UFO/Michael Schenker

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1813
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 11:41

Obrazek


Sprawdziłem i nie ma tematu. Do założenia skłoniły mnie komentarze użytkowników w temacie "NP" (m.in. Morbid i ostatnio Sybir), które mi uświadomiły, że ten zespół nie jest obcy użytkownikom masterfula. W skrócie: dla mnie UFO to hardrock w najlepszym wydaniu, przede wszystkim wspaniała gra Michaela Schenkera, który po debiucie "Scorpions" tutaj bardzo się rozwinął i w pełni pokazał swój kunszt. Nieodłączny element tej kapeli od powstania do teraz, to wokal Philla Mogga o niezbyt dużej skali, ale mocny i charakterystyczny, podszyty bluesem, czasem gdzieś na granicy linii melodycznej.

Pierwsze dwie płyty to space rock jeszcze bez Schenkera, gdzie bardziej robotę robi klimat i kreatywność muzyków, niż umiejętności gitarzysty. Najlepsza z tego okresu jest dwójka "Flying" to prawdziwy odlot, trans i narkotyki. Kolejne płyty to już konkretne hard rockowe strzały, gdzie poza energicznymi kompozycjami i falą motorycznych riffów jest też miejsce na zwolnienie i ballady, które niczym nie ustępuje największym pościelówom Scorpions, a na pewno przewyższają je walorami artystycznymi. Płyty z lat 74-78 mają też to do siebie, że są dosyć niespójne, słychać w których kompozycjach maczał palce Schenker, a gdzie duet Mogg/Way(nieżyjący już basista), kto posłucha jakiegoś albumu wyłapie o co chodzi. :D. Dla mnie najlepsza z tego okresu jest "Lights Out" i koncertówka "Strangers in The Night". Potem wydali jeszcze 1 dobry album, a dalej był już zjazd, aż do chwilowego powrotu Schenkera na "Walk on Water", którą warto obadać. Zespół ważny także dla metalu, bo wiele kapel NWOBHM przyznaje się do inspiracji, a cover "Doctor Doctor" w wykonaniu Iron Maiden jest powszechnie znany. Kariery wielkiej jednak nigdy nie zrobili ani UFO, ani Schenker solo.

Pod temat o UFO podpinam właśnie Schenkera, który po odejściu z UFO wrócił do macierzy i nagrał ze Scorpions lubianą tutaj "Lovedrive", a potem kontynuował karierę z własnymi kapelami Michael Schenker Group/McAuley Schenker Group, wydał kilka albumów i angażował się w wiele projektów. Czasem gra w Polsce, warto się wybrać, bo wykonuje swoje kompozycje z każdego okresu kariery. Zespół dalej działa więc w razie czego, będzie też miejsce na wrzutki o nowościach.

Gdybym miał ich umieścić gdzieś w panteonie sław, to byliby pewnie gdzieś pomiędzy Black Sabbath i Led Zeppelin a Budgie.
Znają, lubią?






i coś z Michałka

Ostatnio zmieniony 23-11-2023, 12:03 przez Believer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozzy
postuje jak opętany!
Posty: 564
Rejestracja: 16-02-2008, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 11:48

Wszystko od UFO do The Wild, the Willing and the Innocent na półce w firstach i kręci się regularnie, totalnie fantastyczny band. Świetnie wypadli swojego czasu przed Judasami w Ergo Arenie, szkoda że nigdy jakoś nie po drodze było na gig gdzie byli by daniem głównym. Z solowego Schenkera mam i znam tylko Assault Attack, dobra płyta, ale jakoś nie miałem motywacji sięgnięcia nigdy po inne dokonania
SODOM i chuj
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1813
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 11:54

ozzy pisze:
23-11-2023, 11:48
Wszystko od UFO do The Wild, the Willing and the Innocent na półce w firstach i kręci się regularnie, totalnie fantastyczny band. Świetnie wypadli swojego czasu przed Judasami w Ergo Arenie, szkoda że nigdy jakoś nie po drodze było na gig gdzie byli by daniem głównym. Z solowego Schenkera mam i znam tylko Assault Attack, dobra płyta, ale jakoś nie miałem motywacji sięgnięcia nigdy po inne dokonania
Ja niestety nie miałem okazji zobaczyć na żywo albo po prostu byłem zbyt leniwy. Na pewno nie przegapię, jak pojawi się najbliższa okazja. Pierwszy okres solowego Schenkera najlepiej podsumowuje koncertówka "Rock Will Never Die*", jak się nie spodoba, to nie ma co badać pełnych płyt. Potem na wokal wszedł Robin Mcauley i zrobiło się bardziej radiowo i zamaszyście że tak powiem :sarcasm1: , polecam "Save Yourself" z tego okresu. Sztandarowy przykład hard rocka na poziomie z lat 80. Jak się spodoba można zbadać "Perfect Timing" i "M.S.G" z 1992.

*Jest też wideo i można obejrzeć, ale wiadomo, że dźwięk nie ten co z płyty.
Ostatnio zmieniony 23-11-2023, 11:58 przez Believer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ozzy
postuje jak opętany!
Posty: 564
Rejestracja: 16-02-2008, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 11:56

Dzięki za polecajki, będzie sprawdzane ;)
SODOM i chuj
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10401
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 12:00

Uwielbiam. No Heavy Petting to jedna z płyt mojego dzieciństwa. Z siostrą zajechaliśmy kasetę ojca. :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1813
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 12:31

Sybir pisze:
23-11-2023, 12:00
Uwielbiam. No Heavy Petting to jedna z płyt mojego dzieciństwa. Z siostrą zajechaliśmy kasetę ojca. :D
Świetna płyta, ale jak sobie o niej myślę, to mam w głowie głównie "Natural Thing". W prywatnym rankingu stawiam ją za Phenomemon, Force it i Lights Out, a na równi z Obsession. :D
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10401
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 12:51

Z automatu odtwarza mi się w głowie "Belladonna", "Martian landscape", "Can you roll her" - oprócz, oczywiście, "Natural thing".
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9217
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 14:52

Czy to Sybir kazał ci założyć ten temat? Słucham od kilku dni każdej po kolei bo co rusz ktoś mi o nich przypomina i jeszcze teraz ten temat😀
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10401
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 15:02

Obrazek
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1813
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 15:34

est pisze:
23-11-2023, 14:52
Czy to Sybir kazał ci założyć ten temat? Słucham od kilku dni każdej po kolei bo co rusz ktoś mi o nich przypomina i jeszcze teraz ten temat😀
Nie bezpośrednio, ale poniekąd tak :lol:. Już kilka razy chciałem zrobić jakąś wrzutkę z newsem z tego obozu, ale nie było tematu. Słuchajmy więc i radujmy się, bo to doskonała muzyka.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9217
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 16:54

Jest w czym grzebać jak dla mnie (UFO). Na przykład debiut, który zawsze jakoś omijałem za dzieciaka tym razem wydał mi się całkiem interesujący. Schenkera solo nigdy nie słuchałem.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5351
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 22:13

Ja z kolei bardzo cenię sobie te płyty z Robinem McAuleyem. Mam te trzy płyty, które ukazały sie pod tym szyldem - ostatnio słucham namiętnie. Fajny, przebojowy heavy aluminium, trochę pod Scorpions, ale też z własnym charakterem. Anytime to przecież ejtisowy szlagier, że mucha nie kuca:

I ta solówka z Save Yourself - kolana miękną, gdy Michał przebiera tam swemi palcyma.
Oczywiście, UFO też uwielbiam, ale dość nierówne to jest.
Lovedrive to akurat mój ulubiony Skorpion, nieprzypadkowo :D
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14378
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: UFO/Michael Schenker

23-11-2023, 22:27

Believer pisze:
23-11-2023, 11:41
Najlepsza z tego okresu jest dwójka "Flying" to prawdziwy odlot, trans i narkotyki.
przyjemnie sie tego słuchało, jedyna płyta w całości którą przesłuchałem i chyba Obsession (niebieska okładka) ?
ale poza jakieś tam wczesne single (Doctor Doctor) to nie znam, jakoś mnie nie ciągnie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1813
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: UFO/Michael Schenker

24-11-2023, 17:41

Liczyłem, że temat przebije mityczne dwie strony :D
Sgt. Barnes pisze:
23-11-2023, 22:13
Ja z kolei bardzo cenię sobie te płyty z Robinem McAuleyem. Mam te trzy płyty, które ukazały sie pod tym szyldem - ostatnio słucham namiętnie. Fajny, przebojowy heavy aluminium, trochę pod Scorpions, ale też z własnym charakterem. Anytime to przecież ejtisowy szlagier, że mucha nie kuca:

I ta solówka z Save Yourself - kolana miękną, gdy Michał przebiera tam swemi palcyma.
Oczywiście, UFO też uwielbiam, ale dość nierówne to jest.
Lovedrive to akurat mój ulubiony Skorpion, nieprzypadkowo :D
Pełna zgoda, w ogóle te 3 płyty to najlepsze co Schenker nagrał po odejściu z UFO nie licząc Lovedrive. Przebojowość w dobrym tego słowa znaczeniu, bez kiczu i cekinów z produkcją typową dla drugiej połowy lat 80. Była jeszcze akustyczna "MSG Unplugged" do której raczej nie wracam. Cofając się do Lovedrive, to Schenker żalił się, że starszy brat wymazał go z historii tej płyty przy reedycji, a dodatku podjebał mu image... patrząc na Rudolfa dziś to trudno zaprzeczyć.


Żułek pisze:
23-11-2023, 22:27
Believer pisze:
23-11-2023, 11:41
Najlepsza z tego okresu jest dwójka "Flying" to prawdziwy odlot, trans i narkotyki.
przyjemnie sie tego słuchało, jedyna płyta w całości którą przesłuchałem i chyba Obsession (niebieska okładka) ?
ale poza jakieś tam wczesne single (Doctor Doctor) to nie znam, jakoś mnie nie ciągnie ;)
Tak, to Obsession. Dla mnie najsłabsza z tego okresu, posłuchaj Lights Out w całości.

Bawiąc się w równania to lights out>phenomenon>force it=no heavy petting>obsession
Flying nie wiem gdzie wstawic, bo to zupełnie inne granie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14378
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: UFO/Michael Schenker

25-11-2023, 18:24

Believer pisze:
24-11-2023, 17:41
Żułek pisze:
23-11-2023, 22:27
Believer pisze:
23-11-2023, 11:41
Najlepsza z tego okresu jest dwójka "Flying" to prawdziwy odlot, trans i narkotyki.
przyjemnie sie tego słuchało, jedyna płyta w całości którą przesłuchałem i chyba Obsession (niebieska okładka) ?
ale poza jakieś tam wczesne single (Doctor Doctor) to nie znam, jakoś mnie nie ciągnie ;)
Tak, to Obsession. Dla mnie najsłabsza z tego okresu, posłuchaj Lights Out w całości.

Bawiąc się w równania to lights out>phenomenon>force it=no heavy petting>obsession
Flying nie wiem gdzie wstawic, bo to zupełnie inne granie.
nie wiem, gdzieś chyba czytałem że Obsession najbardziej czadowa dlatego ją słuchałem (ale nic nie pamiętam), nawet miałem kasete kupić ale się okazała że to jednak pirat więc nie kupiłem ;) kiedyś może jak mnie najdzie to coś se sprawdze ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5351
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: UFO/Michael Schenker

26-11-2023, 14:34

Z UFO w naszym kraju jest jak z klasycznym UFO, mało kto widział, słyszał, ale się o tym gada😀 przebijemy się na drugą stronę tematu, co nie, Żułek?😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14378
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: UFO/Michael Schenker

26-11-2023, 15:49

Sgt. Barnes pisze:
26-11-2023, 14:34
przebijemy się na drugą stronę tematu, co nie, Żułek?😉
Obrazek

;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1813
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: UFO/Michael Schenker

26-11-2023, 16:17

W lutym takie cuś wyjdzie

Obrazek

Format: 3LP deluxe gatefold edition with original album and live at Roundhouse 1977 concert newly mixed by Richard Whittaker and remastered by Andy Pearce. With liner notes by Michael Hann.

Lights Out – 2024 Remaster

Side A: 1. Too Hot To Handle 2. Just Another Suicide 3. Try Me 4. Lights Out

Side B: 1. Gettin' Ready 2. Alone Again Or 3. Electric Phase 4. Love To Love

Live at Roundhouse, London, 2nd April 1977

Side C: 1. Lights Out 2. Gettin' Ready 3. Love To Love

Side D: 1. On With The Action 2. Doctor Doctor 3. Try Me 4. Too Hot To Handle

Side E: 1. Out In The Street 2. This Kid's 3. Shoot Shoot 4. Rock Bottom

Side F: 1. Let It Roll 2. C'mon Everybody

Disc 1: Lights Out – 2024 Remaster

1. Too Hot To Handle 2. Just Another Suicide 3. Try Me 4. Lights Out 5. Gettin' Ready 6. Alone Again Or 7. Electric Phase 8. Love To Love 9. Too Hot To Handle (Edit) 10. Alone Again Or (Acoustic Rough Studio Version) 11. Try Me (7” Version)

Disc 2: Live at Roundhouse, London, 2nd April 1977

1. Lights Out 2. Gettin' Ready 3. Love To Love 4. On With The Action 5. Doctor Doctor 6. Try Me 7. Too Hot To Handle 8. Out In The Street 9. This Kid's 10. Shoot Shoot 11. Rock Bottom 12. Let It Roll 13. C'mon Everybody
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5351
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: UFO/Michael Schenker

02-12-2023, 20:29

Obrazek
Jedna z lepszych wkładek TR.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5351
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: UFO/Michael Schenker

17-12-2023, 12:08

Nabyłem właśnie Assault Attack solowego Michała. Cóż mogę napisać - kawał świetnej muzyki, szczególnie Samurai - ależ to jest utwór! Kwintesencja schenkerowania, gitara wręcz żyje własnym życiem, jakby odizolowana od reszty. Szczerze polecam.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ