem cały dzień stała bliżej niezidentyfikowana furgonetka. No i próbowali wykombinować, co zrobić, żeby nie wpaść. Chyba na Ale Kino widziałem, ale głowy nie dam.


Buk zapłać za jakieś typy.
ODPOWIEDZ