Anime

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Anime

04-04-2018, 19:55

Obejrzałem 3 odcinki i jakoś mnie nie wciągnęło. Bohaterka wydaje się ciekawa, ale reszta nie bardzo. Dalej się rozkręca?
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2552
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: Anime

04-04-2018, 20:51

polecam Shinsekai Yori, bardzo fajnie pomyślana fabuła.
rzułf
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Anime

29-11-2018, 16:11

Podobno Neon Genesis Evangelion wiosną 2019r. wyląduje na Netfliksie. Pozostaje jednak bez odpowiedzi zasadnicze pytanie - czy seria będzie dostępna również w Bolandzie?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Anime

07-03-2019, 23:44

Obrazek

Świetny. Gdyby nie ta obróbka komputerowa, która jest koszmarna, film nie odbiegałby kompletnie od kanonicznej opowieści. W każdym razie wciąż wygląda to lepiej, niż nowa saga, oczywiście będąca bez zarzutu pod względem merytorycznym.

DB ma swój renesans.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Anime

08-03-2019, 13:54

Obrazek

ZAJEBISTY: pod każdym względem.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

16-03-2019, 09:00

Oglądałem tego Broliego kilka tygodni temu, na pewno najlepsza kinówka od czasu pierwszych siedmiu tylko że nie ma w ogóle suspensu, napierdalają się i power-upują w kółko, Broli przeskakuje ich levele aż pojawia się ściana w postaci SSJB Gogeta - koniec filmu.

BoG to z kolei skrajne gówno, tyle dobrego że te postacie są fajnie wykorzystane w dalszej części DBS.

Możesz zobaczyś sobie jeszcze Resurrection of F' ale znowu, w serialu jest więcej kontentu.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Anime

16-03-2019, 13:23

byrgh pisze:Obrazek

Świetny. Gdyby nie ta obróbka komputerowa, która jest koszmarna, film nie odbiegałby kompletnie od kanonicznej opowieści. W każdym razie wciąż wygląda to lepiej, niż nowa saga, oczywiście będąca bez zarzutu pod względem merytorycznym.

DB ma swój renesans.
W DBS doszli juz do takich poziomów mocy, że walki mogą rozwalić cały wszechśwaiat, nie mam pojęcia jak oni dalej to pociągną. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest przerysować ponownie DB i DBZ. Nic lepszego juz w tej franczyzie nie powstanie.

Aktualnie oglądam Naruto shippuden jestem w odcinku 179 na 500! Poziomem zajebistości i emocji dorównuje DBZ, jeśli ktoś nie ma co oglądać to gorąco polecam.
A jak ktoś ma netflixa to powinien obejrzeć BAKi ( nie widziałem ale podobno zajebiste) i Castylvenie.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

16-03-2019, 18:37

Only_True_Believers pisze:
W DBS doszli juz do takich poziomów mocy, że walki mogą rozwalić cały wszechśwaiat, nie mam pojęcia jak oni dalej to pociągną. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest przerysować ponownie DB i DBZ. Nic lepszego juz w tej franczyzie nie powstanie.
Saga Goku Black akurat pokazała że można zrobić coś w zupełnie innej formule, wroga który rozgrywa gości bardziej taktycznie: zamiana ciał, nieśmiertelność, fuzja obu + cała fabuła skupiona wokół paradoksu czasowego - jak na tak prostackie anime jak DB to jest po prostu kosmos a sama saga jest jedną z najlepszych. Niestety, Tournament of Power - mimo że zajebisty znowu sprowadził się do tego, że jest ktoś BARDZO KURWA SILNY, który jednak został pokonany power-upem, wyciągniętym nagle z dupy (Ultra-Instinct). Jak to się mówi - bad writing. Jak chcesz 'remake' to zobacz sobie serię na youtube Dragon Ball Z Abridged - skondensowane pierwsze 3 sagi w megaparodię, która obnaża wszystkie absurdy - lepsze niż oryginał.

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda inteligentne i do tego cholernie stylowe (a przy czym mocno skrojone pod zachodnią publiczność) shonen anime zobacz sobie Jojo's Bizzare Adventure - zwłaszcza OVA z 1993. Manga ma ponad 90 tomów i dopiero od 2012 ekranizowane jest wszystko po kolei, natomiast ta pierwsza wersja trzeciej sagi Stardust Crusaders po prostu poraża i jest dużo bardziej ponura od komiksu.

BTW to oczywiście tylko szczegół ale fajny - Jojo jest nafaszerowane aluzjami do zachodniej sceny muzycznej, głównie rock i metal.
Yare Yare Daze
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Anime

21-04-2019, 21:05

[youtube][/youtube]
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Anime

21-04-2019, 21:20

hcpig pisze:Oglądałem tego Broliego kilka tygodni temu, na pewno najlepsza kinówka od czasu pierwszych siedmiu tylko że nie ma w ogóle suspensu, napierdalają się i power-upują w kółko, Broli przeskakuje ich levele aż pojawia się ściana w postaci SSJB Gogeta - koniec filmu.
Czyli jak przystało na DB.
Only_True_Believers pisze:
byrgh pisze:Obrazek

Świetny. Gdyby nie ta obróbka komputerowa, która jest koszmarna, film nie odbiegałby kompletnie od kanonicznej opowieści. W każdym razie wciąż wygląda to lepiej, niż nowa saga, oczywiście będąca bez zarzutu pod względem merytorycznym.

DB ma swój renesans.
W DBS doszli juz do takich poziomów mocy, że walki mogą rozwalić cały wszechśwaiat, nie mam pojęcia jak oni dalej to pociągną. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest przerysować ponownie DB i DBZ. Nic lepszego juz w tej franczyzie nie powstanie.
Te poziomy mocy to pewna umowność, gdyby nie intrygowali się tym fani, nie miałoby to takiego znowu przełożenia na filmy ;)

Natomiast nie polecam słuchać Jestera w kwestii DB, bo facet, mimo rzekomego oddania, mimo sentymentu, kompletnie go nie poczuł. Widuje się usprawiedliwianie znacznie niedorzeczniejszych serii, filmów, w których błędy biją po oczach (ot, choćby seria Alien, którą uwielbiam), ale z racji swojej rangi nikt się nie odważy ani nie zechce ich dostrzec.

IMHO zupełnie niesłusznie podpina się Dragon Balla pod szeroko rozumiany nurt anime, co już nie przychodzi tak łatwo w przypadku np. horrorów i thrillerów. Ale z drugiej strony - jestem w stanie to zrozumieć. Stary chłop, który przyznaje, że bajkę, która jarała go za gówniaka, poważnie traktuje do dziś, może zabrzmieć niepowaznie ;]

Tymczasem ja biorę się za Ghost in the Shell.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Anime

23-04-2019, 12:56

Odnośnie najlepszego DB w pigułce:

[youtube][/youtube]
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Anime

27-04-2019, 12:59

Obrazek

nie znam się, nie oglądam,ale ktoś mi polecił coś takiego i przyznam, że ładny rozpierdol
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

22-06-2019, 14:04

Jeszcze 4 odcinki do końca Jojo 5: Golden Wind, wczorajszy jak zwykle niszczy.

Kurde ta seria to jest najlepsze anime ever. Szkoda tylko, że bez sensu cenzurują w zachodnich napisach aluzje do zachodnich zespołów żeby nie narażać się na pozew - Shadow Sabbath zamiast Black Sabbath, Emperor Crimson zamiast King Crimson, Dan of Steel zamiast Steely Dan itp. Szczytem jest Metallic zamiast Metallica, ciekawe jak nazwią Foo Fighters, Limp Bizkit i Marilyn Manson przy ekranizacji szóstej częsci.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

20-07-2019, 21:43

Premiera dwóch ostatnich epizodów Jojo przełożona na 28 lipca, co za kurestwo!
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Anime

06-02-2020, 18:37

ja tam na anime siem nie znam, moja znajomość kończy się na Tsubasie (ponoć Lewy bedzie miał bajke), Daimosie czy innej czarodziejce z dupy :P

ale jakiś czas temu w środku nocy skacząc po kanałach trafiłem na coś dziwnego :P
Obrazek
to jest tak głupie (i brzydkie) że aż zajebiste :P

można to gdzieś sobie pożyczyć z lektorem ?
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Anime

03-04-2021, 01:26

Oglądam ostatnio Tokyo Ghoul - całkiem fajne pato (mogłoby być bardziej, no ale trudno).
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Anime

28-06-2021, 19:42

Se wrzuciłem ostatnio po raz drugi Perfect Blue i ponownie mnie rozjebało w drobny mak, to jest taka petarda, że nie wiem. Scenarzysta pewnie kocha Polańskiego całą duszą.
Shine through me Satan
Yes, breathe now through this tool of yours
Dwell through me, O seditious star,
and like a thousand suns shall I spread thy light!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

08-08-2021, 17:11

Nadchodzi ekranizacja kolejnej mangi JoJo - Stone Ocean:



Chyba się boją pozwu skoro Foo Fighters ma się teraz nazywać F.F.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Anime

14-03-2022, 00:19

Lubiłem w chuj noce zarywalem teraz wyrosłem, nawet grobowiec świetlików mnie do łez już nie doprowadził, chyba dorosłem...
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

19-03-2022, 23:52

Taa i pewnie anime zastąpił Scorsese i Almodovar?
Yare Yare Daze
ODPOWIEDZ