Anime

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Anime

29-11-2013, 15:41

walki były zdecydowanie zbyt długie i przegadane.
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Konzerwativ
świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 13-12-2008, 14:32

Re: Anime

07-01-2014, 14:48

Ja zaczynałem jakos tak od dupy strony, ale generalnie krwawo:
- Vampire Hunter D, Bloodlust
- Hellsing,
- Elfen Leid
- zajebisty Kurozuka,
- noir'owy w swym klimacie, a blade-runner'owy w temacie Ergo Proxy
- a dopiero na końcu kultowy Ghost in the Shell (druga część rządzi!)

Zacząłem... i skończyłem do momentu trafiena na coś w podobnych klimatach i z podobną kreską.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Anime

07-01-2014, 20:36

Dwojka GitS jest przegadana i nadeta jak balon, jedynka za to bezbledna. Zupelnie nie rozumiem jak mozna sequel oceniac wyzej.

Ergo Proxy zaczyna sie obiecujaco, ale szybko robi sie z tego rozlazle, pretensjonalne gowno (czesty problem z anime). Niegodne przywolywania Blade Runner nadaremno. Hellsing ujdzie od biedy (przy zalozeniu, ze nie piszesz o OVA, bo to straszna padlina. Jak tez i manga zreszta), Vampire Hunter D nedza, z Elfen Leid juz nic nie pamietam, Kurozuka nie widzialem.

Cowboy Bebop sobie obejrzyj jesli jeszcze nie widziales. Oklepane, ale prawda jest taka, ze ciezko o lepsze anime. Filmowy GitS jest lepszy (pierwszy, ma sie rozumiec) i w sumie nic innego nie przychodzi mi do glowy. Tak, wzialem pod uwage filmy Miyazakiego. Filmowy Ninja Scroll np postawilbym na rowni. To filmidlo rowniez polecam, serial odradzam.

A skoro juz o CB mowa to kilka dni temu zaczelo sie to:

Obrazek

Mam nadzieje, ze bedzie lepsze niz bardzo cieniutkie Samurai Champloo.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Anime

28-01-2014, 20:59

K Projekt
Kurwa jaki tu był potencjał. Było kilka zajebistych postaci, parę ciekawych walk, końcówka w miarę dobra, ale za mało tego! Na 13 odcinków dobre 5 przegadanych bezsensownie. I karykaturalne postaci kobiece. Szkoda, mam nadzieję, ze drugi sezon będzie lepszy, bo podobno ma się pojawić.
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

10-05-2014, 21:02

Persona 4 : The Animation - po kilku odcinkach jak najbardziej warto chociaż może trochę to chaotyczne fabularnie w porównaniu z oryginałem ale zobaczymy dalej, szkoda że eksponują social linki zamiast skupić się na głównym wątku. No i zmieniono niektórych aktorów z angielskiego dubbingu :/
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

25-04-2015, 11:21

Dwójka i serial GITS tak dobre jak jedynka? BTW wychodzi film ze Scarlet Johansson.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Anime

27-04-2015, 10:48

NIe do końca, bo odpada efekt zderzenia z czymś kompletnie nowym. Ale warto obejrzeć.
Co do kinówki to pewnie będzie chała - pamięta ktoś udany remake japońszczyzny by USA?Ale zawsze można po prostu zignorować.
Ps jest jeszcze GITS Arise w formie 4 filmów i serialu Alternative Architecture (serial wciąż jeszcze emitowany, ale fabuła w większości pokrywa się z filmowymi wersjami Arise) do którego dokręcą pełnometrażowe anime w tym roku.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

27-04-2015, 11:57

hcpig pisze:Dwójka i serial GITS tak dobre jak jedynka? BTW wychodzi film ze Scarlet Johansson.
Dwójka niet, serial równie dobry, w niektórych momentach lepszy. Ale powoli się rozkręca.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Anime

27-04-2015, 12:06

Przez ostatni rok zabierałem się za cała mase seriali anime i śrenio kończyłem po 3 - 4 odcinku, nie wiem czy tak sie poziom opuścił czy może mój się podwyższył.

W zasadzie warte obejrzenia było tylko Obrazek
a dla fanów Dragon balla którzy tak jak ja nie wracali do serialu z powodu dłużyzn wyszła seria Kai , która jest ich pozbawiona ale jeszcze nie wyszła ostatnia buu saga.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: Anime

12-02-2016, 23:22

miłośnikom cyberpunka polecam Psycho pass.
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
zero7
zaczyna szaleć
Posty: 129
Rejestracja: 25-11-2014, 13:59

Re: Anime

17-02-2016, 08:28

Biały pisze:
Bonecrusher pisze:nie przymula jak DB.
eee DB był zajebisty
dokładnie najlepsza Z i saga z tym panem :
Obrazek
"Moja mama zawsze powtarzała, że dobra muzyka to głośna muzyka ..."
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Anime

17-02-2016, 10:23

Cell saga najlepsza :)

Ostatnio z braku anime zabrałem się za basilisk, mam nadzieje ze nie bedzie ssał.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Anime

08-05-2016, 19:20

ja osobiscie polecam death note
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Anime

09-05-2016, 18:04

Zawsze byłem animosceptyczny, ale ostatnio nadrobiłem parę zaległości i pytanie:
Czy poza GITS, Akirą, filmami ze studio Ghibli i Cowboy bebop istnieje w tym coś równie dobrego czy można sobie resztę spokojnie darować? Zakładam, że jak w każdej dziedzinie, w anime także 0,0000001% to rzeczy genialne, a reszta to kał - tak więc czy po przerobieniu wymienionych jest szansa, że trafię jeszcze na coś na tym poziomie czy lepiej odpuścić?

Anime, jak wspomniałem, niezbyt do mnie trafia, ale sprawiedliwość trzeba oddać i wymienione są bdb; są to przede wszystkim bdb historie - czasami o dodatkowych walorach wizualnych czy muzycznych. Soundtrack z Cowboy Bebop rozdaje totalnie, wiem że to truizm, ale serio niszczy mnie bezbłędnie, piękny ognisty jazz, kompletne zaprzeczenie typowo kotletowego grania.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Anime

09-05-2016, 20:53

Nie tak dobre jak powyżej, ale można luknąć serię Appleseed , Metropolis oraz filmy Satoshi Kon'a : Paprika, Perfect Blue, Millenum Actres, te imo bdb.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Anime

09-05-2016, 22:42

Perfect Blue i Millennium Actress to obowiazek.

Ale pogodz sie od razu z mysla, ze rzeczy lepszych niz pierwszy filmowy GitS czy Cowboy Bebop nie zobaczysz.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Anime

10-05-2016, 00:48

kenediusze pisze: Zawsze byłem animosceptyczny, ale ostatnio nadrobiłem parę zaległości i pytanie:
Czy poza GITS, Akirą, filmami ze studio Ghibli i Cowboy bebop istnieje w tym coś równie dobrego czy można sobie resztę spokojnie darować?
ja kiedyś wpadłem przypadkowo na coś takiego:

Ergo Proxy

Obrazek

Serial. Bywają przegadane momenty ale ogólnie grubo. Pierwsze odcinki to skok na może nie głęboką wodę ale taką do jajec, bo trzeba przyzwyczaić się trochę do "mitologii" i zależności między bohaterami. Z lekka cyberpunk, demony, genetyka, apokalipsa, cyborgi, egzystencjalne zjebanie na bogato. Wizualnie miód. Nie sposób nie kochać Japonii.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Anime

11-05-2016, 22:45

Dzięki za polecanki.
0ms pisze:Perfect Blue i Millennium Actress to obowiazek.

Ale pogodz sie od razu z mysla, ze rzeczy lepszych niz pierwszy filmowy GitS czy Cowboy Bebop nie zobaczysz.
No właśnie obawiam się bardzo, że wszystko inne co znajdę to nie będzie dobre kino tylko głupie chińskie bajki. Z wymienionych przez was słyszałem tylko o Paprice i to mam zamiar zbadać w pierwszej kolejności w takim układzie.

Btw. obił mi się ostatnio jeszcze o uszy taki staroć jak Legend Of The Galactic Heroes - jakaś przeepicka do porzygu space opera. Warto? Przy założeniu, że oczekuję wyłącznie czysto rozrywkowej, rozpisanej na milion wątków space opery właśnie a nie genialnej postmodernistycznej sałatki a'la Cowboy Bebop.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Anime

12-05-2016, 19:57

Ergo Proxy to swietny poczatek, ktory szybko zamienia sie w gowniany srodek i jeszcze gorszy koniec. W zasadzie wiekszosc tej serii jest tak nedzna, ze bylbym sklonny odradzic calosc. Jesli lubisz klasyczny cyberpunk bardziej od typowo japonskich, na sile filozofujacych debilizmow z super mocami to stanowczo odradzam. A jezeli sie zdecydujesz w takiej sytuacji to badz na to gotow.

Jesli chcesz rasowy cyberpunk to bierz Serial Experiments Lain. Unikat i najwyzsza polka a la GitS, CB itp.

Kona warto mniej lub bardziej wszystko - Paranoia Agent imo slabe strasznie, ale nawet tam jest kilka dobrych pomyslow, ktorych nie sposob nie docenic.

A, i koniecznie obejrzyj 4 odcinek Space Dandy. Powaznie. Seria nadzorowana przez Shinichiro Watanabe (mozg Cowboy Bebop) - o ile reszta jest mniej lub bardziej taka sobie, czasem ok, tak ep 4 rozpierdala wszechswiaty. W zasadzie mozesz obejrzec pierwszy odcinek zeby miec pojecie o postaciach, swiecie i tonie serii, ale zdecydowanie odradzam czytanie czegokolwiek :) Obowiazek jesli lyknales Cowboy Bebop.
Awatar użytkownika
seba_ulf
starszy świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 17-02-2007, 15:35

Re: Anime

13-05-2016, 13:38

A co sądzisz o Neon Genesis Evangelion i Texhnolyze?

Ze swojej strony mogę ponadto polecic Ninja Scroll (film, a nie serial) i Porco Rosso (chyba moj ulubiony film od Ghibli). Bardzo lubie tez 5 Centimeters per Second, ale to akurat dosc specyficzne anime.
Z serii mozna obczaic Berserk, Mushishi, Hajime no Ippo (jesli lubisz boks). Natomiast sporo zawiodlem sie na Monster, Death Note i Hellsing.
ODPOWIEDZ