Strona 1 z 7

Neo-folk, dark wave, ambient - rekomendacje

: 15-06-2007, 14:50
autor: cumchrist
Zauważyłem, że część józków na forum jest dość mocno obcykana w bardziej niemetalowych klimatach. Stąd ten temat.
Generalnie chodzi mi o sensowne rekomendacje kapel/płyt w klimatach (tu nie wiem, czy dobrze zaszufladkuję) neo-folk, dark wave itp.
Chodzi mi o takie klimatyczne, akustyczne bądź ambientowe podejście do muzyki, w stylu przykładowo poźnego Empyrium, Tenhi, October Falls, czy wręcz uspokajających klimatów a la Procer Veneficus (żadna ikona, ale dobry punkt odniesienia), ew. solowych projektów Pattersona.

Nie wiem czy wyrażam się w miarę jasno, ale może ktoś zjarzy o jaką muze mi chodzi i będzie w stanie coś polecić.

: 15-06-2007, 14:52
autor: jesterSS
Daudi Baldrs.

: 15-06-2007, 15:09
autor: Bloodcult
[quote][i]Wysłane przez cumchrist[/i]
neo-folk[/quote]

Current 93 ale płyty wydane raczej po 1988, powiedzmy od "Swastikas For Noddy" wzwyż

: 15-06-2007, 15:18
autor: boroowa
Warraha
Perunwit
Wojnar
Piorun
Świętoróg
Stara Piesń
Stanica

: 15-06-2007, 15:18
autor: Morph
Ogólnie rzeczy zalatujące nordyckim folkiem są super - wspomniane Tenhi, ale także Hedningarna czy trochę bardziej znane i może przez to niesłusznie przez wielu olewane Sigur Rós i Mum. Poza tym dwa bardzo lubiane przeze mnie projekty w trochę gorętszym klimacie - Rajna i Daemonia Nymphe. Także bardzo znany wśród metalowców z wiadomych przyczyn Chaostar. Świetny jest także projekt muzyków/muzyka? Godflesh - Vitriol. Więcej grzechów w tym temacie na razie nie pamiętam :].

Z tego co patrzę na tego pierwszego posta to tu o DiJ czy Der Blutharsch nie będzie chodzić.

: 15-06-2007, 15:42
autor: Trojan
Myślę, że Whitehouse będzie ok. hehehe

A tak na serio, to strasznie chujowo trafiłeś z nazwą tematu ;)
Często taka pozornie spokojna muzyka, wzbudzając niepokój robi dużo zamieszania. Słowo relaks, jest tutaj rozumiane bardzo indywidualnie

: 15-06-2007, 15:51
autor: Morph
No, ja się np. przy Whitehouse fenomenalnie relaksuję, podobnie jak przy Slogun czy Strom.ec. Gelsomina, Grunt, Con-dom i Nicole 12 też się nadają, podobnie jak przegenialny Folkstorm, tylko nie wiem czy autorowi tematu pasują do koncepcji muzyki relaksacyjnej.

: 15-06-2007, 15:59
autor: Trojan
tak jak napisałem, relaks to bardzo indywidualna sprawa. Np. jeden woli leżeć z piwem przed telewizorem, drugi odpoczywa uprawiając sport. Tak samo jest z muzyką. A mądrzy ludzie (jak ja) korzystają z różnych form.

: 15-06-2007, 16:00
autor: Morph
Najlepiej to sobie pouprawiać sport po czym pierdolnąć się z piwkiem i zapuścić muzyczkę :]

: 15-06-2007, 16:01
autor: Trojan
Właśnie to mam na mysli, hehehe

: 15-06-2007, 16:12
autor: TORTURER
Of the Wand and the Moon polecam.

: 15-06-2007, 16:17
autor: stary
blank and jones relax.zna ktoś?

: 15-06-2007, 16:56
autor: pajonk
zdecyduj sie: relaksacyjna czy neo-folk/darkwave/ambient? to zupelnie rozne beczki

: 15-06-2007, 17:55
autor: TORTURER
Własnie,często gęsto ambient przykładowo może byc pozornie relaksacyjny,a mimo wyciszonych struktur,wzbudzac niepokój,poczucie osaczenia itp.

: 15-06-2007, 18:28
autor: twoja_stara_trotzky
mnie relaksują maksymalnie rzeczy w stylu Harrisa, Lull, Konera, solowego Nordvargra + oczywiście psychodelia z lat 60 / 70, szczególnie ta niemiecka.

: 15-06-2007, 18:57
autor: cumchrist
[quote][i]Wysłane przez Trojan[/i]
Myślę, że Whitehouse będzie ok. hehehe

A tak na serio, to strasznie chujowo trafiłeś z nazwą tematu ;)
Często taka pozornie spokojna muzyka, wzbudzając niepokój robi dużo zamieszania. Słowo relaks, jest tutaj rozumiane bardzo indywidualnie [/quote]

Nie no, temat jest z przekąsem, ale pewien związek ma. Mnie muza którą wymieniłem wprawia w doskonały nastrój. Ale racja - w kontekście indywidualnym.

[quote][i]Wysłane przez Pajonk[/i]
zdecyduj sie: relaksacyjna czy neo-folk/darkwave/ambient? to zupelnie rozne beczki [/quote]

j.w., "relaksacyjna" napisałem, bo chodzi mi o raczej lekkie elektroniczno/akustyczną stylistykę. Bynajmniej nie chodzi o płytę z serii Odgłosy Natury "Las"...

Szczerze powiedziawszy, to mój problem polega na tym, że zbieram się na poważne zamówienie z WOP, a raz, że jestem totalnie zielony, dwa nie tykam żadnych mp3 nawet w celach poznawczych.

O, przypomniał mi się album węgierskiego projektu The Moon and the Nightspirit. Of Wand and the Moon też znam i lubię.

: 15-06-2007, 19:27
autor: TORTURER
Niemiecki Eloy przykładowo,pewnie gdyby nie byli z Reichu to byliby bardziej znani niz Pink Floyd,przy psychodeli z przełomu 60/70 tez sie mozna zrelaksować,polecam Brainticket,Styx,stare Genesis.

: 15-06-2007, 19:28
autor: Riven
Robert Rich & Steve Roach - Strata

: 15-06-2007, 20:08
autor: cumchrist
[quote][i]Wysłane przez Morph[/i]
Ogólnie rzeczy zalatujące nordyckim folkiem są super - wspomniane Tenhi, ale także Hedningarna czy trochę bardziej znane i może przez to niesłusznie przez wielu olewane Sigur Rós i Mum. Poza tym dwa bardzo lubiane przeze mnie projekty w trochę gorętszym klimacie - Rajna i Daemonia Nymphe. Także bardzo znany wśród metalowców z wiadomych przyczyn Chaostar. Świetny jest także projekt muzyków/muzyka? Godflesh - Vitriol. Więcej grzechów w tym temacie na razie nie pamiętam :]. [/quote]

O Sigur Ros słyszę wszędzie na około i to jest raczej spuszczanie się nad jego zajebistością, niż olewanie. Przyznam, że z tych kapel które wymieniłeś, nie znam żadnej, ale spróbuję je jakoś obadać.
Odnośnie Tenhi to niedługo wychodzi jakiś jubileuszowy 3CD box z jakimiś niepublikowanymi kawałkami, więc myślę warto będzie się w to zaopatrzyć.

[quote][i]Wysłane przez Morph[/i]
Z tego co patrzę na tego pierwszego posta to tu o DiJ czy Der Blutharsch nie będzie chodzić. [/quote]

No nie będzie ;)

: 15-06-2007, 20:32
autor: Skaut
[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
blank and jones relax.zna ktoś? [/quote]
ja tylko disco relax slyszalem, to cos podobnego?