Horror i gore!

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Horror i gore!

30-10-2021, 22:42

hcpig pisze: ciągle mam wielki dyskofort oglądając 'Ju-On: The Grudge' 1 i 2 - nie ma nic straszniejszego od Kayako, zwłaszcza jeżeli jej pojawienie się zapowiada wiadomy dźwęk.
Dawno nie oglądałem ale jedynka w dolby digital robiła wrażenie.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Horror i gore!

30-10-2021, 22:43

hcpig pisze:
30-10-2021, 14:42
Forumowicze, niektóre horrory są intrygujące, ciekaw wizualnie czy w inny sposób ale czy znacie film, który jak to mówią Amerykanie, wystraszył z was g...? Chociażby w młodości, baliście się usnąć czy coś.
Niestety nie. Nie znam takiego.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Horror i gore!

30-10-2021, 23:15

hcpig pisze:
30-10-2021, 14:42
Forumowicze, niektóre horrory są intrygujące, ciekaw wizualnie czy w inny sposób ale czy znacie film, który jak to mówią Amerykanie, wystraszył z was g...? Chociażby w młodości, baliście się usnąć czy coś.
The Thing Carpentera i Event Horizon. Z tym drugim wiąże się nawet historyjka. Oglądaliśmy to z kuzynem za nastolatka. Potem jak wracał do domu to na mojej ulicy zaraz za nim nagle zgasła latarnia (częsta sprawa w tamtych czasach przy sodówkach) - pozostały kilometr do domu robił już sprintem. Majty podobno czyste - tak przynajmniej deklarował ;-)
Niestety w nowych horrorach "straszenie" to głównie jump scary o których zapomina się 3 sekundy później.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Horror i gore!

30-10-2021, 23:24

Koszmar z ulicy Wiązów na vhs. Motyw kotłowni, wyliczanki i spania w gorącym pokoju kosił strasznie. Plus scena z hellraisera z rozrywaniem hakami w tym ciemnym zakurzonym pokoju.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Horror i gore!

02-11-2021, 11:49

Dla mnie pierwszy Poltergeist. Za dzieciaka kosiło niemiłosiernie. I ta legenda, która ten film obrósł:
https://www.looper.com/224331/the-tragi ... eist-cast/
Aha, nie pamiętam już co to było, ale gdy miałem z 12 lat oglądałem horror o zombiakach i był tam motyw z jakimś wyciekiem gazu, po którym wyklęty powstał lud z podziemi. I mocno zapamiętałem pewien motyw, jak jakaś mgła szła przez cmentarz i leciała niezwykle mroczna muzyka w tle. Byłem obesrany po pachy. może ktoś z bdb Kolegów kojarzy, co to za film?
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Horror i gore!

03-11-2021, 15:11

Za dzieciaka bardzo bałem się wampirów z filmu Sleepwalkers (polski tytuł to chyba Lunatycy). Tylko koty mogły je wykryć. Później niepewnie się czułem w towarzystwie swojego kota, bo czasem dziwnie się zachowywał.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Horror i gore!

03-11-2021, 16:40

Największa trauma za dziecka - bezapelacyjnie „Laleczka Chucky”. Mój młodszy braciak jeszcze się wtedy bawił zabawkami i jakoś źle mi się zasypało z całym tym patrzącym na mnie ponuro badziewiem dookoła.
Fredek wiadomo - od pierwszego seansu zawijam przed snem stopy w kołdrę.
Z lat późniejszych na grubej najebce w domu kumpla obejrzeliśmy z ziomkami „The Ring” i potem zeszliśmy do ogrodu zajarać, przy okazji dyskutując, co by było jakby to czupiradło chińskie na nas wyskoczyło. Oczywiście każdy gra kozaka, ale alk, zielsko i pora robią swoje. Wtem! Z trawy wstaje jakiś ciemny kształt i wlecze się w nasza stronę. Kurwa, rekord świata na setkę po schodach pobity drużynowo, Usain Bolt to przy nas małe miki. Okazało się, że to kolega się poszedł wyrzygać do ogródka, po czym go ścięło i wstał zapytać, czy przypadkiem nie mamy chusteczki…
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10429
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Horror i gore!

03-11-2021, 17:17

uglak pisze:
30-10-2021, 23:15
The Thing Carpentera i Event Horizon. Z tym drugim wiąże się nawet historyjka. Oglądaliśmy to z kuzynem za nastolatka. Potem jak wracał do domu to na mojej ulicy zaraz za nim nagle zgasła latarnia (częsta sprawa w tamtych czasach przy sodówkach) - pozostały kilometr do domu robił już sprintem. Majty podobno czyste - tak przynajmniej deklarował ;-)
Niestety w nowych horrorach "straszenie" to głównie jump scary o których zapomina się 3 sekundy później.
Też mi przyszedł do głowy jako pierwszy Event Horizon. Fakt że oglądałem to za dzieciaka w zasadzie i mało pamiętam, oprócz tego, że było mi słabo.

Oprócz tego:

The VVitch
Midsommar był bardzo stresujący
Babadook też przekonujący
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Horror i gore!

07-11-2021, 11:59

Nostromo pisze:
29-10-2021, 23:43
empir pisze:
29-10-2021, 20:33
Medard pisze:
29-10-2021, 20:25


Jakieś 8/10, akcja dosyć wartka, elementy zaskoczenia, trochę horroru i nieznanego.
Dzięki za opinię. W takim razie obadam.
Naciągane 5/10. Moim zdaniem szkoda czasu. Już lepiej przypomnieć sobie coś starszego np. Ruins.
Jest jeszcze gorzej. Niestety total chujnia.
Medard, jak ci się to mogło podobać?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Horror i gore!

07-11-2021, 12:06

Oferma pisze:
03-11-2021, 16:40
Największa trauma za dziecka - bezapelacyjnie „Laleczka Chucky”. Mój młodszy braciak jeszcze się wtedy bawił zabawkami i jakoś źle mi się zasypało z całym tym patrzącym na mnie ponuro badziewiem dookoła.
Jak byłem mały to wszyscy którzy to oglądali straszyli, że można sie po***ć takie to było i nie odważyłem się tego włączyć. Obejrzałem dopiero po latach i prawdę mówiąc jest to dosyć gówniana seria.

Po tamtym crossoverze Sadako vs Kayako robię sobie jazdę przez całą serią, przez lata doszły jeszcze rebooty i spin-offy które nadrabiam ale Ju-On: The Curse / The Curse 2 /Ju-On: The Grudge / The Grudge 2 / USA 2004 The Grudge nic się nie zestarzały, ale to jest miazga.
Yare Yare Daze
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Horror i gore!

07-11-2021, 12:15

Za bajtla Laleczka robiła swoje. Ja tam bardzo miło wspominam jak z kuzynkami w moim wieku pod kocem siedzieliśmy cali w drgawkach przy nocnym seansie. Tak samo przy serii Puppet Master. Wiadomo teraz za starego konia odbiór też jest inny. Tak czy srak Lucio Fulci to był ten typ reżysera który do dzisiaj powoduje przyspieszone bicie serca. Jako reżyser był nie do zniesienia na planie filmowym, wielu aktorów zrezygnowało z współpracy. Tak to jest z wizjonerami. I świętej pamięci Tomasz Knapik. Kurwa do dzisiaj się zastanawiam kto odpowiada za te tłumaczenia ale Brama Piekieł wryła mi się diabelską pieczęcią w umysł i jednak powoduje lekki uśmiech politowania:)
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Horror i gore!

07-11-2021, 12:27

A propos Puppet Master, całkiem niedawno Fangoria zrobiła swój remake serii i krew się leje zęby lecą bonanza.
Ja się bawiłem super, kolegom polecam, jeśli lubią humor pod Tromę i galony juchy.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Horror i gore!

19-11-2021, 12:58

Ostatnio przerabiam filmy z moim ukochany Lance Henriksenem(kocham Go bezgranicznie jako aktora)


Dom III jest zupełnie inny od poprzednich części i wg mnie jest to część wybitna.

Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Horror i gore!

19-11-2021, 16:06

tomaszm pisze:
19-11-2021, 12:58
Ostatnio przerabiam filmy z moim ukochany Lance Henriksenem(kocham Go bezgranicznie jako aktora)


Dom III jest zupełnie inny od poprzednich części i wg mnie jest to część wybitna.


Fakt, to bardzo dobra część. Nawet po latach fajnie się ją oglada.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Horror i gore!

19-11-2021, 16:16

Brion James mial niezapomnianego ryja, stworzony do rol psycholi
woodpecker from space
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Horror i gore!

21-11-2021, 09:56

Wczoraj robiłem wewnętrzne ostateczne rozstrzygniecie na miano najlepszego slashera w zyciu. Walka toczyła z Halloween Carpentera ale to Black Christmas ma u mnie miano jednego z najbardziej przerażających seansów filmowych jakie doświadczyłem. Tu się wszystko zgadza- klimat, budowanie napięcia genialna pracą kamery, realizm sytuacji(postać nie jest przerysowana jak w konkurencyjnych filmach), świetne zbudowane kreacje rozbestwionych studentek, zło czające się na każdym rogu, kapitalne udźwiękowianie ,które nie przeszkadza a podsyca klimat i przede wszystkim jeszcze raz klimat grozy ,który można ciąć nożem(najbardziej przerażające rozmowy telefoniczne po których nic już nie jest takie samo). Widziałem kilkanaście lat temu za pierwszym razem i nie potrafiłem się otrząsnąć, wczoraj znów oglądałem przy zapalonej świeczce samemu w nocy i ojszczałem całe gacie ponownie.

ARCYDZIEŁO-



Na cda w kapitalnej jakości HD z napisami.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Horror i gore!

21-11-2021, 10:29

^ czy "Black Christmas" z 2019 (dostępne na Netflix) to jakiś mniej lub bardziej luźny remake tego klasyka z '74?
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Horror i gore!

21-11-2021, 10:33

Olo pisze:
21-11-2021, 10:29
^ czy "Black Christmas" z 2019 (dostępne na Netflix) to jakiś mniej lub bardziej luźny remake tego klasyka z '74?
Luźne nawiązanie , popłuczyny żerujące na nazwie najwybitniejszego slashera. Omijać.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Horror i gore!

21-11-2021, 10:36

Sgt. Barnes pisze:
02-11-2021, 11:49
Dla mnie pierwszy Poltergeist. Za dzieciaka kosiło niemiłosiernie. I ta legenda, która ten film obrósł:
https://www.looper.com/224331/the-tragi ... eist-cast/
Aha, nie pamiętam już co to było, ale gdy miałem z 12 lat oglądałem horror o zombiakach i był tam motyw z jakimś wyciekiem gazu, po którym wyklęty powstał lud z podziemi. I mocno zapamiętałem pewien motyw, jak jakaś mgła szła przez cmentarz i leciała niezwykle mroczna muzyka w tle. Byłem obesrany po pachy. może ktoś z bdb Kolegów kojarzy, co to za film?
Powrót żywych trupów. Jedynka znacznie lepsza, druga to już 2 klasy niżej ale to tez może być i ona,. bo wątek praktycznie ten sam.
I


a tu II

Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Horror i gore!

21-11-2021, 12:08

tomaszm pisze:
21-11-2021, 09:56
Wczoraj robiłem wewnętrzne ostateczne rozstrzygniecie na miano najlepszego slashera w zyciu. Walka toczyła z Halloween Carpentera ale to Black Christmas ma u mnie miano jednego z najbardziej przerażających seansów filmowych jakie doświadczyłem. Tu się wszystko zgadza- klimat, budowanie napięcia genialna pracą kamery, realizm sytuacji(postać nie jest przerysowana jak w konkurencyjnych filmach), świetne zbudowane kreacje rozbestwionych studentek, zło czające się na każdym rogu, kapitalne udźwiękowianie ,które nie przeszkadza a podsyca klimat i przede wszystkim jeszcze raz klimat grozy ,który można ciąć nożem(najbardziej przerażające rozmowy telefoniczne po których nic już nie jest takie samo). Widziałem kilkanaście lat temu za pierwszym razem i nie potrafiłem się otrząsnąć, wczoraj znów oglądałem przy zapalonej świeczce samemu w nocy i ojszczałem całe gacie ponownie.

ARCYDZIEŁO-



Na cda w kapitalnej jakości HD z napisami.

Zgadza się. Kiedyś już tu o tym filmie pisałem. Jeden z pierwszych slasherów, klimat filmu jest momentami przytłaczający. Zima, klaustrofobiczny dom, morderca którego motywy pozostają nieznane, tak samo jak tożsamość... No i te rozmowy telefoniczne, które potem były powielane w wielu filmach. Owszem, zdarzają się drobne nieścisłości, zakończenie też mogłoby być nieco inne, ale w ostatecznym rozrachunku jest to arcydzieło i wszyscy, którzy lubią takie stare filmy powinni ten seans przeżyć w ciemnym pokoju - najlepiej zamiast Kevina w święta.
ODPOWIEDZ