SCREAMING TREES

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

SCREAMING TREES

17-02-2011, 20:40

Obrazek

Wiem, nazwa przywodzi na myśl zbieraninę treehuggersów w t-shirtach i shortach. ;)
Lecz nie dajcie się zwieść pozorom. Właśnie słucham Sweet Oblivion i potwierdzam sam przed sobą, że mi nie odjebało. Zaczynałem od wspomnianej płyty i leciałem wstecz, widząc w nich zapomnianych, ale utalentowanych rzemieślników. Czeladników, dodajmy, z przebłyskami czegoś więcej.

Czego się spodziewać? Rock po staremu/grunge/semi-blues...
Kim się sugerować? Po chuj nazwiska. Chyba, że Lanegan ciągnie sznurki w którejś dzwonnicy.

Kod: Zaznacz cały

Ktoś cokolwiek?
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 20:42

Wujek Lucyferiusz pisze:Obrazek

Wiem, nazwa przywodzi na myśl zbieraninę treehuggersów w t-shirtach i shortach. ;)
Lecz nie dajcie się zwieść pozorom. Właśnie słucham Sweet Oblivion i potwierdzam sam przed sobą, że mi nie odjebało. Zaczynałem od wspomnianej płyty i leciałem wstecz, widząc w nich zapomnianych, ale utalentowanych rzemieślników. Czeladników, dodajmy, z przebłyskami czegoś więcej.

Czego się spodziewać? Rock po staremu/grunge/semi-blues...
Kim się sugerować? Po chuj nazwiska. Chyba, że Lanegan ciągnie sznurki w którejś dzwonnicy.

Kod: Zaznacz cały

Ktoś cokolwiek?
bardzo lubie, mark lanegan jest tak zajebistym wokalistą ze uch. wygląda na scenie jak jebane zombie i wogole sie nie rusza. jak tupie nóżką to znaczy ze bardzo sie nakręcił. on spiewał tez troche w qotsa. sweet oblivion jest fantastyczne, w ogole rock z tego okresu jest totalnie zajebisty.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 20:45

klasyka
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 20:47

powiem wręcz i mysle ze wcale nie bardzo na wyrost ze wokal lanegana moglbym postawic na polce obok toma waitsa
pamietam ze jak uslyszalem "shadow of the season" to strasznie sie podjarałem.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 20:49

To naprawdę jest takie znane? :szok_wujka: Szczerze, to w moich rewirach nikt nie kojarzył oprócz jednego fanatyka qotsa.
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 20:56

nie jest :) nie wiem dlaczego, bo to w zasadzie inna muzyka, ale jakos kojazyla mi sie z tą kapelą inna - The God Machine takie rockowo industrialno godfleshowe granie, obczaj wuja, moze akurat ci siądzie (jesli nie znasz). http://www.youtube.com/watch?v=F9VAgfrS ... re=related

to tak pieknie pachnie moimi ulubionymi latami 90tymi... :) pewnie stąd skojazenie.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 21:04

Brzmi o wiele nowocześniej, ale mimo wszystko z odblaskami tego niepowtarzalnego styku blues/rock/grunge. Zapoznam się. Zwłaszcza, że w proponowanym kawałku więcej jest walca niż galopu = ok.
Wuja obczai, bo pachnie zacnym soundtrackiem do dyliżansu. Dzięki.
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 21:07

Wujek Lucyferiusz pisze:Brzmi o wiele nowocześniej, ale mimo wszystko z odblaskami tego niepowtarzalnego styku blues/rock/grunge. Zapoznam się. Zwłaszcza, że w proponowanym kawałku więcej jest walca niż galopu = ok.
Wuja obczai, bo pachnie zacnym soundtrackiem do dyliżansu. Dzięki.
nie bez kozery ich kawałek był na ost do lost highway ;)
do not make equal what is unequal
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 21:09

nie lubie. slaby/przecietny,okazjonalnie przyzwoity zespól ,szczególnie na tle innych wielkich nazw z tamtych lat.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 21:22

[V] pisze:nie lubie. slaby/przecietny,okazjonalnie przyzwoity zespól ,szczególnie na tle innych wielkich nazw z tamtych lat.
co kto lubi. ja np. z "tamtych lat" bardzo lubię The Dwarves
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 21:23

jak sie juz zofftopowałem to dorzuce jeszcze noiserockową (tak o tym mówią) perełeczke czyli UNSANE

http://www.youtube.com/watch?v=iPDNCFRakHM

i juz siedze cicho.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: SCREAMING TREES

17-02-2011, 21:27

white_pony pisze:jak sie juz zofftopowałem to dorzuce jeszcze noiserockową (tak o tym mówią) perełeczke czyli UNSANE

http://www.youtube.com/watch?v=iPDNCFRakHM

i juz siedze cicho.
znamy/lubimy
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

17-02-2011, 22:12

Lubię, ale bez przesady. Właściwie znam tylko "Sweet Oblivion" oraz "Dust" i jakoś nigdy nie czułem parcia na poznawanie reszty dyskografii. Natomiast Mark Lanegan solo, to już zupełnie inna historia - mam cholerną słabość do takiej muzy, no i do jego wokali. Polecam zwłaszcza "Scraps at Midnight" i "Whiskey for the Holy Ghost" - świetne granie dla upadłych duszyczek zniszczonych alkoholem i chorymi związkami - a wszystko to z odrobiną country-bluesowego klimatu. Doskonałe do kielicha w jakiejś nieznanej knajpie przy drodze donikąd.
Z kolaboracji oczywiście warto obadać debiut The Gutter Twins, ale to chyba wszyscy słyszeli.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re:

18-02-2011, 01:47

longinus696 pisze:świetne granie dla upadłych duszyczek zniszczonych alkoholem i chorymi związkami - a wszystko to z odrobiną country-bluesowego klimatu. Doskonałe do kielicha w jakiejś nieznanej knajpie przy drodze donikąd.
takiej rekomendacji nie sposob sie oprzeć.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: SCREAMING TREES

15-03-2011, 18:43

Panowie - niby wszystko jest w porząsiu z Łychą dla Ducha, a nie zachwyca wujka waszego. Jakieś pomysły na przyczyny? Czyżby genialny głos potrzebował lepszych kompozycji... tekstów... No czemu niby zachwyca a nie zachwyca?
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: SCREAMING TREES

13-02-2012, 21:55

Był tu gdzieś wątek o solowej twórczości Marka Lanegana, czy mi się tylko wydaje?
Dobra, nieważne.... piszę tutaj, bo lepszego miejsca znaleźć nie mogę, a nowego tematu nie mam czasu zakładać teraz.

Słyszeli już "Blues Funeral"? Jak nie, to podpowiem tylko, że są pewne nowinki na tym albumie. Stary cap Lanegan wprowadził odrobinę elektroniki do swojego marudzenia o nałogach, chorej miłości i samobójczych skłonnościach. Wyszło mu to całkiem nieźle. Jest na przykład kawałek "Ode to Sad Disco", który brzmi wręcz synthpopowo, a przy tym nie traci nic z typowej dla Lanegana melancholii. Z podobnych eksperymentów wymieniłbym "Harborview Hospital" i "Tiny Grain of Truth” - wszystkie równie udane, choć w każdym elektronika pełni inną rolę.

Dotychczasowym miłośnikom błotosmętnego artysty radzę się nie martwić - wątki elektroniczne zrobione są ze smakiem i zupełnie nie zakłócają odbioru całości, ba bezkolizyjnie odnajdują się w tradycyjnych laneganowskich motywach.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: SCREAMING TREES

13-02-2012, 22:59

nowa płyta Mareczka masa. bardzo mi się podoba to jego sad disco.
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: SCREAMING TREES

24-07-2014, 08:44

[youtube][/youtube]

Nowy singiel Marka nagrany z zespołem, Ep na winylu 25 sierpnia, płyta jesienią.
Serwisy muzyczne podają że album "Phantom Radio" powstał w sposób organiczny z syntezatorowych korzeni, wywodzących się z miłości artysty do Krautrocka oraz nowej fali programów, jakie powstały w latach 80. na łamach satelitarnego radia Sirius. Brzmi ciekawie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 26-07-2014, 12:38 przez harvestman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: SCREAMING TREES

25-07-2014, 20:54

Bardzo jestem na tak.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: SCREAMING TREES

26-07-2014, 23:14

Też jestem ciekaw. Już poprzedni album zapowiadał w pewnym sensie ten kierunek, ale nie sądziłem, że gościu tak się rozkręci.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ