EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

08-10-2014, 21:26

Bloodcult pisze:kto z wielkich w tym roku zawiódł ? (Swans, to wiem)
Swans jeszcze nie słyszałem, więc nie wiem. Dla mnie największe rozczarowania to Mayhem i Godflesh.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

04-11-2014, 15:17

świeżutki wywiad z Blixą:
http://louderthanwar.com/einsturzende-n ... a-bargeld/" onclick="window.open(this.href);return false;
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

27-04-2015, 12:54

11 lipca EINSTURZENDE NEUBAUTEN na lubelskich Innych Brzmieniach.

Sprawdzone und potwierdzone
http://www.innebrzmienia.pl/einsturzende-neubauten/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale to jeszcze nie jest najlepsze w tym wszystkim, bo, proszę państwa, na Inne Brzmienia wstęp jest WOLNY :D Było tak rok temu i w tym ma być również.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

27-04-2015, 13:41

kenediusze pisze:wstęp jest WOLNY :D
czy przez to się bydła nie zejdzie ? ;/
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

27-04-2015, 13:46

W zeszłym roku koncerty na dużej scenie (Asian Dub Foundation i Goldfrapp) były na Placu Zamkowym i było zasadniczo całkiem spoko, odniosłem wrażenie, że jednak większość ludzi przyszła posłuchać muzyki a nie walić w czajnik do porzygu bo coś się dzieje. Sporo pewnie będzie od lokalizacji zależało, na razie nie ma miejsca wyznaczonego jeszcze.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

27-04-2015, 17:04

kenediusze pisze:11 lipca EINSTURZENDE NEUBAUTEN na lubelskich Innych Brzmieniach.

Sprawdzone und potwierdzone
http://www.innebrzmienia.pl/einsturzende-neubauten/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale to jeszcze nie jest najlepsze w tym wszystkim, bo, proszę państwa, na Inne Brzmienia wstęp jest WOLNY :D Było tak rok temu i w tym ma być również.
O popacz Pan...
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

28-04-2015, 11:29

kenediusze pisze:walić w czajnik do porzygu
a to dobry plan na majówkę :D
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

28-04-2015, 14:34

Ja juz ukradlem zapasowa watrobe ze szpitala, czuje ze sie przyda.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

04-07-2015, 16:51

Zień bobry.

Ja w sprawie takiej. Otóż przedkoncertowo powtarzam sobie pewne rzeczy EN jak też uzupełniam niektóre zaległości. Słuchając sobie "Kollaps" przypadkiem nie pominąłem, co zazwyczaj robię, bonusu, jakim jest w tym wypadku koncertowa wersja "Negativ Nein". Tak się złożyło, że mnie wykonanie rzeczonego numeru zupełnie urzekło między innymi tym, że odchodząc od wersji pierwotnej (jest bardziej "muzyczne", nie czarujmy się) nie traci nic z totalnego, pierowntgeo pierdolnięcia, jakie charakteryzuje wczesne EN (bo nie można ukryć, że jest w tych wszystkich trzaskach zgrzytach i rzężeniach ogromna, nieukierunkowana energia, która sobie pulsuje i robi z mózgu słuchacza galaretę).
Doczytałem się, że jest to nagranie pochodzące z 26.061987 roku, z koncertu w Tempodromie, cokolwiek i gdziekolwiek to jest. Zainteresowało mnie to rzeczą następującą:

1. Czy koncertówki i/lub bootlegi Einsturzende Neubauten są godne uwagi? Czym się charakteryzują?
2. jeśli tak, to które?

W szczególności by mnie interesowały opinie na temat rzeczy wczesnych.
Ktoś jest w stanie się na ten temat wypowiedzieć?
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Vitriol
weteran forumowych bitew
Posty: 1385
Rejestracja: 03-07-2006, 12:13

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

04-07-2015, 17:10

prawdopodobnie będę
https://www.facebook.com/kontaminationvvv" onclick="window.open(this.href);return false;
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

10-04-2016, 17:40

http://www.national-geographic.pl/aktua ... i-i-mlotki" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

22-01-2024, 17:02

Kilka dni temu wspomniałem na forum, że fajnie jakby EN coś wypuściło - no i się potwierdziło. Nowy album ma wyjść 5 kwietnia i ma to być 2CD składające się z tzw. utworów Rampe. Czyli utworów, które wywodzą się z improwizacji na żywo (oczywiście podrasowanych w studio, a nie w takiej surowej formie). Z tego co pamiętam, to na ostatniej trasie każde miasto dostało Rampe swoje, tego warszawskiego na płycie raczej nie będzie. Wkrótce oficjalne ogłoszenie. Wolałbym chyba tradycyjna, ale takimi utworami też nie pogardzę :D

Chłopaki są w formie, zarówno koncertowej, jak i studyjnej, więc lipy nie będzie.

A tutaj ich singiel z 2020, który przeszedł bez echa, a super utwór dla mnie!

Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
TrombaZaguady
rozkręca się
Posty: 49
Rejestracja: 30-11-2023, 23:15

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

22-01-2024, 17:39

Jak widzę „utwory z improwizacji na żywo”, to od razu przypomina mi się Lament, który wtedy preorderowałem w ciemno i okazał się strasznym klopsem. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej, i gdzieś w serduszku liczę na to, że panowie nagrają też coś ciekawszego niż pop grany na rurkach i pilarkach. Poczekam z pewną rezerwą na całość na youtubie.

No i czemu ten Blixa koniecznie musi śpiewać tym angielskim z gęstym akcentem? Po niemiecku brzmi o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

22-01-2024, 19:28

TrombaZaguady pisze:
22-01-2024, 17:39
Jak widzę „utwory z improwizacji na żywo”, to od razu przypomina mi się Lament, który wtedy preorderowałem w ciemno i okazał się strasznym klopsem. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej, i gdzieś w serduszku liczę na to, że panowie nagrają też coś ciekawszego niż pop grany na rurkach i pilarkach. Poczekam z pewną rezerwą na całość na youtubie.

No i czemu ten Blixa koniecznie musi śpiewać tym angielskim z gęstym akcentem? Po niemiecku brzmi o wiele lepiej.
Co do akcentu, to kwestia gustu - chyba śpiewa raz tak, raz tak. A pop grany na złomie jest super. Moja obawa jest właśnie taka, że jego tu może nie być ze względu na swobodną formułę. Zresztą łap tutaj przykładową Rampe z ostatniej trasy:



Moim zdaniem średni, ale specjaliści od zespolu twierdzą, że te z niektórych miast naprawde były ciekawe. Na pewno to będzie bliższym tradycyjnym utworom w wersjach studyjnych, ale raczej nie będzie to ich najbardziej przebojowy album.

Lament nie jest ich najlepsza płytą, ale miewa lepsze fragmenty. Np. How Did I Die, który zresztą był też grany na ostatniej trasie i mnie kupił w tym wykonaniu.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
TrombaZaguady
rozkręca się
Posty: 49
Rejestracja: 30-11-2023, 23:15

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

22-01-2024, 20:42

Zgadzam się, że pop na złomie jest fajny, ale ta formuła już się zaczyna dla mnie wyczerpywać i chciałbym, żeby Neubauteny spróbowały poszukać nowego kierunku. Inna sprawa, że to też późno w karierze na jakieś rewolucje.

Sam materiał na Lamencie może i nie jest zły, ale jest mocno konceptualny i ewidentnie stworzony z myślą o widowisku na żywo, przez co średnio sprawdza się w formie albumu. Obawiam się, że tutaj może być podobnie, zwłaszcza po odsłuchaniu podesłanego przez ciebie nagrania z koncertu.

A z tym śpiewaniem po niemiecku to może mój wewnętrzny germanista się odzywa, a może po prostu w ogóle lubię w muzyce, gdy artyści piszą i śpiewają w swoich ojczystych językach. Zawsze brzmi mi to bardziej autentycznie.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

05-02-2024, 22:29

TrombaZaguady pisze:
22-01-2024, 20:42
Rampe z ostatniej trasy, pewnie w ulepszonej wersji studyjnej trafi na płytę. Myślę, że można potraktować to jako zapowiedź. Tak nawiasem mówiąc to była naprawdę super trasa i ich koncert był jednym z najlepszych w ogóle, na jakich byłem - magia. Jak macie okazję ich widzieć gdzieś w pobliżu, to warto!

Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
TrombaZaguady
rozkręca się
Posty: 49
Rejestracja: 30-11-2023, 23:15

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

06-02-2024, 09:09

Dobra, zmieniam zdanie, nieźle to brzmi. Na pewno sprawdzę album. Nie było mi jeszcze dane usłyszeć ich na żywo, ale podobno jesienią mają znowu koncertować i mam zamiar to wtedy nadrobić.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN

06-02-2024, 18:57

To będziesz miał okazję, bo dzisiaj tuż po Twojej wiadomości ogłosili trasę :)

Obrazek
Będzie też na przełomie marca i kwietnia koncert dla członków fanklubie w Berlinie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
ODPOWIEDZ