HENRIK NORDVARGR BJORKK

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

HENRIK NORDVARGR BJORKK

11-02-2007, 19:56

no to temat dla dwóch osób - wypowiem sie ja i pewno Brzechwo - a reszta może spierdalać ;)

tak sobie dziś zrobiłem dzień z solówkami naszego poczciwego Henrika i myślę sobie, że może czas poprać

człowiek orkiestra:
- lider klasyków death industrialu - MZ.412 (zaczynali w zasadzie jako hybryda industrialno black metalowa...)
- lider jednego z najbardziej ekstremalnych przedstawicieli sceny hrash industrial / noise - FOLKSTORM
- lider militarnego, wojennego TOROIDH
- a także członek / założyciel szeregu innych zajebistych projektów w rodzaju HYDRA HEAD 9, THEE MALDOROR KOLLECTIVE, GOATVARGR etc.
- znany z wspólnych dzieł z innymi klasykami gatunku, np. MERZBOW i HENTAI

dla mnie jednak przede wszystkim rządzą niepodzielnie płyty, które wydaje po prostu jako HENRIK NORDVARGR BJORKK. cudowny, przestrzenny, wciągający niczy czarna dziura dark ambient mogący spokojnie konkurować z mistrzem gatunku, czyli LUSTMORD. niesamowita wyobraźnia sprawia, że kolo potrafi z prostych dźwięków otoczenia wyciągnąć prawdziwe piękno. na przykład część utworów z cudownej On Broken Wings Towards Victory została nagrana tylko i wyłącznie przy pomocy... noży

żeby było piękniej, to jego płyty są po prostu przecudnie powydawane - takie Vitagen, wydane zresztą w dość konkretnie limitowanym nakładzie (800 szt.), to małe dzieło sztuki - ręce mi się trzęsą, jak wyciągam ten krążek z półki

podobnie The Dead Never Sleep (jakże adekwatny tytuł do zawartości...).

http://www.nordvargr.com/en.html

tu możecie sobie ściągnąć cały album z niepublikowanymi nagraniami... natomiast z góry mówię, że jego zawartość nie oddaje tego, co można na pełnych albumach usłyszeć - to jedynie przystawka...
Awatar użytkownika
Koval
rozkręca się
Posty: 62
Rejestracja: 05-10-2006, 15:58

11-02-2007, 20:03

Z ww. zespołów znam tylko MZ, i o ile na przykład "Burning The Temple Of God" było całkiem zajebiste, to to nowe Infernal cośtam to chujnia na resorach.
When the sun has died
When the angels are blind
When the fog lies thick
over the palace of God
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

11-02-2007, 20:07

jakie to reaktywne i katolickie ;)
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

11-02-2007, 20:16

Człowiek instytucja, poruszający się swobodnie po industrialu, jak i po jego post odłamach. Miałem okazję kiedyś z nim rozmawiać, w swoich nagraniach wykorzystuje z reguły instrumenty analogowe np. wspomniane noże :-), kości, pudełka z tektury, blachy itp. - wbrew pozorom bardzo mało jest instrumentów, tych w tradycyjnym rozumieniu. Po przepuszczeniu dźwięków przez różne efekty, których zbiór posiada przepotężny ( osobne moduły, a nie jakieś komputerowe bzykadła ) efekt jest niesamowity. Gość sięga śmiało do niekowencjonalnych pomysłów - do legendy przeszedł słynny 8 płytowy box Henrik Nordvargr Sleep Therapy - zapis elektroencefalogramu podczas snu autora :-) - tylko 300 sztuk na świat, płytka I End Forever rozwaliła mnie klimatem elektroniki wczesnych lat 70-tych, no kocham bezgranicznie :-)
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
akall
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 08-02-2006, 21:35

11-02-2007, 20:41

Znam MZ.412 - Burning The Temple Of God i solową Vitagen, obie robią duże wrażenie, szczególnie po ciemku.
Still o'er the curved, white trellis of your sides
The sateless, wandering serpent curls and glides
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

11-02-2007, 20:55

[quote][i]Wysłane przez akall[/i]
Znam MZ.412 - Burning The Temple Of God i solową Vitagen, obie robią duże wrażenie, szczególnie po ciemku. [/quote]

ściągnij parę buchów i zarzuć I End Forever :-)))
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Tokarz
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 13-05-2005, 12:10
Lokalizacja: Puławy

11-02-2007, 21:05

[quote][i]Wysłane przez twoja_stara_trotzky[/i]
... a reszta może spierdalać ;)
[/quote]

sam spierdalaj ;)
***** ***
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

11-02-2007, 21:07

Mz.412 to twór, który wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Ekstrema najwyższej próby. Pamiętam, że stałem jak kołek i wydawało mi się, że jestem w jakimś pieprzonym obozie koncentracyjnym i za chwilę cała przemysłowa maszyneria zostanie uruchomiona by przerobić mnie na mydło. W zasadzie należy polecić wszystkie krążki może poza "Domine Rex Infernum", co do którego mam mieszane uczucia. Czasem już mi się wydaje, że coś kumam z tej płyty, a po chwili to coś się wymyka i zaczynam mieć wrażenie, że to zwykły wypadek przy pracy. Może kiedyś przyjdzie na nią czas.

Folkstorm - słucham równie często. "Information Blitzkrieg" rządzi, zresztą to jedyna płyta wydana pod tym szyldem, którą mam w oryginale. Szkoda, że tak oszczędnie wydana i że trafiła mi się chyba jakaś reedycja ze zmienioną okładką, no ale co tam, dźwięki wynagradzają wszystko.

Z kooperacji znam Merzbow vs Nordvargr - "Partikel" i to też jest rzecz, która mi nieźle robi, ale raczej byłem przygotowany na zawartość, więc spodnie wyszły czyste z konfrontacji. Zdecydowanie więcej przestrzeni niż na wspomnianych wcześniej albumach, chociaż np. drugi kawałek "Kyoufu-O" piłuje uszy wysokimi częstotliwościami aż miło.

Nordvargr & Drakh - "Cold Void Of Nothing" oraz "Infinitas In Aeternum" - bez opsrania, po prostu lubię. Nacisk raczej na atmosferyczne wciąganie słuchacza w otchłań niż na krojenie falą dźwiękową, chociaż obróbka mózgu na tym samym poziomie, tyle że innymi środkami.

No i jest jeszcze "Awaken" z solowych dokonań, ale jakoś tak niespecjalnie się nim cieszyłem. Przyjdzie jeszcze czas na to dziełko. Chyba to wszystko co znam.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

11-02-2007, 21:20

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
eeeeee...... [/quote]

komunikat chyba był wyraźny, cytuję:

[quote][i]Wysłane przez twoja_stara_trotzky[/i]
reszta może spierdalać ;) [/quote]
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

11-02-2007, 21:54

tak właśnie jest, sam bym lepiej tego nie ujął
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Set
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 02-02-2006, 21:23

11-02-2007, 23:32

zdycham przy MZ412 "in nomine..." i "burning...", nie jestem znawcą tej muzyki ale te dwie pozycje niszczą. Folkstorm znam pobierznie, kilka morderczych numerow.git
NECRO SKINS SOCIETY
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

12-02-2007, 00:07

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
eeeeee...... [/quote]

jedni lubią Rembranta inni rysunki Papcia Chmiela - i jedno i drugi ma swój urok. Papcia Sodoma z ostatnich dwóch płyt mogę posłuchać sobie w samochodzie przez jak jadę do pracy, Nordvargra słuchałem dzisiaj cały dzień i aż mi już żal na noc wyłączać. Właśnie dla takich płyt warto słuchać muzyki...
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

12-02-2007, 00:21

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
W zasadzie należy polecić wszystkie krążki może poza "Domine Rex Infernum", co do którego mam mieszane uczucia. [/quote]

A to akurat moja ulubiona płyta MZ, bardzo fajna rzecz.
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

12-02-2007, 01:50

Ja na razie napiszę tylko tyle, że sample z nowego Toroidh są bardzo sycące.
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

12-02-2007, 09:52

Ja nie znam więc zanim będe musiał spierdalać to prosze o podanie jednej pozycji na początek od której warto zacząć przygodę z dziełami pana Henryka.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

12-02-2007, 10:26

Ja bym polecił któreś Mz.412. Moje ulubione to "Nordik Battle Signs", ale powszechnie wiadomo, że najlepiej zaczynać od początku. I dla kontrastu wrzucić też któregoś solowego Nordvargra, żeby poznać nieco bardziej minimalistyczne oblicze, ale tu niech inni podadzą który tytuł lepiej, bo ja mam pewne braki.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-02-2007, 14:36

można tak:

Vitagen
I End Forever
On Broken Wings Towards Victory
Partikel
Awaken
The Dead Never Sleep
Semen
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

12-02-2007, 21:15

widze, ze tym razem sie od tego powstrzymal ;)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

15-10-2007, 13:32

Dużo Nordvarga nie słyszałem, ale za ten fragment już go lubię:

I Told Them We Eat Babies, Drink Piss!
I Told Them We Watch Corpses Raped by Dogs!
We Shit on the Host!
I Told Them That The Goat With Prick of Hard Iron Comes Out of The Trees and We All Kiss its Rump!
By The Light of Living Children Buried in Extrement Up To Their Next With The Heads on Fire!
'N They Belived it! Every Word!
They Cross Themselves with Every New Ebomination and Thank The Lord For Bringing This Poor Monster To The Light of HIS Redemption
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
ODPOWIEDZ