Neo-folk, dark wave, ambient - rekomendacje

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2409
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

16-02-2008, 00:22

Riven pisze:Blackult -> : D
Ja, ino 8 sekund dłuższy więc może niy ma tak źle! a słucha sie całkiem całkiem, grzechotki jak świerszcze i flet jak blądyna z naprzeciwka
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

16-02-2008, 07:56

Riven pisze:koniecznie obadaj polski OSJAN. [...] taki polski odpowiednik Dead Can Dance (mozna nawet znalezc pewne analogie w drodze rozwoju na przestrzeni lat), tyle, ze duzo bardziej surowy.
:shock:
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

16-02-2008, 11:25

co?
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

16-02-2008, 12:03

Nie widzę w tym nic sensu, a jedyne analogie to rzecz, że jedni i drudzy odnosili się do muzyki etnicznej (zupełnie inne rejony świata), choć DCD na niektórych płytach tylko. Nie widzę żadnego powodu, żeby twierdzić, że Osjan to "taki polski odpowiednik Dead Can Dance (mozna nawet znalezc pewne analogie w drodze rozwoju na przestrzeni lat), tyle, ze duzo bardziej surowy". Znając ich nagrania i historię wydaje mi się to raczej śmieszne i ekstremalnie głupie nawet :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

16-02-2008, 12:10

dobra, moze faktycznie przegialem ; ]. to byla moja obserwcja, po prostu muzyke obu zespolow odbieram bardzo podobnie i budzi we mnie niemal identyczne emocje. o analogiach napisalem ze wzgledu na podobienstwo ostatniej plyty DCD do "Muzyki fruwajacej ryby", wydanych w podobnym okresie. ale w sumie nie jestem w stanie obronic tej tezy, bo jest oparta na calkowicie subiektywnych odczuciach ; p nie mniej jesli ktos lubi DCD, to z pewnoscia doceni OSJAN.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

16-02-2008, 12:45

Tak, Osjan nie tylko warto, ale będąc Polakiem nawet i wypada znać ;) Przy okazji chciałbym polecić rzecz, która swego czasu mocniej mną zakręciła niż dwójka Ulvera - Paganu Gadagramata (Pagan Yearbook).
http://www.rambles.net/praulins_paganu.html
http://www.upe.lv/english/ltmk01.asp
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
cumchrist
zaczyna szaleć
Posty: 150
Rejestracja: 02-02-2005, 19:40
Lokalizacja: Poznań

16-02-2008, 13:03

Riven pisze: ja nie moge przestac sluchac tego The Moon and the Nightspirit, absolutna rewelacja
Bardzo fajna muza, nie przeszkadza nawet, ze trochę taka "bajkowa". Mam płytkę co się zwie "Of Fables Forgotten..." czy jakoś tak. Całkiem przyjemne granie, z ciekawym feelingiem. Poza tym zajebiście sprawdza się w niektórych sytuacjach ;)
In us we all have the power
But sometimes it's so hard to see
And instinct is stronger than reason
It's just human nature to me
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

16-02-2008, 13:08

ja uwielbiam 'bajkowa' muzyke, o ile nie oznacza to kiczu i tandety - w tym wypadku z pewnoscia nie ; )

wracajac do Osjan:

Papuga szamoczaca sie w klatce po wydostaniu sie na wolnosc rozbija sie o pierwsza szybe. Trudno o tym myslec bez gniewu.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
cumchrist
zaczyna szaleć
Posty: 150
Rejestracja: 02-02-2005, 19:40
Lokalizacja: Poznań

16-02-2008, 13:15

A tak w ogóle w kontekście tego wątku, to ostatnimi czasy jestem pod wrażeniem takiego jednego projektu (dość znanego pana). Chodzi mi o Eon. Madre Protegenos rozklada mnie na łopaty. Ciekawy minimalizm ubrany w w taką dość kurwa subtelną (hehe) śródziemnomorską otoczkę. Fuckin A.

A ten Osjan właśnie zasysam, bo mnie zaintrygowaliśta...
In us we all have the power
But sometimes it's so hard to see
And instinct is stronger than reason
It's just human nature to me
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

16-02-2008, 13:18

cumchrist pisze:Madre Protegenos
cudeńko
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

11-03-2008, 08:41

a moze ktos poleci mi jakies distro z plytami DEATH IN JUNE? Rockers maja troche ich materialu, ale szukam wiecej. a propos - w necie do legalnego odsluchu jest juz ich nowy album - "The Rule of Thirds".
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

11-03-2008, 10:58

Riven pisze:a moze ktos poleci mi jakies distro z plytami DEATH IN JUNE? Rockers maja troche ich materialu, ale szukam wiecej. a propos - w necie do legalnego odsluchu jest juz ich nowy album - "The Rule of Thirds".
Kładę, nie słucham. Czekam na całość :)

DIJ w istocie Rockers ma trochę, a cała reszta jest trudniej dostępna. Rage In Eden ma też coś, ale chyba się pokrywa z Rockersem.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

11-03-2008, 11:13

tak z iniejszych bandow tutaj niewymienionych polecam goraco dark ambientowe Atrium Carceri . Calkiem udany miariaz sampli z filmow + troche anime + troche iniejszych podkladow.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

11-03-2008, 11:18

Wodz > no wlasnie. z LP, ktore mnie interesuja maja "The Wall of Sacrifice". Mialem kupic bo uwielbiam ten krazek (laa laaaa laaaa laaaa ; )), ale w koncu zdecydowalem sie na C93 - SixSixSix - SickSickSick (http://www.allegro.pl/item325695642_cur ... _june.html - sa jeszcze 3 sztuki )

zawiera material z Looney Runes, Lucifer, Tamlin i Misery Farm.
generalnie jestem przeciwnikiem skladanek badz tego typu kompilacji, a do tego marzy mi sie egzemplarz Lucifer over London, ale wiem, ze z dostepnoscia tych plyt jest bardzo ciezko, a nawet jak juz gdzies trafie, to cena bedzie najpewniej bardzo wysoka. najpierw skompletuje ich dyskografie, a potem bede polowal na rary ; )

Ile czasu czekales na stuff z Durtro? 2 dni temu zamowilem w koncu Nature Unveiled i Thunder Perfect Mind. Wyslalem tez prosbe o autografy św. Dawida Michała, mam nadzieje, ze pobblogoslawi ; p

no i dzis albu jutro powinno dojsc 5 voucherow na koncert \m/
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

11-03-2008, 11:27

Skaut_Kwatermaster pisze:tak z iniejszych bandow tutaj niewymienionych polecam goraco dark ambientowe Atrium Carceri . Calkiem udany miariaz sampli z filmow + troche anime + troche iniejszych podkladow.
Fajny Dark Ambient.
Riven pisze:Wodz > no wlasnie. z LP, ktore mnie interesuja maja "The Wall of Sacrifice". Mialem kupic bo uwielbiam ten krazek (laa laaaa laaaa laaaa ; )), ale w koncu zdecydowalem sie na C93 - SixSixSix - SickSickSick (http://www.allegro.pl/item325695642_cur ... _june.html )

zawiera material z Looney Runes, Lucifer, Tamlin i Misery Farm.
generalnie jestem przeciwnikiem skladanek badz tego typu kompilacji, a do tego marzy mi sie egzemplarz Lucifer over London, ale wiem, ze z dostepnoscia tych plyt jest bardzo ciezko, a nawet jak juz gdzies trafie, to cena bedzie najpewniej bardzo wysoka. najpierw skompletuje ich dyskografie, a potem bede polowal na rary ; )/quote]
Ja Ścianę wziąłem we wrocławskim ShockRocku a oni mieli ją z Rockersa właśnie. Pięknie wydana rzecz.

Co do SixSixSix to też miałem ją kupować, ale jakoś tak wyszło, że kupiłem i Lucka i Tamlin i Runes. O Misery Farm nie marzę nawet, więc pewnie tego SSS też kupię kiedyś ;)

Riven pisze:Ile czasu czekales na stuff z Durtro? 2 dni temu zamowilem w koncu Nature Unveiled i Thunder Perfect Mind. Wyslalem tez prosbe o autografy św. Dawida Michała, mam nadzieje, ze pobblogoslawi ; p

no, i dzis albu jutro powinnyo dojsc 5 voucherow na koncert \m/
Aż 5? Nieźle :) Może będzie trochę ludzi :)

Na przesyłkę z Durtro jakieś 2 tygodnie, ale oni wysyłają Nature i Dog's Blood gdzieś dopiero w połowie marcao ile mi wiadomo.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

11-03-2008, 11:32

maja? cos mi sie zdawalo, ze w marcu : (... jesli tak, to mam nadzieje, ze chociaz TPM wysla wczesniej - w koncu koszt wysylki jest naliczany do kazdej kolejnej plyty.

a jedzie nas piatka, ale caly czas mecze longinusa, bo jak dotad sie nie okreslil : D

co do tej Sciany - nic mi nie mow, bo jeszcze zamowie. i nie bede mial za co pic na koncercie, bo wlasnie wydaje na plyty kase odlozona na Wroclaw ; p
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

11-03-2008, 11:35

Riven pisze:maja? cos mi sie zdawalo, ze w marcu : (... jesli tak, to mam nadzieje, ze chociaz TPM wysla wczesniej - w koncu koszt wysylki jest naliczany do kazdej kolejnej plyty.

a jedzie nas piatka, ale caly czas mecze longinusa, bo jak dotad sie nie okreslil : D

co do tej Sciany - nic mi nie mow, bo jeszcze zamowie. i nie bede mial za co pic na koncercie, bo wlasnie wydaje na plyty kase odlozona na Wroclaw ; p
W marcu, poprawiłem posta ;)

Mówisz, że narobiłem Ci smaka? No to powiem jeszcze, że całość pokryta jest małymi, wytłaczanymi totenkopfami a książeczka jest zrobiona z rewelacyjnego, twardego, śliskiego papieru ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

11-03-2008, 11:42

postawisz mi piwo jak mi sie skonczy kasa, prawda?

zamawiam dzisiaj : D
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

11-03-2008, 12:00

Riven pisze:postawisz mi piwo jak mi sie skonczy kasa, prawda?

zamawiam dzisiaj : D
To jest dobra koncepcja ;)
Piwo postawię jakby co :lol:
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

11-03-2008, 12:01

Riven pisze:Wodz > no wlasnie. z LP, ktore mnie interesuja maja "The Wall of Sacrifice". Mialem kupic bo uwielbiam ten krazek (laa laaaa laaaa laaaa ; )), ale w koncu zdecydowalem sie na C93 - SixSixSix - SickSickSick (http://www.allegro.pl/item325695642_cur ... _june.html - sa jeszcze 3 sztuki )

zawiera material z Looney Runes, Lucifer, Tamlin i Misery Farm.
generalnie jestem przeciwnikiem skladanek badz tego typu kompilacji, a do tego marzy mi sie egzemplarz Lucifer over London, ale wiem, ze z dostepnoscia tych plyt jest bardzo ciezko, a nawet jak juz gdzies trafie, to cena bedzie najpewniej bardzo wysoka. najpierw skompletuje ich dyskografie, a potem bede polowal na rary ; )
Zajebiste jest to wydanie, nie zawiedziesz się, a tylna strona okladki to juz mistrzostwo ;). Abstrahując już w tym momencie od ceny, bo jest zdzierska, to cudny materiał. Właśnie zapuszczam.
ODPOWIEDZ