Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

chronologiczna pralnia - czyli co dziobały wróbelki żeby wyrosnąć na orłów

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox, Skaut

Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

15-06-2011, 22:58

Analripper pisze:Tomb dosłownie zwalił z nóg...
Dokładnie. Ta płyta mnie rozjebała. kolejna która zrobiła takie spustoszenie to "Vile", ale to już zupełnie nowy rozdział historii CC.
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

15-06-2011, 23:03

na tej plycie wspieli sie na wyzyny brutalnosci, na nastepnej zas na wyzyny przebojowosci. obiestawiam na rowni w ich dyskografii i twierdze, ze juz nigdy takie ciosy im nie wyjda. choc, oczywiscie, jest to nadal zespol z czolowki gatunku.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

23-06-2011, 10:52

[V] pisze:CC ma swoje miejsce w historii death metalu, ale nie sposób oprzec sie wrazeniu jak wielka role w budowaniu ich statusu odgrywal aspekt wizerunkowo/marketingowy, cieszyli sie wowczas popularnoscia wsród dzieciakow bardziej zafascynowanych okladkami, t-shirtami niz sama muzyka, ktora choc brutalna juz wowczas wydawala sie wyjatkowo nuzaca i malo atrakcyjna. To nie jest i nigdy nie byl zespol ktorego plyty mozesz sobie postawic obok najlepszych dokonan AUTOPSY, DEATH, MORBID ANGEL, IMMOLATION czy INCANTATION.
Czyś ty słyszał "Butchered at birth"? A jeśli tak to kiedy?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 10:42

Gore_Obsessed pisze:
[V] pisze:CC ma swoje miejsce w historii death metalu, ale nie sposób oprzec sie wrazeniu jak wielka role w budowaniu ich statusu odgrywal aspekt wizerunkowo/marketingowy, cieszyli sie wowczas popularnoscia wsród dzieciakow bardziej zafascynowanych okladkami, t-shirtami niz sama muzyka, ktora choc brutalna juz wowczas wydawala sie wyjatkowo nuzaca i malo atrakcyjna. To nie jest i nigdy nie byl zespol ktorego plyty mozesz sobie postawic obok najlepszych dokonan AUTOPSY, DEATH, MORBID ANGEL, IMMOLATION czy INCANTATION.
Czyś ty słyszał "Butchered at birth"? A jeśli tak to kiedy?
W czasach "Butchered At Birth" Cannibal Corpse był wymieniany jednym tchem z największymi i nikt nawet nie śmiał mówić inaczej.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 10:52

a dzisiaj nikt nie smie tego czegos postawic obok mental funeral, altars of madness czy leprosy
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 11:05

Błąd, bo to jest arcydzieło. :) W tym całym brutal gore podgatunku opus magnum. Tylko ludzie się wstydzą to przyznać, bo boją się, że ich gust zostanie oceniony jako mało wyrobiony. :)
Only SŁUCHANIE płyt is real!
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 11:11

no w tym brutal gore gatunku to jest klasyk i kanon i co tam jeszcze chcesz,jasne.
moze moja poprzednia wypowiedz byla nieco niefortunna,wiec jeszcze raz;nie chce deprecjonowac roli i znaczenia tego zespolu w historii death metalu,mi jedynie taka mielonka nie odpowiada i dla mnie nie jest to pierwsza liga.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 11:21

ja lubię ten album.
Awatar użytkownika
koreaniec
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 24-10-2009, 21:06

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 12:16

nie powiem paradoksalnie to brzmi, jak na kogoś z takim sigiem
Lefthandpathyoga
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 17:02

[V] pisze:a dzisiaj nikt nie smie tego czegos postawic obok mental funeral, altars of madness czy leprosy
Ja stawiam między tymi płytami znak równości
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 17:21

Czy się to komuś podoba czy nie, czy lubi taka mielonkę czy nie, wszystkie te płyty są dziś klasyką i tyle. Jeśli ktoś dopiero zaczyna słuchać death metalu to nie wyobrażam sobie by nie sięgnął po te żelazne pozycje aby się z nimi zaznajomić.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 17:34

obawiam się że dzisiaj zaczyna się od arch enemy
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 17:37

Więc trza świeży narybek edukować i podstawiać im pod nos płyty od których wszystko się zaczęło:)
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-06-2011, 18:00

Nasum pisze:Więc trza świeży narybek edukować i podstawiać im pod nos płyty od których wszystko się zaczęło:)
zgadzam sie

Death Fiend
Triumph of Death
Satanic Rites
Seven Churches
Into the abyss
Scream Bloody Gore/Leprosy
Severed Survival
In Battle there is no law

etc,etc


co sie od Cannibal Corpse zaczelo?razem z Suffocation i kilkoma innymi popchali dalej ten wagon z naklejka brutal death metal,o tym ile bezplciowych i plastikowych tworów wyplul ten gatunek pisac chyba nie trzeba.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

26-06-2011, 06:55

Dla mnie nie ma znaczenia do czego zespół się przyczynił tylko co sam poczynił.

"Butchered at birth" to było przeskoczenie na inny poziom ekstremy. Duchota jak w piekle, łańcuchy chroboczą po wilgotnych od spływającego śluzu ścianach, wyrwane z ciał organy parują w kałużach sczerniałej krwi, nabite na pal płody ześlizgują się do zbiorników wypełnionych bulgoczącym kwasem, krematoryjne piece buchają rozszalałymi mlaszczącymi płomieniami, z trzaskiem, pożerającymi kolejne czerniejące porcje mięsa, refleksy świetlne odbijają się w narzędziach tortur z chirurgicznej stali, piły tarczowe wyją z pełną mocą, z kości zostają wióry... Chwileczkę... Nie, to leci druga płyta Kanibali. To się Death Metal nazywa.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Maria Konopnicka

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

26-10-2011, 14:04

Agony pisze: Na przyklad do dzis zastanawiam sie, czy to prawda, co mowil mi starszy kolega: ze ''Tomb Of The Mutilated'' Kanibali wnioslo w swoim czasie death metal na wyzszy stopien brutalnosci. Takich rzeczy chcialbym sie z encyklopedii dowiadywac, a sam nic nie skrobne, bo za malo wiem.
Ja bym się z tym zgodził - po pierwszej konfrontacji z tym krążkiem byłem zszokowany, nie wiedziałem jak go ugryźć. Wydawało mi się, że posunęli się w brutalności tak daleko, że przekroczyli graniczę absurdu. Mimo, że płyta nie jest długa początkowo słuchało się jej ciężko, z czasem doceniając, rozsmakowując się w niej. Można więc powiedzieć, że to prawda - dla mnie to była jeśli nie większa, to nieco inna brutalność - zwarta, skomasowana, nieludzka.
[V] pisze:CC ma swoje miejsce w historii death metalu, ale nie sposób oprzec sie wrazeniu jak wielka role w budowaniu ich statusu odgrywal aspekt wizerunkowo/marketingowy, cieszyli sie wowczas popularnoscia wsród dzieciakow bardziej zafascynowanych okladkami, t-shirtami niz sama muzyka, ktora choc brutalna juz wowczas wydawala sie wyjatkowo nuzaca i malo atrakcyjna.
Ale to samo można powiedzieć o okładkach i wizerunku innych wielkich zespołach death metalowych: a CARCASS nie szokował okładkami (chyba bardziej dosadnymi), a bluźnierczy, satanistyczny, lekko tajemniczy MORBID ANGEL, a DEICIDE, który nawet nie satanistyczny się wydawał, ale że tam śpiewa sam SZATAN. Taka była/jest estetyka tej muzyki i każdy ze znaczących zespołów we właściwy sposób sobie ją zagospodarował.
[V] pisze:To nie jest i nigdy nie byl zespol ktorego plyty mozesz sobie postawic obok najlepszych dokonan AUTOPSY, DEATH, MORBID ANGEL, IMMOLATION czy INCANTATION.
Obok IMMOLATION i INCANTATION to rzeczywiście nie bardzo, bo to zespoły mniej znaczące, ale obok trzech pozostałych jak najbardziej.
Analripper pisze:no, kiedy wyszedl Tomb kazdy zastanawial sie jak tak mozna? czy na wokalu jest jakis efekt, czy perkusja przyspieszana, czy nagrywali w pokoju z metalowych scian - brzmienie...
Tomb dosłownie zwalił z nóg... potem jak wyszlo Bleeding nie potrafilem zalapac jak mozna bylo nagrac tak miekko brzmiaca plyte :)
Dokładnie! Wszyscy, którzy usłyszeli "Tomb..." w chwili premiery tak właśnie tę płytę odebrali. :)
Raf pisze:W czasach "Butchered At Birth" Cannibal Corpse był wymieniany jednym tchem z największymi i nikt nawet nie śmiał mówić inaczej.
O! Nareszcie okazuje się, że niektórzy żyli w tej samej rzeczywistości co ja. Jak mi tu Trotzky ze swoimi ogarami parę lat temu próbowali wmówić, że CC to druga liga i mało znaczący zespół dla sceny to zaczynałem w to wątpić, sądząc, że na początku lat 90-tych jakieś dwie alternatywne rzeczywistości istniały.
empir pisze:
[V] pisze:a dzisiaj nikt nie smie tego czegos postawic obok mental funeral, altars of madness czy leprosy
Ja stawiam między tymi płytami znak równości
Ja również!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

26-10-2011, 22:48

[V] pisze:nie sposób oprzec sie wrazeniu jak wielka role w budowaniu ich statusu odgrywal aspekt wizerunkowo/marketingowy
Z takim argumentem bym uważał, bo można go użyć również w dyskusji na temat METALLIKI.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

26-10-2011, 22:53

Maria Konopnicka pisze:
empir pisze:
[V] pisze:a dzisiaj nikt nie smie tego czegos postawic obok mental funeral, altars of madness czy leprosy
Ja stawiam między tymi płytami znak równości
Ja również!
I ja! Kiedy słucham Butchered i Tomb to jestem przekonany, że oni naprawde zjadają ludzi.
I AM MORBID
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

26-10-2011, 23:08

Dla mnie również płyty Kanibali mogą stać bez najmniejszych kompleksów przy powyższych.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

26-10-2011, 23:48

Gore_Obsessed pisze:
[V] pisze:nie sposób oprzec sie wrazeniu jak wielka role w budowaniu ich statusu odgrywal aspekt wizerunkowo/marketingowy
Z takim argumentem bym uważał, bo można go użyć również w dyskusji na temat METALLIKI.
Jasne, ze tak. Konsumpcje np. "Load" ułatwia video do "Until it Sleeps", świńska sperma z krwią na okładce, i zdjęcia Antona Corbijna. Ale i bez tego "Load" to doskonały album. Tymczasem, bywa i tak, że za zmyślną oprawą, wizerunkiem, fasadą etc. nie ma nic więcej. Jak byłem dzieciakiem i dorwałem na kasetach "Cause of Death" czy "The End Complete" od razu to kochałem, bodźce wizualne są bardzo mocno i od razu łykasz haczyk, dodając muzyce kilka kilo do zajebistości. Trudno oderwać wzrok od tych okładek, a logo od razu staje się jednym z najlepszych jakie widziałeś. A dzisiaj, choć wciąż mam wszystkie klasyczne płyty Obituary na półce, nie budzą już one we mnie takich emocji.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
ODPOWIEDZ