HENRIK NORDVARGR BJORKK

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

15-10-2007, 17:01

[quote][i]Wysłane przez Wódz_Dziesięć_Niedźwiedzi[/i]I Told Them We Eat Babies, Drink Piss!
I Told Them We Watch Corpses Raped by Dogs!
We Shit on the Host!
I Told Them That The Goat With Prick of Hard Iron Comes Out of The Trees and We All Kiss its Rump!
By The Light of Living Children Buried in Extrement Up To Their Next With The Heads on Fire!
'N They Belived it! Every Word!
They Cross Themselves with Every New Ebomination and Thank The Lord For Bringing This Poor Monster To The Light of HIS Redemption [/quote]Bo ten track to czysta poezja ("Submit and Obey" bodaj).

Większość płyt jakie wymieniliście co najmniej lubię, a kilka wielbię: wszystko co popadnie MZ-ty, Folkstorm dziś męczyłem "Sweden" i jest zajebisty, chociaż całokształt tego projektu daje radę. Obie części Partikel (razem z Merzbow) mogę zdecydowanie polecić (ale mało tam ambient, to bardziej pogięta, post-noisowa elektronika), kolaborka z Hentai - fajnie organiczna i horrorowo-ambientowa muzyczka. Fakt "I End Forever" faktycznie rozbraja, pozostałe też ale to zdecydowanie mój faworyt (spośród firmowanych jako H.N.Bjorkk).

Nie wiem czy ktoś wspominał o współpracy N. z Naer Mataron na ich najlepszej/ostatniej płycie i z Forgotten Tomb na "Love's Burial Ground". W razie czego ja wspominam.

Projekty o których nie napisaliście, a są warte uwagi:

Muskel - jedyna płytka tego tworu (2003 chyba) genialnie drażni końcówki nerwów. Mieszanka cyfrowego noise z power electronics - harszowa ale kontrolowana i nienaganna realizacyjnie. Wierci dziury, polecam.

Incinerator International "Head On" - kolaboracja z nowojorskim mistrzem crime electronics Slogun. Ciężki i brudny power electronics z demonicznymi wokalami by Slogun. Zabija. O ile ktoś lubi takie klimaty.

Ostatnio N. robił jakiś BM dla ruskiego wydawcy, ale nie słyszałem jeszcze tego czegoś.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

15-10-2007, 17:06

[quote][i]Wysłane przez PrzemoC[/i]
[quote][i]Wysłane przez Wódz_Dziesięć_Niedźwiedzi[/i]I Told Them We Eat Babies, Drink Piss!
I Told Them We Watch Corpses Raped by Dogs!
We Shit on the Host!
I Told Them That The Goat With Prick of Hard Iron Comes Out of The Trees and We All Kiss its Rump!
By The Light of Living Children Buried in Extrement Up To Their Next With The Heads on Fire!
'N They Belived it! Every Word!
They Cross Themselves with Every New Ebomination and Thank The Lord For Bringing This Poor Monster To The Light of HIS Redemption [/quote]Bo ten track to czysta poezja ("Submit and Obey" bodaj).[/quote]

Tak właśnie. Chociaż chyba najbardziej leży mi Toroidh.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

15-10-2007, 17:11

Toroidh jest przyjemnie zamglony, ma klimat ducha przeszłości. Ot, jeden z wielu klimatów jebiście zmontowanych przez N. Jak to kiedyś ktoś napisał - N. jednym projektem charczy a drugim buczy - mimo, że to zakrawa na kpiny, to jest dosyć trafne, hehe.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

03-02-2008, 21:19

Dobra, pogubiłem się zupełnie. Czym się różni TESTAMENT od FINAL TESTAMENT (Eternal Pride Records)?

Raczej olewam wydany przez WOP box na korzyść pojedyńczych wydań. Proszę osoby poinformowane o info apropos mojego powyższego zapytania.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

03-02-2008, 21:27

Jeśli się nie mylę, to FINAL TESTAMENT jest reedycją TESTAMENT wydanego w 2003 na winylu. FINAL TESTAMENT zawiera dodatkowo dwa bonusowe numery. Aby było śmieszniej TESTAMENT został wydany również w 2003 r na CD, ale ta wersja zawiera inne mixy ;)
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

03-02-2008, 21:38

Trojan pisze:Jeśli się nie mylę, to FINAL TESTAMENT jest reedycją TESTAMENT wydanego w 2003 na winylu. FINAL TESTAMENT zawiera dodatkowo dwa bonusowe numery. Aby było śmieszniej TESTAMENT został wydany również w 2003 r na CD, ale ta wersja zawiera inne mixy ;)
O! To już coś wiem. Czyli to jest generalnie ten sam album. Bo już się bałem, że będę musiał oba kupować...Tak więc wezmę z WOP ten Final Testament, na dniach zamawiam Europe Is Dead i Segervitring. No i będę się musiał rozejrzeć za Those Who Remember...
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

03-02-2008, 21:41

Aż tak Ci się wkręciło? Do mnie zdecydowanie bardziej trafia FOLKSTORM i EMZETA ;)
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

03-02-2008, 21:44

Trojan pisze:Aż tak Ci się wkręciło? Do mnie zdecydowanie bardziej trafia FOLKSTORM i EMZETA ;)
Na maxa mi się wkręciło. Kiedyś mi się jedynie podobało, a teraz mnie miażdży dokumentnie ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
SATAN

03-02-2008, 22:38

Trojan pisze:i EMZETA ;)

Emzeta to był kurwa dobry motor i tyle!

o czym wy kurwa gadacie? co za sraka!!
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

03-02-2008, 22:46

A ten jakie kopro-skłonności w każdym temacie pokazuje :lol:
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

03-02-2008, 22:56

przynajmniej forum się rozruszało, ale jak przekroczy pięćdziesiątkę to będzie już to przykre
Down the bottle's nest
DCI Hunt

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

25-05-2009, 11:00

Zna ktoś ostatni Toroidh? Warto to kupować czy zrobił się z tego martial industrial dla metalowców?
Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

06-07-2009, 09:59

Henryk Bajorko kontratakuje nowym materiałem dla Beast of Prey. Jest ścisły limit i obawiam się czy to nie jakiś odrzut. Słyszał kto to cóś? Poza tym jest pono gotowy nowy album Goatvargr (kolaboracja z harsh'owym Goat), ich pierwsza płyta wymiatała i też jestem b. ciekaw.
Awatar użytkownika
Herezjarcha
w mackach Zła
Posty: 700
Rejestracja: 28-06-2009, 23:46
Lokalizacja: skądinąd

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

06-07-2009, 20:52

Słyszał ktoś może drugą część Interstellar? Warto się w ogóle za to brać ? Czy to może jakieś odrzuty z sesji wrzucone na piratebay z przyczyn polityczno-marketingowych?
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

26-07-2009, 18:32

Conflagrator pisze:Zna ktoś ostatni Toroidh? Warto to kupować czy zrobił się z tego martial industrial dla metalowców?
Hmmmmm. Myślę że warto kupić, ładnie to wydane (digi A5, rozkładany o ile dobrze pamiętam). Muzycznie kontynuacja poprzednich, aczkolwiek jak dla mnie nie ten poziom. Jakby więcej recytacji, znów świetne retro wstawki, wszystko na miejscu, ale nie ma tu tego czegoś, co miał na przykład Those Who...(kurna, ileż tam było cytatów z 'Triumph Of The Will' Leni R...) - ten piękny fragment pod koniec czwartego utworu, skopiowany z tego właśnie filmu, towarzyszący ujęciom panoramy Norymbergi - przepiękne (zarówno scena w filmie, jak i ów wagnerowski fragment). Europe Is Dead też w sumie bardziej mi leży niż ostatnia...Ale nie jest źle. Po prostu poprzeczka jest wysoko ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
DCI Hunt

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

11-03-2010, 20:04

Obrazek
Vargr - The Maria Orsic Trilogy 205 Recordings [2009]

CD1: Orsic Descending
CD2: Ave Maria
CD3: Aldebaran


These three recordings, made roughly one year apart, are inspired by the myths
surrounding Maria Orsic, the beautiful Thule/Vril medium who allegedly channeled
alien civilisations and gained knowledge about how to create anti-gravitation
and much more.


Próbował ktoś? Ja właśnie jestem w połowie trzeciej części i muszę powiedzieć, że naprawdę podoba mi się ten materiał. 2,5 godziny noise, przez większość czasu harshowego, choć zdarzają się i bardziej przystępne fragmenty (głównie wtedy kiedy pojawiają się sample). Rzecz dla wytrwałych, ale myślę, że warto.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

11-03-2010, 20:08

bym sobie kupił, gdzie?
DCI Hunt

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

11-03-2010, 20:47

Limit 100 kopii :)

Muszę pogrzebać w dyskografii Heńka, bo poza trzema CD MZ 412 i trylogią TOROIDH, które mam na półce znam jedynie pojedyncze wydawnictwa, ale jak widze jego dyskografię to nie wiem za co się zabrać :mrgreen:
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

11-03-2010, 21:03

ja bym polecał:
Vitagen
The Less You Know, The Better
For the Blood is the Life
Partikel I
Partikel II
The Dead Never Sleep
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HENRIK NORDVARGR BJORKK

11-03-2010, 21:24

Własnie słucham rzeczonego Vitagen i jestem totalnie oczarowany. Czuję sie jakby zaraz miała mnie wchłonąc jakas jebana, czarna dziura. To nie jest muzyka, to nie są nawet dźwięki, to jest ZŁO.
Gdzies na dysku zalega mi jeszcze split z Drakh, może sobie do snu zarzucę, bo jakos o tym zapomniałem i nie przesłuchałem.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
ODPOWIEDZ