CURRENT 93

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Karkasonne

Re: CURRENT 93

18-11-2017, 21:02

Tylko że akurat Current 93 ma wiele płyt, na których melodii nie ma prawie wcale.
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: CURRENT 93

18-11-2017, 21:06

Karkasonne pisze:Tylko że akurat Current 93 ma wiele płyt, na których melodii nie ma prawie wcale.
ty to jesteś ostry jak brzytwa ;_0

jednak

przybij piatke z mendą angisiak - to na raz

i poluzuj gumę na koku, bo uciska - na dwa

a jak odkryjesz M E L O D I E

to się zamelduj

i przeproś - na trzy
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CURRENT 93

19-11-2017, 08:31

EatMyFuck pisze:
fasada. runy. kult solarny. i inne pierdoły. szkoda czasu i atłasu.
Piszesz jak gdyby neofolk to była jakaś lipa, bujda na resorach, pretensojnalny lep na rządnych doznań intelektulanych metaluchów-snobów co to myślą że są lepsi od fana prostego łomotu Venom bo słuchają geja-okultysty smęcącego na bałałajce hymny o dumnej Europie na skutek czego posiedli tajemnice nieznane brudnej gawiedzi. Praise the Runes!
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: CURRENT 93

19-11-2017, 12:23

hcpig pisze:
EatMyFuck pisze:
fasada. runy. kult solarny. i inne pierdoły. szkoda czasu i atłasu.
Piszesz jak gdyby neofolk to była jakaś lipa, bujda na resorach, pretensojnalny lep na rządnych doznań intelektulanych metaluchów-snobów co to myślą że są lepsi od fana prostego łomotu Venom bo słuchają geja-okultysty smęcącego na bałałajce hymny o dumnej Europie na skutek czego posiedli tajemnice nieznane brudnej gawiedzi. Praise the Runes!
taaa,
teraz to JA muszę przemyśleć swoją jakże dogłębną myśl ;-)
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: CURRENT 93

19-11-2017, 13:07

hcpig pisze:
EatMyFuck pisze:
fasada. runy. kult solarny. i inne pierdoły. szkoda czasu i atłasu.
Piszesz jak gdyby neofolk to była jakaś lipa, bujda na resorach, pretensojnalny lep na rządnych doznań intelektulanych metaluchów-snobów co to myślą że są lepsi od fana prostego łomotu Venom bo słuchają geja-okultysty smęcącego na bałałajce hymny o dumnej Europie na skutek czego posiedli tajemnice nieznane brudnej gawiedzi. Praise the Runes!
kurde, mi się wydaje, że właśnie tak jest. ale jestem prostym metalowcem-hard rockowcem, który tylko liznął inne gatunki i mogę nie mieć racji
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 313
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: CURRENT 93

19-11-2017, 13:20

kto co lubi ale osobiście nie rozumiem tych zarzutów pod adresem neofolku. jest unikalny, z często inteligentnymi tekstami, często też prowokującymi (w dobrym sensie). samo połączenie apokaliptycznych czy ogóle mrocznych tekstów z taką muzyką jest ciekawe. rozumiem, że można nie lubić, ale dziwne wydaje mi się jebanie, że to lep na metaluchów i generalnie wydmuszka. niby czemu? pozostając w temacie C93 to np. ostatnio odświeżana przeze mnie płyta z tekstami Ligottiego ma liryki lepsze od 99% metalowych wyziewów których jakoś się nie krytykuje, bo to przecież metal tylko. nie no, krytykuje, jak ktoś chcę stworzyć coś nietypowego lirycznie jak np. DSO to zaraz jest, że pretensjonalne gówno dla nastoletnich nihilistów ewentualnie szatanistów religijnych.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: CURRENT 93

20-11-2017, 17:55

Pamiętam jak swego czasu rivcio zachwycał się tymi cyrkowymi przytupasami, ale rivcio pokochał swego czasu również Voivod, Slayer, Morbid Angel. On był w chuj mroczny to fakt.
Current to jednak trupa dla pedalstwa i nudnych, zdołowanych wafli. Teraz już wiem dlaczego rivcio się nimi jarał (i nie tylko ten nudny pedał:))
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: CURRENT 93

20-11-2017, 18:23

nie żeby się we mnie odezwał jakiś bezkrytyczny fanboy Current 93, bo jednak z tej całej ekipy World Serpent chyba za nimi najmniej przepadałem. jednak ich współpraca z Ligottim, czyli I Have A Special Plan For This World, In A Foreign Town, czy też te wczesne bardziej industrialne wydawnictwa porkoju Dawn to akurat dokładne przeciwieństwo pedalstwa.

natomiast nigdy, przenigidy nie siadły mi ich akustyczne wydawnictwa, począwszy od Thunder Perfect Mind, skończywszy na Sof Black Stars.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 449
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: CURRENT 93

28-11-2017, 11:52

Ponownie na opych:

http://allegro.pl/current-93-judas-as-b ... 52434.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Karkasonne

Re: CURRENT 93

29-01-2018, 13:11

Dopiero wczoraj poznałem Sleep has his House i Black Ships Ate the Sky. Jakie to są świetne płyty.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CURRENT 93

29-01-2018, 19:47

EatMyFuck pisze:
taaa,
teraz to JA muszę przemyśleć swoją jakże dogłębną myśl ;-)
No i jak refleksje po dwóch miesiącach?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: CURRENT 93

29-01-2018, 19:58

hcpig pisze:
EatMyFuck pisze:
taaa,
teraz to JA muszę przemyśleć swoją jakże dogłębną myśl ;-)
No i jak refleksje po dwóch miesiącach?
wiesz, JA bardzo wolno myślę. musisz jeszcze poczekać.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: CURRENT 93

29-01-2018, 20:37

Karkasonne pisze:Dopiero wczoraj poznałem Sleep has his House i Black Ships Ate the Sky. Jakie to są świetne płyty.
Tak jest. Szkoda, że Tibetowi po "statkach" już nie udało się nagrać czegoś równie dobrego.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

Re: CURRENT 93

30-01-2018, 22:23

Wasyl pisze:
Karkasonne pisze:Dopiero wczoraj poznałem Sleep has his House i Black Ships Ate the Sky. Jakie to są świetne płyty.
Tak jest. Szkoda, że Tibetowi po "statkach" już nie udało się nagrać czegoś równie dobrego.
Birth Canal Blues, I Am the Last of All the Field That Fell (A Channel) oraz Create Christ, Sailor Boy
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: CURRENT 93

31-01-2018, 20:05

Epka nie. Mam lubię, ale nie. I Am the Last of All the Field.., niezły typ. Wracam do niej czasami. Trochę nowe podejście do muzyki niż w poprzedzających płytach. Brak mi tam jednak tego czegoś, tego "tibetowego" klimatu. Musze przyznać, że Hypnopazuzu nie brałem pod uwagę. To jest bardzo dobre. Nie ma jeszcze dobrze osłuchanej tej płyty. Tu, trochę zaocznie, mogę się zgodzić, że dorównuje statkom.
abstract
postuje jak opętany!
Posty: 511
Rejestracja: 16-05-2013, 19:45

Re: CURRENT 93

03-02-2018, 23:45

Karkasonne pisze:Dopiero wczoraj poznałem Sleep has his House i Black Ships Ate the Sky. Jakie to są świetne płyty.
w zasadzie najlepsze z tych okołoneofolkowych
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: CURRENT 93

11-02-2018, 14:59

abstract pisze:
Karkasonne pisze:Dopiero wczoraj poznałem Sleep has his House i Black Ships Ate the Sky. Jakie to są świetne płyty.
w zasadzie najlepsze z tych okołoneofolkowych
Hmmm, nigdy nie traktowalem SHHH jako stricte neofolkowej plyty. Te kompozycje sa bardzo eteryczne, moze dlatego ze mniej tu ogniska i lasu, a wiecej zbocza gory, zachodzacego slonca i chmur. Tak wlasnie do mnie dotarlo, ze po zakonczeniu tego albumu mozna by smialo wlaczyc Coil - Remote Viewer i klimat zostalby w pewien sposob zachowany.

A z okolofolkowych szkoda byloby pominac trio: Thunder Perfect Mind - Of Ruine Or Some Blazing Starre - All The Pretty Little Horses.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
abstract
postuje jak opętany!
Posty: 511
Rejestracja: 16-05-2013, 19:45

Re: CURRENT 93

15-02-2018, 23:15

Wódz 10 pisze:
abstract pisze:
Karkasonne pisze:Dopiero wczoraj poznałem Sleep has his House i Black Ships Ate the Sky. Jakie to są świetne płyty.
w zasadzie najlepsze z tych okołoneofolkowych
Hmmm, nigdy nie traktowalem SHHH jako stricte neofolkowej plyty. Te kompozycje sa bardzo eteryczne, moze dlatego ze mniej tu ogniska i lasu, a wiecej zbocza gory, zachodzacego slonca i chmur. Tak wlasnie do mnie dotarlo, ze po zakonczeniu tego albumu mozna by smialo wlaczyc Coil - Remote Viewer i klimat zostalby w pewien sposob zachowany.

A z okolofolkowych szkoda byloby pominac trio: Thunder Perfect Mind - Of Ruine Or Some Blazing Starre - All The Pretty Little Horses.
no ale wlasnie to nie sa strice neofolkowe plyty, a okoloneofolkowe - przeciez zaznaczylem :D a Twoje trio to plyty stricte neofolkowe. ich top
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1251
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: CURRENT 93

13-11-2018, 09:39

Bez przesady, wystarczy włączyć zaraz po niej choćby HYPNOPAZUZU żeby było od razu wiadomo, że to jeden ze słabszych Currentów.
ODPOWIEDZ