echoes of yul

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: echoes of yul

22-01-2013, 23:50

W żadnej wyższej! Po prostu jak jakiś użytkownik tego forum kupi u mnie EoY to odpalę Ci 0,56 PLN / szt minus podatek. Bedziesz bogatym człowiekiem.
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: echoes of yul

23-01-2013, 20:01

Lykantrop pisze:Ja pierdolę, jaki minimalizm, prostota, a jednocześnie wyrafinowane tkanie dłutem najdrobniejszego szczegółu. "Cold Ground" to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogły się przydarzyć polskiej scenie. Odstawcie na bok jakieś Furie, srurie, Medico Pesty, Mgły i posłuchajcie głosu serca. To tutaj ono bije. W anemicznym tempie konającego. Ten album jest zwyczajnie świetny (hamuję się, żeby znowu pod wpływem emocji nie nazwać czegoś geniuszem). Ściągajcie, kupujcie od Kamila, krz63, skądkolwiek - bierzcie i słuchajcie z tego wszyscy, ta kapela to jedno z najbardziej niedocenianych odkryć ostatnich lat.
Bardzo dobra płyta. Kontynuacja pierwszej ,jednak dużo bardziej ambientowa.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

23-01-2013, 20:12

TAK. Gdzieś w tle czai się ta specyficzna złowrogość YEN POX.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: echoes of yul

23-01-2013, 20:13

Niepokojący ambient to jest.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

23-01-2013, 20:43

A czy pan redaktor Bonny już się zaopatrzył w "Cold Ground"? Śmiem być ciekawy opinii :-)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

23-01-2013, 20:55

Lykantrop pisze:Ja pierdolę, jaki minimalizm, prostota, a jednocześnie wyrafinowane tkanie dłutem najdrobniejszego szczegółu. "Cold Ground" to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogły się przydarzyć polskiej scenie. Odstawcie na bok jakieś Furie, srurie, Medico Pesty, Mgły i posłuchajcie głosu serca. To tutaj ono bije. W anemicznym tempie konającego. Ten album jest zwyczajnie świetny (hamuję się, żeby znowu pod wpływem emocji nie nazwać czegoś geniuszem). Ściągajcie, kupujcie od Kamila, krz63, skądkolwiek - bierzcie i słuchajcie z tego wszyscy, ta kapela to jedno z najbardziej niedocenianych odkryć ostatnich lat.
zachęciłeś mnie. Słyszałem debiut, który wg mnie był zbyt monotonny, ale ostatnią kupię bez sprawdzania.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

23-01-2013, 22:38

Kwestia przyłożenia odpowiedniej miary. Trzeba się w te dźwięki wgryźć, poczuć klimat, zwizualizować ją z odpowiednimi obrazami... o, ta ostatnia kwestia to nawet taka kluczowa, bo śmiało można powiedzieć, że EoY tworzy muzykę ilustracyjną. Czy debiut był monotonny... całym zamysłem przyświecającym Kamilowi jest chyba utrzymanie takiej "monotonnej", onirycznej konwencji. Może faktycznie tam jeszcze niedostatecznie rozwinął skrzydła (chociaż osobiście uważam, że to jest nadal świetna płyta, która miażdży 99% polskich płyt wydanych w ciągu ostatnich 5-6 lat), ale już na splicie z GPP i Sun for Miles przelał na świat dźwięków dokładnie to, co (chyba) chciał osiągnąć. Jeśli ktoś chce się rozerwać to mam dla niego złą wiadomość, nie ten adres. "Cold Ground" przytłacza, powoduje, że zza okna znika słońce, a pojawia się skuty lodem syberyjski step. Nie ma zmiłuj w takich warunkach, jeśli zabraknie cierpliwości i wiary w osiągnięcie celu podróży to się po drodze wymięknie :-)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: echoes of yul

01-02-2013, 11:07

o, jaka zajebista plyta. wlasnie jestem przy pierwszym odsluchu z poranna kawa i nie wiem co mnie bardziej ozywilo. mimo ze prosta minimalistyczna forma trzeba bedzie wielu przesluchan zeby wszystko wylapac, co tu sie dzieje.
pierwsze wrazenie takie,ze w porownaniu z debiutem jest jeszcze prosciej, ale to jednak krok do przodu, rozwiniecie stylu w taki dosyc unikalny sposob. musze chyba sprawdzic tez ten split, bo go przegapilem.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

01-02-2013, 11:44

Materiał ze splitu chyba najprzystępniejszy. No i równie dobre kawałki lewaków z GPP. Ponoć też teraz coś wydali, więc trzeba się zainteresować :)

http://allegro.pl/guantanamo-party-prog ... 70249.html - tutaj możesz zakupić. U źródła wyprzedane, jak coś :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: echoes of yul

01-02-2013, 11:57

wlasnie mialem zamawiac nowa cssabe i jakies blakowe swinstwa to sie dorzuci do paki. dzieki
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: echoes of yul

11-02-2013, 12:19

http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

11-02-2013, 12:52

Z ciekawości, schodzi to w ogóle czy jeszcze za wcześnie na rzucanie pereł przed wieprze? :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: echoes of yul

11-02-2013, 13:15

Wejdź Pan na moją stronkę, po prawej masz takie liste: najczęściej kupowane (od początku istnienia sklepu) i sam jestem zdziwiony tytułem, który okupuje siódme miejsce :-)
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

12-02-2013, 11:20

Czyli nadzieja jeszcze nie umarła, że wszyscy ogłuchli w narodzie. Wczoraj po raz n-ty z rzędu zapuściłem sobie przed snem na słuchawkach "Cold Ground" i w taki klimat grozy się wpędziłem, że pół nocy poszło w piździec, a dzisiaj już 3cia kawa nie pomaga. No jak się wejdzie w te dźwięki przy odpowiedniej scenerii, tj. ciemny pokój i wichura za oknem to gwarantowany kleks w galotach. Jestem monotematyczny, ale jeszcze raz powtórzę - tak PIĘKNEJ płyty dawno nie nagrano w Polsce.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

29-05-2013, 16:03

Z ostatniej chwili: wywiad z Michałem - http://odkryjmuzyke.com/chore-dzwieki-r ... es-of-yul/
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: echoes of yul

29-05-2013, 17:59

Lykantrop pisze:Czyli nadzieja jeszcze nie umarła, że wszyscy ogłuchli w narodzie. Wczoraj po raz n-ty z rzędu zapuściłem sobie przed snem na słuchawkach "Cold Ground" i w taki klimat grozy się wpędziłem, że pół nocy poszło w piździec, a dzisiaj już 3cia kawa nie pomaga. No jak się wejdzie w te dźwięki przy odpowiedniej scenerii, tj. ciemny pokój i wichura za oknem to gwarantowany kleks w galotach. Jestem monotematyczny, ale jeszcze raz powtórzę - tak PIĘKNEJ płyty dawno nie nagrano w Polsce.
bo to zajebisty album jest!
Debiutancki krążek był już na prawdę dobrze rokujący na przyszłość, dwójka tym czasem wgniotła mnie strasznie.

tak z ciekawości zapytam, jak się do ostatniej płyty ma ten split, który wydali dwa lata wcześniej?
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: echoes of yul

29-05-2013, 18:09

Split zajebisty, poziom wszystkich kapel wysoki, nawet lewaki z Guantanamo zrobili na mnie duże wrażenie :) EoY na nowym albumie jest jeszcze bardziej ascetyczne niż na splicie, słychać progres, ale startowali z tak wysokiego poziomu, że praktycznie wszystkie ich wydawnictwa warto postawić na półce. Tym bardziej, że ceny ich są takie, że to jak za darmo...
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: echoes of yul

29-05-2013, 18:10

no mi w sumie tylko tego splitu brakuje, ale potwierdziłeś moje przypuszczenia apropos tego wydawnictwa!
trzeba go będzie zakupić;
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: echoes of yul

29-05-2013, 21:33

Ihasan pisze:no mi w sumie tylko tego splitu brakuje, ale potwierdziłeś moje przypuszczenia apropos tego wydawnictwa!
trzeba go będzie zakupić;
Dokurwię agresywnym marketingiem: http://www.arachnophobia.pl/index.php?p ... igipack-cd
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Cthulhu

Re: echoes of yul

30-05-2013, 01:02

Lykantrop pisze: startowali z tak wysokiego poziomu, że praktycznie wszystkie ich wydawnictwa warto postawić na półce. Tym bardziej, że ceny ich są takie, że to jak za darmo...
czy to nie jest pułapka?
ODPOWIEDZ